Jump to content


Panasonic TX-A48640E ''Deep Black''


kolew

Recommended Posts

posle duzeg vremena zelim da promenim tv,imamo sam panasonic full hd plazmu od 50inca,

a sada zelim modernizaciju,ono sto sam imao priliku da vidim od LG i Samsunga led varijante cenovnog ranga do 600-700e iskreno osim nerealno nabudzenih boja prejakog kontrasta i grafinto crne umesto duboke prave crni nisam ima nista drugo da vidim,da ne spominjem probijanje po coskovoima i sl.

Kod LG sam gledao naj popularniji model lb671v.

Smart i 3d su mi nebitene jer 3d me bzv zamara ia smrt mi je HT pc koji radi vrhunski i necujno,tako da me smart ne zanima...u glavnom bitna mi je potrosnja jer se kod mene tv ne gasi  a bivsa plazma je tukla dobrih 300w na radni sat...inace u kuci mi je kompletno Led osvetljenje i svi uredjaji su sa neregentskom klasom AAA+++..tako da jedina ne stedisa je bio TV..

ovo mi je i tekako privuklo paznju...lik kaze da mu je slika i Dubina crne boje bolja cak od samsungove serije f8000 i sonija w903...sto zvuci impozantno ako znamo da su ove dve serije perjanice ovih kompanija..

da li je pametno ici na ovaj panasonic i da li neko ima licnog iskustva sa istim:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tDV2gGZePb4

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ti preporucio da uopste razmisljas o promeni 50" Panasonic plazme za bilo koji led tv jer mislim da ces biti jako razocaran slikom kada je uneses u kucu. To sto vidis u prodavnici su napucane boje promo sadrzaja koji je tu da te privuce. Kada tv prikljucis kuci mislim da ti se uopste nece svideti. A ako ti je bitna potrosnja struje onda ne gledaj kvalitet slike jer kvalitetnu sliku (koja je uporediva sa sadasnjom plamom) na led tv sa malom potrosnjom nema sanse da dobijes. Ja sam uhvatio jedan od poslednjih primeraka Samung plazme 51F8500 po relativno povoljnoj ceni i odusevljen sam slikom. I na predhodnom tv (Panasonic 42g300) je bila odlicna, ali ovo je savrsenstvo kome ni najskuplji led ne moze da primirise. A struja...pa nek se trosi. I kod mene tv radi non stop ali cu radije da platim dodatnih 100kw struje nego da se nerviram zbog lose slike.

Link to comment
Share on other sites

posle duzeg vremena zelim da promenim tv,imamo sam panasonic full hd plazmu od 50inca,

a sada zelim modernizaciju,ono sto sam imao priliku da vidim od LG i Samsunga led varijante cenovnog ranga do 600-700e iskreno osim nerealno nabudzenih boja prejakog kontrasta i grafinto crne umesto duboke prave crni nisam ima nista drugo da vidim,da ne spominjem probijanje po coskovoima i sl.

Kod LG sam gledao naj popularniji model lb671v.

Smart i 3d su mi nebitene jer 3d me bzv zamara ia smrt mi je HT pc koji radi vrhunski i necujno,tako da me smart ne zanima...u glavnom bitna mi je potrosnja jer se kod mene tv ne gasi  a bivsa plazma je tukla dobrih 300w na radni sat...inace u kuci mi je kompletno Led osvetljenje i svi uredjaji su sa neregentskom klasom AAA+++..tako da jedina ne stedisa je bio TV..

ovo mi je i tekako privuklo paznju...lik kaze da mu je slika i Dubina crne boje bolja cak od samsungove serije f8000 i sonija w903...sto zvuci impozantno ako znamo da su ove dve serije perjanice ovih kompanija..

da li je pametno ici na ovaj panasonic i da li neko ima licnog iskustva sa istim:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tDV2gGZePb4

Pre neko vece imao sam prvi susret sa Panasonic 40AS640. Mogu ti slobodno reci da me odusevio. Panel je 99% crn. Probijanja pozadinskog svetla skoro i da nema. SD signal pegla odlicno, HD takodje, a nijvise mi se dopao brz odziv daljinca. U milisekundi reaguje. E jedino gde sam se iznervirao je sto u pakovanju ne idu ni jedne 3D naocare, a kostaju mnogo. Mene licno ne interesuje 3D, ali vec kad ga prodaju kao 3D mogli su kao i prosle godine bar jedne cvike da upakuju.Pana AS640E trenutno moj favorit

Link to comment
Share on other sites

I meni je zapao za oko AS640, model od 40". Lepe tople boje, živa slika i prirodan kontrast. MeÄ‘utim, po naÅ¡im radnjama (Tehnomanija/Win win), dok se na tom teveu vrti Panasonicov promotivni video, prisutan je veoma vidan blur/ghosting pri svakom iole brzom pokretu (Äak i pri koraÄanju) nekog od likova prisutnih u videu. Blur/Ghosting (ili kako se već zove taj artefakt) je upadljiv i smeta, i prisutan je i na 40" i na 48" modelima. Kako god, AS640 modeli, sa sve tim upadljivim ghostingom, stoje izloženi u Win winu na Terazijama i u Tehnomaniji na NBG-u pa svako može da ode da overi kakva im je slika itd. 

 

TakoÄ‘e, kod AS640 modela titlovi su sitni i ne mogu se povećavati. Eto, to bi takoÄ‘e bio neki kao mali minus.   

 

@karnot: Da li si ti primetio neki ghosting ili sliÄan artefakt dok si gledao 40AS640? 

Link to comment
Share on other sites

For playing video games, the TX40AS640B wasn’t as responsive as the Samsung UE40H6400, let alone the super-low-lag Sony Bravias. Our Leo Bodnar input lag tester returned a figure of 59ms with [Game Mode] activated, rising to 92ms outside [Game Mode]. Enabling [intelligent Frame Creation] added 8ms (half a frame) to the lag time

 

Leo Bodnar input lag tester 59ms in [Game] mode

.

Link to comment
Share on other sites

I meni je zapao za oko AS640, model od 40". Lepe tople boje, živa slika i prirodan kontrast. MeÄ‘utim, po naÅ¡im radnjama (Tehnomanija/Win win), dok se na tom teveu vrti Panasonicov promotivni video, prisutan je veoma vidan blur/ghosting pri svakom iole brzom pokretu (Äak i pri koraÄanju) nekog od likova prisutnih u videu. Blur/Ghosting (ili kako se već zove taj artefakt) je upadljiv i smeta, i prisutan je i na 40" i na 48" modelima. Kako god, AS640 modeli, sa sve tim upadljivim ghostingom, stoje izloženi u Win winu na Terazijama i u Tehnomaniji na NBG-u pa svako može da ode da overi kakva im je slika itd. 

 

TakoÄ‘e, kod AS640 modela titlovi su sitni i ne mogu se povećavati. Eto, to bi takoÄ‘e bio neki kao mali minus.   

 

@karnot: Da li si ti primetio neki ghosting ili sliÄan artefakt dok si gledao 40AS640? 

Pustili smo par filmova sa eksternog media player-a ali nisam uocio nikakva ogranicenja. Slika je bila kristalno cista. Bez ikakvih zamucenja. Jedino kad smo pustili Arenu Sport bio je neki basket cini mi se, e tu je bilo uocljivo blago zamucenje na dresovima igraca. Ali nista strasno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...