Jump to content


Predlog za sistem do 4500€


zustroy

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na brzaka sam prelistao temu, pa vidim da je malo otisla u pravcu HTPC-a. Taj "problem" me ceka nakon kupovine HiFi-a, za oko mi je zapao Intel-ov NUC: http://www.intel.com/content/www/us/en/nuc/overview.html

 

Da li ga neko ima, utisci?

 

Edit: Post prebacen iz druge teme.

U tvojoj temi si naveo streamer. Ako se, na kraju, odlucis za dvokanalni sistem, najbolje je da se koncetrises na kvalitetan strimer i ne komplikujes sebi zivot ubacivanjem jos jednog ekrana u zivotni prostor (ako jos vazi ono sto si napisao da bi voleo kontrolu nad muzikom preko telefona ili tableta).

Ako izaberes multikanalnu varijantu onda razmisljaj o htpc.

 

Edit: Post prebacen iz druge teme.

Link to comment
Share on other sites

ovako,uvek je nezahvalno preporucivati nesto sto nisi imao, ili duze slusao a broj kombinacija uredjaja je jako veliki...spendor a6 sam imao od kako se pojavio, -zvuk opustajuci, dugo slusljiv, ne zamara ali nema detalje. To ima PMC, ali bez basa. Fokus 220 totalno neprirodan ( sa elkomp. 4 ), pusti npr DJ Balasevica i slusaj glas. B&W 685 nije u toj ligi i naravno prodavci odmah pustaju " Hotel California " , gde to lose zvuci ? To je pesma koja prodaje kutije. Uglavnom sa drugim materijalom bas je bio malo muljav, mozda i do sobe. Slusao i proac 140, totalno neusviran, pa nemam pravi sud, svuda je isao preamp lampas.Tada sam uzeo spendore i brzo se pokajao, trebao sam jadine kutije koje su po zvuku daleko ispred svih njih a prve sam ih slusao- JBL LS 80, eventualno manji brat LS 60.  Za razliku od nabrojanih kod kojih na tiho nema basa, ovo je kompletna kutija, dosta prirodna, detaljna i slusljiva. To je moj predlog ako hoces fabricko, ja licno sam u drugom fazonu i preselio sam se u samogradnju, tamo sam dobio puno veci kvalitet za manje para.

Sto se ampa tice  hvale hegel-a, ne znam , ali ako nisi gadljiv na pravi diy, baci pogled na Wolandov sistem...to svira da ubija, covek je kao i mnogi od nas prosao skolu kupovnih fabr. uredjaja i posle je resio da hoce samo kvalitet za razumne pare i to je nasao u diy.

Eto, mozda ti nesto pomogne

Link to comment
Share on other sites

Spendor A6 ima pregrst detalja i prilicno snazan i dubok bas. Slusam ga godinama sa Expo 3010 i M2tech Young dacom.

Novi model A6r je jos brzi, rezolutniji i dinamicniji od starog! Pre mi lici da si imao problem sa nedovoljno kvalitetnim ili lose uparenim pojacalom i izvorom. Inace A6 mi svira fenomenalno i na malim snagama. Uravnotezeno po celom spektru.

Kad se samo setim kako je dobro radio na nekom od sajmova sa lampasem od 30w. Cista poezija.

Link to comment
Share on other sites

posto Milovan redje posecuje forum pa treba cekati na odgovor ja cu odgovoriti na cemu je slusan: audionote dac 3.1, Luxman 560. Na istom sistemu su slusane i pravljene kutije i razlika je ogromna u zvuku.u korist pravljenih.

 

Ja sam takodje diy fan i sve sto mogu napravicu sam jer za mojih 32 godine hifi-ja nisam nasao fabricku komponentu bez mane. Nisam jos nasao ni samograditeljsku komponentu bez mane ali sam mnogo blize savrsenom za mnogo manje para i uvek mogu da doradjujem prema sopstvenom sistemu. Ali to nije poenta ove teme. nadam se da ce pokretac pronaci sebi najprihvatljiviju kombinaciju. Kazem najprihvatljiviju jer se uvek rade kompromisi

Link to comment
Share on other sites

Sondek,

 

A Å¡to mora baÅ¡ NAIM pojaÄalo po svaku cenu?.I sam si nebrojeno puta pisao da su novi NAIM-i bezobrazno precenjeni i da entri modeli ne pružaju adekvatno u rangu sa cenom i brendom(za razliku od starijih modela)

 

