Jump to content


Amp za Wharfedale evo2-20


wwweljko

Recommended Posts

U nekoj prici sa covekom koji je imao pm16 i pm17 , rekao mi je da je zvuk ta dva pojacala skroz drugaciji.

Da je pm16 , kao i sto ti kazes, smooth a pm17 brze pojacalo brzo sa atakom... skroz drugaciji zvuk.

neznam nisam uporedo slusao.ali znam da je dosta slabije ocenjen 17 od 16 i po stranim forumima svi kazu da je 16 ozbiljniji i prefinjeniji u zvuku.svako cuje drugacije.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima li kakvih utisaka o Naim-u? :)

Kako se pokazao combo?

a sto se tice naima.nista bitno na trzistu.i na dyno i na sonusima sve zvuci tanko.jadan boceli kao da peva iz ausvica,hocu reci kao da je na hlebu i vodi godinama.tanki vokali,sitni detalji i tanjusnji instrumenti.ko nezna za bolje njemu super.za 2800e koliko kosta nov,he he mislim da ima mnogo bolje.ima i dobrih strana-prostor kao da je ziva muzika.ali posto uglavnom slusam studiske snimke .pomalo zna da ide na nerve.sve u svemu ako hoces naima kupis kao sondek i slusas za sva vremena zvuk.samo skini cenovnik naima pa ce ti sve biti jasno u kojem smeru su krenuli kao firma.ali nisu jedini koji zive od stare slave
Link to comment
Share on other sites

Znam da ga dosta ljudi koristi kao preamp , verovatno i zbog ozbiljne preamp sekcije a i zbog mnoštva ulaza što analognih sto digitalnih.

Dobar snagas je teko naći ispod 300 evra a za 600 može baÅ¡ ozbiljno pojaÄalo može da se uzme.

Meni je cilj malo svedeniji izgled hifi sistema .Normalno ne po cenu konaÄnog kvaliteta sistema.

Link to comment
Share on other sites

Moji prvi zvucnici su bili Wharfedale 9.6 i u kombinaciji sa HK 680 je sviralo fenomenalno. Mozda da das sansu Hk ako naletis na neki iako ne mora da znaci da ce sa tvojima raditi tako...

Evo 2-20 ima dosta srugaciji zvuk od 9.6 .

9.6 je daje jaci zvuk ali detalji i zirina zvucne slike su na strani evo2-20 , tacno se cuje razlika u klasi tj. da je evo serija iznad diamond.

 

P.S. Ima li neko iskustva sa Thule ia 60 , prodaje kolega sa foruma.

Link to comment
Share on other sites

Navodno dobro , al ? nisam sluÅ¡ao . Sve je na Reginoj strani osim snage , ovisi o prostoru do 20 ak m 2 !!!!   :)

Pa soba je nekih 18-20 kvm.

Neki hint recenzija by WhatHiFi   1. Yamaha A500 (400e nova,akcija)        : "Najbolje pojacalo do 650e"

                                                     2.Rega Brio R     (430e nova ,KP)           : "Najbolje pojacalo 400-900e"

Po ovome ali i po ceni Rega je klasa iznad A500 , rekao bi u klasi  sa A700.

Sad eve recenzije uzimam sa zadrskom ali su oba pojacala besprekorno ocenjena i od stampe i od korisnika 

Link to comment
Share on other sites

Hm . Recimo da je Rega "egzotika" na ovim prostorima ( regija) . ZloÄesto je "flet" , i mislim , ako moreÅ¡ posluÅ¡at ? ...

Rega ima tamnu "pozadinu" (suho ?) , Evo ima otvorenije visoke , pa ' bit će puno prpstora . onak tipa "pink" , al zar nije smisao da ugodimo sebi ? :)

Nisam te 100% razumeo ,OK ili Nije OK kombinacija Rega+Evo.
Link to comment
Share on other sites

starije rege npr model brio su bile tamne i nebi ti nikako isle sa warfima.warf je neutralna kutija,nema isturene visoke.kazu da nove rege drugacije rade.razgovaraj sa vlasnikom rege ipak je ispod cene a imao je i naim pa ti moze objasniti razliku.naravno ako ti nesmeta uza dimenzija rege.po meni pogledaj i audiolab i arcam i oni bi lepo isli sa evo serijom.a thule je skandinavac,slabasan sa snagom,klinicki detaljan ali primetno odsustvo emocija.sto ja i volim ali mnogi ne.odlican match sa dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Harman je definitivno prodat.

 

Tema ponovo aktuelna .

 

Fond 400 , max 450e.

 

Posle HFS 2015 razmisljam o Marantz PM6005 ili Yamaha AS500 ili 501.

Mislim da su oba pojacala dosta korekni uredjaji , a i novo je novo.

Meni se svidelo kako je radio Marantz cd&amp sa onim malim Wharfedale zvucnicima.

 

Nisam pratio zadnjih mesec dana  KP , nisam imao zivaca .

Od polovnih mislim da je aktuelan , jos uvek , Audiolab 8000S .

Svaki predlog dobrodosao.

Svima sve najobolje u novoj 2015. god.  :xmas .

Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantno da tražiÅ¡ pojaÄalo za zvuÄnik koji je na prodaju na KP i verovatno ćeÅ¡ uskoro imati drugi!

 

http://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-Evo2-20-18358636-oglas.htm?filter_id=122

NIsam hteo da otvaram novu temu.

Prodajem Wharf samo dok je u ponudi Rega RS50 za 560e.

Ako u medjuvremenu prodam Wharf i kupim Regu , menjam naziv teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...