Jump to content


Predlog za sistem do 4500€


zustroy

Recommended Posts

Milosave, bas si me nasmejao :)

Da se vratimo temi, kako bi ovo skapirao vratio sam se postu clana rokijane. U stvari, sto veca osetljivost (velicina izrazena u dB) to zvucnici laske sviraju uz manju struju. Majik 140 je 88 dB, a Venere su 89 dB. Sto znaci da je Majik malo tezi za pokretanje. Ali onda dolazimo na impendansu koja je kod Majika 4 ohm dok je kod Venere 6 ohm pa ce tako NAP 100 moci da da vise struje Majiku.

Moram ispraviti obojicu, osetljivost zvucnika kaze koliko ce zvucnik da bude glasan sa 1W snage a ne da li ce lako da se tera ili ne. Da li ce lako da se tera ili ne zavisi od same konstrukcije zvucnike, precnika zavojnice, induktivnosti zavojnice, tvrdoce vesanja, varijante skretnice, dampiranosti kutije.... Zato ne mesajte osetljivost sa mogucnoscu pokretanja zvucnika od strane pojacala

 

Da bih napravio paralelu izmedju reci cu i Porche i TGV mogu da idu 300km/h ali cete Porche pokrenuti sa 300kS a za TGV ce trebati mnogo vise. To je primer zvucnika iste osetljivosti a razlicitih mogucnosti za pokretanje. Ako zelite poredjenje kao sto ste vi uradili rekao bih sledece: BMW X6 moze da ide 250km/h i on je lak za teranje a Yugo ide 140km/h i on je tezak za teranje iako za BMW treba 300KS motor a za Yugo 45KS motor. Ovako je izgledala vasa izjava o osetljivosti kutija.

 

Prema tome osetljivost kutija ce samo reci koliko ce kutija biti glasna sa odredjenom snagom pustenom u nju. A da li se lako tera je sasvim drugi pojam.

 

zustroy ne mozete jednim slusanjem proceniti kako sistem svira. Da bi na prvi ton to ocenili treba da imate mnogo slusalackog iskustva. Mozda je najbolje da povedete nekog  ko je duze u ovom hobiju da Vam pokaze detalje koje treba da slusate da bi uocili gde sistem iskace iz prirodnog

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Gruja

Hvala na savetima, procitao sam i tvoje putesestvije po HiFi-u :)

 

@ impuls

Hvala na lekciji, impuls. Sad je jasnije.

Sto se tice otpora (impendance) izrazene u ohm, sto je manja to je za pojacalo bolje, jel? U prevodu, pojacalo ce moci da isporuci vise struje.

 

 

Nisam video preporuku za Tannoy zvucnike (npr. Precision 6.2), da li neko ima iskustva sa Tannoy kutijama i sta jos vredi poslusati?

Link to comment
Share on other sites

 i sta jos vredi poslusati?

Harbeth svakako ali svakako. Ja ne znam cene pa da preporucim konkretan model, to pogledaj sam. (mozda HL-Compact 7ES-3 nisam siguran)

Taj Tannoy 6.2 ima odlicne preglede cak i vise od toga ali bih ti ipak preporucio da ga sam slusas jer smo svi slusali njihov DC 10 prosle godine na sajmu i sto bi rekao jedan moj drugar dere se brate, mnogo se dere (trebalo bi da znaci da mu se cuju malte ne  samo visoki i gornji srednji , nesto kao kod MA sto si cuo) ali je soba bila prevelika, sudeci da je ovo dosta jeftiniji model ali bi trebalo da radi u kucnim uslovima nije bas lako izvuci zakljucak  mada na kraju krajeva zna se sta je od Tannoy- dobro , stari dobri  i Prestige a i to je za one koji vole taj zvuk.

Odes u predstavnistvo i poslusas sam cak trazi da ti ga puste i na zescoj amplifikaciji (imaju oni to) da bi tacno znao kakav mu je karakter.