A i liÄno mislim da se u One HI-FI neće obradovati ideji da  nek onosa njihovo pojaÄalo  na drugo mesto da sluÅ¡a a da ga nie platio ili barem dao Ävrstu naznaku da je ozbiljan kupac

Pre svega da bi probao i naim/neat kombinaciju jer obe firme tvrde da je to odliÄan match,a na neat sajtu se vidi i slusaonica firme neat sa naimovom amplifikacijom.SluÅ¡ao sam kod drugara uz njegov amp pmc,DY,monitor audio i neat.ubedljivo je neat najbolje legao ,a i bolje je bilo nego neat sa drugim ampovima,gde mi bio preostar i na duže neslusljiv.Å to se integralaca tiÄe jako sam bio razoÄaran modelom 5 kod sebe ali 5i je već jako popravio utisak.

Diler koji ti neda uredjaj uz depozit na probu je neozbiljan.NaroÄito ako radi za L i N.Distributer koji ti ne organizuje probu zvuÄnika uz tvoj amp takoÄ‘e.Nije to problem ni kod jednih ni drugih.Pogledajte linn sajt,pa bukvalno vas mole da zakazete svoju probu u kućnim uslovima zato i jesu tu gde su.Na vrhu već 40g.Predložicu svoj sistem tj.predlog na drugoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Naim SuperNait + FlatCap: http://www.kupujemprodajem.com/Naim-SuperNait-FlatCap-17056181-oglas.htm?filter_id=440427- ovo se verovatno može iscenjkati i za koju stotinu manje

Spendor A6r: http://www.avimpuls.com/contact.html

 

Sve zajedno probija budžet Äak i ako se uzme u obzir da će Naim kombinacija ići za manje od 2400, a da ćeÅ¡ od Sime eventualno dobiti popust za Spendore, pa da će ići za manje od 3200.

Ako bude dosta iznad može i kombinacija SuperNait + Spendor A6r (bez FlatCap-a), to će sigurno da se uklopi u planirani budžet.

Ovde dobijaš sve, a za kompletnu uživanciju ti nedostaje još samo neki dobar gramofon i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema ljutnje, ja sam ovo više napisao po sistemu "što je babi milo..." :listen

Koliko vidim Äovek planira da sklopi neki fanless mini comp, pa sa njega da "vuÄe" muziku.

Može da ide optika sa compa u Naim koji ima DAC u sebi i to jako dobar DAC, pa iz njega u kutije i to je to. Nema Å¡ume kablova, a dobiće odliÄan sistem koji neće imati potrebe dugo da menja.

Bez FlatCap-a i kablova po meni može da se ide na 1.5K, ipak je u pitanju "kec" koji je koštao oko 3K evra, realno je da se dobije 1/2.

Ako mu Sima da Spendore za 3K evra eto kombinacije.

 

Naravno, s obzirom da se daje ovoliko para bilo bi dobro da se to pre eventualne kupovine i Äuje.

Za kablažu ne znam Å¡ta i kako, a i to zna da utiÄe na karakter zvuka, pogotovo kod rezolutnijih sistema (a ovaj bi trebao da to jeste).

 

Druga opcija je Hegel H80 + Spendor A6r. Može da ih Äuje zajedno bez ikakvih problema + za bundle kupovinu će dobiti sigurno popust (a i Älan je foruma, pa mu i to ide pod ruku).

Po meni odliÄan combo, isto nema Å¡ume kablova, a obe komponente su cenjene i sa dokazanim kvalitetima.

Link to comment
Share on other sites

Kao poÄetnik nemaÅ¡ nikakav stabilan argument da želiÅ¡ podnostojeći zvuÄnik. Želeti dobar zvuÄnik je razumnije.

 

Podnostojeci zvucnici su mi lepsi, elegantniji. Ne svidjaju mi se stalci. Mozda gresim ako mislim da mali bookself ima manju dubinu i soundstage? Cak i da nisam u pravu, podnostojeci su mi lepsi.

