Jump to content


Jamo.....ili ne...?


off

Recommended Posts

Postovani forumasi,

Imam jamo c603 zvucnike, koji zadovoljavaju moje potrebe u dnevnoj sobi (kablovska, youtube, retko koji koncert ili cd....posto ozbiljnije stvari slusam u studiju - dynaudio bm15 sa odlicno sredjenom akustikom)....

Elem, doslo je vreme da se menja namestaj u sobi, pa se supruzi tresnjin finis jamo ne uklapa :(...

E sad......koje zvucnike da uzmem umesto njih, a da bude korak napred (uz neku doplaticu, 100, 150e), bookshelf naravno.....ne volim preagresivne kutije, godinama radim u studiju, i navikao sam na ravan, dosadan monitorski zvuk (imam i ns10)... Ok malo utopljavanja ne shkodi, ali s' obzirom da cu verovatno uzeti i neki harman reciever (npr 3380).... Sta predlazete od zvucnika... Moraju biti crni i lepi :(

Ili da jamo odradim sa furnirom ili folijom (;

Link to comment
Share on other sites

Postovani forumasi,

Imam jamo c603 zvucnike, koji zadovoljavaju moje potrebe u dnevnoj sobi (kablovska, youtube, retko koji koncert ili cd....posto ozbiljnije stvari slusam u studiju - dynaudio bm15 sa odlicno sredjenom akustikom)....

Elem, doslo je vreme da se menja namestaj u sobi, pa se supruzi tresnjin finis jamo ne uklapa :(...

E sad......koje zvucnike da uzmem umesto njih, a da bude korak napred (uz neku doplaticu, 100, 150e), bookshelf naravno.....ne volim preagresivne kutije, godinama radim u studiju, i navikao sam na ravan, dosadan monitorski zvuk (imam i ns10)... Ok malo utopljavanja ne shkodi, ali s' obzirom da cu verovatno uzeti i neki harman reciever (npr 3380).... Sta predlazete od zvucnika... Moraju biti crni i lepi :(

Ili da jamo odradim sa furnirom ili folijom (;

Ma zameni ženu , uzmi neku sa Äokoladiranim furnirom, da ima drajvere ali da ne daju ton :banana

Link to comment
Share on other sites

Prvo, da se zahvalim svima na konstruktivnim komentarima...... Varijanta sa zenom otpada...na njoj se vodi kuca :)

C603......stoje mi ne bas najsjajnije pozicionirane, i dobice malo bolje pojacalo i izvor.....dok sam ih gurao sa sansui ax901 radile su veoma pristojno

E sad.... Imam odlican izgovor da promenim zvucnike, i mogu da doplatim nesto.....ako neko ima ideju, slobodno na pm.......

Drugo....audiofil nisam, ali akustiku i fiziku zvuka prilicno poznajem.....ne mogu da se setim ni jednog valjanog razloga zbog kojeg bi se zvuk promenio sa npr nekom folijom zanemarljive povrsine i mase na tri vvidljive spoljne strane.....

Link to comment
Share on other sites

Ta poslednja informacija mi znaci.....upravo to je i pitanje, sta je klasa iznad ovoga sto posedujem, jer dati 150e plus za neke kutije koje samo malo drugacije, a ne i bolje sviraju, nema potrebe...

Btw ne moraju nove da budu.....

Gledam u oglasima, sta je u cenovnom rangu - dynaudio audience 50, jmlab chorus 706, dynaudio msp110, b&w 602, tannoy 609...... Sem 602 davno, nista od navedenog nisam slusao...

Link to comment
Share on other sites

To je izuzetno ocenjena kutija, ali je treba poslusati. Ja nisam, ne mogu da komentarisem. Moj drugar jeste, ali to je on.

Ja sam slusao i imao duze vreme Jamo C803 i mogu reci da mi je ta kutija ostala u divnom secanju. Eto mog predloga ako se moze naci za neke normalne pare. Te kutije su nekad prodavane po KP za 300 do 400 evra. Ne znam kakva je sad situacija.

Link to comment
Share on other sites

Uzivajte, bre.... :) 

Ovde jesam mlad po stazu, ali na jednom slicnom forumu (koji se bavi audio produkcijom) sam nagurao preko 6000 postova i naslusao se raznih suceljavanja misljenja....

 

Ajde da konkretizujemo temu...

Ako neko misli da ima bitno bolji zvucnik od c603, polovan (dobro ocuvan), do 350-400e, nek da predlog (za sada su ljudi pomenuli kef i c803)...

Svaki predlog, pa i konkretna ponuda na PM za trgovinu su dobrodosli...

a ja cu vec naci nacin da poslusam negde predloge, jer je nashe uvo (ljudi iz studija) malo specificno, i malo odviklo od ulepsanog, mekanog, kolorisanog zvuka.... mada bi u dnevnoj sobi malo i valjalo da zaboravim na profesiju :listen 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...