Jump to content


Vaša kolekcija vinila


HMrules

Recommended Posts

Ne znam gde bih pitao, a da ne otvaram novu temu a valjda vam nece smetati, lm, vidim na Yugovinyl-u neku bas retku plocu

DUSKO GOJKOVIC SEXTET - belgrade blues - GOYKOVICH 1966. RTB yugo jazz MINT LP

 

prodaje je neki lik iz UK i ceni je 1 600 dolara ako sam ja dobro video, da li je moguce da toliko vredi?

 

Uzgred slusa li neko Duska Gojkovica, posedujem jednu njegovu plocu

 

http://www.yugovinyl.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

To su mali tirazi verovatno, otud takva cena.

 

Recimo za ovu plocu tiraz je valjda 500 komada http://www.kupindo.com/Ploce/9083083_Jazz-Orkestar-Radio-Televizije-Beograd-1948-1978-

 

Sve zavisi, sta kome koliko vredi, na primer http://www.kupindo.com/Ploce/22654803_EKATARINA-VELIKA-KOMPLET-VIA-TALAS, da li ovaj komplet vredi 1500 evra?

Link to comment
Share on other sites

DuÅ¡ko Gojković je uvek postizao dobru cenu. Retke ploÄe a dobra muzika i poznat izvoÄ‘aÄ.

Onaj komplet EKV-a je 180 evra. To je pristojna cena ako su ploÄe u solidnom stanju.

Edit: sad videh da je cena 180 hiljada dinara. To je preterano. Osim Neko nas posmatra, nijedna ploÄa ne spada u raritete

Å to ne prave veće telefone, sa ekranom od barem 19 inÄa?

Link to comment
Share on other sites

"markoolja" je uvek bio malo, da se najblaže izrazim, neracionalan sa cenama, pa ni ovom prilikom ne treba biti preterano iznenađen.

Mislim da takvim cenama ljudi kao on (i "zoranlp") hoće da svima nama daju do znanja da imaju neke neviđene raritete i više nameravaju da se time hvale nego da ih stvarno prodaju.

A koliko vidim, i dalje im uspeva da dignu prašinu na ovom forumu...

Link to comment
Share on other sites

DuÅ¡ko Gojković je uvek postizao dobru cenu. Retke ploÄe a dobra muzika i poznat izvoÄ‘aÄ.

Onaj komplet EKV-a je 180 evra. To je pristojna cena ako su ploÄe u solidnom stanju.

Edit: sad videh da je cena 180 hiljada dinara. To je preterano. Osim Neko nas posmatra, nijedna ploÄa ne spada u raritete

Å to ne prave veće telefone, sa ekranom od barem 19 inÄa?

 

U ovom jednom postu nalazimo primer za to koliko je besmislena svaka diskusija na temu koliko prodavac traži za svoju robu.

 

Recimo, meni je za EKV ploÄe 180€ preterano! Zapravo je i 18€ preterano, obzirom da me ne zanimaju.

 

Ovakve diskusije opravdane su samo ukoliko je neko od uÄesnika zainteresovan za kupovinu i raspituje se o stanju na tržiÅ¡tu.

 

Telefon od 19 inÄa postoji. To je svaki raÄunar sa ekranom od 19" na koji instaliraÅ¡ softver za VOIP, ili mu ugradiÅ¡ GSM modul i sl.

 

Sve zajedno, nije za temu koja se bavi kolekcijom vinila, pa molim vrlu moderaciju da adekvatno reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Tebi baš dosadno...

 

Toliko dosadno da sam editovao post kako se Bujodrag ne bi ni sluÄajno naÅ¡ao uvreÄ‘enim, jer replika zapravo nije namenjena njemu već je uzeta za primer.

 

off: Jesi li spustio mermernu( ili granitnu, ne sećam se) ploÄu koju si stavio ispod gramofona, sa onolike visine, negde bliže podu, kako bi podlogu na koju ti je gramofon postavljen uÄinio stabilnijom, a ne nestabilnom?

Link to comment
Share on other sites

Discogs je dobar.

Ali, ja sam lenj i za dobar.

Uneo sam Å¡estotinjak ploÄa u kolekciju pre godinu dana i mrzi me da nastavim dalje.

Kao, lakše mi je da pamtim.

Ja sve ploce sa barkodom skeniram sa telefonom i automatski u kolekciju na discogsu.

 

Tako mozes i na brzaka da provjeris u prodavnici sta imas a sta ne.

 

Ja cekam da Traumatolog stavi sliku svoje LP skalamerije + balkonski pejzaz :smile:

Link to comment
Share on other sites

Pa, lako je staviti devetoinÄni telefon u džep. Meni treba devetnaestoinÄni džepni telefon.

Moderna tehnologija se mora osloboditi lenjosti te poÄeti da stvara prava reÅ¡enja a ne samo kojekakve Å¡take i poÅ¡tapalice.

 

Trebaju nam i džepne gramofonske ploÄe. Znate li koje je muÄenje preneti kolekciju iz stana u stan?

 

Atom se sastoji od Äestica i praznog prostora. Taj prostor se mora iskoristiti. 

Link to comment
Share on other sites

Trebaju nam i džepne gramofonske ploÄe. Znate li koje je muÄenje preneti kolekciju iz stana u stan?

 

Atom se sastoji od Äestica i praznog prostora. Taj prostor se mora iskoristiti. 

 

 TaÄno tako! Sizifov posao je preseliti ploÄe. Umesto u obnovljive izvore energije nauÄnici svoju inteligenciju neka usmere u reÅ¡avanje ovog problema! Kome zaista treba zamena za naftu, ja ionako furam bajs...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...