Jump to content


Predlog za sistem do 4500€


zustroy

Recommended Posts

Pa da ispunim obecanje :)

 

Bio sam danas do komsija u One Hi Fi-u. Sticajem okolnosti posto nisu imali raspoloziv DAC V1 i NAP 100 pojacalo, muziku sam slusao na UnitiQute 2 sa Sonus Faber 2.5. Pocetna ideja mi je bila da pored Uniti-a poslusam i DAC V1 i NAP 100 i Majik 140 zvucnike pride. Ta kombinaicja ostaje za sledecu nedelju jer smo bili u cajtnotu.

Ovo je prvi ozbiljan sistem koji sam poslusao tako da nije Bog-zna-kako merodavno moje iskustvo, ali sledi.

 

UnitiQute 2 u sebi ima 2x30W pojacalo na 8 Ohm, dok je za Sonus Faber Venere 2.5 preporucena snaga pojacala od 40 do 250W. Najgore od svega je sto nisam osetio da nedostaje mnogo snage (neiskustvo?!), zvucnici su lepo punili sobu ali verujem da bi sa pravim pojacalom zvucna slika bila punija i dinamicnija. Bas je bio tu, ali bi voleo da ga je bilo vise. Vec problem sam imao sa visokim tonovima koji su iskakali, Darko (momak iz One Hi Fi-a) kaze da je problem do Uniti-a koji nije usviran jer ga je danas otpakovao. Sve u svemu, nisam nezadovoljan ali ne bi dao 3.500 EUR za ovakvu postavku, za te pare ocekujem vise "WOW" osecaja posle slusanja.

 

Sto se tice UnitiQute 2, stvarno je iznenadjujuce da tako mala spravica sa 2x30W i ovako "tera" Venere zvucnike. Uniti mi izgleda, iako malecko, mocno i nekako audiofilski. Svidja mi se opcija upravljanja sa iPhone-om, ali mi je malo nejasna konekcija sa PC-em i kako funkcionise UPnP. Da li mogu da povezem optickim kablom Uniti i PC i da sa Foobara pustam muziku itd. To ostaje za sledeci put.

 

Dogovorio sam se da dodjem sledece nedelje i poslusam preostale komponente. Do tada cu biti na kaljenju u drugim salonima pa ce valjda i s tim doci i malo iskustva :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O ne, hvala. Kako da slusam ono sto sam kupio posle toga ;)

Ako su takva firma kao sto se prica, ocekujem da u svakom cenovnom rangu to pokazu.

Lako je biti madjionicar sa 10.000€.

Stvari ce biti jasnije kada odem sledeci put, bice sve komponente za koje imam novac, imacu vise slusnog islustva pa cemo videti...

Link to comment
Share on other sites

E pa vidiÅ¡ , za Naim nije lako biti maÄ‘ioniÄar ni sa 10.000€. Ako gledamo cjelokupan sistem, cifra ide vrtoglavo gore. Saću da pojasnim...

 

Prije par godina je bila u Novom Sadu prezentacija Naim ureÄ‘aja. I Naim zvuÄnika, naravno. Cijena kompleta je bila oko 12.000€. Neka me ispravi neko ako grijeÅ¡im.

 

Svratio sam sasvim sluÄajno tražeći neÅ¡to drugo i vrlo brzo izaÅ¡ao. Bio sam meÄ‘u prvima koji je popljuvao zvuk. A da li je zaista zvuk bio toliko loÅ¡?

 

Naprotiv! Gledajući sa tehniÄkog aspekta, apsolutno sve na svom mjestu sa besprekornim prelazima meÄ‘u drajverima, kristalno Äistih tonova od vrha do dna. Pa Å¡ta je to Å¡to mi je smetalo? Smetala su zapravo moja oÄekivanja!!!

 

OÄekivao sam magiju zvuka, hologramsko pozicioniranje muziÄara, materijalizaciju muzike u prostoru, oÄekivao sam da osjetim ambijent studija, itd.

