Jump to content


Predlog za sistem do 4500€


zustroy

Recommended Posts

Po meni, jedina moguca definicija audiofila je da je to osoba koja strastveno slusa muziku i kojoj je apsolutno bitan kvalitet reprodukcije. Nikako ne treba izdizati potrebu za savrsenom reprodukcijom na racun same muzike, jer je ipak sama muzika zapravo ono sto je osnovno i najbitnije u celoj ovoj prici.

 

Ovo je priliÄno dobra formulacija.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

, ali ako trenutne okolnosti ne dozvoljavaju savrsene uslove za slusanje muzike, sigurno se necu zbog toga odreci slusanja nego cu koristiti sta god mi je na raspolaganju. 

Nije odrednica necega ili nekoga sta se radi povremeno vec sta ta pojava predstavlja u vecini slucajeva i sustinski. I ja slusam muziku u kolima i na sajmovima ali radi se o tome da kada slusam muziku koju iskljucivo slusam radi toga sto mi se svidja onda mi je sasvim sve jedno da li je to na  zeninoj mini liniji ili na svadbi ili u restoranu ili u kolima. Zasto moja zena nije audiophil, jer joj je bitno da cuje pesmu i nikada nece kupiti drugu mini liniju da bi joj ta pesma zvucala bolje jer nju zanima pesma a ne kako zvuci i zato je ona diskofil (mada nije ni to ali nema veze).

 

Mozda je bolje da postavim pitanje :

da li kupujete a posebno da li menjate uredjaje zbog same muzike ili to radite zbog nacina na koji ce ta muzika da bude prezentovana.

Neka pesma je uvek ta pesma i nece biti manje ili vise kvalitetna kao muzicko delo u zavisnosti na cemu je slusamo tako da ja menjam uredaje jer slusam kako to zvuci a ne menjam ih zato sto ce to promeniti znacaj te kompozicije u muzickom svetu.

Sudeci da ste se slozili samnom da je moje znacenje diskofila tacno onda je vasa recenica da je audiophil svako kome je muzika bitnija nelogicna jer je to isto sto je i diskofil,

Znaci pricamo o definicijama ne o tome da neko moze ili jeste i audiphil i diskofil u isto vreme kao ja na primer ali ako treba da se odredim sta sam vise, vise sam audiophil  ;-) a i vi koliko vidim iz posta.

Link to comment
Share on other sites

4500 je više nego više nego dovoljno za dobar zvuk.

 

zustroy, ne oÄekuj da u salonima ÄujeÅ¡ zvuk koji će te oboriti s nogu. U najbojlem sluÄaju biće nagoveÅ¡taj onoga Å¡ta treba da oÄekujeÅ¡. Pravljenje zvuka Äeka te kod kuće, a dobri ureÄ‘aji su potreban, ali ne i dovoljan uslov.

 

Toga postajem sve vise svestan. Bice fora kad na kraju kupim Jamo u kompletu za 2000, jer ima mnogo bolji odnos cena/kvalitet :)

 

Posto ste odlozili slusanje za mesec dana, mislim da bi mogli paznju da preusmerite na DIY varijantu. Moze to i u DIY izradi da izgleda jako dobro a za 20-30% cene fabrickog. Evo par linkova a zvucnik od bokitokivokija mozete cuti u BG. northCreek Borealis (oko 1100€) mozete cuti kod Patason-a u BG http://www.northcreekmusic.com/NorthCreekKits.html (ja pozivam kao da je moja kuca :screwy , ali bi bilo dobro da ipak popricate sa Patasonom o zvuku jer njegov stav o HIFI-ju nije da sve mora biti fabricko)

Kod Nikomija (link u postu 19) cete na slikama videti pored malih (oko 450) i podno stojece trosistemce koji rade bolje od Dynaudio Special 25 a prodati su za 1000 http://www.diyaudio.rs/topic/1880-nikomi-opet-sklapa-dynaudio/

Boki nije stavio izgled gotove furnirane kutije (oko 1200) ali izradu mozete videti u temi http://www.diyaudio.rs/topic/6468-zvu%C4%8Dnici-br6-sa-morel-elite-zv-jedinicama/

