Jump to content


Predlog za sistem do 4500€


zustroy

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko vidim, Neat je u AV Impulsu...

 

Kod Sime obavezno posusaj Neat + Hegel... meni se ta kombinacija poprilicno svidela :thumbsup2  

 

 

 

Naravno da ne mora Nait, to je prvo sto sam cuo. Utisak izrade uredjaja i performanse u smislu da je integrisano pojacalo od samo 30w lepo pokretalo tolike zvucnike (Venere 2.5) uz mali nedostatak basa. To mi se svidelo. 

 

 

 

Mali nedostatak basa ubrzo postane veliki nedostatak... ako slusas ponovo Naim-a :facehearts , poslusaj ga sa kutijama malo laksim za pogon.

 

Biranje sistema se uglavnom zasniva na slusnom testu ali vecina ljudi gleda i dizajn samih uredjaja sto je sasvim ok...

... i srecna kupovina!!!

Link to comment
Share on other sites

@ Digital

Salis se, jel?! :)

4500€ je ozbiljan novac za mene.

Pa mozda se i ne sali. Za danasnje vreme, podvlacim danas i sa danasnjim cenama , podvlacim danasnjim cenama Audio uredjaja 4500e je kao 80 god kad se kupovala Camacraun linija komplet.

Steta sto nikako da se shvati da je to pravljeno za bogat (zapadni ) svet a sta je tamo 4500e 

Po danasnjim standardima 4500e je premalo novca da se dobije neznam kakav zvuk a da su uredjaji novi , pa to je jasno valjda i maloj deci. 

Zato kada das tu kolicinu para ne smes da se nadas ne znam cemu vec da gledas samo da kupis sto bolje moze za te pare ali tu nema pravog wow efekta i nece ga biti jer je takodje sigurno da ce ga polovan sistem od duplo manje para nadsvirati po svim parametrima ali je polovan, isto vazi i za posteno uradjen DIY uredjaje. Ja ne savetujem nista, kupi sta hoces mislim novo, polovno, DIY ali cu ti ponoviti da za te pare kupujes donju klasu hi fi a to ces lako utvrditi kada pogledas cene drugis stavki istog ili drugog proizvodjaca.

Evo primer taj SF koji ti gledas, to je kutija za koju cak i recenzije kazu da je vise manje konzumna tehnika a ne neki pravi predstavnik SF imena. Sad ti ili neko ce da sudi o firmi SF na osnuvu te serije ili Ljuto i slicno i reci da SF ne valja i to nekome dati kao savet za kupovinu, a to je totalno pogresno donesenje zakljucaka. Poznato je da su oni kada su prodati Italijanskoj korporaciji poceli da prave te serije jer je bio zahtev da se priblize mladima i njihobom ukusu i budzetima. zar to nije vise nego recito sta je trebalo da se uradi. Da ne duzim , ja cu uvek glasati za SF ali pravi a ne te kozmetike kao sto je ta serija. I te mane koje si nasao svim uredjajima koje si slusao ces nalaziti i dalje (vise nego sigurno) jer jednostavno kolicina novca odlucuje o tome a ona je kod tebe odredjena. Ovo pisem da bi sto realnije pokusao da sagledas sta mozes da dobijes da bi ti eventualno razocarenje bilo sto manje jer za nase uslove je to dosta novca cak i previse kada zivis u zelnji gde penzioneri izdrzavaju i danas svoju deci i ti tako i gledas da dajes dosta para ali da ponovim sa pocetka posta, za danasnje vreme i danasnje cene to je nikakva kolicina para za ozbilnjiji zvuk od novih uredjaja sto su ti i drugi napisali kroz komenatare da imaju daleko bolji zvuk kod kuce za manje ili isto para ali im uredjaji samo nisu novi, a nece ni tvoji biti za 3 meseca vise novi.

5 x razmsli pre nego sto preseces da ti ne bude krivo kada budes kupio a onda citao lose komentare povodom svoje kupovine ili slusao kada neko dodje kod tebe kuci.

10x razmisli bas zato je kod nas  ta svota novca pravo bogatstvo bar za ogromnu vecinu, cak nam je forum u odnosu na druge forume postao snobovski :) jer se bavimo verovatno najskupljim hobijem od svih.

 

Nadam se da shvatas dobronamernost posta

Link to comment
Share on other sites

Po danasnjim standardima 4500e je premalo novca da se dobije neznam kakav zvuk a da su uredjaji novi , pa to je jasno valjda i maloj deci. 