 

RazoÄarao sam se u svoja oÄekivanja, jer kod kuće imam sliÄan zvuk za mnogo manje (mnooogo manje) para. E sad, da li je to istina? Pa baÅ¡ i nije. Onaj Naim-ov zvuk je tehniÄki u svakom pogledu superiorniji, ali, kod mene se nazire magija koju Naim u toj klasi nema. I tako...

Link to comment
Share on other sites

U prevodu, ocekivao si da zvuk opravda novac. Izasao razocaran zato sto kod kuce za mnogo manje para imas relativno slican zvuk. To razumem. Za sve sto kupujemo postoji sweet spot - kada za prihvatljivu kolicinu novca dobijemo optimalan kvalitet. Svako malo poboljsanje robe nakon toga sa sobom nosi veliku (neopravdanu) razliku u ceni. Tako je sa zvucnicima, kolima, kompjuterima... sa svim sto kupujemo.

 

Tako sam i ja juce izasao razocaran jer mislim da slicno moze da zvuci i jeftiniji sistem. Hajde da za to pripisemo neusviranost UnitQute 2 i nedostatku pravog pojacala. Zato cu otici jos jednom i doneti definitivni sud. Zelim da mi se svidi naim, izgleda mi audiofilski i uliva poverenje - nema sljokica i gluposti, vec samu sustinu. Ako nazalost za manje novca mogu da dobijem slican zvuk sa MA i Yamaha tj. B&W i Yamaha - okrenucu se njima. Mada to u teoriji nikako ne bi smelo jer je ova Yamaha avr.

Link to comment
Share on other sites

U prevodu, ocekivao si da zvuk opravda novac. Izasao razocaran zato sto kod kuce za mnogo manje para imas relativno slican zvuk. To razumem. Za sve sto kupujemo postoji sweet spot - kada za prihvatljivu kolicinu novca dobijemo optimalan kvalitet. Svako malo poboljsanje robe nakon toga sa sobom nosi veliku (neopravdanu) razliku u ceni. Tako je sa zvucnicima, kolima, kompjuterima... sa svim sto kupujemo.

 

Tako sam i ja juce izasao razocaran jer mislim da slicno moze da zvuci i jeftiniji sistem. Hajde da za to pripisemo neusviranost UnitQute 2 i nedostatku pravog pojacala. Zato cu otici jos jednom i doneti definitivni sud. Zelim da mi se svidi naim, izgleda mi audiofilski i uliva poverenje - nema sljokica i gluposti, vec samu sustinu. Ako nazalost za manje novca mogu da dobijem slican zvuk sa MA i Yamaha tj. B&W i Yamaha - okrenucu se njima. Mada to u teoriji nikako ne bi smelo jer je ova Yamaha avr.

Odabrali ste (da tako kažem, da ne bih pis'o ÄarÅ¡av) pogreÅ¡na (po mom „ukusu“) dva takmaca za poreÄ‘enje. Postoje mnogi (opet, da kažem tako) izmeÄ‘u koji su mnogo bolji izbor ali to bi nas odvelo u velike razgovore.

Link to comment
Share on other sites

Zustroy, druže, magija kod Naim-a poÄinje tek od mnogo veće cifre... traži nekad, onako iz zezanja, da posluÅ¡aÅ¡ najbolje od njih Å¡to trenutno imaju.

Kad procitam ovakav komentar ne mogu a da ne odgovorim.

tozo druze bez ljutnje o kakvoj magiji pricas za vece cifre?

Kod naima za vece cifre  pocinje prevara kao i kod svih Engleskih brendova.

naim je imao magiju sa nait 1,kombinacijom 32+160 i olive green nait 3 pojacivacom.

Ovi uredjaji su svirali za sve pare i proslavili su naim kao brend.

E sad neka me neko ubedi u to da ta magija od 100000 evra vredi onoliko koliko je naim ceni.

Od ranije nam je poznato da su Englezi ne prikosnoveni kad je u pitanju srednja klasa hi fi ja,ali apsolutni hi end znaju da naprave samo Japanci.

Trebamo pricati i komentarisati uredjaje koji su nam pristupacni,ma koga briga kako zvuci sistem od 30.000 evra kad 99% nas za 3 zivota nece to moci sebi da priusti.

