Jump to content


Pomoć pri izboru zvu�ne kartice


milooskv

Recommended Posts

 

Pozdrav svima!
 
Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom, bio sam u nekoj gužvi protekle nedelje, pa nisam imao vremena da odgovorim...
 
Pazario sam dve kartice, Creative Audigy SE SB570 i M-Audio Audiophile USB, i utisci su sledeći:
 
1. Creative Audigy SE SB570, kupljena za 650 dinara polovna, zvuk je korektan, bolji nego sa integrisane i za 20% jaÄi. Za te pare, skroz OK varijanta, ali niÅ¡ta posebno.
2. M-Audio Audiophile USB, kupljena za 2950 dinara polovna, zvuk izuzetan, Äist, uravnotežen, dosta jaÄi izlaz od Audigy-a, i mislim da za ove pare nisam mogao kupiti bolju varijantu.  :listen

 

Najisplativije od M-Audia za slusanje muzike je Audiophile 2496.

Sto se Creative tice one sa oznakom X-FI Extreme Music i Fatality varijante vrede, ostale su sve iste sto se zvuka tice (neke rade hardverski pa rasterecuju procesor). Ja sam promenio par, sve isto sr.

Sad imam Fatality neku, ona je dosta bolja, a imao sam 2496 i jos je nisam prezalio...

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako..prvi utisci nakon jednodnevnoog slušanja.

 

Da je dobra stvarÄica to stoji,ali da je bolji od cd plejera nije;jedino mi nije jasan deo oko D/A konvertera...na ovaj naÄin on u stvari funkcioniÅ¡e kao eksterna zvuÄna kartica ili sam ja neki deo propustio?

 

U principu da, radi kao eksterna zvuÄna karta. JoÅ¡ sao jedna mala sugestija, postaraj se da mu se muzika prosleÄ‘uje u originalnom sample rate-u tj. da ga player ili windows ne menjaju.

 

Å to se poreÄ‘enja sa CD playerom tiÄe, zavisi koji imaÅ¡ a ti izgleda imaÅ¡ vrlo dobar. :) Ja ga poredio sa nekom jeftinom yamahom novije proizvodnje. beÅ¡e cdx-396 ili tako neÅ¡to, od koje je solidno bolji, drugi momak sa foruma reÄe da mu je tu negde sa NAD C545 BEE, možda Äak i malo bolji... Å ta ti je ostatak sistema?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje jedno,

Vidim da taj dragonfy kosta otpr koliko i recimo hrt streameri, u koje se ljudi kunu a jos imaju i rca konektore. Postoji li neki poseban razlog za odabir bas tog konkretnog DAC-a/ kartice?

Pitam jer bih i ja u skorije vreme unapredjivao karticu pa mi se HRT streamer cini kao dobra opcija. Trenutno koristim esi prodigy 7.1 hi fi.

Nadam se da nije previse off topic.

Link to comment
Share on other sites

SliÄno je to sve. Ja dok sam istraživao i Äitao mnoge uporedne testove sam po kvalitetu zvuka napakovao sledeći niz:

Dragonfly 1.2 > HRT MicroStreamer > Dragonfly 1.0 > Hrt Streamer II

Tako su i naizmeniÄno jedni drugima otimali titule najboljeg DAC-a u toj budget klasi po ovim poznatim Äasopisima. Ako ti RCA viÅ¡e odgovara nema razloga da ne ideÅ¡ na neki HRT. Dragonfly je odliÄna spravica i verovatno neÅ¡to jeftinija (nisam u skorije vreme proveravao cene HRT-a) ali je ograniÄen sa izborom interkonekta, od boljih su tu one Audioquest varijante napravljene baÅ¡ za njega, ili neki handmade kao Å¡to sam ja uradio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...