Superfijeva prerada malih Dynaudio (oko 600-700)  http://www.diyaudio.rs/topic/6880-dynaudio-audience-42-tweak/

i Superfijeva izrada velikih Ekta Grande, kostali su oko 3k ali jos nisam cuo fabricku kutiju koja ima staje na crtu http://www.diyaudio.rs/topic/5507-troelsova-ekta-grande/ i malo detaljnijih slika ovde http://www.diyaudio.rs/topic/6327-all-inclusive-kod-super-fi-ja/

Nesiceve igrarije http://www.diyaudio.rs/topic/4001-male-hifi-kutije/

Projekat naseg pokojnog kolege Pileta http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/2861-scanspeak-relevator-bullet-b1/

linkovi ka stranicama sa gradnjom zvucnika http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm

http://www.humblehomemadehifi.com/

http://www.justdiyit.com/

i na kraju jos jedan interesantan projekat zvucnika kompletno prikazan sa pdf-om na dnu strane http://meniscusaudio.com/kairos-pair-p-1380.html

 

I ne zaboravite da cete utrositi 10% vrednosti sistema na kablove

 

impuls, samogradnja je lep hobi ali zahteva mnogo vremena i prethodno znanje. Ja bi se kao pocetnik mnogo namucio oko svega, a nisam ni siguran da kako bi to na kraju sve ispalo. Pre sam za kupovinu fabrickih zvucnika zbog svega toga. Kako vidim po linkovima u pitanju su diy varijante. Da li se neko od njih bavi malom proizvodnjom?

 

Moj sistem iz 7 L&N komponenti je kostao oko 4000E,svaka najskuplja njihova komponenta u svoje vreme, i naravno jako sam zadovoljan njime.Prakticno i ne zelim da nesto menjam dok sam ziv.Zasto?Zato sto takav nov treba da platis 15-20000 ili samo jednu komponentu kao ovih mojih 7.Da sam ga platio 20k znas sta bih mislio.Da sam najveci luzer na svetu,i daj da ovo menjam kolko sutra(pa bi verovatno naleteo na sledecu banderu kod neke druge firme).Kupi lepo nesto polovno sto je izgubilo 50-70% od cene ako ti je do zvuka,ali kvalitetno i trajno sto moze da radi 100godina uz fabricko servisiranje i uzivaj ili se pomiri da sa tim parama koje su za nas jako velike imas tek nesto vise od entry level modela i sa "entry" zvukom.To je negde necja platica na zapadu,pa se jos uzme na kredu i onda ga neko placa par desetina evra mesecno sto mu je pola dnevnice.Secam se kad sam 90-tih u nemackoj radio na kratko-dnevnica oko 100E,a najskuplji Krell CD plejer 70E mesecno.Kod nas se dosta grbaci za te pare,a oni koji zaradjuju vise ili kupuju skuplje il ih hifa ne zanima.Pogledaj samo onaj supernait u oglasima koji sa dodatnim napajanjem mozes da uzmes za 2400 bez cenkanja koliko je kostao kao nov pre samo par godina-duplo,moguce da je cak jos u garanciji koja je kod naima 5godina.Da ne pricam da bih ja uzeo top of the line pre power combo koji danas kosta kao dva tvoja budzeta za ceo sistem i kakva je razlika u zvuku  u odnosu na entry level igracke slobodno izmastaj.Sve sa papirima i kutijama koje ja imam uz svaki svoj uredjaj kupovan iskljucivo u mint stanju,pa nek je i 30g star.Koliko su uredjaji te malo vise klase pouzdani govori da SH naim dileri u UK vec daju 12meseci garancije.Drugar koji je svoj nov naim sistem platio 5 hiljada zabezekne se zvukom kad dodje,pa i sam kaze o ovakvom zvuku mogu samo da sanjam.Svako ima pravo na svoj izbor kako ce da potrosi pare,i ja postujem to.Meni je zvuk ispred zelje za novim,kom nije  i zeli iskljucivo novo treba da prihvati dosta kompromisa u tom cenovnom rangu i da su to danas entry level modeli kod ozbiljnih firmi.Pauza i ideja da poslusas i jeftinije nije losa.Predlazem jedan ceo all Rega sistem poznat po odlicnom odnosu kvalitet cena.