Smeker je onaj koji za 2000-3000 evra pronadje ona sa cime ce uzivati.

Naimasi nemojte se na mene ljutiti jer i sam sam ljubitelj ovog brenda(ali i suvise realan)

 

Link to comment
Share on other sites

Smeker je onaj koji za 2000-3000 evra pronadje ona sa cime ce uzivati.

 

То Ñам уÑпео Ñа далеко мање новца, и веома Ñам задовољан звуком   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

То Ñам уÑпео Ñа далеко мање новца, и веома Ñам задовољан звуком   :thumbsup2

Odlicno.

Tvoje subjektivno misljenje.

Da li je tu zastupljen Linn/Naim ?

Ako nije, .... offtopic.

Otvori novu temu - tamo gde su "sistemi".

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðаравно када дође време, Ñада је http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27449-xi-hi-files-show-8-i-9-novembra-u-beogradu/ актуелна тема.

Kakav odgovor.

Ipak, ne mozes ti bez mistifikacije. :)

 

Postavio sam ti konkretno pitanje.

Da ponovim :

Sta je to od Linn-a/Naim-a sto imas u sistemu, da je za manje novca (2-3k eura/sistem), a da si veoma zadovoljan zvukom ?

Link to comment
Share on other sites

Odabrali ste (da tako kažem, da ne bih pis'o ÄarÅ¡av) pogreÅ¡na (po mom „ukusu“) dva takmaca za poreÄ‘enje. Postoje mnogi (opet, da kažem tako) izmeÄ‘u koji su mnogo bolji izbor ali to bi nas odvelo u velike razgovore.

 

Da li mislite na Uniti & Souns Faber ili stereo Vs. 5.1?

 

Ako ste mislili na Uniti i Sonus faber onda se delimicno slazem jer mi se cini da je Faberu falilo snage. To cemo ispraviti na sledecem slusanju kada cemo ubaciti NAP 100. Takodje me zanima da li ce biti pomaka u zvuku kada se kao DAC stavi Dac V1 umesto UnitiQute 2 uredjaja. Trebalo bi, DAC V1 sigurno ima kvalitetniji DAC u sebi. U tom slucaju UnitiQute bi mogao da se zadrzi ali samo u finkciji streaming uredjaja.

 

Ako ste mislili na Stereo Vs. 5.1 - tu se radi o tome da sam inicijalno hteo 5.1 sistem kako bi moga da imam "oba sveta". Citajuci komentare kako je to razlika kao nebo i zemlja, a posto cu ipak vise slusati muziku, malu prednost dajem stereo kombinaciji. Sve ce mi biti jasnije kada stavim taj Yamaha avr i cujem ga u stereo modu.

 

Kad procitam ovakav komentar ne mogu a da ne odgovorim.

tozo druze bez ljutnje o kakvoj magiji pricas za vece cifre?

Kod naima za vece cifre  pocinje prevara kao i kod svih Engleskih brendova.

naim je imao magiju sa nait 1,kombinacijom 32+160 i olive green nait 3 pojacivacom.

Ovi uredjaji su svirali za sve pare i proslavili su naim kao brend.

E sad neka me neko ubedi u to da ta magija od 100000 evra vredi onoliko koliko je naim ceni.

Od ranije nam je poznato da su Englezi ne prikosnoveni kad je u pitanju srednja klasa hi fi ja,ali apsolutni hi end znaju da naprave samo Japanci.

Trebamo pricati i komentarisati uredjaje koji su nam pristupacni,ma koga briga kako zvuci sistem od 30.000 evra kad 99% nas za 3 zivota nece to moci sebi da priusti.

Smeker je onaj koji za 2000-3000 evra pronadje ona sa cime ce uzivati.

Naimasi nemojte se na mene ljutiti jer i sam sam ljubitelj ovog brenda(ali i suvise realan)

 

 

Slicnu stvar sam i ja napisao. Da li je Naim vrhunska marka audio opreme? Jeste. Kao takav bi trebalo da i u nizem segmentu (ono sto ja gledam) zvuce fenomenalno i opravdaju ne-tako-nisku cenu.