Zato kada das tu kolicinu para ne smes da se nadas ne znam cemu vec da gledas samo da kupis sto bolje moze za te pare ali tu nema pravog wow efekta i nece ga biti jer je takodje sigurno da ce ga polovan sistem od duplo manje para nadsvirati po svim parametrima ali je polovan, isto vazi i za posteno uradjen DIY uredjaje. 

 

Žestoko netaÄno.

 

Dobro podeÅ¡en sistem za dve hiljade, u nenametljivo prilagoÄ‘enoj prostoriji, uz pristojne kablove i policu je u svakom smislu sposoban za wow-efekat. EfektÄinu. Ovo govorim kao neko ko je vrlo dugo bio izložen priliÄno skupim sistemima (viÅ¡e desetina hiljada) i onim drugim, paralelno.

 

4500 je svota za koju danas može da se napravi pravo malo Äudo, uz neÅ¡to brige i pažnje.

 

Sve cifre se odnose na sisteme saÄinjene od potpuno novih komponenata.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na dostupnost, možda je na kraju ipak najbolja kombinacija da se uzme u paketu kod jednog distributera (ili što kaže surokvl, da kupiš amp, pa onda pod mišku i da šetaš u potrazi za adekvatnim kutijama).

Ovde se combo Hegel H80 + Spendor A6r nameće kao jako dobar par, a i uz blagi popust koji bi ti Sima dao možda i uđe u predviđni budžet (regularne cene su 1650 + 3200).

Ili "mlađi brat" A5 + Hegel...

Poslušaj natenane pa vidi da li ti odgovara ova kombinacija ili je možda neka druga bolja.

Na slatke muke si sebe stavio...

 

Da, idem na to da na jednom mestu kupim sve (hi-fi) ili ako odelpim i na kraju uzmem 5.1 onda ce biti (4Audio i Korato). Citajuci pozitivno o H80 jedva cekam da ga cujem sa A6r i A5, 1000€ je razlika izmedju ova dva modela, to nije malo. Zanima me koliko je zvuk bolji, ne zanima me da li je glasniji, vec bolji.

 

Neko je spomenuo Hegel H-300, pa sam hteo nesto da predlozim kao moguce resenje generalno gledano. Pomenuti integralac / dac mi je na listi zelja od kada se pojavio i letos mi je jedan promakao dok smo bili na letovanju. Naime, radilo se o ex-demo ( oko 100 sati rada ) primerku iz jednog audio salona u Grazu. Krenuli su od 3600 eura i na kraju je prodat srecnom kupcu za 2900 eura ( cena novog je u tom momentu bila izmedju 5500 i 6000 eura). Kao sto rekoh, bili smo na letovanju i ja nisam bio budan dovoljno i proveravao mailove, a bio sam u kontakru sa prodavcem. Na srecu sve se zavrsilo po onoj staroj "ko zna zasto je to dobro", a ja sada jako dobro znam zasto je to bilo dobro za mene. :smile:

 

Elem, poenta svog ovog pisanja je ideja da se mozda bude malo strpljiv, pa da se fokusiras na odredjeni izbor i pokusas da ulovis to nesto na recimo audio-markt.de ili slicnim mestima, mada mi je pomenua adresa najbolja jer je najveci izbor i imas od prvog momenta mogucnost da direktno kontaktiras prodavca i dogovaras se sa njim oko svega, pa i konacne cene. Interesantno je sto mnoge firme / audio saloni oglasavaju svoje uredjaje ( second hend / trade in, ex-demo itd., sa garancijom od najmanje 12 meseci) i cene budu jako atrakrivne za veoma ozbiljne uredjaje. To kod nas jednostavno ne postoji, odnosno prodavci eventualno minimalno spustaju cenu za uredjaje koje koriste za prezentacije u salonima / na sajmu.

 

Ideja je u teoriji dobra, cak imam i coveka koji moze da donese iz Nemacke za sitnu lovu. Problem je, ne daj Boze, servis. Ne bi toliko rizikovao.

 

Kod Sime obavezno posusaj Neat + Hegel... meni se ta kombinacija poprilicno svidela :thumbsup2  

 

 

 

 

 

Mali nedostatak basa ubrzo postane veliki nedostatak... ako slusas ponovo Naim-a :facehearts , poslusaj ga sa kutijama malo laksim za pogon.

 

Biranje sistema se uglavnom zasniva na slusnom testu ali vecina ljudi gleda i dizajn samih uredjaja sto je sasvim ok...

... i srecna kupovina!!!

 

Verovatno mislis na Elite SX. U One HiFi se necu vracati bez NAP 100 pojacala na testu. Bio uz njega DAC V1 ili UnitiQute 2, nema veze, ali je ovo pojacalo minimum za SF Venere 2.5, Link Majik 140 i ako jos nesto cujem tamo. Uz ovo pojacalo verujem da ce i bas biti bolji, pa ako se pozicionira blize zidu (sto ce verovatno kod mene biti slucaj) trebalo bi da bude dovoljno.