 

Meni se svidjaju ove Naim komponentice koje sam gledao. Imaju ono sto mi treba i one su mi najvise legle od svega sto sam gledao. Tu dolazim do sledeceg problema - cena. Voelo bi da uzmem jace pojacalo od NAP 100 jer mislim da bi ovi zvucnici bolje radili. Novo NAP 200 je preskupo. Tu moze da dodje polovno dobro ocuvano.

Vidim i sam da nove komponente kostaju nesrazmerno muzickom uzitku. Odatle i moj stav da stisnem pauzu, poslusam nesto jeftinije pa odlucim.

 

Nijedan Harbeth nije podnostojeci, ali svaki moze da se postavi na patos. Meni su oni i opticki privlacni, u njihovom dizajnu nema nicega obmanjivackog, vasarskog, kicerskog...

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26877-audiofilska-velicina-kutije/page-4

#69

 

Postujem ja taj stav i kvalitet ovih zvucnika u to nema sumnje, samo ipak trazim nesto drugo (i jeftinije, gledajuci cene).

 

 

Ne to je diskofil.

Audiophil je osoba zaludjena zvukom, reprodukcijom , kojoj je kvalitet zvuka bitniji od same muzike, koji trazi tu "vernu reprodukciju" ali naravno da slusa i muziku jer su te dve stvari ipak nerazdvojne.

ps

Ni ti izgleda nisa bas najbolje razumeo moj post koji je bio potpuno dobronameran a voleo bih i da ga tumacis u skladu sa svim ostalim koje sam napisao na tvojoj temi.(ovo je jako bitno)

Takodje neke zakljucke koje sam izveo, izveo sam iz konkretnih recenica koje si pisao. Mozda sam i ja izgubio konteks svih tvojih poruka pa se previse usresredio samo ne neke recenice., mea culpa.

Za kraj i meni je bitan izgled i to vise od 10% kako ti kazes za sebe (znaci i vise nego tebi)  ali ja taj izgled komentarisem tek kada nadjem sta mi se zvucno svidja, zasto..jer sam par puta u zivotu imao uredjaje koji mi se nisu svidjali izgledom ali su svirali a i o ukusima bas, zna se izreka.

Svi postovi koje sam napisao na tvojoj temi sasvim dovoljno govore o meni kao coveku kao i o nacinu mog razmisljanja ali i o tome da li sam realan u tim pogledima ili nisam.

Eto ja i @sondek ponekad ukrstimo koplja (naravno samo zbog neslaganja u razmisljanju) a sada je napisao post koji je skoro identican sa jednim mojim predhodnim i to me navelo da po ko zna koji put shvatim da je vecina (ne svi)  nesporazuma plod pisanja i jos vise citanja  i da bi uzivo to sve bilo mnoooooogooooo lakse.

Mislim da je ipak sve samo nesporazum zbog stilova pisanja a ne nacina razmisljanja, nadam se da se slazes, pa da vise ne opterecujemo temu nepotrebnim tekstovima.

Ako se ne slazes takodje cu shvatiti i tu sam.  :cheers

 

Iz ovoga se i vidi da si vise diskofil 

Diskofil = vise obraca paznju na muziku nego na to kako zvuci

Audiophil = vise obraca paznju kako muzika zvuci nego na samu muziku.

Stalna lutanja, promene, "nezadovoljstva" i jos mnogo toga takodje ide uz audiophilstvo kao hobi/strast.

 

 

Jooooj Stradi, razumeo sam te! :)

Neka bude da sam diskofil, ali stani kako nisam i audiofil? Pa da nisam audiofil kupio bi prve zvucnike na koje naletim! Aha, ok, rekao si da sam vise diskofil.

Ali ovo sve nije ni bitno, ne zanima me pripadnost jednom timu, filozofiji. Samo zelim da rado platim nesto sto ce me radovati i da nakon toga ne gledam vise nista. Eto, pripadam samo i iskljucivo tom klubu.