Sto se tice Harbeth-a oni na oko onako starinskog izgleda stvarno ne privlace a vidim da kod tebe i taj estetsski deo igra vaznu ulogu, ali zato sviraju pa cak i sa Naim amplifikacijom koje ja bas nisam ljubitelj ali kad je nesto OK onda je OK, ne volim je ali cu uvek biti posten u davanju sudova tako da ne bude zabune, sa Harbeth sam slusao Naim i DPS gramofon i peva, i to bas.  (bio neki od skupljih Harbeth modela kutija)

Link to comment
Share on other sites

 

 

@ impuls

Hvala na lekciji, impuls. Sad je jasnije.

Sto se tice otpora (impendance) izrazene u ohm, sto je manja to je za pojacalo bolje, jel? U prevodu, pojacalo ce moci da isporuci vise struje.

 

 

 

 

Bice da je obrnuto. :-)

 

Sto je manji otpor ( koji by the way konstantno varira tokom reprodukcije - nije konstantan ), pojacalo ce morati da isporuci vise struje, a pitanje je da li je potentno dovoljno. Zato mnogi proizvodjaci navode kako je pojacalo sposobno da stabilno radi i do 0,5 Ohm-a, sto predstavlja vrlinu istog.

Link to comment
Share on other sites

Upravo kako je kolega rekao stabilan rad i sa niskom impedancom je kvalitet pojacala i to mnogim pojacalima koja su strujno lose resena predstavlja problem.Naim upravo tu karakteristiku potencira.To potice jos od prvog ampa koji je bio partner za Linn zvucnike koji su 4 ohmski,i mnogim drugim pojacalima su problematicni za rad.Imao sam iskustvo da su Musical fidelity pojacalo pregrevali i iskljucivali zbog termicke zastite.Inace osetljivost gore pominjanih je cak i velika naspram nekih drugih njihovih modela koje sam imao i koji su imali 83 ili 86db.Bez obzira na to radili su prakticno idealno sa naimovim ampovima od 30-50W.Kod te dve firme 4ohm se uzima za nominalnu pa se i karakteristike ampa daju na 4 ohm kod linn-a,a naim na takav nacin numerise pojacala(2x125w na 4 ohm= nap250).

Inace moj predlog je da razmislis da iskombinujes v-dac koji se kod mene pokazao dolicno i u funkciji preampa+poweramp.Verujem da je nap100 odlican imao sam nesto slicno,ali i da razmislis i o nekom starijem vise klase koji ce imati odlicnu kontrolu i nad vrlo zahtevnim zvucnicima i za ubuduce.Probali smo takvu kombinaciju i kod mene sa mojim naim Sbl i na drugom mestu kod kolege sa Vienna florstenderima,prijala je nesto veca snaga( i razlika u kvalitetu) u odnosu na nait5i.Ta su pojacala izuzetno trajna i radi im se fabricki servis,pa treba uzeti u tom slucaju neki sa skorijim servisom.Ima i novijih pojacala do 5-6 godina starosti,kojima je cena dosta povoljna u odnosu na nova.Nap200 sam na pr slusao kod sebe i puca od snage,a mozes ga naci u 30-40% od cene sto ce ga dosta pribliziti nap100.Malo na tu temu novo+staro imas i u temi o Bogdanovom sistemu.  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26890-bogdan-hi-fi-sistem/ Viennaje na pr. odlican partner,super  je zvuk za svoju cenu i preko toga,i jedan takav sistem bi ti se uklopio u budzet.Mislim da su svucnici bili oko 2000,ne znam doduse da li imaju zastupnika kod nas.To slusanje kod Bogdana mi je ostavolo utisak dosta boljeg sistema od Venere+Devialet koji je dosta skuplji,a slusao sam ta dva sistema u samo par dana razlike.

