Jump to content


Canton zvu�ne kutije


Aibo

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Evo i ja malo da se aktiviram posle duže vremena. ÄŒaÄkam oglase, gledam kako bi se umotao pristojan hifi za Å¡to manje novca i vidim da kod nas ima solidan izbor Canton kutija za jako umeren novac.

 

Npr. sa poÄetka 2000-ih:

Ergo 200 DC za 165€

LE 103 za 100€

 

Ili poÄetak 90-ih:

Karat 920 za 100€

itd.

 

Ono Å¡to me Äudi je da su ovo modeli koji su novi bivali 400-500€, ili 800-1000 DEM za ove starije, i generalno su na dobrom glasu a idu za jako male pare. Ja sam uvek nekako bio okrenut ostrvskim kutijama i navikao sam da ljudi spuÅ¡taju cenu 50-ak € (u odnosu na ono koliko su platili) na svakih 10ak god.  :rolleyes: 

 

I sada glavno pitanje: Kakva su vaÅ¡a iskustva sa Cantonima? Kakav je to generalno zvuk, topliji, analitiÄki, masniji, suv... Da li neko npr. može da ih uporedi sa B&W, Monitor Audio, KEF... to je ono Å¡to najviÅ¡e poznajem. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Radoznalost je bila jaÄa od mene, svratio sam danas do 4audia i posluÅ¡ao Canton GLE 436 na Nad C326BEE. SimpatiÄni zvuÄnici sa dosta detalja ali malo Äudnim balansom. Jak, volumiziran bas mi nikako nije delovao povezano sa detaljnim, ravnim srednjim i svetlim, pomalo tankim, visokim tonovima. Å to sam viÅ¡e pesama obrtao to sam viÅ¡e cenio detaljnost, živost i Äinjenicu da nikada ne zvuÄi mumlavo... ali se do kraja nisam otresao utiska da razliÄiti delovi opsega imaju svaki svoj Å¡timung.

Link to comment
Share on other sites

Vidi moj sistem i upgrade, trenutno imam Canton i Nad i prezadovoljan sam, medjutim to su ti SAMO dva elementa sistema, koji ti je izvor zvuka, kakvi su ti kablovi,  pa CD-ovi itd, igre bez granica!

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23913-hifi-sistem-by-petar/

 

Nisam stavio da sam zamenio Yungsona sa Nad C 372, jbg nestižem...

Link to comment
Share on other sites

Izvor je bio Audiolab 8200CD, na kablove nisam obratio pažnju. Pretpostavljam da bi nekom kombinacijom i kablovima mogli malo da se malo utople srednji i udebljaju viÅ¡i tonovi, Å¡to je detalj koji bi meni falio da nazovem to baÅ¡ lepim i prijatnim zvukom. 

 

InaÄe, poÅ¡to sam već neko vreme bez hifi sistema (a bio je do skoro NAD C320BEE + B&W DM602 S3). Bacio sam oko na Cantone jer su jeftini u preprodaji a ja nisam pri parama. U glavi mi se vrti neki bookshelf Karat npr. Pa da ga uparim sa nekim energiÄnim i malo masnijim pojaÄalom, a onda kasnije kada se slegnu utisci doterujem po potrebi izvorom, kablovima... 

Link to comment
Share on other sites

 

I sada glavno pitanje: Kakva su vaÅ¡a iskustva sa Cantonima? Kakav je to generalno zvuk, topliji, analitiÄki, masniji, suv... 

ÄŒuo si sam, Å¡to je najbolja varijanta, ali da ipak odgovorim, kad sam se već nakanio... 