I ja verujem da ova mrtva slova na monitoru cesto daju drugaciji utisak, mozda i bude prilike da se vidimo i uzivo prodiskutujemo :)

Link to comment
Share on other sites

Nije odrednica necega ili nekoga sta se radi povremeno vec sta ta pojava predstavlja u vecini slucajeva i sustinski. I ja slusam muziku u kolima i na sajmovima ali radi se o tome da kada slusam muziku koju iskljucivo slusam radi toga sto mi se svidja onda mi je sasvim sve jedno da li je to na  zeninoj mini liniji ili na svadbi ili u restoranu ili u kolima. Zasto moja zena nije audiophil, jer joj je bitno da cuje pesmu i nikada nece kupiti drugu mini liniju da bi joj ta pesma zvucala bolje jer nju zanima pesma a ne kako zvuci i zato je ona diskofil (mada nije ni to ali nema veze).

 

Mozda je bolje da postavim pitanje :

da li kupujete a posebno da li menjate uredjaje zbog same muzike ili to radite zbog nacina na koji ce ta muzika da bude prezentovana.

Neka pesma je uvek ta pesma i nece biti manje ili vise kvalitetna kao muzicko delo u zavisnosti na cemu je slusamo tako da ja menjam uredaje jer slusam kako to zvuci a ne menjam ih zato sto ce to promeniti znacaj te kompozicije u muzickom svetu.

Sudeci da ste se slozili samnom da je moje znacenje diskofila tacno onda je vasa recenica da je audiophil svako kome je muzika bitnija nelogicna jer je to isto sto je i diskofil,

Znaci pricamo o definicijama ne o tome da neko moze ili jeste i audiphil i diskofil u isto vreme kao ja na primer ali ako treba da se odredim sta sam vise, vise sam audiophil  ;-) a i vi koliko vidim iz posta.

 

Da krenem od pitanja ( boldovano crveno ) :

 

Sasvim je jasno da pitanje ujedno sadrzi i odgovor, pa je samim tim i nepotrebno postavljeno. Naravno da svako ko menja uredjaje, cini to zbog unapredjenja reprodukcije (prezentovanja) muzike koju slusa.

 

Dalje ( boldovano zeleno ) :

 

Ovo je vec ozbiljnije besmisleno, pocevsi od upotrebe termina pesma, jer je primeren termin za ovaj nivo price "muzicko delo". Ovo ne primecujem slucajno, nego zato sto zadnjih par decenija daleko vise slusam kompozicije / muzicka dela nego pesme ( njih vezujem za tzv. popularnu muziku ). Ali ovaj uvod uopste nije bitan, nego mi je nejasno kako je to uopste moguce menjati znacaj kompozicije u muzickom svetu, menjajuci uredjaje za kucnu reprodukciju istih? Mislim da je ovo prilicno nejasno / nespretno formulisanje potencijalno pogresno postavljene teze.

 

I na kraju ( boldovano plavo ) :

 

Pokazite mi gde u mojoj "definiciji" audiofila pise da je nesto od ta dva ( muzika - reprodukcija ) bitnije.

 

Kao advokat biste ipak trebali biti pazljiviji u citanju i vestiji u argumentaciji, ali mozda je "prinudni odmor" ucinio svoje (ovo je sala, da se razumemo).  :)

Link to comment
Share on other sites

Toga postajem sve vise svestan. Bice fora kad na kraju kupim Jamo u kompletu za 2000, jer ima mnogo bolji odnos cena/kvalitet :)

 

Å ta god pazario, gradnja zvuka zapoÄinje onda kada kreneÅ¡ raditi na svom sistemu. Korak po korak, sa odabirom zadatim komponentama. Tada je korisno zaboraviti da postoje alternative i baciti se na to da se iz postojećeg izvuÄe Å¡to viÅ¡e. A rezultati mogu biti i takvi da posle osetiÅ¡ olakÅ¡anje Å¡to nisi utroÅ¡io viÅ¡e na komponente koje bi teže privoleo na saradnju. 

Link to comment
Share on other sites

 

Imao bih stvarno repliku i to poduzu i argumentovanu :) ali evo samo ukratko.

1. Ja ostajem pri svom stanovistu sta je audiophil a sta diskofil.

2. Kod odredjivanja sta ste a vezano sa promenom uredjaja je kojim porivom je ta promena izazvana. Moze i ovako = diskofili menjaju uredjaje kada im se pokvare a audiophili kada su nezadovoljni i hoce bolje. :)

3. Pa i pesma je muzicko delo.

Najtacnije bi bilo da za popularnu muziku moze da se kaze i pesma i muzicko delo (malo ali delo) tako da ne vidim gresku dok kod klasicne muzike ne postoje pesme vec dela u najsirem smislu a uze postoje sonate, uvertire, itd itd, Kod popularne muzike kao i kod jaz-a moze da se kaze i kompozicija (najcesce termin samo za samu muziku bez teksta).