Turbo, sve nesto mislim da si ljut na mene? :)

 

ovako,uvek je nezahvalno preporucivati nesto sto nisi imao, ili duze slusao a broj kombinacija uredjaja je jako veliki...spendor a6 sam imao od kako se pojavio, -zvuk opustajuci, dugo slusljiv, ne zamara ali nema detalje. To ima PMC, ali bez basa. Fokus 220 totalno neprirodan ( sa elkomp. 4 ), pusti npr DJ Balasevica i slusaj glas. B&W 685 nije u toj ligi i naravno prodavci odmah pustaju " Hotel California " , gde to lose zvuci ? To je pesma koja prodaje kutije. Uglavnom sa drugim materijalom bas je bio malo muljav, mozda i do sobe. Slusao i proac 140, totalno neusviran, pa nemam pravi sud, svuda je isao preamp lampas.Tada sam uzeo spendore i brzo se pokajao, trebao sam jadine kutije koje su po zvuku daleko ispred svih njih a prve sam ih slusao- JBL LS 80, eventualno manji brat LS 60.  Za razliku od nabrojanih kod kojih na tiho nema basa, ovo je kompletna kutija, dosta prirodna, detaljna i slusljiva. To je moj predlog ako hoces fabricko, ja licno sam u drugom fazonu i preselio sam se u samogradnju, tamo sam dobio puno veci kvalitet za manje para.

Sto se ampa tice  hvale hegel-a, ne znam , ali ako nisi gadljiv na pravi diy, baci pogled na Wolandov sistem...to svira da ubija, covek je kao i mnogi od nas prosao skolu kupovnih fabr. uredjaja i posle je resio da hoce samo kvalitet za razumne pare i to je nasao u diy.

Eto, mozda ti nesto pomogne

 

Cao Milovane, sto rece peterson dole, da nisi mozda imao slabije pojacalo uz A6? Kao da sam negde procitao da taj JBL nije moguce testirati? Da, ipak sam vise okrenut fabrickom. Hvala na sugestijama!

 

Spendor A6 ima pregrst detalja i prilicno snazan i dubok bas. Slusam ga godinama sa Expo 3010 i M2tech Young dacom.

Novi model A6r je jos brzi, rezolutniji i dinamicniji od starog! Pre mi lici da si imao problem sa nedovoljno kvalitetnim ili lose uparenim pojacalom i izvorom. Inace A6 mi svira fenomenalno i na malim snagama. Uravnotezeno po celom spektru.

Kad se samo setim kako je dobro radio na nekom od sajmova sa lampasem od 30w. Cista poezija.

 

Da li si imao priliku da slusas A6r i sa kojim pojacalom?

 

posto Milovan redje posecuje forum pa treba cekati na odgovor ja cu odgovoriti na cemu je slusan: audionote dac 3.1, Luxman 560. Na istom sistemu su slusane i pravljene kutije i razlika je ogromna u zvuku.u korist pravljenih.

 

Ja sam takodje diy fan i sve sto mogu napravicu sam jer za mojih 32 godine hifi-ja nisam nasao fabricku komponentu bez mane. Nisam jos nasao ni samograditeljsku komponentu bez mane ali sam mnogo blize savrsenom za mnogo manje para i uvek mogu da doradjujem prema sopstvenom sistemu. Ali to nije poenta ove teme. nadam se da ce pokretac pronaci sebi najprihvatljiviju kombinaciju. Kazem najprihvatljiviju jer se uvek rade kompromisi

 

To bi bio mozda i najpametniji potez, ali sam nekako nesiguran u to. Verovatno jer sam 32 dana u HiFi-u.

 

Naim SuperNait + FlatCap: http://www.kupujemprodajem.com/Naim-SuperNait-FlatCap-17056181-oglas.htm?filter_id=440427- ovo se verovatno može iscenjkati i za koju stotinu manje

Spendor A6r: http://www.avimpuls.com/contact.html

 

Sve zajedno probija budžet Äak i ako se uzme u obzir da će Naim kombinacija ići za manje od 2400, a da ćeÅ¡ od Sime eventualno dobiti popust za Spendore, pa da će ići za manje od 3200.

Ako bude dosta iznad može i kombinacija SuperNait + Spendor A6r (bez FlatCap-a), to će sigurno da se uklopi u planirani budžet.

Ovde dobijaš sve, a za kompletnu uživanciju ti nedostaje još samo neki dobar gramofon i to je to.

 

Ringe, ne ide gramofon :), ova tema je pocela od posta #82, sve pre toga je iskopirano iz prethodnih drugih tema.

Cena za A6r je poprilicna, i razlika u odnosu na  A5 je solidna. Da li je i u zvuku? Poslusacu svakako oba para i popricati sa Simom.

 

Sad vidim i tvoj novi post. Probacu i A5 sa H80, bas me zanima razlika.

Tu je i Majik 140 za max 1600€.

