Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

30 minuta ranije, Filipescu said:

Одлично! Сад имаш места и за грамофон :lol:...

Pa da mi baca vibracije na moju lepu digitaliju i monokristale? :lol:  Ne, ne, sad imam mesta za još bolju digitaliju, linearna napajanja, filtere, reklokere, 00011011000111....

 

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, ab said:

Сјајна конструкција и много практичнија од класичне ХиФи полице. 
ова има и 5.ту ногару?

Ima petu nogu na svakom nivou pozadi na sredini tačno. A ako zatreba za neki mrga uređaj... sve nožice su lako izmenjive sa višim npr.

Link to comment
Share on other sites

Ijakako negošta. :) 

Zvuk mi je inače ovih dana prostran i baš lepo odlepljen od zvučnika... ali što sam ga više vadio iz blata... i bas je postajao agilniji i oprugastiji... pa sad kad nema gotovo nikakvog valjanja i mumlanja... sve me više vuče da isprobam neke crne glossy kockice koje bi išle na pod pored police... da dodaju malo mase i fizikalije celoj priči.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

51014773958_b9ba51e46a_c.jpg

Pa momci vrlo lepo i nadasve korisno. :lol: Nadam se da će te mi preneti utiske i pokazati žuljeve za koji dan.

Neka je sa srećom dalja igrarija koju ova polica sada otvara u punom sjaju i lepoti...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Dražo said:

Bambus kod mene u polici (umesto sendvica mdf-pluta-mdf) mi je sledeci experiment.

Ne znam da li je @TurboMaximusnesto probavao, pricali smo jesenas o tome?

Inace, gramofonski plinth od bambusa je ubedljivo najveci tvik mog gramofonskog sistema, ko ga je cuo kod mene, moze to da potvrdi. 

Bambus veoma obećava. Računam da ga do leta uklopim u konstrukcije koje koristim. Imam i drugačije ideje, ali ne ide tu ništa iz prve.

Link to comment
Share on other sites

prema liku sa vinylengine foruma, dobre stvari za plinth (ili policu dakle) jesu kombinacije: mdf-akril, mdf-alumijum, a najbolji je "Panzerholz" i "resinated bamboo".

ja sam stock plint na elaku zamenio sa konstrukcijom akril mdf i bitno unapredio zvuk gramofona iako nisam 100% zadovoljan izvedbom jer sam zbog nedostatka slobodnog vremena zbrzao pomalo celu stvar. 

izvinjavam se ako je off, htedoh da podelim

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Green said:

Baš kao i antirezonantne podloške ispod Shanti-ja i rPi-ja.Pozdravljam i podržavam .

Rezonancije u svim oblicima već neko vreme shvatam vrlo ozbiljno... Shanti je inače fenomenalna sprava zaista. Od skora mi drugom granom napaja switch koji je takođe i uzemljen preko Shantija (baš im je zgodan onaj GND terminal) a koji je i sam na nekim podloškama. Ko hoće da viče "placebo" neka mu, ali moje su nule sve okruglije a jedinice sve uspravnije. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

@Aibo

U brzom listanju tema, posebno preko mobilnog, cesto zalutam na prvu stranu svake.

U tvojoj sa prve strane od pre gotovo 7 godina izlecu mi slike sistema sa AE zvucnicima sakrivenim u uglovima sobe, HK na tepihu I vise nego skromnim izvorom. Slicno smo poceli, muljavi NAD + budzet B&W, zatim gore pomenuta postavka, sada ovaj vec po klasi visi stepenik. I sve mi se namece da povlacim paralelu gde si (smo) sada sa svojim sistemima u odnosu na period od pre 10 + godina.

Meni licno se svidja Cyrus-ova prezentacija i smek koji generalno daju njegova pojacala iz prethodne 2-3 dekade, LS50 sam slusao par puta i iako zahtevna za pozicioniranje i uparivanje, cini mi se da je kutija po meri tvog pojacala.

Impresionira posebno  posvecenost pre svega ka digitaliji tj. izvoru, neprestana zelja za unapredjenjem postojecih postavki kroz svaki segment i sitni tweak koji smatras vaznim. Lagano, nikada impulsivno i brzopleto, bez rekao bih bombasticnih finansijskih ulaganja i sa puno slusnog testiranja u sopstvenom okruzenju - kreces se ka verujem, vec veoma respektabilnom zvuku u perspektivi.

Sjajno, izuzetno, da ne duzim... samo napred:thumbsup2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...