Hvala na lepim zeljama!

 

Pa mozda se i ne sali. Za danasnje vreme, podvlacim danas i sa danasnjim cenama , podvlacim danasnjim cenama Audio uredjaja 4500e je kao 80 god kad se kupovala Camacraun linija komplet.

Steta sto nikako da se shvati da je to pravljeno za bogat (zapadni ) svet a sta je tamo 4500e 

Po danasnjim standardima 4500e je premalo novca da se dobije neznam kakav zvuk a da su uredjaji novi , pa to je jasno valjda i maloj deci. 

Zato kada das tu kolicinu para ne smes da se nadas ne znam cemu vec da gledas samo da kupis sto bolje moze za te pare ali tu nema pravog wow efekta i nece ga biti jer je takodje sigurno da ce ga polovan sistem od duplo manje para nadsvirati po svim parametrima ali je polovan, isto vazi i za posteno uradjen DIY uredjaje. Ja ne savetujem nista, kupi sta hoces mislim novo, polovno, DIY ali cu ti ponoviti da za te pare kupujes donju klasu hi fi a to ces lako utvrditi kada pogledas cene drugis stavki istog ili drugog proizvodjaca.

Evo primer taj SF koji ti gledas, to je kutija za koju cak i recenzije kazu da je vise manje konzumna tehnika a ne neki pravi predstavnik SF imena. Sad ti ili neko ce da sudi o firmi SF na osnuvu te serije ili Ljuto i slicno i reci da SF ne valja i to nekome dati kao savet za kupovinu, a to je totalno pogresno donesenje zakljucaka. Poznato je da su oni kada su prodati Italijanskoj korporaciji poceli da prave te serije jer je bio zahtev da se priblize mladima i njihobom ukusu i budzetima. zar to nije vise nego recito sta je trebalo da se uradi. Da ne duzim , ja cu uvek glasati za SF ali pravi a ne te kozmetike kao sto je ta serija. I te mane koje si nasao svim uredjajima koje si slusao ces nalaziti i dalje (vise nego sigurno) jer jednostavno kolicina novca odlucuje o tome a ona je kod tebe odredjena. Ovo pisem da bi sto realnije pokusao da sagledas sta mozes da dobijes da bi ti eventualno razocarenje bilo sto manje jer za nase uslove je to dosta novca cak i previse kada zivis u zelnji gde penzioneri izdrzavaju i danas svoju deci i ti tako i gledas da dajes dosta para ali da ponovim sa pocetka posta, za danasnje vreme i danasnje cene to je nikakva kolicina para za ozbilnjiji zvuk od novih uredjaja sto su ti i drugi napisali kroz komenatare da imaju daleko bolji zvuk kod kuce za manje ili isto para ali im uredjaji samo nisu novi, a nece ni tvoji biti za 3 meseca vise novi.

5 x razmsli pre nego sto preseces da ti ne bude krivo kada budes kupio a onda citao lose komentare povodom svoje kupovine ili slusao kada neko dodje kod tebe kuci.

10x razmisli bas zato je kod nas  ta svota novca pravo bogatstvo bar za ogromnu vecinu, cak nam je forum u odnosu na druge forume postao snobovski :) jer se bavimo verovatno najskupljim hobijem od svih.

 

Nadam se da shvatas dobronamernost posta

 

Stradi, potpuno shvatam tvoj post i to na pravi nacin. Mi smo previse bedna zemlja i novac koji ja imam za ovu stvar je, kao sto sam rekao, nekom samo za kablove. Ja se ne zanosim da cu postati neprikosnoveni vladar HiFi zvuka u ovoj zemlji, naprotiv - to me ne zanima. Odvojio sam ovaj novac i za njega cu se potruditi da kupim ono sto mi se svidi i zelim. Uvek i od svega ima bolje, covek mora biti zadovoljan kupljenim i u tome da uziva, jer u suprotnom cemu ovo.

Da se vratimo na SF, nigde na netu nisam procitao toliko losih stvari o njima koliko ovde. Pri tome ne mislim da su saveti zluradi. Evo sazete recenzije tri Nemacka sajta: http://www.testberichte.de/p/sonus-faber-tests/venere-2-5-testbericht.html ako si u Chrome-u, desni klik pa Translate. Dalje, i ova dva http://www.stereophile.com/content/sonus-faber-venere-25-loudspeaker http://canadahifi.com/sonus-faber-venere-2-5-speakers/ itd. Generalno pozitivna misljenja i za preporuku. I dalje nemam predumisljaj da cu ih kupiti, kao ni Majik 140, B&W 683 S2, Excite 32 itd.