 

 

Jos jednom vam se zahvaljujem svima na ucestvovanju u temi i dobrim predlozima!  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se ali nikako. Po mom iskustvu Neat zvuci daleko bolje sa Exposure. Da se ne osvrcemo na reklamne kampanje proizvodjaca. Pogledajmo utiske korisnika. Da je sve tako crno belo tj da su Naim i Neat Bogom dana komcinacija pa zar bi armija Naim korisnika na Naim forumu uz Naim pojacala slusala PMC, S Faber, Linn, Spendor, Kudos, Naim, ATC, Epos, Harbeth... zvucnike? Sve je stvar ukusa i pogresno je izlaziti sa apsolutistickim izjavama.

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo pitanje testiranja i uporedjivanja. Najbolji utisak su ostavili Hegel H300 i Leben cs600 , svaki na svoj nacin mada realno oba zasluzuju bolji zvucnik ispred sebe.

Ono sto je bilo u rangu cene je Expo 3010, Hegeli h80 i h100. Ne pitaj vlasnika Expo pojacala sta je bilo najbolje. :)

Da ponovim, nije bilo testiranja vise pojacala na istim zvucnicima vec vise spontanih odlazaka i zadrzavanja mimo plana. :)

Link to comment
Share on other sites

Pre svega da bi probao i naim/neat kombinaciju jer obe firme tvrde da je to odliÄan match,a na neat sajtu se vidi i slusaonica firme neat sa naimovom amplifikacijom.SluÅ¡ao sam kod drugara uz njegov amp pmc,DY,monitor audio i neat.ubedljivo je neat najbolje legao ,a i bolje je bilo nego neat sa drugim ampovima,gde mi bio preostar i na duže neslusljiv.Å to se integralaca tiÄe jako sam bio razoÄaran modelom 5 kod sebe ali 5i je već jako popravio utisak.

Diler koji ti neda uredjaj uz depozit na probu je neozbiljan.NaroÄito ako radi za L i N.Distributer koji ti ne organizuje probu zvuÄnika uz tvoj amp takoÄ‘e.Nije to problem ni kod jednih ni drugih.Pogledajte linn sajt,pa bukvalno vas mole da zakazete svoju probu u kućnim uslovima zato i jesu tu gde su.Na vrhu već 40g.Predložicu svoj sistem tj.predlog na drugoj temi.

    Odgovor je veoma diplomatski, sve Å¡to si naveo je taÄno, ali suÅ¡tinski ne daje odgovor na moje pitanje, a to je, zaÅ¡to NAIM po svaku cenu mora biti izbor, kada ima daleko boljih i jeftinijih varijanti koje mogu mnogo jednostavnije da se isprobaju? Ustvari pitanje je zaÅ¡to bilo koji ureÄ‘aj bilo koje firme, po svaku cenu.

 

ÄŒak i da je NAIM ubedljivo najbolji(a nije) ne traži se najbolji nego optimalan sistem.To znaÄi da je ekonomski faktor, nabavljivost, mogućnost probe itd takoÄ‘e bitan faktor u donoÅ¡enju odluke.Ja liÄno bih rzmislio da li da istresem pare za ureÄ‘aj(ma koliko bio atraktivan za mene)  u trenutku kada je neizvesna sudbina distributera! Å ta sa servisom i garancijom, itd.

 

  Ja liÄno nisam sluÅ¡ao ova dva NAIMa koja su preporuÄena, 5i i Supernait(prva verzija), ali se pozivam na ono Å¡to ste vi fanovi brenda pisali, a to je da se ti modeli nisu proslavili i da su preskupi.Tako da mi je neverovatno da u drugom kontekstu savetujete kupovinu istih.U kojoj meri moraju da se razlikuju dve inkarnacije istog modela (5 i 5i) da bi se preÅ¡ao put od razoÄarennja do oduÅ¡evljenja, da li je to uopÅ¡te izvodljivo?

 

   Supernait mkI s druge strane koÅ¡ta polovan viÅ¡e nego naprimer moj favorit(i koloko vidim favorit većine onih koji su ga Äuli) Hegel h80. A smatra se da nije uspeo model i da je preskup.Da li NAIM znaÄka vredi toliko, to je stvar marketinga a i subjektivno je! Ono Å¡to je dobro, Äini mi se da tog Supernaita Äini mi se prodaje kolega sa foruma tako da je s te strane priliÄno sigurno da je u super stanju.

