Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

27 minuta ranije, Delija said:

Hoces da nam kazes da je Draza sve svoje zice dobio od tebe na poklon - posto ih, po tvojim recima, ne prodajes?

 

Malo sam mator da studiram jos nesto. Mozda u nekom drugom zivotu.

I spusti i ego i sujetu na bar malo nizi nivo - ako si vec usao u diskusiju.

Drugar, ako te zanima to , pitaj Drazu. Pa i Draza izoluje zicu :) Ja se samo malo salim sa tobom, ti izgleda ne provaljujes zezanje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Andrej Sokic said:

. Ako te zanima vise o tome , imas gomilu strucne literature, pa se obrazuj ili jos bolje upisi studije...Ja besplatne casove ne dajem.

Ovako se na ovom forumu ne razgovara. Svi smo tu da pomognemo jedni drugima. Ako ne dajete besplatne časove, onda ne morate ništa ni da pišete. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se ovako napiše132803054_Screenshot2021-02-01at18_05_10.png.8652d64c77bc575392ad9311b1a13618.png

bez smajlija, onda to nije bila šala, ili ni ja nisam shvatio...

Druga stvar je što ljudi imaju iskustva sa "običnim" bakrom koji oksidiše i zato bi bilo korisno reći kako se monokristalni bakar ponaša u sličnoj situaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, zek said:

Ako se ovako napiše132803054_Screenshot2021-02-01at18_05_10.png.8652d64c77bc575392ad9311b1a13618.png

bez smajlija, onda to nije bila šala, ili ni ja nisam shvatio...

Druga stvar je što ljudi imaju iskustva sa "običnim" bakrom koji oksidiše i zato bi bilo korisno reći kako se monokristalni bakar ponaša u sličnoj situaciji.

 

Pogresno protumaceno, potrebno je procitati citavu prepisku, pocelo je u saljivim tonu, ja sam se samo nadovezao. Na stranu sve to, monokristalni bakar izuzetno je otporan na oksidaciju, na primer, pocece da oksidira za jedno 40 godina ako ga drzimo napolju na kisi na primer. U odredjenim okolnostima moze da se desi da potamni, ali tu nije u pitanju oksidacija, vec neka druga hemijska reakcija. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Andrej Sokic said:

Pogresno protumaceno, potrebno je procitati citavu prepisku, pocelo je u saljivim tonu, ja sam se samo nadovezao. Na stranu sve to, monokristalni bakar izuzetno je otporan na oksidaciju, na primer, pocece da oksidira za jedno 40 godina ako ga drzimo napolju na kisi na primer. U odredjenim okolnostima moze da se desi da potamni, ali tu nije u pitanju oksidacija, vec neka druga hemijska reakcija. 

Da ne stavljam smajlije i da odmah odbacim sve kritike , ovo pisem najdobronamernije ... i sam bih voleo da probam te vase proizvode ali nisam u prilici jer sam tamo deleko ali kad dodjem blizu zovem odmah!

Sto god da se desi na povrsini provodnika nije dobro ... tuda ide struja i to ona nama najkriticnija koja nosi visoke ucestanosti,

Jel ste probali da ga izolujete provodnike sa necim sto bi sprecilo dodtok vazduha , npr lakom za zice koji se koristi kod motora ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Ovako se na ovom forumu ne razgovara. Svi smo tu da pomognemo jedni drugima. Ako ne dajete besplatne časove, onda ne morate ništa ni da pišete. Hvala. 

Ljubo, Ljubo imaš li ti trunku samokritike i jasne slike kako se na ovom tvom forumu neki povlašćeni ljudi olakšavaju po drugima?

Rekao bih da nemaš i da živiš u bajci pogršne percepcije, kao i pola tvojih neprincipijalnih moderatora.

Već sam pre par meseci rekao dovoljno o vašem radu u održavanj "kulturne" komunukacije. Dolivate uglavnom ulje na vatru...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Andrej Sokic said:

Ako je zica u pitanju, moze se stavljati u razlicite izolacije, po potrebi. Izolacija utice na propagaciju em talasa. Kada su u pitanju razni konektori, tu ne mozemo upotrebljavati lak za zicu, u tom slucaju ne bismo imaki kontakt. 