Link to comment
Share on other sites

@ Stradi

Harbeth - uh. Mnogo gadni. Vesele '70-e stil. Ne svidjaju mi se, nikako. I jos jedan problem, kod nas sam video samo podnostojece. Ako me ne bude mrzelo, otici cu da poslusam i te Tannoy, mada osecam zasicenje jer mi je sve pomesano.

 

@ magellan

Hvala. Ocigledno je moja logika pogresila.

 

@ sondek

O da, gledamo sam ja i NAP 200, problem je cena jer 2400€, a daje "samo" 20W vise od NAP 100 koji je skoro 3 puta jeftiniji (840€)!

Stariji modeli ne dolaze u obzir jer vizuelno mnogo odskacu od ostatka potencijalne kupovine - DAC V1 i UnitiQute 2.

Ne bi bio gadljiv na polovno pojacalo NAP 200-250 novije generazije uz solidnu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Moram ispraviti obojicu, osetljivost zvucnika kaze koliko ce zvucnik da bude glasan sa 1W snage a ne da li ce lako da se tera ili ne. Da li ce lako da se tera ili ne zavisi od same konstrukcije zvucnike, precnika zavojnice, induktivnosti zavojnice, tvrdoce vesanja, varijante skretnice, dampiranosti kutije.... Zato ne mesajte osetljivost sa mogucnoscu pokretanja zvucnika od strane pojacala

 

Da bih napravio paralelu izmedju reci cu i Porche i TGV mogu da idu 300km/h ali cete Porche pokrenuti sa 300kS a za TGV ce trebati mnogo vise. To je primer zvucnika iste osetljivosti a razlicitih mogucnosti za pokretanje. Ako zelite poredjenje kao sto ste vi uradili rekao bih sledece: BMW X6 moze da ide 250km/h i on je lak za teranje a Yugo ide 140km/h i on je tezak za teranje iako za BMW treba 300KS motor a za Yugo 45KS motor. Ovako je izgledala vasa izjava o osetljivosti kutija.

 

Prema tome osetljivost kutija ce samo reci koliko ce kutija biti glasna sa odredjenom snagom pustenom u nju. A da li se lako tera je sasvim drugi pojam.

 

zustroy ne mozete jednim slusanjem proceniti kako sistem svira. Da bi na prvi ton to ocenili treba da imate mnogo slusalackog iskustva. Mozda je najbolje da povedete nekog  ko je duze u ovom hobiju da Vam pokaze detalje koje treba da slusate da bi uocili gde sistem iskace iz prirodnog

Kada me vec ispravljate,bilo bi dobro da procitate moj odgovor u celosti. :wave2

Link to comment
Share on other sites

@zustroy

Vidim da već par puta pominjeÅ¡ vate kao bitan parametar. Na to maltene ne treba ni da obraćaÅ¡ paźnju. Sem ako imaÅ¡ ogroman prostor i mrcine od zvuÄnika. Ili planiraÅ¡ da panjiÅ¡ sistem na žurkama (nemoj). Neko je već napisao da se u praksi retko kad prelazi 5w. Kod pojaÄala je najbitnije kako ti proÄ‘e na sluÅ¡nom testu, kao uostalom i za ostatak sistema:

- kakav je bas

- kakvi su sitni detalji, da li su jasni ili ima "zrnatosti"

- da li više frekvencije pršte ili su prijatne za slušanje

Itd. Muka je Å¡to krajnji zvuk zavisi od svih komponenti, ali ako menjaÅ¡ samo pojaÄala a ostalo je isto moći ćeÅ¡ da ÄujeÅ¡ razliku. Ako ne ÄujeÅ¡ - joÅ¡ bolje, kupi jeftinije :D

Link to comment
Share on other sites

Pogotovo to oko prÅ¡tećih visokih zna da ogadi sluÅ¡anje na duže staze, poÄne da nervira posle nekog vremena (bar mene).

 

Kao Å¡to reÄe Gruja, KARAKTER zvuka pod broj 1.

