Jump to content


Mac Mini - digital audio Out to toslink - zaobilazenje USB to SPDIF konvertera


ab

Recommended Posts

nije...

vec isto kao i kod win-a, ima i "nesertifikovanih" programa pa se mogu pokrenutu i rade normalno.

Drug mi rece da ti sertifikati kostaju oko 150-200usd...

...

nije ni za hardver tacno...

Nedavno je dokazano da je OSX mogao da radi takoreci od pocetaka sa WIN hardverom.

To potvrdjuju i "Hackintosh" izvedbe. Ja probao na jednom PC lap tpou - i radi :)

Malo komlikovano se instalira ne bih to ponavljao, ali radi. Kao nezavisni OS, na pocetku te bios pita da li hoces jedan ili drugi.

...

A i u novijim mac masinama su WIN based hardverski elementi. Isto radi.

.

Jas koristim i jedan i drugi sistem i ne zalim se... ")

ionako je sve to...

.

Jedine zamerke na OSX su mi: ITunes/Apple store orijentacija - shit. I to ne koristim A nemoguce je obrisati...

I prelazak sa Motorole-Ati na Intel-Nvidija.

Mislim da je najveca greska sto ne postoji barem jedan model sa nekim Motorolinim CPUom.

.

A ovo sto sam naveo ranije, da na macku skoro SVE odmah radi

A na WINu skoro SVE ne radi odmah ili ne radi uopste

nepobitno stoji i ne da se relativizovati :)

To sto je hackintosh moguc na ponekoj ploci (sa odredjenim biosom) svakako ne znaci da OSX nije izbirljiv. U odnosu na Win, jeste izbirljiv. Jednostavno, Apple je tako zeleo, da to ne radi na bilo kom hardveru.

Verujem da postoji gomila PCI/PCI-E kartica koje se mogu ubaciti u Mac racunare ali dzaba ako nema drajvera. :)

 

Skrenucu paznju da tema, iako je prevazisla naslov jer je dilema razotkrivena, ne treba i ne sme biti o Win-u.

Pokusajte u drugoj temi, hvala.

 

Kolega Garson je vec pre vise strana zamoljen da ovo ne radi, a zamolicu i Dark Magician-a.

Hvala.

A da zamolite i druge kolege koje pominju Win? Da ih ne nabrajam,

Ustvari, tema je "zaobilazenje USB to SPDIF konvertera na Mac Mini racunaru" , tako da bilo koja prica o OSXu koja nema veze sa ovim jeste offtopic.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.co-bw.com...timal_Audio.htm

 

^

:thumbsup2  :thumbsup2  :thumbsup2

 

Kuja svaka cast za predlog, ispratio sam sve predlozeno sa linka i nema zezanja - 100% utice na reprodukciju, definitivno optimizacija OS X-a za muziku je neophodna. Ostaje da svoje muzicke datoteke konvertujem u AIFF  pomocu Amarre 2.6 - kao sto se takodje sugerise u sadrzaju linka, ali tamo predlazu Itunes.

 

Evo, ajde i da se pohvalim sa novom nadogradnjom Mac Mini-a mid 2011, pored 8gb RAM-a ugradjen je i 120gb SSD hdd na kome su sada dve particije za dva OS X-a (I-vi 10.8.3 sada optimizovan samo za muziku i II-gi 10.10.2 za sve ostalo). I da, ima razlike izmedju OS X u korist 10.8.3 i po mom misljenju je to trenutno zbog M2Tech Hi Face Two jer mislim da je njihov sofwere bolji za 10.8.3. Ovo je ipak samo moje misljenje.

 

Da podsetim, bilo je ranije u temi prikazano jos nadogradnji na mom Mac Mini-iju, i to:

- FTA strujni kabl 8-ca,

- FTA USB power/data kabl, 

- Mobile Power Bank 12000 mAh.

 

Sledece, planiram da poradim na podlozi i ev.stalku.

 

Fantasticno se osecam zbog uradjene optimizacije OS X-a  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...