Jump to content


Amp za Wharfedale evo2-20


wwweljko

Recommended Posts

Harman HK3490 je prodat , u uzem izboru su sledeca pojacala :

 

1. Rega Brio R (novo sa KP)

2. Marantz PM17

3 Denon PMA1500AE (kolega sa foruma)

4 Audiolab 8000S (izgled pojacala mi je malo.....)

 

Ostatak sistema :  - zvucnici :Wharf.evo2-20 

                             - izvor : Marantz CD600OSE i CD67SE od ova dva jedan ce zameniti DAC.

 

U obzir dolaze pojacala ne starija od 10 godina ,kompaktnijih dimenzija do 10cm visine, uklapanje u namestaj   :blush: .

Moj izbor je po rednom broju po kojem su nabrojani.

Nemam mogucnost slusanja u svom sistemu.

Od muzike sve bluz , rok ,HM ,.... u zavisnosti od raspolozenja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TehniÄki i konstrukciono sa liste je najbolji Denon.

Ako ureÄ‘aji ne mogu da se probaju u sistemu, niti da se uporede zvuÄno, na neviÄ‘eno (na gluvo) bih iÅ¡ao na taj 1500ae. 

Znam da Denon "ide" sa Wharf. ali su mi njegove dimenzije, sinoc sam proverio, knap u polici.

Polica je 14cm a on je 13,5cm , malo ostaje prostora da pojacalo dise. :evil:

Link to comment
Share on other sites

 Od ponuÄ‘enih je Marantz pm-17 kvalitetno reÅ¡enje a i dimenzije su takve da se može smestiti u policu ,  u radu se  vrlo malo greje  .Ova verzija je starija od 10 godina pa ti predlažem kasniju i kvalitetniju 17mk2 ili 17mk3 koje su joÅ¡ bolje jer imaju bolje zvuÄ. terminale (wbt ) ,puno ulaza , pre out-main in , metalni daljinac , sve u svemu bolja kupovina .

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam 100% bio za Regu ali mi je crv malo uneo najvise Marantz .

Hteo sam cisto da cujem i drugo misljenje o ovim pojacalima .

Svako od ovih pojacala je sigurno kvalitetnije od Harmana tako da sam siguran da mogu samo da dobijem na kvalitetu zvuka.

@ska , hvala za hint pm17 vs. pm17mk2,mk3 imacu to u vidu  :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Kako svira ta Yamaha u odnosu na H/K?

Secam se zvuka tog ampica (Yamahe), prilicno solidan uredjaj.

Da A520 je jako solidno pojacalo, zato je nikada nisam prodao .Zao mi je da je dam (Yamu) za neki smesan novac.

Sad se usvirava.

Yamaha mi je uvek bila privlacna kao proizvodjac HiFe iako je mnogi ljudi pocenjuju , mislim da pravi dosta solidne uredjaje.

Posebno mi se svidjaju ovi novi uredjaji koji su u retro dizajnu.

 

P.S. Harman je jos uvek aktuelan , ladno lik nije preuzeo pojacalo i sad mi se vraca "PostExpresom". :evil:

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

ja sam nedavno imao warf evo 2-10. a imam marantza pm 16.iskreno zaobidji tu kombinaciju.marantz je smoot a warf je mrtav,taman.nemozes ga oziveti u toj kombinaciji.probaj regu sigurno ce se bolje sloziti.u zadnji 7 meseci sam imao vise zvucnika.krenuvsi od izuzetnih spendora pa viene,sonus faber,jamo c803,warfovi evo i sad usheri.spendori i warf se jedino nisu slozili sa marantzom.tako da trazi nesto otvoreno tipa

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

ja sam nedavno imao warf evo 2-10. a imam marantza pm 16.iskreno zaobidji tu kombinaciju.marantz je smoot a warf je mrtav,taman.nemozes ga oziveti u toj kombinaciji.probaj regu sigurno ce se bolje sloziti.u zadnji 7 meseci sam imao vise zvucnika.krenuvsi od izuzetnih spendora pa viene,sonus faber,jamo c803,warfovi evo i sad usheri.spendori i warf se jedino nisu slozili sa marantzom.tako da trazi nesto otvoreno tipa

U nekoj prici sa covekom koji je imao pm16 i pm17 , rekao mi je da je zvuk ta dva pojacala skroz drugaciji.

Da je pm16 , kao i sto ti kazes, smooth a pm17 brze pojacalo brzo sa atakom... skroz drugaciji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

ja sam nedavno imao warf evo 2-10. a imam marantza pm 16.iskreno zaobidji tu kombinaciju.marantz je smoot a warf je mrtav,taman.nemozes ga oziveti u toj kombinaciji.probaj regu sigurno ce se bolje sloziti.u zadnji 7 meseci sam imao vise zvucnika.krenuvsi od izuzetnih spendora pa viene,sonus faber,jamo c803,warfovi evo i sad usheri.spendori i warf se jedino nisu slozili sa marantzom.tako da trazi nesto otvoreno tipa

 

Ima li kakvih utisaka o Naim-u? :)

Kako se pokazao combo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...