Mani se toga koliko vati može da isporuÄi neko pojaÄalo, osim ako stvarno ne misliÅ¡ da "ÄepiÅ¡" sistem do daske, ali onda se ne kupuje tako sofisticiran sistem od 4-5k evra, već neki mnogo jeftiniji.

A joÅ¡ kad u celu priÄu uÄ‘u i kablovi...veselo...

Link to comment
Share on other sites

Najmanje je bitna razlika w,mada će ti svakako dobro doći.Kvalitet tj. izvedba napajanja je ono Å¡to Äini razliku i u kvalitetu i u ceni.Razlike u watima su uvek bile u 20-30w,ali sa viÅ¡om klasom dobijaÅ¡ neÅ¡to kao Å¡to je trafo od 500va na 70w snage i potpunu regulaciju napona Å¡to je sasvim druga priÄa,najÄešće duplo bolje napajanje nego Å¡to konkurencija nudi na 100w...I uopÅ¡te nije tacno da se boljim ampom dobija samo glasnost,upravo na pomenutih 5ili joÅ¡ bolje 3w ili 1w ćeÅ¡ da ÄujeÅ¡ Å¡ta je bolji amp kad ÄujeÅ¡ kontrolu sa boljom rezervom struje.Sa malim pojacalima drž se Å¡to efikasnijih i lakÅ¡ih za pogon zvuÄnika i nema brige.Ne priÄam samo teoretski,imao sam 4svoja pojaÄala te firme.Nije samo bass u pitanju,već i sve ostalo...Äak i viÅ¡e u ostalom delu spektra.Vrati se na link iz mog predhodnog posta,pa proÄitajte Å¡ta je Bogdan preneo kao glavni utisak.Upravo razliku na slusanju na tiho i to Å¡to možeÅ¡ da sluÅ¡as bukvalno Å¡ta god oćeÅ¡ od muzike pri tom nivou glasnoce.Ne maltretiras viÅ¡e ni sebe,ni ukućane,ni komÅ¡iluk.Dakle upravo suprotno od nekih miÅ¡ljenja ovde iznesenih.Priznajem da bih možda i sam tako razmiÅ¡ljao,ali liÄno iskustvo nauÄi Äoveka poneÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

Nije to baÅ¡ tako jednostavno, Äesto puta su ti "prÅ¡teći visoki" upravo posledica nedostatka snage

Kako moze malo snage da ima veze sa prstecim visokim, ovo nisam za 35 godina cuo a cuo sam cak i svadbarski razglas  Ljube Alicica kod kuma u stanu na Vidikovcu. :)

Moram priznati da je tacna ona da sam juce umro..... I bre surokvl a ja te smatrao za poznavaoca.  ;-)

To da se dernja u visokima jedino moze da zavisi od kutija i to jer ima i previse visokih i premalo basa zajedno a to je danas cesta pojava jer jure transparentnost pa onda opice visoke da ti izgleda kao da je zvuk kristalno jasan a ono prevara svetska, Moze da zavisi i od ampa i cd i preampa i glave ali nikada toliko (znaci najvise)  kao od zvucnika, nikada.,da ne apsolviram i trujem temu dalje. 

Gore citirano je potpuno netacno, pocetnici zanemarite taj stav.  :order

ps

Samo nemoj sada da se uvatite za Ljubu mislim Alicica (dosta je Vidikovac pricao o tome)

Link to comment
Share on other sites

Spominjao sam u kontakstu da li je NAP 100 (2x50wpc na 8ohm) slab za SF Venere 2.5 ili Majik 140.

Ako ti se svidja italijanski "sound" , zasto ne probas UR amp i cdplejer(mislim da ima DAC) i Opera Grand Mezza (1600e) trebalo bi da Opere "sviraju za sve pare".

Mislim da bi ti se uklopilo u budzet sa nekim popustom .

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas do Sime i poslusao Spendor, Hegel i Exposure.