Ne pitah za konektore , naravno , to ne bi imalo smisla. Za to jedino radi posao tanak sloj plemenitih metala,gde ja preferiram zvuk zlata ...na ovoj poziciji čak i da ima nekih površinskih promena nije problem povremeno očisiti jer je pristupačno.

Nego npr za žice koje bismo koristili za interkonekte ili zvučničke kablove ili za spajanje po uređajima ?

Da li bi tu legao npr  lak koji se koristi kod žica u motoru , providan je pa preti da bude dobar dielektrik zar ne ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tu koristio buzir od svile ili pamuka, moze i teflonski, nema potrebe za lakom, zica i da stoji gola nece oksidirati, evo kod mene stoji par godina i nista, dobije crvenkastu boju bakra i to je to.Tako i sa konektorima, znaci veca je steta pozlata ili posrebrenje nego neki mikronski sloj oksida, na mestu kontakta on se uglavnom izgrebe pri zatezanju.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Father said:

Ljubo, Ljubo imaš li ti trunku samokritike i jasne slike kako se na ovom tvom forumu neki povlašćeni ljudi olakšavaju po drugima?

Rekao bih da nemaš i da živiš u bajci pogršne percepcije, kao i pola tvojih neprincipijalnih moderatora.

Već sam pre par meseci rekao dovoljno o vašem radu u održavanj "kulturne" komunukacije. Dolivate uglavnom ulje na vatru...

Samokritiku svakako nemaju, ni trunke. A na svaku dobronamernu kritiku, s jedinimi ciljem poboljsanja rada foruma, odgovaraju pretnjama warninzima i banovanjem. 

Al' rezultati se vide, u odlasku brojnih clanova foruma vec godinama unazad, sto i ne cudi ako se pogleda skandalozno pravilo foruma:
Ako se ne slažete sa načinom vođenja foruma, potražite druge forume na internetu!

Neki forumi ti pozele dobrodoslicu, ovde dobijes sikterusu.

Izvinjavam se na offu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

Sto se tice omrazenog Transparent-a - nema sta da se prica. Legao je dobro u sistem i to je to. Da li je podigao klasu sistema? Naravno da nije.

Ali jeste. Neposredno je to omogućio.

Vidim taj kabl kao najzaslužniji za pomak koji se dogodio kod tebe sa apdejtom sistema, iako zvučnik deluje kao sugestivniji razlog.

Pomak u klasi kablova (u odnosu na ranije) je u ovom slučaju verovatno krupniji no pomak u klasi zvučnika, rekoh ti i ono veče.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem sa Fatherom i Garsonom. Svaka čast momci.

U više navrata je Uprava isticala da želi da ima forum koji je veoma slobodan i otvoren po pitanju rasprave izmedju članova. Izmedju redova to mu dodje - momci vi se napušavajte do mile volje to je nama ok.

Verovatno se želi postići efekat kao na ovim našim reality programima. Svako svakog napušava i to podiže gledanost. Nažalost moramo se prilagoditi napuš / podjeb atmosferi.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Postoji J dobar razlog zasto nisam zeleo uopste da predstavljam aktuelnu verziju sistema. Ali zez sam napravio kada sam predstavio prvi Dynaudio sistem, tako da je vec bilo kasno. Glupo je bilo da ostane na pola puta.

 

Pa bilo bi, a bila bi još veća šteta da uopšte nisi predstavljao. Jer svo ovo zezanje na stranu, te sprave do kojih se sada došlo (a i one ranije takođe) je lepo videti kod nekog sa foruma i čuti utiske o njima, npr. Tozine, Nomimasenove i sl. To je po meni ono vezivno tkivo celog foruma kada ljudi čiji smo hifi put pratili, pa imamo solidnu predstavu kako doživljavaju i opisuju zvuk, prenesu nešto. To je ta srž jedne ovakve zajednice, nešto što nijedan profi opis ne može da pruži iz više razloga. Padoše mi na pamet pisanije William Wallace-a, ko ih se seća... neprocenjivo.