Ja znam da sta god da kupim to je donji deo Hi-Fi-a, a to u krajnju ruku nije bitno, jer je opste poznato. Gledam da u tome prodjem sto bolje.

Sta god da kupim, pa u pitanju bio i mnooogo veci budzet od mog, moracu da napravim kompromis!

Link to comment
Share on other sites

 

4500 je svota za koju danas može da se napravi pravo malo Äudo

 

 

Steta sto nisi razumeo post, da ne kazem gde ti zivis :)  ili da li se bavimo istim hobijem, kako god.

A inace kakvo je malo cudo za 10.000e ili za 20.000e a sta je sa cudom od 50.000 i tako dalje i tako dalje, ili to nisu cuda to su mastarije pa prema tome se ne racuna kod tebe.

Oces da kazes da SF 2.5 ubija kako svira u odnosu na Memento koji zna se koliko kosta  ili da Accuphase integralac od 3000e razbija onaj Acuphase A 45. koji em nema preamp :) em je 10x skuplji 

Procitaj moj post jos jednom onda pogledaj cene neke firme pa napravi onako sistem solidan kakav bi zeleo, da imas novaca za to, pa vidi onda gde bi bio taj od 4500e u odnosu na njega, Pa bre 3 strujna kabla dobre firme kostaju najmanje 3000 e cak su nasi kablovi tj zokijevi mislim (ne znam tacno) po 600e komad a oni su  no name za svet (zoki zna na sta mislim) pa puta 3 koliko ti treba,  ne treba da idem dalje a to je poslednja stavka koja se kupuje.

Znaci ovo je forum za audiophile i diskofile pa se nadama da su neke stvari kod nas davno utanacene  i nema ipotreba sponminjati svaki pu kod svakog posta.

ps

Evo za kraj da bude bas u skladu sa temom, taj imaginarni sistem od 4500e uporedi ti sa istim tim brendovima ali daleko boljim komponentama pa da vidimo gde je taj od 4500e.

Cak za 4500e bi bilo nategnuto i za ozbiljan DIY sistem takav ali bi sigurno bio 10x bolji od ovog kupovnog jer ne bi platio znacku ako to ne zelis mada da se ne lazemo ja smatram da i DIY ima neke granice preko kojih ne moze a tada na scenu stupa otvaranje novcanika i to onako ozbiljno. (a i za pravi DIY moras takodje da otvoris dobro novcanik, znaci ozbiljan DIY a ne neku mambl dambl).

mozda je sada jasnije

ps

kad uporedis sistem od 20.000 (eto jos sam i skroman za hi fi pojmove danasnjice) i od 4500  ti se javi sa komentarom ko je bio u pravu  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Žestoko netaÄno.

Stradi je, naravno, potpuno u pravu.

 

Simuliranje dobrog zvuka i nategnuto stvoren wow-efekat obavezno idu na uÅ¡trb visoke vernosti. Tako sam i ja, davno, sluÅ¡ao muziku preko dva para prigodno razmeÅ¡tenih zvuÄnika, uz pomoć dvaju stereo pojaÄala. Bio je to solidan "wow" za ono vreme i za male pare, uz, generalno, nesolidan zvuk. 

 

Podešavanje i štimanje je u redu, ali, nažalost, ništa bez dobrih uređaja.

 

 

36.gif

Link to comment
Share on other sites

Žestoko netaÄno.

 

Dobro podeÅ¡en sistem za dve hiljade, u nenametljivo prilagoÄ‘enoj prostoriji, uz pristojne kablove i policu je u svakom smislu sposoban za wow-efekat. EfektÄinu. Ovo govorim kao neko ko je vrlo dugo bio izložen priliÄno skupim sistemima (viÅ¡e desetina hiljada) i onim drugim, paralelno.

 

4500 je svota za koju danas može da se napravi pravo malo Äudo, uz neÅ¡to brige i pažnje.

 

Sve cifre se odnose na sisteme saÄinjene od potpuno novih komponenata.

 

Nomimasen, ako te ne mrzi, zamolio bi te da mi das predlog po tvom ukusu za takav neki sistem do 4500, u skladu sa mojim postom #82 iz ove teme. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

 

Da se vratimo na SF, nigde na netu nisam procitao toliko losih stvari o njima koliko ovde.

