Jump to content


Pomoc za sastavljanje sistema do 2500 evra


impuls

Recommended Posts

Prijateljica zeli da kupi audio sistem do 2500 evra ili ovde gde sam do 21000 NOK. Krenula je od kombinacije Nad D7050, strimer sa digitalnim pojacalom i zvucnici Dali Rubicon 2. Njoj to lepo zvuci ali mi je bilo suludo utrositi 1800 evra u male kutije za pocetnika. Moj predlog je bio Dynaudio BM6A mk2 ali na moj predlog tema je skrenula ka Hegelu H80 i Dynaudio Excite X14. Juce smo bili da poslusamo taj sistem u Soundgardenu i zvucnici su ipak jako slaba karika. Moj predlog je da kupi Fokus 140 na oglasu za 900 ili fokus 160 sa stalcima za 1200 ali joj se ne uklapa bojom u ono sto je zamislila. Naime, sistem ne sme da zauzima mnogo mesta, prvenstveno je za slusanje digitalnog radija i muzike sa mobilnih uredjaja, iphone, ipad... i zvucnici moraju biti beli ili crni ali ne sa strukturom drveta.

 

Na izboru su samo tri prodavnice, http://www.soundgarden.no/ 

http://www.hifiklubben.no/

i

http://www.bang-olufsen.com/en?cc=NO

pa treba u njima traziti resenje. U varijanti sa Hegel 80 morao bi biti i neki strimer.

 

Hegel 80 je ovde 10000NOK sto je oko 1200 evra

 

Molio bih clanove koji imaju slusnih iskustava sa firmama koje se mogu promaci u ovim prodavnicama da predloze dobro zvucenju varijantu koja se uklapa u planirani budzet.

 

Na oglasima se moze pronaci stosta ali ovde medju fjordovima AKS, BEX i citi ekspres ne funkcionisu bas najbolje a i odlazak na slusanje negde daleko je prilican problem jer je avion jedino prevozno sredstvo, zato se baziramo na prodavnice gde sve moze da se odradi u jednom koraku. Isto bi znacilo da saznamo zvucne razlike izmedju Excite X14, Focus 140, Focus 160, Sonusa Faber Concertino Domus, ako bih uspeo da ubedim prijateljicu da se ipak odluci za neki drvo vizuelni model

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekako mi se prosto namece resenje u smeru Dynaudio Xeo - estetski, funkcionalno, cenovno i naravno po kvalitetu zvuka u citavom tom kontekstu. Boje su bela i crna ( nema dakle drveta ), aktivni su i opremljeni DAC-om, te treba samo izvor nakaciti, a to moze biti neki docking za iPhone / iPod. Nema ni kablova, treba ih samo napojiti strujom tu gde budu postavljeni.

 

http://www.soundgarden.no/tradlos-lyd/tradlos/dynaudio-xeo-4-tradlos-hoyttaler-hvit.html

 

Videti u navedenoj prodavnici da li imaju jos i staru seriju 3 / 5, osim ovih novih 4 / 6 i tako eventualno ostaviti dovoljno novca za kompletiranje digitalnog izvora.

Link to comment
Share on other sites

OPS,  tek sad videh da MA nemaju u tim prodavnicama.  Dali je dobar Impulse. doduse, nema 4 hektara membranu, zapreminu cisterne i zvucni udar osrednjeg cunamija do 200 mrtvih, ali lepo svira. Posebno, njoj se svidja. 

BTW LS 50 ima moj kum, odlicna kutija 

DY XEO, fenomenalan. Slusao sam ga u par navrata, i na sajmu, i kod Mladje i kod jednog drugara i to bas taj manji. Fenomenalna sprava. Deluje skupo, al kad razmislis..amp, kablovi, DA konvertor, zmijarnik pozadi..... Lajf stajl, pa jos dobro zvuci.

Link to comment
Share on other sites

 

DY XEO, fenomenalan. Slusao sam ga u par navrata, i na sajmu, i kod Mladje i kod jednog drugara i to bas taj manji. Fenomenalna sprava. Deluje skupo, al kad razmislis..amp, kablovi, DA konvertor, zmijarnik pozadi..... Lajf stajl, pa jos dobro zvuci.

