Jump to content


Jazz klub Ptica


solaja

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

NEDELJA 12.07.2015. jazz klub "PTICA" Dalmatinska 98 od 12h do 20h novo druzenje uz mnostvo uredjaja i kablova. Solaja Audio predstavlja "old school" zvuk: 

 

Zvucnici:

Kenwood KL4090, 

Tannoy t-165 chester dual concentric  

Wharfedale E70

 

Integralna pojacala:

SEDRA TWO (1,5W, SE EL84, Trioda)

SA-AHAT (5W, SE EL34, Trioda)

SA-2A3 (3.5W, SE 2A3, Direktno grejana trioda)

 

Pojacalo snage:

25W class A push-pull, 6L6 pentoda-12W class A push-pull 6L6 trioda

 

Pretpojacala:

SA-TVC

SA-Grend Excellence

 

Inter konekt, zvucnicki i napojni kablovi domaceg proizvodjaca iz Beograda GEKKO. Kablovi od srebra punog preseka u pamucnoj izolaciji.

 

Ponesite svoje omiljene diskove da se dobro zabavimo.

 

Videcemo se u nedelju i cini mi se da ce biti guzve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Slaveci 100ti rodjendan Sinatre, Solaja Audio i jazz klub Ptica predstavljaju cevno pojacalo Sinatra Select (push-pull, 25W, 6L6 izlazne lampe) i gramofonsko pretpojacalo Sinatra phono (6N2P, 6N6P, pasivna RIAA), njemu u cast. Izvor ce biti gramofon Project 6,9, zvucnici JBL TI 2K, i kasetofon. Pretpojacalo SA-TVC1, SA-Grand Excellence. 

 

Nedelja 27.09. od 12-20h. analogni dan, slusamo ploce i kasete.

Dalmatinska 98, dobrodosli

Link to comment
Share on other sites

Å to se mene tiÄe, bilo je puno propusta u set up-u, da bi Sinatre pokazale svoje pravo lice.

Bilo je i iskusnijih forumaÅ¡a, ne znam Å¡ta oni misle, a moje skromno miÅ¡ljenje je da pojaÄalo traži druge zvuÄnike (naravno i ovi odliÄni zvuÄnici traže drugo pojaÄalo).

Phono sekciju bih voleo da Äujem sa boljom glavom od AT-95.

A sve zajedno bih voleo da Äujem bez miksete koja je izigravala preamp, jer prvobitno predviÄ‘eni preamp nije imao dovoljan gain da pobudi izlazno pojaÄalo.

Iz ovih razloga smatram da Sinatre nisu mogle da se pokažu u punom svetlu i da bi za ozbiljniju analizu bilo potrebno ispraviti ove propuste.

p.s. Siguran sam da će biti novog sluÅ¡anja i liÄno jedva Äekam, zbog uvek lepog druženja i dobre atmosfere kad Å olaja i Ptica organizuju ova deÅ¡avanja.

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da će biti novog sluÅ¡anja i liÄno jedva Äekam, zbog uvek lepog druženja i dobre atmosfere kad Å olaja i Ptica organizuju ova deÅ¡avanja.

 

Шолаја никако не би требао да приÑтаје на овакве презентације, није ми јаÑно шта му то треба..

Колико читам и гледам Ñлике, још ниједном није направљена озбиљна поÑтавка, Ñа извором звука и звучницима из овог века..

Јучерашње брљање Ñа преампом, избор јефтине звучнице и на крају репродукција преко микÑете Ñамо је показивање потенцијалној муштерији колико је неко озбиљан.. 

Link to comment
Share on other sites

Јучерашње брљање Ñа преампом, избор јефтине звучнице и на крају репродукција преко микÑете Ñамо је показивање потенцијалној муштерији колико је неко озбиљан.. 

 

 

Ovo juÄe je viÅ¡e bila promocija jedne lepe ideje, svojevrsnog HiFi omaža Sinatri, na 100 godina njegovog roÄ‘enja. Oba ureÄ‘aja nazvana po njemu su jako lepo zamiÅ¡ljena i spakovana. Å to se juÄeraÅ¡nje postavke tiÄe, ona je koliko znam viÅ¡e iznuÄ‘ena nego osmiÅ¡ljena, da ne otkrivam zbog Äega, radi se o neÄijim privatnim stvarima. Kako god, vlasnik Ptice koji je i organizator cele feÅ¡te nije bio u mogućnosti da se u potpunosti angažuje oko postavke, pa su u pomoć pritekli prijatelji koji su doneli svoje ureÄ‘aje da popune postavku.