 

Prvo smo slusali Spendor A5 i Hegel H80, to je zvucalo sasvim korektno. Onda smo stavili A6r i... to je zvucalo onako kako sam ja negde zamislio da sistem zvuci, pre svega mislim na lakocu slusanja i zvucnu sliku koja je bio velika duboka. To sam prvi put cuo sa vama "omiljenim" SF Venere 2.5 i evo sada. Zadovoljan sam kombinacijom uz Hegel H80. Nastavili smo da se igramo i H80 zamenili sa Exposure 3010S2 uz DAC (zaboravih?) i sa tom kombinacijom dobili vise mesa sto bi vi rekli.

 

Utisci se polako slezu i situacija mi postaje jasnija. Ostaje mi da odem do OneHiFi-a i donesem konacnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

Kako moze malo snage da ima veze sa prstecim visokim, ovo nisam za 35 godina cuo a cuo sam cak i svadbarski razglas  Ljube Alicica kod kuma u stanu na Vidikovcu.

Moram priznati da je tacna ona da sam juce umro..... I bre surokvl a ja te smatrao za poznavaoca. 

To da se dernja u visokima jedino moze da zavisi od kutija i to jer ima i previse visokih i premalo basa zajedno a to je danas cesta pojava jer jure transparentnost pa onda opice visoke da ti izgleda kao da je zvuk kristalno jasan a ono prevara svetska, Moze da zavisi i od ampa i cd i preampa i glave ali nikada toliko (znaci najvise)  kao od zvucnika, nikada.,da ne apsolviram i trujem temu dalje. 

Gore citirano je potpuno netacno, pocetnici zanemarite taj stav. 

ps

Samo nemoj sada da se uvatite za Ljubu mislim Alicica (dosta je Vidikovac pricao o tome)

Kolega Stradi, meni je jako drago da nisi juÄe umro, prvo, ljudski, iskreno, a drugo bojim se da bi umro u neznanju.

 

Prvo da definiÅ¡emo terminologiju, koja je u ovom hobiju veoma Äesto rogobatna, nejasna i nije jednoznÄno definisana.Ja sam u pomenutom postu "prÅ¡tanje visokih" shvatio kao disbalans tonskog spektra u smislu nedostatka nižih tonova i isticanja visokog spektra.Nisam ulazio u karakter visokih, u smislu da su svilenkasti, meki prÅ¡tavi(uzgred ne znam Å¡ta ta reÄ taÄno znaÄi) itd već kako audiofili uz pomoć maÅ¡te to već opisuju!

 

To sa nedostatkom snage itekako ima veze, kada nejako pojaÄalo nije sposobno da pokrene zvuÄnik kome nije doraslo.Da ne Å¡irimo i da ne trujemo temu, kolega Sondek je par postova ranije otprilike objasnio kako to funkcioniÅ¡e.To, da ono Å¡to sam boldovao u tvom postu tako funkcioniÅ¡e je kako mali Perica zamiÅ¡lja da to radi i tipiÄan poÄetniÄki stav (i ja sam davno proÅ¡ao kroz tu fazu) da je zvuÄnik za sve kriv(ili zaslužan) Ostatak sistema  može drastiÄno da izmeni i unakazi zvuk, u istoj meri, pojaÄalo da ne priÄam, kada nije sposobno da se nosi sa kompleksnom impedansom.Ne radi se ovde o novijim  ili starijim zvuÄnicima i o belosvetskoj prevari, posluÅ¡aj  lepo neki zvuÄnik težak za teranje, recimo Dynaudio Contour 2.8 ili B&W 802 matrix sa nejakim pojaÄalom pa će ti biti jasno o Äemu se radi.Ili tvrdiÅ¡ da će oni manje viÅ¡e isto da sviraju i sa 200w Krelom i sa nekim singl endom od 10W ?

