Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Prostorija puna zvucnika koji svi sviraju zajedno i kad su iskljuceni.Neadekvatni uslovi za slusanje muzike,narocito procene zvucnika.Single speaker demonstration room i nije bas neko novo otkrice, bar 20-30 godina.Pohvalno je da su to bar shvatili ozbiljniji distributeri na HFShow.Po salonima sam vec vidjao svasta na tu temu.

Slazem se sa tim. Vise puta sam sugerisao na to. Medjutim trenutno je u pripremi salon u kojem ce bas to da bude 1 par zvucnika koji se slusa.

Na ovoj slici je prvi, radni primerak dok je jos vrseno podesavanje i eksperimentisanje. Vide se i zice u reflex otvorima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slazem se sa tim. Vise puta sam sugerisao na to. Medjutim trenutno je u pripremi salon u kojem ce bas to da bude 1 par zvucnika koji se slusa.

Na ovoj slici je prvi, radni primerak dok je jos vrseno podesavanje i eksperimentisanje. Vide se i zice u reflex otvorima.

Ne pristajem da kod Sava sedim iđe drugde osim u toj sobi. Vidim da se tu što šta izmenilo. Dobro, ne sve.

Link to comment
Share on other sites

Ne pristajem da kod Sava sedim iđe drugde osim u toj sobi. Vidim da se tu što šta izmenilo. Dobro, ne sve.

Sedenje ce i dalje biti tu...kolko sam na razumeo. Al ce zvucnici biti na nekom drugom mestu.

Trenutno je pretrpano gomilom zvucnika i sprava. Mada nije uvek tako, al par pari kutija jeste uvek tu.

Link to comment
Share on other sites

Sedenje ce i dalje biti tu...

I treba da bude. :)

 

Prijatan ambijent, Savo za primer gostoljubivosti i prezentacije svojih radova. Respect od mene.

 

Ravno Selo nije na kraj sveta, svi oni koji imaju sumnje kako sam finis kabineta izgleda, mogu Sava kontaktirati, dogovoriti se za vidjenje, pa se i sami uveriti.

 

A slika k'o slika ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Sve u redu ljudi, samo je bilo potrebno da se malo razjasni, sto je i uradjeno.

Video sam juce da je novi kolega postavio slike i kratak opis odakle se nije dalo saznati da li je Savo radio zvucnike ili novi kolega po Savovoj recepturi. Slike znaju da zavaraju, to je tacno, ucinilo mi se da na konkretnom modelu uklapanje drajvera nije bas najpedantnije. O radovima G-dina Sava sam uvek citao sve u superlativu. Nadam se da niko ne smatra za nesto lose ako se skrene paznja na eventualni propust u zavrsnoj obradi? To, na kraju, moze da bude vise od koristi nego sto bi nanelo nekakve moguce stete Savu.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam retro uredjaje Tandberg 3002 i 3003, Tandberg 2075 MK II,  kao i Marantz PM 64 mk II, integralce

sa raznim digitalnim izvorima zvuka - Marantz CD, Fantec media player za FLAC i APE

koji je sa odliÄnim integrisanim DACom u kombinaciji.

Manje su osetljivi od naprimer mojih Tandberga ili Dynaudia. 

Link to comment
Share on other sites

(komentar o efikasnosti, za opÅ¡ti sluÄaj, ne SV) Ako je sve dobro uraÄ‘eno, kutija, skretnica, i sve popeglano kako treba, realna efikasnost celog zvuÄnika je 3-4 dB niža nego Å¡to je ona nominalna koju je naveo proizvoÄ‘aÄ za bass jedinicu merenu na tzv. beskonaÄnoj tabli.  Primer. Ako je za bass jedinicu navedeno da je eff. 88 dB, onda je u kutiji i preko skretnice to realno oko 84-85 dB.

 

Prikaz u slici. U pitanju je Seas bass od 22 cm. Oni mere zv. jedinice u odgovarajućoj kompresionoj kutiji, pa se lepo vidi realna efikasnost na niskim frekvencijama dok je u data sheet viÅ¡a. Seas  H1252-08 L22RNX/P, link: http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=76:h1252-08-l22rnxp&catid=44:utv-prestige-woofers&Itemid=461

 

Slika frekv. odziva:

f_seas_prestige_loudspeaker_woofer__h125

 

Nominalno je 88 dB (crtkana linija), dok je u kutiji oko 84,5 dB (puna linija).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...