Jump to content


Bass refleks i izolacija u kutiji?


Bujosh

Recommended Posts

Stvarno ne znam, opet kazem, duva na BR ali nisam siguran da ima neke razlike u zvuku. :/

 

Јел може нека Ñлика те(тих) кутија ал' да Ñлика не буде за личну карту    :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pa pazite ovako, kada rukom zatvorim bas refleks, bass je nekako meksi, a kada je normalno otvoren refleks bass je malo tvrdji, ne znam kako da objasnim, kad sam pored kutije mogu da osetim u grudima kad "udari" bas, a kad refleks drzim zatvoren moze da se oseti razlika, mada i nije velika. Pojma nemam, neka ga ovako, videcu da nabavim taj materijal pa da zamenim ovu vunu, znam da nije dobra nikako...
Hvala vam. :)

Link to comment
Share on other sites

Aj da ne ispadnem "Tajanstveni Alan" . Kad se pokrene membrana nastane gibanje zraka unutar kutije . Gibanjem zraka nastaje energija , energijom nastaje temperatuta , temperautom se smanjuje volumen zraka. E sad da se to ne bi deÅ¡avalo treba napraviti "kiler" , odnosno neÅ¡to Å¡to će "rashladiti" zrak unutar kutije. Tu nastupa "punjenje kutije nekim matrijalom koji će na sebe Å¡to uspjeÅ¡nije preuzeti temperaturu zagrijanog "zraka" te uvjetno povećati obujam. Sr ko kod interkulera u autima. Koga zanima "fizika"  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa pazite ovako, kada rukom zatvorim bas refleks, bass je nekako meksi, a kada je normalno otvoren refleks bass je malo tvrdji, ne znam kako da objasnim, kad sam pored kutije mogu da osetim u grudima kad "udari" bas, a kad refleks drzim zatvoren moze da se oseti razlika, mada i nije velika. Pojma nemam, neka ga ovako, videcu da nabavim taj materijal pa da zamenim ovu vunu, znam da nije dobra nikako...

Hvala vam. :)

Znaci da BR radi ali svakako zameni vunu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...