Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

Dubinu u metrima ne mogu da izmerim... ostao mi laserski metar kog Groznog. :lol: Pozvao bih ga u goste opet da čuje promene, pogotovo jer je bio protivnik sub-a, ali sam pod nekim virusom cele nedelje pa je stalo svo druženje... a bogme se gomila i posao brzo pa će da omete druženja i nakon što prođe. <_< 

Napretkom sam ipak jako zadovoljan i ovog oktobra ceo sistem radi osetno finije nego prošlog oktobra... a neuporedivo bolje od onog još pre toga. Daklem, nije se stagniralo i to se čuje. Perspektivu najbolje unose posetioci koji tako svrate povremeno. 

Ako mi padne na pamet da se može u pemziju, ja se samo setim kako je Farrucas - Pepe Romero zvučio kod Baneta, aka @Thecoki, čisto da me drži motivisanog. :lol:

. . . 

Javlja mi se polako da sam iscrpio skoro maksimum onoga što glavne komponente ovog sistema mogu da daju, a komentari većine posetioca da nisu znali da ovaj zvučnik ili ovo pojačalo mogu ovako da zvuče (ili još bolje da su ih čuli u par navrata i nisu tako dobro zvučili) to manje više potvrđuju. Ima tu detalja kojima uvek može da se igra naravno, i igraće se dok se u pozadini krčkaju veće ideje kako idućeg okrobra opet imati osetno bolji zvuk od ovooktobarskog. :) U skorije vreme će u sistemu gostovati Acoustic Invader, a bacio sam oko i na Kairos projekat... nema odmora. 

Link to comment
Share on other sites

Elem, evo malo za smeh i opuštanje. Pošto me drma neki virus evo već skoro nedelju dana na preskok, a vrtoglavica je jedan od simptoma... sedim ja tako kući po ceo dan i čačkam sistem. Rekoh da isprobam sub na drugoj poziciji, sagnem se da ga premestim i zamalo da završim glavom na parketu iza suba. Sva sreća pa je dovoljno težak i stabilan kao oslonac. Od tada sam rešio da je ova pozicija do daljnjeg savršena. :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Odavno pišem o perspektivi zvučne slike, udaljavanju instrumenata od slušaoca, dubinskim planovima, sa jasnim iscrtanim pozicijama u prostoru, neposredno povezanim sa reverberacijama preciznih mikrodinamičkih kašnjenja od inicijalnog tona, logičnih za odjeke koji se dešavaju od zidova, podova i plafona prostorije iz snimka. Upravo ovo pokazuje mrak sistema i agilnost u rekreaciji ambijentalne dimenzije zabeleženog izvođenja.

Kada i bas doživite pozicioniran na više mesta zvučne slike kod instrumenta na 5-7m od vas, malo levo malo desno, nešto centralno, pa dodatno složen u perspektivu sa opadanjem intenziteta, ali tačkasto vezan za instrument, tek onda možete reći da možete u penziju.

Probao da rastumačim i prevedem, Google translate explodir'o :D

Link to comment
Share on other sites

Zar tvoj drug nije davno rekao, da se vicevi ne objašnjavaju i ne prevode. Razumem da meni ne veruješ, ali što njega ne slušaš.

Kad se vic ne razume, onda se ili smeješ kada i svi ili složiš "onu" facu. Vidim da se ti smeješ.

Mislim, sve je to u redu.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Организујем улазнице за слушање код Фадера онога што дабацује са стејџа 10-15метара иза звучника уз обавезну претходну уплату на мој текући рачун :)

не кукати мени ако останете збуњени јер ја сам ту само луд

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Thecoki said:

Preleži taj virus ili šta je već  i brz se oporavi.U međuvremenu se poradilo malo na sistemu pa ćeš sada tek da čuješ kako zvuči.😁

Ma virus je neki mediokritetni, preležao sam ja i gore, čas ćemo to... 

A za tvoj sistem... pa nisi morao ništa da diraš al' kad već jesi, poslušaće se, ajde, nek ide život. :rolleyes: Ali odmah da ti kažem, switch ne može da promeni nule i jedinice, možda si ti samo nešto umislio. :D:P:heat

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, ab said:

Организујем улазнице за слушање код Фадера онога што дабацује са стејџа 10-15метара иза звучника уз обавезну претходну уплату на мој текући рачун :)

не кукати мени ако останете збуњени јер ја сам ту луд

Nešto imam osećaj da se nećeš ovajditi od te rabote :P

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, ab said:

Организујем улазнице за слушање код Фадера онога што дабацује са стејџа 10-15метара иза звучника уз обавезну претходну уплату на мој текући рачун :)

не кукати мени ако останете збуњени јер ја сам ту само луд

Da je to jedino sto je bitno u sistemu - gde bi nam bio kraj...

Te vestacke "Dragojlov efekte" bi trebalo da smo davno prerasli.

Link to comment
Share on other sites

Fatherov sistem je na jednom sasvim lepom nivou, atmosfera i gostoprimstvo takođe... Po pitanju zvuka ima detalja oko kojih se slažemo i onih oko kojih se ne slažemo, tako da su moje lične reference ipak nešto drugačije. To je sve normalno.

Kad pomenuh referencu, još uvek me proganja Stimela (The Coal Train) sa McIntosh sistema od pre neku godinu. Tu numeru od tada koristim samo kao reality check.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Da je to jedino sto je bitno u sistemu - gde bi nam bio kraj...

Te vestacke "Dragojlov efekte" bi trebalo da smo davno prerasli.

Шта је битније од тога ако ми тромблонџија ископа око јер није на безбедној удаљености

Link to comment
Share on other sites

Pričam o pojačalima i zvučnicima koji ne reprodukuju dio spektra, o bas refleks zvučnicima od kojih je napravljena kompresija, o neodgovarajućim drajverima u projektu, o neodgovarajućim gabaritima u prostoru...

Zato kažem iole ispravan sistem.

A ovo drugo o čemu @Father priča, može i mini linija.

:lol:

Makar @Delija, ona velika.

:D

Evo sad i @Thecoki ispade da ima tak'u mini liniju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

@Nixie u podešavanje sistema bi trebalo da spada i izbor komponenti i podloga na kojoj stoje i naročito napajanje uređaja.

Ne slaže mi se termin "podešavanje" za to, eto. Kad promeniš komponentu nisi podesio sistem nego si ga promenio. Recimo kad zameniš gume na vozilu, ti si ga promenio. Kad naduvaš gume i centriraš trap, kad dodaješ gas i motaš volan, ili izabereš penzionerski mod vožnje (gde ima) to je podešavanje. Ako sipaš dizel umesto benzina, e tu si ga resetovo. 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...