4. Ja nisam rekao da se menjanjem uredjaja menja sustina dela vec sam napisao nesto sasvim drugo i suprotno (bolje procitaj ponovo nego da pisem esej).

5. Po vasim definicijama proizilazi da su i diskofil i audiophil isto a onda gubi smisao postojanje oba pojma istovremeno .

5a. Iz predposlednje recenice proizilazi da je muzika bitnija

 

Verujte mi cak i u sali nisam bas siguran da treba sumnati u moje vestine argumentacije, :)

 

ps

Spominjanje profesije nije bas na mestu, mi smo pricali o obustavi rada a ne o tome sta je ko po profesiji (mislim moj kolega i ja).Ovde na forumu profesije ne igraju nikakvu ulogu sto i jeste najlepse kada se bavite nekim hobijem, okuplja vas isto interesovanje, ljubav prema istoj stvari a ne zavrsene skole.

Ja sam vise filozof :)

Link to comment
Share on other sites

zustroy, imam utisak da si razumeo da se ne "ljutim". Ima ovde stvari koje me nerviraju, ali to svakako nisu poÄetnici, mada vidim da si već napredovao.

 

Pauza ti je pametan potez. Iskoristi je da proÅ¡iriÅ¡ vizuru posetom temama koje se bave akustikom prostorija, kablovima i policama. Dobar sistem moguće je kupiti (novo!) i za dve i za Äetiri i po hiljade. Pitanje je samo da li će tako i da zasvira.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Diskofil je oduvek bila definicija osobe koja sakuplja muziÄka izdanja na nekom od nosaÄa zvuka, i kome je muzika bitnija nego tehniÄka strana iste. Vremenom, usled sluÅ¡anja velikog broja razliÄitih vrsta muzike, i otkrivanjem razliÄitih izdanja, bliži se taÄka razdvajanja izmeÄ‘u diskofila i audiofila, Å¡to ne implicira da audioil nije oduvek bio diskofil. OÄito se u modernija vremena, naravno pogreÅ¡no, doÅ¡lo do zakljuÄka da audiofili sluÅ¡aju SAMO audiofilska izdanja muzike, a da ne pokuÅ¡avaju da izvuku maksimum iz bilo kog izdanja, pa makar bilo snimljeno ko zna kada, i ko zna kakvim ureÄ‘ajima.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Meni se svidjaju ove Naim komponentice koje sam gledao. Imaju ono sto mi treba i one su mi najvise legle od svega sto sam gledao. Tu dolazim do sledeceg problema - cena. Voelo bi da uzmem jace pojacalo od NAP 100 jer mislim da bi ovi zvucnici bolje radili. Novo NAP 200 je preskupo. Tu moze da dodje polovno dobro ocuvano.

Vidim i sam da nove komponente kostaju nesrazmerno muzickom uzitku. Odatle i moj stav da stisnem pauzu, poslusam nesto jeftinije pa odlucim.

 

 

 

I mislio sam na novu  seriju jer mi je jasno da ti je i dizajn bitan.Nap200 je odlican i bukvalno puca od snage,proverio u svom sistemu.Ako ti se boja zvuka uz nap100 sa Majik140 svidela ,a zafalilo malo snage(i bass-a)racunaj da je to ono sto ti treba.Prakticno sva pojacala im imaju isti karakter.Nap200 u UK mozes naci za oko 1000funti i da ti jos bude u garanciji i sa time se uz dodatak vdac-a koji ti je i izvor i preamp uklapas u budzet i imas jedan odlican sistem.Po meni mana mu je sto nemas analogni ulaz,da jednog dana mozes da cujes i gram u svom sistemu,ali to ti i nije bila zelja.

Link to comment
Share on other sites

Å ta god pazario, gradnja zvuka zapoÄinje onda kada kreneÅ¡ raditi na svom sistemu. Korak po korak, sa odabirom zadatim komponentama. Tada je korisno zaboraviti da postoje alternative i baciti se na to da se iz postojećeg izvuÄe Å¡to viÅ¡e. A rezultati mogu biti i takvi da posle osetiÅ¡ olakÅ¡anje Å¡to nisi utroÅ¡io viÅ¡e na komponente koje bi teže privoleo na saradnju. 