Pricam(o) napamet, sacekacu sledecu nedelju da vidim kako ce NAP 100 poterati Faber 2.5. Mada nisam siguran da i on ima dovoljnu snagu za ove zvucnike.

 

 

То Ñам уÑпео Ñа далеко мање новца, и веома Ñам задовољан звуком   :thumbsup2

 

Da li mozete u jednoj recenici da napisete koje komponente imate? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Bene potrefio si u sred mete.Moj drugar je kupio jedan malecki pre/power combo za nekih 400-500eur i otkinuo se od srecee uz svoj proac tablette bas kao i svaki vlasnik nait 1,2,3 ampa.I dobro odabranog zvucnika uz njega.Odlicno zvuci i danasnji 5i.Potpuno je netacno da su kod naima potrebne velike pare,upravo obrnuto.Citajte malo strane forume Pfm na pr.Nacicete tamo poredjenje nait1 i najskupljih 135 monoblokova iz stare serije,uz zvucnike kojima je nait1 bio dovoljan maltene nisu ljudi pravili razliku.To i jeste sustina te firme bila za zivota J.V. i najmanji naim je bio super kvalitetan,sa istim kriterijumima kao i najskuplji.Nemojte samo citati naim forum,to je strogo kontrolisana zivotinska farma Dzordza Orvel-a...

@zustroy Taj Sonus btw. mi je zvucao totalno bzvz i uz mnogo skuplju i snazniju amplifikaciju.Burn in izgleda jeste dug I promene jesu velike,procitajte iskustvo Z.Karapandzica sa naim streamerom.

Link to comment
Share on other sites

Znate osecaj kad nesto zelite da vam se svidi, pa ne ispadne dobro. E pa los je! :)

Da, kao sto sam i rekao gore, radi se Venere 2.5.

Citao sam da nisi izbirljivi za amplifikaciju. Dacu im jos jednu sansu sa pomenutom kombinacijom.

Slusacu i Linn Majik 140.

Ok, recite mi s kojim zvucnicima bi uparili Naim-a do 2000€, podnostojeci?

Da li moze da se dobije "wow" efekat?

Link to comment
Share on other sites

Ok, recite mi s kojim zvucnicima bi uparili Naim-a do 2000€, podnostojeci?

Da li moze da se dobije "wow" efekat?

 

Mozda sa Rega RS-7, npr. Silver Surfer slusa taj combo i prilicno je zadovoljan.

Zavisi sta podrazumevas pod wow efektom. I zasto je to uopste bitno?

Kad hoes neki takav efekat, pustis Stockfish (ili neku slicnu produkciju), impresioniras drustvo i vratis se slusanju muzike. :)

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75

Vidim da je ProAc Studio 140 Mk2 u mom dometu pa cu ih uzeti u obzir. Hvala na predlogu.

@Alexandar

Pod "Wow" efektom mislim da me slusanje odusevi i da mi se veoma svidi. Da imam osecaj da vrede ulozen novac, nista vise :)

P.S.

Vidim da se Venere u Italiji prodaju za 1200€ sa porezom. Ovde su 1950! Velika razlika!

Link to comment
Share on other sites

Za ProAc i Naim tek kazu da su missmatch. Nisam cuo svojim usima, ali je culo par kolega, kojima mogu da verujem. Mislim da je kombinacija bila Nac90/Nap150 i bas taj ProAc. Online takodje postoji dosta slicnih komentara. Ne treba verovati naravno, treba cuti.

 

Mislim da ni sam Naim nema taj "wow" efekat, pa ga je tesko traziti u nekim "neproverenim" sinergijama. Opet, pitanje je sta je tacno za tebe "wow". :) I to "da vrede ulozen novac" je rizicna kategorija, koja zavisi od vise faktora. :) Narocito novo.

 

Treba biti oprezan, nesto sto ne odusevi na prvo slusanje zna da se ispostavi dobro i uvuce pod kozu kasnije.

 

Prenesi utiske ako budes poslusao jos nesto.  :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...