 

E, poÄetnici ovo je tek netaÄno, doduÅ¡e nisam Äuo tog Ljubu AliÄića možda bi to promenilo moj stav. Eto mora za promenu i za Ljubu da se hvatamo B)

Link to comment
Share on other sites

 Moze da zavisi i od ampa i cd i preampa i glave ali nikada toliko (znaci najvise)  kao od zvucnika, nikada.,da ne apsolviram 

Ovo si preskocio kad si se spremao da odgovoris na moj post pa si tolika slova potrosio pisuci nesto sto je vec bilo u mom postu

Mada, najiskrenije ja uopste nisam ni napisao nista na osnovu cega bi tvoj odgovor trebalo da postoji. Mislim da nisi shvatio bas na pravi nacin moj post i kontekst svih mojih postova na ovoj temi  pre toga ali to vec nema veze samnom.

 

posluÅ¡aj  lepo neki zvuÄnik težak za teranje, 

Ja preko 35 god slusam, toliko sam toga cuo da se vise svega i ne secam ()  i trudim se da uvek budem realan kod onoga sto cujem ali i kod onoga sto pisem ali i citam tudje pisanije sa jako puno paznje (pa to onda isto ocekujem i od drugih).

 

 

 (i ja sam davno proÅ¡ao kroz tu fazu) da je zvuÄnik za sve kriv(ili zaslužan) Ostatak sistema  može drastiÄno da izmeni i unakazi zvuk, 

 

Ovo nema veze sa onim sto sam ja pisao, (prvo boldovano je cak suprotno od ovoga u tvom odgovoru)

Ja sam na nebrojano mesta ranije rekao da na dobar zvuk utice i mokra krpa na zvucnickom kablu i pri tom stanovistu stojim celim svojim bicem jer sam ja zaludjeni audiophil a oni kada mogu slusaju i licne na osiguracu tako da cu ovo (gore citirano) da shvatim jako licno.

To zvuci kao da sad ja nemam pojma sa zivotom tj hi fi - jem.  Nego da ja prekinem dok je vreme.  :wave2

Ima mnogo tvojih i mojih postova na ovom forumu pa to je sasvim dovoljno da se vide tvoja i moja gledista i nacin razmisljnaja o ovom hobiju/strasti.

Link to comment
Share on other sites

Totalno je bezveze da obojica tumaÄimo jedan drugom Å¡ta smo napisali u sopstvenim postovima, napisali smo Å¡ta smo napisali i to tamo jasno piÅ¡e, ali hajde...

 

 Ne dovodim u pitanje niÄije znanje ni iskustvo  u celini pa ni tvoje, moj odgovor je koncentrisan na jedan post tj jednu konstataciju u njemu, a to je da manjak snage ne može da izazove "dranje" zvuÄnika, "prÅ¡tanje visokih" ili kako smo već to nazvali.Moj odgovor je baziran iskljuÄivo na tome Å¡ta piÅ¡e u tom postu.Ostalih hiljadu i kusur nisam dovodio u pitanje, a kamoli da sam napisao da nemaÅ¡ pojima  sa HI-Fi jem ili joÅ¡ gore sa životom, to su teÅ¡ke reÄi, izbegavam da ih koristim sem u ekstremnim sluÄajevima, a mislim da ovde to nije.

 

Tvoj post sam shvatio onako kako je i napisan, i nisam jedini koji ga je tako shvatio, sklon sam da svoje stavove preispitam i proverim pre nego Å¡to ih iznesem, nije bilo loÅ¡e namere, sem Å¡to je doza ironije srazmerna dozi u tvome prethodnom postu. Ne dovodim u pitanje tridesetpetogodiÅ¡nje iskustvo, ja sluÅ¡am manje ,svega 33 godine. Slažem se i za mokru krpu i za licne, jedino se ne slažem oko manjka snage i "prÅ¡tanja", sve ostalo je "jitter" u komunikaciji, pa se zato i slažem da ne treba da bespotrebno dižemo tenziju niokoÄega!