 

Sa ovim se apsolutno slazem, upravo to treba imati na umu na pocetku, bez predrasuda i kombinacija koje okolina ocekuje.

 

Prvenstveno cestitke na donosenju jedne ovakve odluke za gradnju Hi Fi sistema, jer odluka je osnova svega.

 

Po meni najvaznije odluciti se oko koncepta zvucnika i sto boljeg izvora i transporta, pa kada sa time rascistis ostalo ces druze (amp, pre-amp...) ako se ne uklapa po karakteru ili snazi izmenjati (citaj pre kupovine probati, ali u svom prostoru, nikako u salonima ili kod drugih) i doci do pravog resenja.

 

Kao sto neko vec rece, racunaj tu i kablove kao obaveznu stavku u budzetu uz pomoc kojih ces izvuci maksimum od izabranih komponenata, ali sa tim posle nema zurbe nego samo strpljenja i igre uz ciji pametan odabir neizostaje zadovoljstvo, ovde narocito mislim na struju.

 

Pozdrav i srecno u narednom duzem periodu, jer sistem videces neces moci preko noci sagraditi, trajace to mnogo duze, ali bas u tome je uzivanje.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas sa komsijom Aleksandar75 do OneHiFi-a. Slusali smo Venere 2.5 i Majik 140 uz UnitiQute 2 i NAP 100 pojacalo. Slozio bih se sa komentarom da je zvuk Venera malo muljav, sa druge strane Linn ima vise jasnoce, cistine, precizniji bas. Zvuk Venera mi nije toliko katastrofalan kako ga je Aleksandar doziveo, ali ni spektakularan.

 

Stekao sam neko iskustvo nakon odlaska u ovih par salona. Moj zakljucak je sledeci: nisam cuo sistem za koji bi drage volje dao 4500€, nista od ove opreme ne zasluzuje taj novac. Mislim da je oprema koja se nudi precenjena i preskupa za muzicki dozivljaj koji nudi.

Mozda su moja ocekivanja bila nerealna, ali sam pre ovoga ocekivao da necu imati problema da nadjem opremu koju cu rado da kupim. Ne, to nije slucaj.

 

Otici cu da poslusam jos nesto, nesto jeftinije tipa Jamo ili sta god - mozda cu videti vecu logiku u odnosu cena/zvuk. Ali pre toga mi treba pauza od ove potrage, izmorila me i smorila. Cujemo se za jedno mesec dana :)

jos jednom, poslusaj i JBL LS 80. To je odlicno zvucalo cak i sa jeftinijim NAD-om ( amp i cd ).

Buduci da nemas iskustva, a vec na pocetku pocinjes sa - bolje je i sigurnije uloziti sto manje-, mozda ti je resenje kupiti za sada sve polovno za npr.400- 500e, a posle nekog vremena kada steknes uvid sta hoces, i malo udjes u ove vode, lakse i pametnije ces odabrati . Sta novo izneses iz radnje, u prvoj godini gubis 20-30%, a ako nije popularna firma, i vise...

Link to comment
Share on other sites

Imao bih stvarno repliku i to poduzu i argumentovanu :) ali evo samo ukratko.

1. Ja ostajem pri svom stanovistu sta je audiophil a sta diskofil.

2. Kod odredjivanja sta ste a vezano sa promenom uredjaja je kojim porivom je ta promena izazvana. Moze i ovako = diskofili menjaju uredjaje kada im se pokvare a audiophili kada su nezadovoljni i hoce bolje. :)

3. Pa i pesma je muzicko delo.

Najtacnije bi bilo da za popularnu muziku moze da se kaze i pesma i muzicko delo (malo ali delo) tako da ne vidim gresku dok kod klasicne muzike ne postoje pesme vec dela u najsirem smislu a uze postoje sonate, uvertire, itd itd, Kod popularne muzike kao i kod jaz-a moze da se kaze i kompozicija (najcesce termin samo za samu muziku bez teksta).