 

  Ovde se sve vreme reÅ¡ava jednaÄina sa dve nepoznate.Treba kolega da se odluÄi za jednu komponentu, pa onda da za nju traži idealan par.Ja bih u ovakvom sluÄaju totalnog nepoznavanja i dvoumljenja prvo pazario pojaÄalo(koje, verovatno pretpostavljate ;) ), pa bih za njega tražio zvuÄnike.Ako ih naÄ‘e kod istog distributera, u toliko lakÅ¡e, ako ne pojaÄalo pod miÅ¡ku pa put pod noge "tour de HI-FI saloni".Svakako je lakÅ¡e nego zvuÄnike pod miÅ¡ku (i to podnostojeće :D )

Link to comment
Share on other sites

Crno belo gledaÅ¡ ti.Ko je uopÅ¡te rekao da neka od firmi preporuÄuje samo jednu i koja bi uostalom sekla granu na kojoj sedi na taj naÄin.Naim ih preporuÄuje dosta,a i Neat.Mante Äoveka da na miru posluÅ¡a za svoje novce vise opcija,odatle i predlog da se amp proba joÅ¡ sa neÄim Å¡to diler nema..ukusi su razliÄiti,njemu se svidja pomenuti Sf,meni ne previÅ¡e.Taman posla da nam se svima isto svidja.

Link to comment
Share on other sites

Å ta je moj izbor valjda je jasno iz mog sistema.Najbolji snagas 250,odliÄni 72 preamp i hicap za cenu jednog skromnijeg danaÅ¡njeg integralca od koga je i samo napajanje za preamp skuplje od celog novog ampa,a noi 250 je skuplji od celog budžeta za sistem.Ali to je moj izbor, i ne namećem mu ga,Äovek hoće novo,tražio je pomoć ovde lepo i kulturno od korisnika i dobio je u par opcija za naim kao predlog.Nekorektno je da mi trpas usta da sam napisao da sam oduÅ¡evljen sa 5i,samo sam napisao da je popravio loÅ¡ utisak nait 5.

Link to comment
Share on other sites

Podnostojeci zvucnici su mi lepsi, elegantniji. Ne svidjaju mi se stalci. Mozda gresim ako mislim da mali bookself ima manju dubinu i soundstage? Cak i da nisam u pravu, podnostojeci su mi lepsi.

Turbo, sve nesto mislim da si ljut na mene? :)

 

 

Cao Milovane, sto rece peterson dole, da nisi mozda imao slabije pojacalo uz A6? Kao da sam negde procitao da taj JBL nije moguce testirati? Da, ipak sam vise okrenut fabrickom. Hvala na sugestijama!

 

 

Da li si imao priliku da slusas A6r i sa kojim pojacalom?

 

 

To bi bio mozda i najpametniji potez, ali sam nekako nesiguran u to. Verovatno jer sam 32 dana u HiFi-u.

 

 

Ringe, ne ide gramofon :), ova tema je pocela od posta #82, sve pre toga je iskopirano iz prethodnih drugih tema.

Cena za A6r je poprilicna, i razlika u odnosu na  A5 je solidna. Da li je i u zvuku? Poslusacu svakako oba para i popricati sa Simom.

 

Sad vidim i tvoj novi post. Probacu i A5 sa H80, bas me zanima razlika.

Tu je i Majik 140 za max 1600€.

 

 

Jos jednom vam se zahvaljujem svima na ucestvovanju u temi i dobrim predlozima!  :wave2

 

Mozda gresim ako mislim da mali bookself ima manju dubinu i soundstage? ObiÄno je obratno.

 

Ona opaska je bila generalna.

Link to comment
Share on other sites

Å ta je moj izbor valjda je jasno iz mog sistema.Najbolji snagas 250,odliÄni 72 preamp i hicap za cenu jednog skromnijeg danaÅ¡njeg integralca od koga je i samo napajanje za preamp skuplje od celog novog ampa,a noi 250 je skuplji od celog budžeta za sistem.Ali to je moj izbor, i ne namećem mu ga,Äovek hoće novo,tražio je pomoć ovde lepo i kulturno od korisnika i dobio je u par opcija za naim kao predlog.Nekorektno je da mi trpas usta da sam napisao da sam oduÅ¡evljen sa 5i,samo sam napisao da je popravio loÅ¡ utisak nait 5.

Ehehej, polako, nisam ti ja niÅ¡ta trpao u usta! :D Znamo mi Å¡ta je tvoj izbor, nisam ni napisao da ga namećeÅ¡ u ovom sluÄaju.ÄŒak i da jesi tvoj sistem za nekog mlaÄ‘eg korisnika ima nedostatak Fancy komponente, pa otpada kao izbor, ne troÅ¡i truda.