Moj prethodni post zato viÅ¡e treba shvatiti kao opravdanje Aleksandru75 (koji je postavio pitanje o zvuku), nego zamerka organizatorima za organizaciju, jer da nije bio spreÄen, vlasnik Ptice bi se sigurno potrudio oko detalja.

 

p.s. A  zvuÄnici korišćeni juÄe su ovog veka, kupljeni kao novi 2001. godine.

Link to comment
Share on other sites

p.s. A  zvuÄnici su juÄe bili iz ovog veka, konkretni su kupljeni kao novi 2001. godine..

 

Претходне презентације рађене Ñу Ñа Ñтарим звучницима и плејером модификованим ко зна како..

МиÑлим да је беÑмиÑлено предÑтављати нове уређаје који Ñу прављени за продају, Ñа опремом која не може да Ñе купи нова у радњи..

Link to comment
Share on other sites

Publika je po prirodi stvari uvek sklona komentarisanju pa to ne treba shvatiti pogresno. Koliko znam dan je bio tematski i zvao se ANALOG

Mene na ovakvim desavanjima zvuk ne zanimana , jer napraviti ti ga uopste nije lako , cak ni kod kuce a kamoli negde drugo. Ovde je u pitanju samo promocija hi fi opreme uz fenomenalno druzenje sa gospodinom Solajom i ostalom kvalitetnom ekipom ljudi a sve to uz nesebicnu pomoc i ustupanje vrlo kvalitetnog ugostiteljskog objekta kao sto je jazz klub ptica

Kao i uvek :) sjajna atmosfera uz puno piva i rakije sa uvek raspolozenim vlasnicima Micunom i njegovom lepsom polovinom

Svima koji su bili zelim konstantnu srecu, dobro zdravlje i da se opet vidimo i okupimo na nekoj sledecoj Solajinoj prezentaciji hi fi opreme a sto da ne i necije druge

Pozz za Cedu , Patasona , Surovog ,Simu , Vladac a , Kursuma , Solaju Micuna , vlasnika odlicnih jbl a ti k2, i ostalu ekipu

Link to comment
Share on other sites

Nije to juce bila moja prezentacija. Pojacalo je napravljeno za jazz klub Ptica i nije na prodaju. Kada Micun pusta muziku u Ptici on to radi sa 2 gramofona i miksetom pa je zeleo da bude i takva postavka. TVC je bio tu zbog buduceg vlasnika da ga vidi kako izgleda u prirodi i nije nesto bio ni predvidjen da se bas istice i da svira. Poenta je bila da se otvori jesenja sezona Ptice i da se naglasi da ce biti u znaku Sinatre. Mislim da bi Ptica mogla da postane mesto gde ce se sastajati hajfisti jednom u nekoliko meseci da se malo druze i popricaju. A jednom cemo napraviti i vrhunsku prezentaciju kada za to dodje vreme, verovatno posle nove godine.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da se nadovezujem na sve ovo gore jer zelim samo da kazem da je izlozeni TVC izgledao kao

da je proizvod nekog hi-end brenda od preko a ne da je made in Serbia by mr.Å olaja.

Ovaj dizajn je mogo bolja i ozbiljnija prica nego pasivni att.i potovi sto u hi-end lancu mnogo znaci.

Dizajn i kutija su vrhunske izrade. zvucno sigurno bez greske za sve ljubitelje minimalosti aktivnih komponenti na putu signala.

Mislim da su ga svi prisutni pozeleli u svom sistemu a ja prvi ;)

U jucerasnjoj postavci nije imao adekvatnog suparnika pa je bio samo ustekan u struju.

Koliko znam TVC je uradjen po narudjbini za vec unapred poznatog vlasnika koji vrlo dobro zna sta je dobio i za koje pare.

Za dizajn ovakvog uredjaja je potrebno mnogo iskustva i puno detalja u izradi i projektovanju sto je

Å olaja po 100-ti put i pokazao,jednom recju bravo za konstruktora i organizatora na jednom lepom danu i druzenju.

Link to comment
Share on other sites

Slaveci 100ti rodjendan Sinatre, Solaja Audio i jazz klub Ptica predstavljaju cevno pojacalo Sinatra Select (push-pull, 25W, 6L6 izlazne lampe) i gramofonsko pretpojacalo Sinatra phono (6N2P, 6N6P, pasivna RIAA), njemu u cast. Izvor ce biti gramofon Project 6,9, zvucnici JBL TI 2K, i kasetofon. Pretpojacalo SA-TVC1, SA-Grand Excellence. 

 

Nije to juce bila moja prezentacija..

 

OK. Kako god, idući put najavite pre a ne posle prezentacije šta, ko i kako ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...