Ja ih imam milsim SF zvucnike i nikada nisam rekao nista lose o njima a da to nije tacno, radi se o tome da nisu sve serije dobre, podrazumeva se da nisu iste ali nisu sve vredne imena SF to je ono sto sam hteo da kazem. Ako ih vec imam znaci da ih cenim ali zna se koji su modeli dobri , tako je doduse kod svih firmi ne samo SF. Tvoja najveca muka je sto hoces da kupis novo i onda to sto ti placas sada se moze polovno  kupi za 50% te cene  i ja bih za tih 50 % kupio polovno i dobio 10% bolji zvucnik na primer, samo primer ali bi naravno da se kupam u parama uvek kupio novo da se ne lazemo, ovako mi je bitniji kvalitet nego da ja otvaram kutije prvi put. Ti vise volis da otvaras kutie i to je tvoje pravo kao sto obojica volimo podne zvucnike i imali bi ih samo zato sto ih volimo ali ipak otvaranje kutija i miris novog i kvalitet, pa ne znam bas..bar za mene.

 

Jako pazljivo procitaj ovaj pregled, ako umes da citas preglede ( nemoj da se uvredis molim te jer i to treba znati u skladu sa svetskom ekonomijom i pokusajima da se kaze nesto sto mozda i ne sme a kaze se na posredan nacin, ili ko pise, kako pise, kako cuje, a to se stice iskustvom tj citanjem pregleda i slusanjem sto vise uredjaja uzivo.....nista nije tako jednostavno kao sto izgleda.

http://www.goodsound.com/index.php/equipment-reviews/453-sonus-faber-venere-2-5-loudspeakers

Eto procitaj i pregled sterophila ali procitaj i na kom sistemi je slusan (to uvek radi, uvek)  pa ko ima iskustva moze tacno da zakljuci da li je to za njegov sistem ili njegove afinitete ili nije,,,valjda sam razjasnio dovoljno da se ne naljutis)

A,  mozda ti i njihov sistem bude i vodilja, Ja cu ti reci da sama cinjenica da su ga testirali na visekanalnom pojacalu govori da ga smatraju za neozbiljnog predstavnika firme koju oni inace vole i cesto recenziraju a i to da je cesto recenziraju takodje nesto govori o njihovom kvalitetu kao firmi. 

Srecna ti kupovina, ja sam tek posle 30 godina slusanja sada pokusao da budem srecan sa onim sto posedujem (pazi !!! pokusao da budem srecan)  mozda tebi uspe za mnogo manje godina, Zelim ti srecu u potrazi i da uvek imas na pameti da je i ta potraga deo nase zaljbljenosti u ovaj hobi.

http://www.stereophile.com/content/sonus-faber-venere-25-loudspeaker

ps

Posteno si nastupio i ja isto tako posteno zelim da ti pomognem . Da ne bese tog tvog" postenja " veruj mi bar se ja ne bih trudio ovoliko.

Usput taj Linn Majik 140 za te pare je vise nego dobra kupovina.(najozbiljnije, za te pare novo i da stoji na podu a da je bolje, tesko. 1600e je stvano :) )

Da ne zaboravim moje pravilo je da se zvucnici prvi kupuju pa se ostatak opreme kupuje u skladu sa njima a ne obrnuto jer to nema veze sa lakocom nosenja pojacala sa sobom, Zvucnike je najteze naci da ti odgovaraju, obicnos su naskuplji pa i tesko se nalaze da ih cujes u adekvatnim uslovima a od njih najvise zavisi kao sto ih je i najteze napraviti ili prepraviti. Znaci kupi zvucnike i pojacalo ces naci dok se rekao prica trkacica.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Žestoko netaÄno.

 

Dobro podeÅ¡en sistem za dve hiljade, u nenametljivo prilagoÄ‘enoj prostoriji, uz pristojne kablove i policu je u svakom smislu sposoban za wow-efekat. EfektÄinu. Ovo govorim kao neko ko je vrlo dugo bio izložen priliÄno skupim sistemima (viÅ¡e desetina hiljada) i onim drugim, paralelno.

 

4500 je svota za koju danas može da se napravi pravo malo Äudo, uz neÅ¡to brige i pažnje.

 

Sve cifre se odnose na sisteme saÄinjene od potpuno novih komponenata.

ako moze, daj nam preporuku za taj sistem...ali bez velikog mudrovanja, cisto koje su to komponente

Link to comment
Share on other sites

kad uporedis sistem od 20.000 (eto jos sam i skroman za hi fi pojmove danasnjice) i od 4500  ti se javi sa komentarom ko je bio u pravu  :wave2

 

Radio sam to viÅ¡e puta. Radilo se i o većim ciframa. 