Sve je to OK ,ali H80 za 1200e nov  :facehearts .

Link to comment
Share on other sites

odvojio sam danas dan i otisao da poslusam vise kombinacija. Kombinacija Dali Rubicon 2 i Nad D7050, Dali dobar ali nad igracka za mnogo para, zvuk naporan i neslusljiv na duze i glasnije. Stereo scena ocajna. Sa klasicnim NAD ampom, ne secam se koji model, zvuk je mutniji ali znatno slusljiviji medjutim i dalje malo u bas podrucju nerealan. Probao sam i Nad-ove sa B&W bukselfima, ne secam se tacno modwla ali su bili cenom od 1200 do 2500 evra par i Dali je bio znatno bolji.

 

Na drugom mestu sam se odlucio da ipak poslusam Focus 160 sa Hegel H80. To je bila nova dimenzija zvuka, sa gomilom detalja, odlicnim srednjotonskim podrucjem, skoro pa ulaznica za ozbiljan, ozbiljan sistem. Naravno da sam iskoristio priliku i da pokusam da se cenkam, necete verovati ali sam dobio 320 evra popusta na ovu kombinaciju- Dok sam cekao zasedanje za popust slusao sam neki ogromni Hegel snagas od 10k evra i Electrocompaniet zvucnike od 25k evra i jos nesto ali sveukupno 400000 kruna ili ti skoro 50k evra. da li zvucalo dobro, naravno da jeste. ostaje na prijateljici da u cetvrtak kad prodavnice rade duze stigne da poslusa i odluci sta zeli. Naravno da su i dalje otvoreni predlozi jer se za ovu kombinaciju jos necka jer prelazi planirani budzet. I da napomenem Focus se radi u crnoj klavir lak varijanti

 

Nisam poslusao Xeo ali ako su drajveri kao u Excite ne ocekujem nivo kao hegel Focus

Link to comment
Share on other sites

odvojio sam danas dan i otisao da poslusam vise kombinacija. Kombinacija Dali Rubicon 2 i Nad D7050, Dali dobar ali nad igracka za mnogo para, zvuk naporan i neslusljiv na duze i glasnije. Stereo scena ocajna. Sa klasicnim NAD ampom, ne secam se koji model, zvuk je mutniji ali znatno slusljiviji medjutim i dalje malo u bas podrucju nerealan. Probao sam i Nad-ove sa B&W bukselfima, ne secam se tacno modwla ali su bili cenom od 1200 do 2500 evra par i Dali je bio znatno bolji.

 

Na drugom mestu sam se odlucio da ipak poslusam Focus 160 sa Hegel H80. To je bila nova dimenzija zvuka, sa gomilom detalja, odlicnim srednjotonskim podrucjem, skoro pa ulaznica za ozbiljan, ozbiljan sistem. Naravno da sam iskoristio priliku i da pokusam da se cenkam, necete verovati ali sam dobio 320 evra popusta na ovu kombinaciju- Dok sam cekao zasedanje za popust slusao sam neki ogromni Hegel snagas od 10k evra i Electrocompaniet zvucnike od 25k evra i jos nesto ali sveukupno 400000 kruna ili ti skoro 50k evra. da li zvucalo dobro, naravno da jeste. ostaje na prijateljici da u cetvrtak kad prodavnice rade duze stigne da poslusa i odluci sta zeli. Naravno da su i dalje otvoreni predlozi jer se za ovu kombinaciju jos necka jer prelazi planirani budzet. I da napomenem Focus se radi u crnoj klavir lak varijanti

 

Nisam poslusao Xeo ali ako su drajveri kao u Excite ne ocekujem nivo kao hegel Focus

Koji su kablovi bili nakaceni u kombinaciji Hegel / Focus? 

Link to comment
Share on other sites

BO-Beoplay-A9-Black-Edition.jpg

 

 

Ali stvarno, zaÅ¡to se muÄiÅ¡, pokaži devojci ovo, neka ide Steli u BG B&O salon i Äuje svoju muziku na A9, sa svog telefona/tablice, da ostane bez teksta a i ostaÄe joj tih para joÅ¡ za taÅ¡nu i cipele.

