Jump to content


Smanjivanje pojedinih ogrebotina na plo�i


lazyman

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemam praznu ploÄu ali nabaviću neku. Imam samo jednu koja ima prazne segmente, i koliko mogu da ocenim kad se spusti ne te delove ostaje na mestu, tako da bi anti skating trebalo da je ok. 

 

Prazno u smislu, ima brazdi ali bez muzike, ili nema nikakvih brazdi? Za proveru antiscating-a ti treba ovo drugo. ViÄ‘ao sam to samo na test ploÄama.

 

Ako imaÅ¡ to, stavi iglu na tu ravnu povrÅ¡inu (bez brazdi), i ruÄka treba da stoji i ne pomera se. Onda malo smanji antiscating, krenuće ruÄka ka centru ploÄe. Malo povećaj, krenuće ka rubu ploÄe. Ako tako radi, antiscating je ispravan. Podesiti AS tako da ruÄka ne ide ni napred ni nazad. Sa svakom promenom gazne sile, ali i igle i zvuÄnice, treba ponovo podesiti AS.

 

Ima i varijanta podeÅ¡avanja "na uvo", ali ovo sa test ploÄom je polazna taÄka, i za poÄetnike sasvim dovoljna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo, poÅ¡to sam tek sad nabavio neke ploÄe koje su prazne sa jedne strane da odgovorim. PoÅ¡to znam kakav je anti-scating mehanizam unutra, ponaÅ¡a se onako kako sam oÄekivao: Kada se spusti igla ona ide do neke pozicije na ploÄi i tu stane. Anti scating je tako pravljen da se pojaÄava prema centru, tako da igla ostaje tamo gde je ta opruga vodi, znaÄi mogu da podesim da bude negde na polovini ploÄe i na dalje prema centru, ali se uvek vraća u liniju na koju je podeÅ¡ena. znaÄi, ako spustim na poÄetak ploÄe, ide u sredinu, a ako spustim na kraj, vraća se na sredinu. takav je tu anti scating.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...