4. Ja nisam rekao da se menjanjem uredjaja menja sustina dela vec sam napisao nesto sasvim drugo i suprotno (bolje procitaj ponovo nego da pisem esej).

5. Po vasim definicijama proizilazi da su i diskofil i audiophil isto a onda gubi smisao postojanje oba pojma istovremeno .

5a. Iz predposlednje recenice proizilazi da je muzika bitnija

 

Verujte mi cak i u sali nisam bas siguran da treba sumnati u moje vestine argumentacije, :)

 

ps

Spominjanje profesije nije bas na mestu, mi smo pricali o obustavi rada a ne o tome sta je ko po profesiji (mislim moj kolega i ja).Ovde na forumu profesije ne igraju nikakvu ulogu sto i jeste najlepse kada se bavite nekim hobijem, okuplja vas isto interesovanje, ljubav prema istoj stvari a ne zavrsene skole.

Ja sam vise filozof :)

 

Ok, predajem se jer vidim da ne vredi polemisati ako se konstantno izvrcu izrecene reci, mada sve lepo stoji zapisano, a i ne zelim vise da trujem temu pokretacu.

 

Profesiju ste sami potencirali na forumu i to u vise navrata (ja svoju koliko znam nisam, a ni ostali), ali sam ipak naglasio da se samo malo salim.

 

Ovo oko filozofije na kraju, zaista ne zelim da komentarisem jer cemo tek onda uci u pricu bez kraja i smisla.

 

Prijatno vece zelim  :)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Diskofil je oduvek bila definicija osobe koja sakuplja muziÄka izdanja na nekom od nosaÄa zvuka, i kome je muzika bitnija nego tehniÄka strana iste. Vremenom, usled sluÅ¡anja velikog broja razliÄitih vrsta muzike, i otkrivanjem razliÄitih izdanja, bliži se taÄka razdvajanja izmeÄ‘u diskofila i audiofila, Å¡to ne implicira da audioil nije oduvek bio diskofil. OÄito se u modernija vremena, naravno pogreÅ¡no, doÅ¡lo do zakljuÄka da audiofili sluÅ¡aju SAMO audiofilska izdanja muzike, a da ne pokuÅ¡avaju da izvuku maksimum iz bilo kog izdanja, pa makar bilo snimljeno ko zna kada, i ko zna kakvim ureÄ‘ajima.

 

O temo sam pokusao da polemisem  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

 

 

Profesiju ste sami potencirali na forumu i to u vise navrata (ja svoju koliko znam nisam, a ni ostali), ali sam ipak naglasio da se samo malo salim.

 

Ja sam shvatio da je sala na moj potencijal za polemisanje . a komentarisao sam konkretno spominjanje profesije ili struke a salu sam shvatio i nemam nista protiv.

Ja sam potencirao da sam drustvenjak a ne sta sam po profesiji ako se ne varam (mozda sam postao i zaboravan u medjuvremenu) Ja se svoje profesije ne stidim cak sam u nju zaljubljen mozda i vise nego u hi fi ali ono sto sam napisao ipak stoji bar sa moje strane. (tako mislim) 

Sudeci sta ste odgovorili na perodeformero-v post sad sam siguran da je doslo do apsolutnog nesporazuma (mada mi i dalje nije jasno kako). Ponovo sam procitao sta ste napisali i ne vidim to da ste hteli da polemisete ono sto je pereformero napisao kao offtopic. Zao mi je.

Nema veze, vise srece sledeci put

Prijatno vece i ja vama zelim takodje :)

 

ps

nevezano za gospodina koga sam citirao

 

Duzi su moji postovi objasnjavanja sta sam napisao nego onaj post koje treba da objasnjavam. (verovatno i moja krivica).

Pokretac teme je nekako zvucao posteno u svom pitanju,vapaju za pomoc i sve vreme jako kulturno nastupa i to me nateralo da tako kazem da se aktivno ukljucim u temu i da ako ikako mogu bar malo pomognem sto ljudski sto svojim iskustvom ovog hobiste. Zadnje dve strane nema nikakve veze sa temom pa cu ja svima da pozelim prijatno vece.

Sto kaze moderacija kada vise nemas sta da kazes onda cuti pa cu teska srca da cutim ali da ispostujem taj savet koji je vise nego pozitivan i koristan bar za mene u ovom trenutku.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...