Zato me ponekad iziritira humor koji se zasniva na podsmehu, ubija tu lepu priču i duh... dođe ti da zažališ što si išta pisao na prvom mestu.

Pa ako išta, ja bih stvarno voleo da si još češće i detaljnije apdejtovao svoju temu sa više ličnih utisaka, uključujući i taj kabal. Barem ja takve teme vidim kao inspiraciju. I ovu svoju doživljavam kao javni-lični dnevnik, od početka kad sam nabio zvučnike oko kauča a ceo sistem koštao 290€, preko ovog gde je sada što je daleko lepše stanje, pa do nečega što se nadam da će biti baš prava milina i videti i čuti. A usput se luta, zaljubljuje, odljubljuje, pevaju pesmice, i sve ostalo što je za ljude. Svo pisanje je, ako i ne uvek potpuno objektivno, ipak uvek bilo iskreno.

 

5 sati ranije, Nomimasen said:

Ali jeste. Neposredno je to omogućio.

Vidim taj kabl kao najzaslužniji za pomak koji se dogodio kod tebe sa apdejtom sistema, iako zvučnik deluje kao sugestivniji razlog.

Pomak u klasi kablova (u odnosu na ranije) je u ovom slučaju verovatno krupniji no pomak u klasi zvučnika, rekoh ti i ono veče.

Zanimljiv, drugi, pogled na istu situaciju. Ja iz nekog svog iskustva sam sklon da poverujem da su ipak morali da odigraju veću ulogu nego što im Delija pripisuje. A takve se stvari najlakše primete u situaciji "s konja na magarca". Zanimljivo bi bilo da ih sada išteka i vrati nešto od starijih rešenja ako bi bilo moguće, pa da se sada izvaga utisak kad se uvo naviklo na finije. 

Link to comment
Share on other sites

 

2 sati ranije, Aibo said:

Zato me ponekad iziritira humor koji se zasniva na podsmehu, ubija tu lepu priču i duh... dođe ti da zažališ što si išta pisao na prvom mestu.

Taj post nije namenjen tebi. Usledio je odmah nakon Drazinog - mislio sam da je ocigledno na sta se odnosi. Ispade da mu sistem i ne treba - dovoljni samo kablovi da potuce sisteme od 6 cifara :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nova polica konačno stigla, da se malo razbaškare uređaji. Kombinacija orahovih ploča od 40 mm, punih aluminijumskih nožica od takođe 40 mm, spajkovi na svakom nivou. Ručno pravljene dve i uljene prirodnim Rubio uljem, bliznakinja je kod kolege Nauma. Malo nas sad bole leđa (20 kg je jedan nivo težak) ali ne žalim. :)

 

51014773958_b9ba51e46a_c.jpg

51015501301_b877c40b75_c.jpg

51015501011_0fbfefe6f9_c.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Haha, ne znam otkud se uhvatilo to Antonio Banderas u komentarima... lakše sam se poistovećivao dok sam bio Drakula. :D

Usput, nekoliko radnih dana i ukočena leđa su nas naučili da mnogo više cenimo stolare. Nikad više neću da kukam da su skupi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Aibo said:

Nova polica konačno stigla, da se malo razbaškare uređaji. Kombinacija orahovih ploča od 40 mm, punih aluminijumskih nožica od takođe 40 mm, spajkovi na svakom nivou. Ručno pravljene dve i uljene prirodnim Rubio uljem, bliznakinja je kod kolege Nauma. Malo nas sad bole leđa (20 kg je jedan nivo težak) ali ne žalim. :)

 

51014773958_b9ba51e46a_c.jpg

51015501301_b877c40b75_c.jpg

51015501011_0fbfefe6f9_c.jpg

 

 

Samo cu reci prelepa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...