Jump to content


Grundig Fine Arts CT-905


fancy74

Recommended Posts

evo probao sam na  grundigu  sa kompa pustam 300hz i na tape poziciji mi na instrumentu pokazuje 299,9 300 znaci da je brzina ok a kada stavim u pioneer ide 294,00 odstupa malo pa cu morati malo da sredim brzinu 

Pitanje je koji dek tu odstupa. I na Pioneeru bi dobio 300Hz da si snimao i reprodukovao test ton. Ako jedan od ta dva deka ima kvarcnu regulaciju brzine, onda njega koristi kao referencu. U suprotnom, prona]i kod nekoga takav dek i snimi test ton na njemu.

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да не читаш пажљиво. Да би утврдио да ли трака има тачну брзину Ñама ТЕСТ трака треба да буде Ñнимљена на неком другом каÑет деку за који Ñе зна да има тачну брзину.

 

Затим Ñе та иÑта трака( каÑета) Ñтави у каÑет дек за који Ñе Ñумња да му брзина није тачна и мери Ñе фреквенца на излазу из дека.

 

То што ти радиш је губљење времена.

 

Ево примера за теÑÑ‚ каÑете:

 

http://www.ant-audio.co.uk/index.php?cat=post&qry=alignment_tapes

 

Извињавам Ñе на мањку једне нуле у #17

Link to comment
Share on other sites

Ok mislio sam da radim kako treba ali prevideo sam to da se napominje snimak na referentnom deku  najbolje sa dd quartz controlom e sad bih zamolio nekog ako bi mogao da mi snimi test kasetu ja bih normalno platio posto me izjeda dali ovi dekovi sto su kod mene tacno rade tj vrte kasetu , ako moze neko to da mi odradi jer kod mene u komsiluku su batalili svi kasete a i ovi sto imaju dekove sve su vec rastelovani ili skupljaju prasinu pa mi to nije merodavno

Link to comment
Share on other sites

 MIslim u mojem mestu , i oni likovi sto sam znao da imaju dobre troglavase kazu da su batalili dekove bas bez veze ja sam zaljubljenik dekova ali pre nisam mogao ni da pomislim da kupim  davne 1989 prvi dek koji mi je covek koji mi je snimao kasete ponudio  AKAI GX9 1200 dm nisam nikako uspeo da skrpim parice tj markice pa sam bio primoran da slusam na domacim Ei muzickim spravicama i njihovim dekom sto i nije lose zvucalo ali AKAI mi je bio stalno u mislima i nada da cu ga se dokopati, a sad sve to moz bukvalno za bagatelu kupiti a kaseta imam gomilu ocuvanih slusanih na aiwama pioneerima i tako sada bi hteo da proverim ovog grundiga bas u detalje u kakvom je stanju cinimi se po zvuku da dobro svira e sad bi i ovog pioneera voleo podesiti a nemam u blizini nikog ko bi mogao da mi snimi test kasetu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Једино да пошаљеш, јер не продајем каÑете, или донеÑи дек да подеÑимо док попијемо по пивце.    :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...