 

Ali nije bilo pitanje tvog izbora nego njegovog, a vi ste mu dali po meni malo neadekvatne predloge po sistemu "samo nek 'je NAIM", ja sam svoj stav obrazložio i nemam Å¡ta viÅ¡e da pojaÅ¡njavam, ko je shvatio shvatio, ko nije....Malo je nezgodno Å¡to je "tražilac saveta" pokrenuo pitanje ovde, u "Hramu Å ao LINN i NAIM" pa je sada pisanje malo ovamo malo onamo jer su neki postovi prebaÄeni a neki i nisu.Tako neka moderacija prebaci "tamo" Å¡ta treba, da ne bude oftopic

 

No hard feelings, i Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Citajuci vas sa strane vidim samo dobru nameru kod obojice, hvala vam na tome i u tom svetlu vas molim da spustite ovu malu tenziju.

@sondek
Koliko vidim, Neat je u AV Impulsu, mozda organizujem neki transfer Naima. 4Audio se pokazao u lepom svetlu i koliko god to bilo normalno ipak sam bio prijatno iznenadjen jel sam svestan u kakvoj zemlji zivimo.

@surokvl
Naravno da ne mora Nait, to je prvo sto sam cuo. Utisak izrade uredjaja i performanse u smislu da je integrisano pojacalo od samo 30w lepo pokretalo tolike zvucnike (Venere 2.5) uz mali nedostatak basa. To mi se svidelo. Mozda sam odvalio glupost, neiskustva radi, ali to je bio moj utisak o Naim SuperQute 2.

Sto se tice da trebam da se oducim za jednu komponentu - mozda gresim ali bi najradije na jednom mestu kupio sve jer verujem da distributeri uvoze komponente koje se zvucno slazu i time zelim da izbegnem losa zvucna uparivanja i jos mnogo razlicitih kombinacija. Ima ih bas, bas mnogo.
Pisanje o mom sistemu je nenamerno nastavljeno ovde, stvar sam ispravio i otvorio novu temu.

Voleo bi da se diskusija nastavi tamo pa vas pozivam da ucestvujete. Od posta 82 krece tema. Hvala.

 

Edit: Poslednji kontigent postova o formiranju sistema premesten iz Linn/Naim teme.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na dostupnost, možda je na kraju ipak najbolja kombinacija da se uzme u paketu kod jednog distributera (ili što kaže surokvl, da kupiš amp, pa onda pod mišku i da šetaš u potrazi za adekvatnim kutijama).

Ovde se combo Hegel H80 + Spendor A6r nameće kao jako dobar par, a i uz blagi popust koji bi ti Sima dao možda i uđe u predviđni budžet (regularne cene su 1650 + 3200).

Ili "mlađi brat" A5 + Hegel...

Poslušaj natenane pa vidi da li ti odgovara ova kombinacija ili je možda neka druga bolja.

Na slatke muke si sebe stavio...

Link to comment
Share on other sites

Neko je spomenuo Hegel H-300, pa sam hteo nesto da predlozim kao moguce resenje generalno gledano. Pomenuti integralac / dac mi je na listi zelja od kada se pojavio i letos mi je jedan promakao dok smo bili na letovanju. Naime, radilo se o ex-demo ( oko 100 sati rada ) primerku iz jednog audio salona u Grazu. Krenuli su od 3600 eura i na kraju je prodat srecnom kupcu za 2900 eura ( cena novog je u tom momentu bila izmedju 5500 i 6000 eura). Kao sto rekoh, bili smo na letovanju i ja nisam bio budan dovoljno i proveravao mailove, a bio sam u kontakru sa prodavcem. Na srecu sve se zavrsilo po onoj staroj "ko zna zasto je to dobro", a ja sada jako dobro znam zasto je to bilo dobro za mene. :smile:

 

Elem, poenta svog ovog pisanja je ideja da se mozda bude malo strpljiv, pa da se fokusiras na odredjeni izbor i pokusas da ulovis to nesto na recimo audio-markt.de ili slicnim mestima, mada mi je pomenua adresa najbolja jer je najveci izbor i imas od prvog momenta mogucnost da direktno kontaktiras prodavca i dogovaras se sa njim oko svega, pa i konacne cene. Interesantno je sto mnoge firme / audio saloni oglasavaju svoje uredjaje ( second hend / trade in, ex-demo itd., sa garancijom od najmanje 12 meseci) i cene budu jako atrakrivne za veoma ozbiljne uredjaje. To kod nas jednostavno ne postoji, odnosno prodavci eventualno minimalno spustaju cenu za uredjaje koje koriste za prezentacije u salonima / na sajmu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...