 

Od Cantona sam sluÅ¡ao par jeftinijih i manjih varijanti. Oznaka se ne sećam, ali me se kod svih njih generalno jako dojmila njihova preciznost, Äistoća, jasna definicija, pa i bas koji je bio dosta 'teži' nego Å¡to bih pretpostavio na osnovu veliÄine kutije. Ono preko Äega nisam mogao da preÄ‘em je Å¡to mi je zvuk u toj kliniÄkoj Äistoći bio suviÅ¡e hladan za moj ukus. Ja sam ljubitelj toplijeg i malo obojenog zvuka, zbog Äega sam i vezan za Tannoy. Ne znam vredi li to popravljati nekim izborom kablova, pojaÄala i Å¡ta ti ja znam. Ako takav zvuk voliÅ¡, nemaÅ¡ Å¡ta da popravljaÅ¡. Ako ne, onda nisu za tebe.  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene Canton Karat m50, bio uparen sa nad 325bee, a sada sa Solajinom sedrom, koja ga je oslobodila mutnjikavih basova, Nadovih, i dodala leprsavost i detaljnost srednjim i visokim. Da su neutralni, jesu, sto i volim, kako rece Koko Bil, stvar ukusa. Elem, ne znam za tudja iskustva, po mom, Canton Karat i lampa se vole ;)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene Canton Karat m50, bio uparen sa nad 325bee, a sada sa Solajinom sedrom, koja ga je oslobodila mutnjikavih basova, Nadovih, i dodala leprsavost i detaljnost srednjim i visokim. Da su neutralni, jesu, sto i volim, kako rece Koko Bil, stvar ukusa. Elem, ne znam za tudja iskustva, po mom, Canton Karat i lampa se vole ;)

 

Kolega nisam video da stavio svoj sustav u VaÅ¡i sistemi, Å¡ta ÄekaÅ¡ ili možda greÅ¡im...

Link to comment
Share on other sites

Radoznalost je bila jaÄa od mene, svratio sam danas do 4audia i posluÅ¡ao Canton GLE 436 na Nad C326BEE. SimpatiÄni zvuÄnici sa dosta detalja ali malo Äudnim balansom. Jak, volumiziran bas mi nikako nije delovao povezano sa detaljnim, ravnim srednjim i svetlim, pomalo tankim, visokim tonovima. Å to sam viÅ¡e pesama obrtao to sam viÅ¡e cenio detaljnost, živost i Äinjenicu da nikada ne zvuÄi mumlavo... ali se do kraja nisam otresao utiska da razliÄiti delovi opsega imaju svaki svoj Å¡timung.

nema tu priÄe ako zvuÄnik daje volumiziran bas to je zvuÄnik i niÅ¡ta viÅ¡e kraj sve možeÅ¡ da menjaÅ¡ ali neće promeniti karakter zvuÄnika u toj meri da mu se neÅ¡to bitnije smanji volumen basa priÄam iz liÄnog iskustva

Link to comment
Share on other sites

ProÄitao sam tonu opisa Cantona i vidim da je njihov zvuk takava kakav je, a meni to ne leži tako da sam odustao od Canton priÄe.

 

InaÄe, evo baÅ¡ veÄeras sakupljam sistem sa svih strana, kablovi su već tu, zvuÄnici u putu, pojaÄalo Äeka da odem po njega. Do 22h bi trebalo da prosvira. :bounce  Ali to je već druga priÄa... Kupovina je bila impulsivna, bez vremena za savetovanje, pa kad sve legne na svoje javljam se u "VaÅ¡i Sistemi".

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, evo baÅ¡ veÄeras sakupljam sistem sa svih strana, kablovi su već tu, zvuÄnici u putu, pojaÄalo Äeka da odem po njega. Do 22h bi trebalo da prosvira. :bounce Ali to je već druga priÄa... Kupovina je bila impulsivna, bez vremena za savetovanje, pa kad sve legne na svoje javljam se u "VaÅ¡i Sistemi".

Bravo! Tako se to radi, oces kupis, imas toliko para, pogledas sta se nudi, razmislis, kupis.

Ovo je 180° suprotno od onoga sto se obicno savetuje ali s obzirom da sam sve svoje kupovine obavljao na isti nacin izrazavam podrsku kolegi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...