 

Tvrdim da je brižljivo složen sistem od dve ili tri hiljade u blago prilagoÄ‘enoj prostoriji i brizi o kablovima i polici, razmeÅ¡taju zvuÄnika u prostoru i razmeÅ¡taju celog sistema u prostoru, u stanju da u potpunosti nadsvira nabacanu sistemÄinu od 20 ili 30 hiljada. Been there. 

 

 

Stradi je, naravno, potpuno u pravu.

 

Simuliranje dobrog zvuka i nategnuto stvoren wow-efekat obavezno idu na uÅ¡trb visoke vernosti. Tako sam i ja, davno, sluÅ¡ao muziku preko dva para prigodno razmeÅ¡tenih zvuÄnika, uz pomoć dvaju stereo pojaÄala. Bio je to solidan "wow" za ono vreme i za male pare, uz, generalno, nesolidan zvuk. 

 

Podešavanje i štimanje je u redu, ali, nažalost, ništa bez dobrih uređaja.

 

UÄitavaÅ¡.

 

Nisam mislio na taj *wow-efekat*, nisam blesav i takve stvari su mi već petnaestak godina potpuno nezanimljive. Mislio sam na situaciju gde Äovek ostaje potpuno iznenaÄ‘en na kom je nivou jedan skromniji sistem u stanju da reprodukuje muziku. Govorim o elementarnim kriterijumima Äije nas ispunjenje približava muziÄkom izvoÄ‘enju. Povoljniji sistemi su u stanju da prenesu srž, apsolutno. Svaka sledeća hiljada jeste nadogradnja, ali je podizanje opÅ¡teg nivoa posle izvesne cifre linija koja priliÄno sporo raste. 

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda se i ne sali. Za danasnje vreme, podvlacim danas i sa danasnjim cenama , podvlacim danasnjim cenama Audio uredjaja 4500e je kao 80 god kad se kupovala Camacraun linija komplet.

Steta sto nikako da se shvati da je to pravljeno za bogat (zapadni ) svet a sta je tamo 4500e 

Po danasnjim standardima 4500e je premalo novca da se dobije neznam kakav zvuk a da su uredjaji novi , pa to je jasno valjda i maloj deci. 

Zato kada das tu kolicinu para ne smes da se nadas ne znam cemu vec da gledas samo da kupis sto bolje moze za te pare ali tu nema pravog wow efekta i nece ga biti jer je takodje sigurno da ce ga polovan sistem od duplo manje para nadsvirati po svim parametrima ali je polovan, isto vazi i za posteno uradjen DIY uredjaje. Ja ne savetujem nista, kupi sta hoces mislim novo, polovno, DIY ali cu ti ponoviti da za te pare kupujes donju klasu hi fi a to ces lako utvrditi kada pogledas cene drugis stavki istog ili drugog proizvodjaca.

Evo primer taj SF koji ti gledas, to je kutija za koju cak i recenzije kazu da je vise manje konzumna tehnika a ne neki pravi predstavnik SF imena. Sad ti ili neko ce da sudi o firmi SF na osnuvu te serije ili Ljuto i slicno i reci da SF ne valja i to nekome dati kao savet za kupovinu, a to je totalno pogresno donesenje zakljucaka. Poznato je da su oni kada su prodati Italijanskoj korporaciji poceli da prave te serije jer je bio zahtev da se priblize mladima i njihobom ukusu i budzetima. zar to nije vise nego recito sta je trebalo da se uradi. Da ne duzim , ja cu uvek glasati za SF ali pravi a ne te kozmetike kao sto je ta serija. I te mane koje si nasao svim uredjajima koje si slusao ces nalaziti i dalje (vise nego sigurno) jer jednostavno kolicina novca odlucuje o tome a ona je kod tebe odredjena. Ovo pisem da bi sto realnije pokusao da sagledas sta mozes da dobijes da bi ti eventualno razocarenje bilo sto manje jer za nase uslove je to dosta novca cak i previse kada zivis u zelnji gde penzioneri izdrzavaju i danas svoju deci i ti tako i gledas da dajes dosta para ali da ponovim sa pocetka posta, za danasnje vreme i danasnje cene to je nikakva kolicina para za ozbilnjiji zvuk od novih uredjaja sto su ti i drugi napisali kroz komenatare da imaju daleko bolji zvuk kod kuce za manje ili isto para ali im uredjaji samo nisu novi, a nece ni tvoji biti za 3 meseca vise novi.

5 x razmsli pre nego sto preseces da ti ne bude krivo kada budes kupio a onda citao lose komentare povodom svoje kupovine ili slusao kada neko dodje kod tebe kuci.

10x razmisli bas zato je kod nas  ta svota novca pravo bogatstvo bar za ogromnu vecinu, cak nam je forum u odnosu na druge forume postao snobovski :) jer se bavimo verovatno najskupljim hobijem od svih.