Ajd, bar joj daj da vidi ovaj moj post. Ovi svi mudruju: pa komponente, pa kablovi, pa ovo, pa ono i u krug... Zašto jednostavno, kad može komplikovano?.

 

Hvala.  :wave2

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je bio Dynaudio BM6A mk2 ali na moj predlog tema je skrenula ka Hegelu H80 i Dynaudio Excite X14. Juce smo bili da poslusamo taj sistem u Soundgardenu i zvucnici su ipak jako slaba karika. 

 

Steta (znas sa kog stanovista ovo kazem) sto niste poslusali BM6a Mk2.  :(

 

Uz dobar DAC/preamp kombo i kvaklitetan IC kabl, preskacu se mnoge "potencijalne slabe karike" svojstvene klasicnim ("pasivnim") sistemima.

 

Od zvucnickickih kablova, preko diskutabilno kvalitetnih pasivnih skretnica, sinergije pojacala i zvucnika...  jednom recju preskace se SVE ono, sto u jednom kvalitetnom sistemu sa aktivnim zvucnicima NEMA.

 

Zato i ne cudi da je Excite X14 ispao slaba karika ;)

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Istine radi to nije taÄno. Dobar DAC a verovatno i dobra pasivna skretnica ne mogu da se upakuju u kutije tih dimenzija. TakoÄ‘e, koliko god to jednostavno izgledalo u stvarnosti nije tako - i aktivni sistemi imaju Äujnih nedostataka - u većoj meri nego pasivni. Ipak je to lifestyle segment i razumljivo je Å¡to su okrenuti takvom reÅ¡enju.

Link to comment
Share on other sites

U vezi komentara o ceni, ne znam koliko su cene u Srbiji ali ono sto sam primetio u poslednje vreme da norvezani jako vole danske proizvode i da su cene otprilike kao u ostatku Evrope ili nize, sto nije slucaj sa ostalim stvarima u Norveskoj. U jednom momentu smo gledali i da li je isplativije uvesti nesto ali je ispalo da su troskovi uvoza ogromni a cene danskih proizvoda prilicno prihvatljive. Tako da ne treba da se bazirate na cene Hegela, Dali-ja, Electrocompanieta, Primarea..., uostalom dodjite u Norvesku i kupite H80 za 1200, ako ste dosli jeftinim letom platite ekstra paket u avionu jos 80 evra, zatim autobusku kartu od aerodroma do grada 20 evra, pa nasa carina i porez i tako se slaze trosak na trosak pa cete reci sto nisam kupio kod Sime a lepo mi nudio. A i vreme u Srbiji postaje sve skuplje pa ni ono noje za baciti i ponekad to izadje ogromna stavka. Mi u Somboru smo blizu granice i supruga cesto spomene da cemo ici u Madjarsku u nabavku. Svaki put sam joj odgovorio da gorivo, neplanirane stavke i izgubljen dan mnogo vise kosta od razlike u ceni u Srbiji.

 

Slicnog razmisljanja nisam bio pre 10 godina kad je Srbija bila daleko od EU standarda i vise balkanska zemlja. Tad sam poceo da pravim pojacalo po nagovoru prijatelja i to radio 10 godina. Ulozio skoro 600 evra, ali kako rece prijatelj nisi odjednom dao. Ali nisam ni 10 godina imao pojacalo pa to izadje strasno skupo. Da sam tad kupio fabricki komad slusao bih ga i prodao za malo manje para kad mi dosadi. A sad imam nesto cim nisam zadovoljan, jer su izasli bolji modeli a koje ne mogu nikom da prodam.

 

Ne vredi gledati da li je nesto evro skuplje ako ga zelite, platite i uzivate. razumem da je u Srbiji tesko odvojiti 100 evra vise ali bole vas samo dok ih ne date jer o njima razmisljate. Kad ih date zaboravite za njih posle dan dva.

 

Ne znam koliko se Sima uklapa sa skidanjem cena ali s obzirom na interesovanje za H80 ja bih na njegovom mestu napravio sajamski popust u subotu i nedelju pa bi se videlo da li ga stvarno zelite ili je to samo prazno pisanje na forumu.

 

GFX ja sam hteo da poslusamo BM6A mk2 ali ga nemaju ovde i kad sam trazio da li moze da se nabavi oni su rekli to je profesionalna oprema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...