Jump to content


Anegdote sa sajma


Aleksandar75

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije samo elektronika u pitanju, kad se nesto konstruise prvo se mora imati u vidu da ce korisnici nemilosrdno gaziti, udarati, polivati i rusiti uredjaje i da to treba da izdrzi. Ako pogledate fabricke uredjaje imaju profilisane donje ploce. To je da bi uredjaj bio sto laksi a ipak da mu profil daje cvrstinu. Zatim treba paziti da uvijanje kucista ne kida konektore iz stampe, zatim da ima propisno hladjenje, da ne moze korisnik da se ogrebe ili isece... a onda tek obratiti paznju na elektroniku da sve bude fiksirano, lako za montazu i sa nemogucnoscu gresaka pri radu nekvalifikovanog i nesavesnog radnika... uvek isti kvalitet dobavljaca delova, trafoa, kablova... pa na kraju estetski deo i tek tada testiranje za CE znak koje ce da kosta jos 10k evra.

 

Sa druge strane uredjaj treba da zadovoljava marketinske zahteve a to je da se proizvodnim troskovima uklapa u cenu i profil kupca ali i da ne bude savrsen jer nakon njegovog povlacenja treba da se izbaci novi koji je nijansu bolji ali i dalje ne najbolji. Kada se do ove tacke dodje onda je lako jer dalji posao rade menadzeri za procenat a to ih i gura da se bore za prodaju

Link to comment
Share on other sites

 

Eto ti sad...  

 

Sta? :)

Ako tebe neko bude "dirao", skacem u prvi red da te branim!  :boxing

Sem ako ti se diranje ne svidi.  :banana

 

 

Evo da pricamo konkretno, recimo, za pojacalo koje sam ja konstruisao bi trebalo oko 900 eura da bi se uradilo da izgleda kao fabricki proizvod ,spolja i iznutra. U pitanju je solid state amp od 100W koji  potpisujem daleko bolje zvuci od brand name proizvoda koji su u rangu oko 5000 eura i vise a da pri tom kupac ima garanciju od recimo 10 godina.

 

Hmm, polu-reklama. :P

O garanciji, koju moze da ispuni samo jedan covek, da ni ne govorim. 

 

I zasto se ova tema pretvorila u DIY vs Brand?

Po stohiljadamilionitiput! 

 

Aj' neko da isprica neku dobru angdotu, ne mora sa sajma!  :order

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja da će oni zvuÄnici da obraduju drugog.

p.s. i obratno je, prvo sam shvatio Å¡ta me Chowek pita (Äitajući tvoje patnje za Sajmom erotike), pa tek onda da sam dunster. 

 

Mislis li na tvoje, da ce da obraduju nekog drugog umesto kolege sa foruma? :P

Ili oni, potencijalno moji, nekog drugog, umesto mene?  :cry:

Kakav si ti ucenjivac, ccccc.

 

Dobro, makar si nesto shvatio.  :1038:

 

P.S. Dobar si, moz' covek da se sali s tebe! Je l' ne preterujemo:cheers

Link to comment
Share on other sites

anegdota sa sajma: platio kartu, dobio narukvicu, sreo Dj. Nika, Simu, Patasona, SurokVl, Groznog, Wolanda, Tin-a, ZoranZu, SKrstic.. lepo se ispricao u hodniku i otisao kuci a da nisam ni jedna vrata otvorio, tako da ne znam ni ko je bio ni sta se slusalo

sramota,da odes a ni pice da ne platis pobrojanim clanovima-molim banovanje! :order

Link to comment
Share on other sites

Hmm, polu-reklama.  :P

O garanciji, koju moze da ispuni samo jedan covek, da ni ne govorim. 

 

To uopste nije bio cilj, post moze slobodno da se obrise, covek me je povuko za jezik "bre" nastupom da nemam pojma o cemu pricam. I koliko ljudi je potrebno da se servisira uredjaj? Isto toliko koliko treba ljudi da se zavrne sijalica  ;)

Link to comment
Share on other sites

... i da ne bude savrsen jer nakon njegovog povlacenja treba da se izbaci novi koji je nijansu bolji ali i dalje ne najbolji. Kada se do ove tacke dodje onda je lako jer dalji posao rade menadzeri za procenat a to ih i gura da se bore za prodaju

Impuls, taj model vecina koristi ali po mom misljenju  tako nesto je nemoralno i ne bih ucestvovao u takvoj igri, zato verovatno nece nista biti od mene :) Menadzeri, politicari, advokati (cast izuzecima) ali brrrrrrrrrrrr . :order  

Link to comment
Share on other sites

Hi, hi, hi, a zamisli servisera kablova, ti makar servisiraš nešto konkretno.

 

I da, prosto nevjerovatno Å¡ta živom Äovjeku padne na pamet da uradi sa kablovima, valjda je realno da postoji i takav nekakav serviser :order  :lol:

 

Impulsove savjete treba shvatiti doslovno.