 

Nadam se da shvatas dobronamernost posta

svaka ti je na mestu

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji tajni recept, niti sistem u tom cenovnom rangu koji instant zadovoljava ono Å¡to sam pomenuo. Potreban je trud.

 

ÄŒinjenica je da je danas za priliÄno pristojne novce moguće kupiti veoma kvalitetne sprave, niske mase, naÄinjene od laganih materijala, sa minimumom internih komponenata.

 

JoÅ¡ jednom naglaÅ¡avam da previÅ¡e Äesto zanemarujemo prostoriju u koju postavljamo sistem. Njen uticaj je ekstremno velik i nebriga o toj komponenti Äini da se maksimum iz datog sistema ne izvlaÄi. Å to samo pojaÄava osećanje nezadovoljstva pred trenutnim stanjem. Å to nadalje baca u zaÄarani krug beskrajnog menjanja komponenata i preletanja sa jedne na drugu. ÄŒesto je najuže grlo upravo na drugom mestu, koje Äesto previÄ‘amo.

 

Dobar balans uticaja faktora kao Å¡to su akustiÄka svojstva sobe, pravilno postavljenih ureÄ‘aja, zvuÄnika, police, kablova je u stanju da žestoko nadmaÅ¡i uticaj pojedinaÄnih komponenata. Ovde se radi o celini. Sistem jeste celina. Zato je i sistem. 

Link to comment
Share on other sites

Plus transport...koliko na kraju izadje?

BTW postavlja se i pitanje garancije.

 

Uz malo angazovanja transport nije nepremostiva prepreka, a sto se garancije tice lepo pise na ogklasu koji sam cisto primera radi postavio ( ne kao konkretan predlog ), dakle 24 meseca. Koliko daju nasi distributeri?

 

Slazem se sa Vladom da je u ovom slucaju H-80 apsolutno najbolje resenje, kako bi preteklo za pristojne zvucnike, izvor i kablove.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda se i ne sali. Za danasnje vreme, podvlacim danas i sa danasnjim cenama , podvlacim danasnjim cenama Audio uredjaja 4500e je kao 80 god kad se kupovala Camacraun linija komplet.

Ovo sam razumeo kao karikiranje.

 

Već sam pominjao da su sistemi sastavljeni od komponenti pojedinaÄne cene poÄev od 300-400 evra sposobni da pogode centar.

 

ÄŒovek se deklarisao kao poÄetnik, postavio 4500 kao limit, a vi ga turirate da slupa joÅ¡ viÅ¡e, iz prve. Pokažite malo obzira.

Link to comment
Share on other sites

Uz malo angazovanja transport nije nepremostiva prepreka, a sto se garancije tice lepo pise na ogklasu koji sam cisto primera radi postavio ( ne kao konkretan predlog ), dakle 24 meseca. Koliko daju nasi distributeri?

 

Slazem se sa Vladom da je u ovom slucaju H-80 apsolutno najbolje resenje, kako bi preteklo za pristojne zvucnike, izvor i kablove.

 

Kad ti se ne daj Bože pokvari amp ti skokneš do švabije da ga popraviš?

 

I ja se slažem Vladom, tim pre Å¡to sam viÅ¡e puta Äuo njegov sistem, jednom prilikom i H80 u njemu  ;)

Link to comment
Share on other sites

Za poÄetak, na netu naći aplikaciju za merenje wow efekta. U pitanju je dobro poznata pojava Äija su intrinsiÄna svojstva temeljno prouÄena a karakteristike taksativno merljive.

Aplikaciju putem mobilnog telefona aplicirati prilikom slušanja sistema.

 

:thumbsup2

 

Da li ta aplikacija uopšte radi sa sistemima ispod 20K evra???

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam milsim SF zvucnike i nikada nisam rekao nista lose o njima a da to nije tacno, radi se o tome da nisu sve serije dobre, podrazumeva se da nisu iste ali nisu sve vredne imena SF to je ono sto sam hteo da kazem. Ako ih vec imam znaci da ih cenim ali zna se koji su modeli dobri , tako je doduse kod svih firmi ne samo SF. Tvoja najveca muka je sto hoces da kupis novo i onda to sto ti placas sada se moze polovno  kupi za 50% te cene  i ja bih za tih 50 % kupio polovno i dobio 10% bolji zvucnik na primer, samo primer ali bi naravno da se kupam u parama uvek kupio novo da se ne lazemo, ovako mi je bitniji kvalitet nego da ja otvaram kutije prvi put. Ti vise volis da otvaras kutie i to je tvoje pravo kao sto obojica volimo podne zvucnike i imali bi ih samo zato sto ih volimo ali ipak otvaranje kutija i miris novog i kvalitet, pa ne znam bas..bar za mene.

