Jump to content


Sistem Vladavina


gvlada

Recommended Posts

Vlado i ako znam sve do sitnih detalja o tvom sistemu nekako se svaki put odusevim kada vidim kako je sve lepo skockano i uklopljeno!

Ostaje jos samo da kada dodjem u Nis popijemo to pivo i poslusamo sistem! :wave2

Пут под ноге а ја одо да раÑпалим Ñкару и оладим пиво! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidim da si entuzijasta za višekanalni zvuk, ovde i na Benchamark forumu, godinama, pa da pitam za mišljenje u vezi Dolby atmos i kako li se već zovu konkurentski standardi.

ZnaÄi zvuÄnici na plafonu. Kao sve do sada je bilo meh, ovo je sada prava stvar. Meni je to prelomilo da zaboravim surround u kućnim uslovima i razmatram samo stereo od sada.

Ok, ti kažeÅ¡ da ti filmovi i muzika isto znaÄe, meni ne, muzika mi je mnogo bitnija. Ali i da nije tako, odustao bih od toga. Skroz druga stvar ko pravi neki posvećeni prostor samo za filmove, onda može i 22.10 ili koliko treba zvuÄnika, ali za ovako neko uklapanje u viÅ¡enamenski prostor glupo je.

A onda će za dve godine da budi i podni kanali i tako dalje. A svakako je ovaj kućni atmos samo bleda komercijalna varijanta bioskopskog gđe ima (zaboravio sam koliko) kanala, ali mnogo..

I na kraju pitanje, hoćeš li se apgrejdovati? :)

Vidim ovi neki Englezi na forumima koje pratim primili se pa kupuju sve iz poÄetka..

Link to comment
Share on other sites

Ðко не напредујеш, не еволуираш... не Ñтагнираш већ пропадаш. То је правило природе, правило живота.

 

ÐиÑам чуо Dolby Atmos, PL IIz јеÑам и Ñвиђа ми Ñе. За ÐÑ‚Ð¼Ð¾Ñ Ñам читао Ð¾Ð¿Ð¸Ñ Ñа ÐÐ’ Форума где је човек одушевљен како то ради.

Има времена, пробаћу и можда (највероватније) еволуирати. Имам меÑта за још 2 звучника, имам још 2 Ñлободна појачала.

 

Иначе, биоÑкопÑка верзија ÐтмоÑа има 128 канала. DTS-mda планира и подне и плафонÑке и Ñредње канале.

За моју Ñобу биће доÑта још та два комада. Ðа даље, што да не... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ð…1.4 Ñтварно Ñу добри звучници. 5Ñ… већа цена од мојих фронтова доноÑи природнији звук, убедљиво бољи баÑ, мирне и опипљиве виÑоке, доÑта проÑтора и динамике, више тишине између инÑтрумената.

Први утиÑак је позитиван али поÑтаће занимљиво када вратим RX2 и тек онда упоредим шта ми фали или не. Количина баÑа када Ñе појача поÑтаје невероватна али мени поÑтаје проблем да их удаљим од зида више од 60цм. Ипак је ÑиÑтем првенÑтвено намењен Ñуроунд звуку. Ðзмафон панели помажу. Скоро једнакоÑтрнаични троугао најбоља је опција да би Ñе добила приÑтојна звучна Ñлика. Савете Ñам добио да звучници буду закривљени толико да гледају у мене али тиме Ñе губи на ширини Ñлике. Једини начин да звучници неÑтану јеÑте да Ñе Ñеку метар и више иза мене.

Ротел је итекако дораÑтао задатку, вози их без проблема и има чврÑто Ñтегнут баÑ. Већи проблем је клаÑа дака и претпојачала у Онкио авр, поÑтоји план да Ñе некад мења за процеÑор/претпојачало звука.

Link to comment
Share on other sites

Dobar si :thumbsup2 .....SAMO "  Ð´Ð¾Ð½Ð¾Ñи природнији звук, убедљиво бољи баÑ, мирне и опипљиве виÑоке, доÑта проÑтора и динамике, више тишине између инÑтрумената.

Ako je "samo" to,ne vidim razlog da ih udomis prekjuce.

Link to comment
Share on other sites

Бих ја прекјуче али немам времеплов. :)

Треба још мало да Ñе Ñлуша али видећу и како Ñе ноÑе Ñа МРцентром.

Динаудио Контоур има лепи СЦ центар али уфф... хифи буџет ми је Ñав у оглаÑима...

Мој оригинални план је набавка GS20 за предње, Ñамо немам их близу за поређење Ñа Ñ•1.4 у мом ÑиÑтему.

Link to comment
Share on other sites

Хехе... хвала, Ñамо што ово теÑтирање и подешавање ÑиÑтема поÑтаје Ñве Ñамо не уживање. :)

Link to comment
Share on other sites

Ðа оглаÑима Ñу на КП а неколико дана код мене. ТеÑтирам да видим како Ñе понашају код мене, шта ми је чинити, у плану је замена предњих па да ли ићи на GS20 или Ñкочити на Ñ•1.4.

Овим звучницима не треба поÑебне рекламе, али траже да је Ñве на нивоу као и одговарајућа проÑторија.

Link to comment
Share on other sites

Повезао Ñ•1.4 Ñа Marantz PM7001 KI појачалом... како Ñе лепо уклопило... хехе...

Ð‘Ð°Ñ Ð²Ð¸ÑˆÐµ није нападан, има онај Маранц звук и топлину, детаљи Ñу ту.... шта Ñад... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...