Link to comment
Share on other sites

, pa se zato i slažem da ne treba da bespotrebno dižemo tenziju niokoÄega!

Ja sam hteo svojim odgovorom samo da pokazem da kod nekih ljudi svaka rec ili svaka kombinacija ima neko svoje znacenje, nekima nam je u krvi zbog posla da cak i redosled reci moze da ima neko svoje posebno znacenje Offtopic: a ponekad  i spasava zivot ili te spasava zatvora jer je u zakonu i redosled reci bitan a o recima i da ne govorim (. Tako sam ja napisao isto sto i ti ali na drugaciji nacin i to sam hteo da znas zbog buducih citanja mojih postova, sto bolje upoznamo stil pisanja to manje problema u buduce pa samim tim  mozda ne bude nikakave osnove da se desava ovo sto se desava sada.(to je bila prevashodna svrha odgovora predhodnog )

Konkretan odgovor na gore citirano je Takodje i ja nisam za tenzije  :thumbsup2

 

 

 nisam jedini koji ga je tako shvatio, sklon sam da svoje stavove preispitam i proverim pre nego Å¡to ih iznesem,

Ovo generalno (ne tebi licno) moram da prokomenatisem , Hteo sam odavno ali mi se sada pruzila prilika jer imam citat na koji da naslonim odgovor.

Jos jedna od stvari koja unistava komunikaciju na ovom forumu a samim tim i ovaj forum, koja cesto dovodi do virtuelnih sukoba pa i preostrih reci je sto se cesto odvija komunikacija PP (da je nazovem tajna za nas ostale) i javno u postovima, cak se cesto pise jedno javno a drugo tajno (PP) I meni se to desavalo da me ljudi kontaktiraju PP u vezi nekih postova, stavova, tudjih prodaja i sta ne sve ali ja to odbijam jer je druzenje za kucu, kafanu i tome slicno. Svaka preterana privatnost tj njeno prenosenje na forum donosi samo lose nista dobro, toga su mnogi svesni jer cesto bude grupa protiv nekog ili neko protiv grupe i da ne nabrajam i ostale sve kombinacije. Tako bez obzira sto i ja ovde imam drugare koje znam preko 30 godina privatno i dosta ljudi znam sa ovog foruma i licno ne treba da se to "drugarstvo" vidi u postovima ili odbranama i tome slicno. Ne kazem da svi to rade, mozda radi i manjina ali se radi i ti koji to rade cine onda neku grupu a ovde to jako smeta pored i onako teske komunikacije u postovima. :crno-na-belo

Ponavljam nema veze sa tobom nego mi je samo dobro doslo to sto si napisao a ja iskoristio kao citat za odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas sa komsijom Aleksandar75 do OneHiFi-a. Slusali smo Venere 2.5 i Majik 140 uz UnitiQute 2 i NAP 100 pojacalo. Slozio bih se sa komentarom da je zvuk Venera malo muljav, sa druge strane Linn ima vise jasnoce, cistine, precizniji bas. Zvuk Venera mi nije toliko katastrofalan kako ga je Aleksandar doziveo, ali ni spektakularan.

 

Stekao sam neko iskustvo nakon odlaska u ovih par salona. Moj zakljucak je sledeci: nisam cuo sistem za koji bi drage volje dao 4500€, nista od ove opreme ne zasluzuje taj novac. Mislim da je oprema koja se nudi precenjena i preskupa za muzicki dozivljaj koji nudi.

Mozda su moja ocekivanja bila nerealna, ali sam pre ovoga ocekivao da necu imati problema da nadjem opremu koju cu rado da kupim. Ne, to nije slucaj.

 

Otici cu da poslusam jos nesto, nesto jeftinije tipa Jamo ili sta god - mozda cu videti vecu logiku u odnosu cena/zvuk. Ali pre toga mi treba pauza od ove potrage, izmorila me i smorila. Cujemo se za jedno mesec dana :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...