 

Jako pazljivo procitaj ovaj pregled, ako umes da citas preglede ( nemoj da se uvredis molim te jer i to treba znati u skladu sa svetskom ekonomijom i pokusajima da se kaze nesto sto mozda i ne sme a kaze se na posredan nacin, ili ko pise, kako pise, kako cuje, a to se stice iskustvom tj citanjem pregleda i slusanjem sto vise uredjaja uzivo.....nista nije tako jednostavno kao sto izgleda.

http://www.goodsound.com/index.php/equipment-reviews/453-sonus-faber-venere-2-5-loudspeakers

Eto procitaj i pregled sterophila ali procitaj i na kom sistemi je slusan (to uvek radi, uvek)  pa ko ima iskustva moze tacno da zakljuci da li je to za njegov sistem ili njegove afinitete ili nije,,,valjda sam razjasnio dovoljno da se ne naljutis)

A,  mozda ti i njihov sistem bude i vodilja, Ja cu ti reci da sama cinjenica da su ga testirali na visekanalnom pojacalu govori da ga smatraju za neozbiljnog predstavnika firme koju oni inace vole i cesto recenziraju a i to da je cesto recenziraju takodje nesto govori o njihovom kvalitetu kao firmi. 

Srecna ti kupovina, ja sam tek posle 30 godina slusanja sada pokusao da budem srecan sa onim sto posedujem (pazi !!! pokusao da budem srecan)  mozda tebi uspe za mnogo manje godina, Zelim ti srecu u potrazi i da uvek imas na pameti da je i ta potraga deo nase zaljbljenosti u ovaj hobi.

http://www.stereophile.com/content/sonus-faber-venere-25-loudspeaker

ps

Posteno si nastupio i ja isto tako posteno zelim da ti pomognem . Da ne bese tog tvog" postenja " veruj mi bar se ja ne bih trudio ovoliko.

Usput taj Linn Majik 140 za te pare je vise nego dobra kupovina.(najozbiljnije, za te pare novo i da stoji na podu a da je bolje, tesko. 1600e je stvano :) )

Da ne zaboravim moje pravilo je da se zvucnici prvi kupuju pa se ostatak opreme kupuje u skladu sa njima a ne obrnuto jer to nema veze sa lakocom nosenja pojacala sa sobom, Zvucnike je najteze naci da ti odgovaraju, obicnos su naskuplji pa i tesko se nalaze da ih cujes u adekvatnim uslovima a od njih najvise zavisi kao sto ih je i najteze napraviti ili prepraviti. Znaci kupi zvucnike i pojacalo ces naci dok se rekao prica trkacica.

:thumbsup2

 

Kada sam spomenuo SF mislio sam na konkretan model Venere 2.5, ali nisam napisao. Malopre sam procitao test sa goodsound sajta, i zakljucak je da su zvucnici dobri, ali da im fali basa u odredjenim trenucima, najveca kritika lezi ovde:

 

But there were limits -- big bass-drum thwacks in some classical recordings, and aggressive bass drums in rock music, didn’t have quite the gut-punching impact through the 2.5s as they do through some other speakers I’ve had here, some of which were, admittedly, significantly more expensive...

But if head-banging rock and/or large-scale classical are your staples and you need the complete picture down to the stygian depths, I think you’d need a subwoofer or two, just as you would with almost any speaker in this price category.

 

To je isto ono sto sam i ja primetio, voleo bi da je bas malo jaci, ali sam to pripisao slabijem pojacalu. Pored toga, sve ostalo u vezi ovih zvucnika na testu je ok. Videcu kako ce mi zvucati kada stavimo NAP 100 (2x50W na 8ohm) pojacalo. Videcemo.

 

Sa sruge strane, opet sam na brzaka prelistao test Majik 140 zvucnika: http://www.stereophile.com/content/linn-majik-140-loudspeakerkritike su veoma dobre, nisam primetio da im je ista zamereno.

 

Stradi, hvala na trudu, cenim izdvojeno vreme!

Link to comment
Share on other sites

Sad sam primetio jednu stvar pa molim za pojasnjenje.

Primer:

- Pojacalo Naim NAP 100 ima 50wpc na 8ohm i 75wpc na 4ohm

- Zvucnici SF Venere 2.5 su na 6ohm

- Zvucnici Linn Majik 140 su na 4ohm

 

Naim ce uz Linn da radi na 75wpc, to mi je jasno. Sta se desava sa SF, da li ce raditi na 62,5wpc? Da li se pojacalo samo prilagodi ili kako?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...