Link to comment
Share on other sites

 

Strašno je šta ti sve izmišljaš !!! Ja ne psujem. A ovo što je napisao Alexandar uglavnom nije tačno, osim da sam bio na prezentaciji. Nakon par pitanja (i to ne o skretnicama) sam ja zatražio da ne polemišeno više o tehnici, da bi se nastavilo slušanje. Možete pitati Boška i Igora. Ni ovo sa prethodnog sajma nije tačno.

 

Zar zaista misliš Ljubo da ti iko išta više veruje??

 

Evo da se vidi čemu ovakva kampanja laži --> u pitanju je sadržaj obrisanog posta iz teme o sajmu:

 

""Upravo sam ja za to da se domaći proizvođači uređaja podržavaju i to iz sve snage. Ali, kakvu mi ovde imamo situaciju?

1. Ljuba u saradnji sa distributerima iz sve snage forsira uvozne brandove. Tako svojski daju svoj udeo u stvaranju velikog trgovinskog deficita, i uništavanju domaćeg preduzetništva i proizvodnje. Nisu Englezi ludi, što forsiraju svoje brandove u svojoj štampi. Ovdašnji krajnji rezultat je --> nema kupovne moći, pa ni uvozno nema ko da kupi. Odsekli granu na kojoj su sedeli.
2. na pitanja o DIY sobi koju konstruktori u Zagrebu ne plaćaju, vešto su eskivirani svi odgovori. Slična je situacija i sa manjim registrovanim proizvođačima (one man show company).
Pitajte ekipu od prošle godine kako su zadovoljni, i što ih nema i ove.
3. Upravo proizvođač Auris očigledno misli da su jako pametni kada su pojačala u pitanju, ali pošto oni ne znaju da konstruišu dobar zvučnik, onda to niko ne zna. Treba konsultovati: Švajcarce, Nemce, Amere. Kako ti možeš, bre, ako ja to nisam znao ..? I nisu jedini, većina domaćih proizvođača pojačala je u tom fazonu. Ne svi, da ne bude zabune. 25 godina sam u ovim vodama (hobi), i znam svakoga pojedinačno kakav stav ima.
 
Å to se tiče cena, da ne bude zabune, ja se slažem sa tobom oko opÅ¡tih stavki. Tu je znanje, rad, utroÅ¡eno vreme, osmiÅ¡ljavanje, eksperimentisanje, itd. Ali, ja pratim Å¡ta se deÅ¡ava sa cenama već dugi niz godina, i ovo je otiÅ¡lo u krajnost.  ProizvoÄ‘ač ne zaraÄ‘uje mnogo, da ne bude zabune, a ostalo sami zaključite....""

 

 

Nisam ja rekao da si opsovao, nego drugi članovi. Ako su oni pogrešili, neka ti se oni izvine.

Ja sam te lično video prošle godine kako ne prestaješ glasno da razgovaraš u jednoj od soba, pa za to ne moram da se pravdam tebi.

 

Odgovoriću ti na pitanja, da ne bude da te proterujem sa foruma i slično...

 

1. Hi-Files do sada nije forsirao domaće proizvoÄ‘ače, jer bi to bilo nepravedno prema ostalima. Ali im jesmo pomagali na razne načine. Davali smo im besplatan hosting, radili smo im fotografije u foto-studiju po niskim cenama, davali popuste za učešće na sajmu, pokuÅ¡avali da ih meÄ‘usobno povežemo i organizujemo, pokuÅ¡ali smo da napravimo neÅ¡to kao PR agenciju za domaće proizvoÄ‘ače, povezivali sa kolegama iz drugarskih nam časopisa iz Evrope (EISA) i joÅ¡ mnogo toga. I to sve radimo i danas...

2. Nema Å¡ta  da se eskivira. Možda organizator u ZG zakupi ceo sprat, pa DIY zajednici može da pokloni sobu. Mi plaćamo samo zakupljene sobe, te ne vidim zaÅ¡to bi ja iz svog džepa izdvajao za tako neÅ¡to. Ja imam poÅ¡tovanje prema svakome ko je sposoban da napravi hi-fi ureÄ‘aj. Podsetiću i na podrÅ¡ku DIY zajedinici, kada smo pozivali da se napravi celokupan projekat, pa da se poklanja kao Å¡tampani dodatak uz časopis...

3. Ne mogu da govorim u ime Aurisa, ali ovo što si napisao "da misle da su jako pametni", mislim da je upravo to tvoj stav. Poveći ego, ništa drugo.

 

Toliko... dobrodošao si na forum da pomažeš drugim članovima savetima, da daješ svoje mišljenje, samo smanji ego i sve će biti OK.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi cilj da branim Bokija, ali vidim optuzuju ga za to da je pricao u sobi glasno, pa vezano za to, ja licno za sve ove godine posecivanja sajma, sam doziveo da najvise smetnji sto se razgovora tice prave bas prezenteri.

Jako cudno da moderator to nije primetio.

 

Meni iskreno ne smeta razgovor u sobama, samo skrecem paznju na ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...