Jump to content


Pomoć pri izboru zvu�ne kartice


milooskv

Recommended Posts

Kao Å¡to sam naslov kaže, potrebna mi je pomoć pri odabiru zvuÄne kartice.
Trenutno koristim integrisanu zvuÄnu, Äijim zvukom nisam baÅ¡ zadovoljan, i hteo bih da pazarim neku polovnu zvuÄnu karticu, koja bi mi služila iskljuÄivo za sluÅ¡anje muzike. Od sluÅ¡ne opreme koristim prvenstveno sluÅ¡alice AKG hsd171 (verzija K171 sa mikrofonom) i muziÄki stub Panasonic SA-AK300. Å to se drajvera tiÄe, potrebna mi je zvuÄna koja će raditi na Windows 8.1 x64.

Gledajući ponudu iz oglasa, a shodno budžetu koji sam namenio za kupovinu (do 20€), izbor sam suzio na sledeće modele:

1. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350)
2. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold (SB0350)
3. Creative Sound Blaster Audigy 4 (SB0610)
4. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (SB0730)
5. Creative Sound Blaster Xtreme fidelity (SB0790)
6. Creative Soundblaster Live! 24-Bit USB 5.1 External (SB0490)
7. ASUS Xonar DG

Prema specifikacijama mogu da zakljuÄim koji je najoptimalniji izbor, ali me zanima kako su se ove kartice pokazale u praksi. NajviÅ¡e bi mi znaÄilo iskustvo nekoga ko je probao dva ili viÅ¡e od gore navedenih modela, pa da može da mi kaže koje su prednosti, a koje mane tih kartica. Ukoliko neko ima neki drugi predlog za kupovinu, a da je u ovom cenovnom rangu, može slobodno da ga iznese.
Napomenuo bih da mi je najbitnija stavka pri odabiru kvalitet zvuka na izlazu, eventualno snaga izlaza, pošto dosta koristim slušalice.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Zdravo komsija, zakljucujem da si iz Kraljeva s obzirom na korisnicko ime [mozda gresim], moguce je da bi DG bila najbolji izbor, istina nisam je imao ali mozes da verujes vecini, a mozes i malo da procesljas forume ima dosta o njoj da se nadje, ALI, ono sto sam ja imao je Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350), stvarno vrhunska karta za te pare, pozlaceni konektori, 24/192, 7.1, odlican zvuk, cist , detaljan, jasan, sve je posedovala i danas mi je zao sto sam je prodao.

 

Jedina stvar koja bi ti bila problem u vezi nje su mozda drajveri za Win 8, mada je mozda moguce naci neke modovane, to bi vec morao sam da potrazis.

 

Pozdrav i eto neka ona bude moja topla preporuka

Link to comment
Share on other sites

@Spachek

Ne greÅ¡iÅ¡ iz Kraljeva sam.  ;-) 

Prema specifikacijama, DG stvarno deluje najbolje, 192kHz/24bit, THD 0,0025%, SNR 105dB, ima pojaÄalo za sluÅ¡ke, ali opet sve su to samo brojke. Na nekim forumima kažu da je SB A2 bolja, na nekim SB A4, na kekim DG, nikako da naÄ‘em nekoga ko je imao obe pa da mi iz prve ruke kaže.

Hvala na preporuci komÅ¡ija i pozdrav!  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to sam naslov kaže, potrebna mi je pomoć pri odabiru zvuÄne kartice.

Trenutno koristim integrisanu zvuÄnu, Äijim zvukom nisam baÅ¡ zadovoljan, i hteo bih da pazarim neku polovnu zvuÄnu karticu, koja bi mi služila iskljuÄivo za sluÅ¡anje muzike. Od sluÅ¡ne opreme koristim prvenstveno sluÅ¡alice AKG hsd171 (verzija K171 sa mikrofonom) i muziÄki stub Panasonic SA-AK300. Å to se drajvera tiÄe, potrebna mi je zvuÄna koja će raditi na Windows 8.1 x64.

Gledajući ponudu iz oglasa, a shodno budžetu koji sam namenio za kupovinu (do 20€), izbor sam suzio na sledeće modele:

1. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350)

2. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold (SB0350)

3. Creative Sound Blaster Audigy 4 (SB0610)

4. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (SB0730)

5. Creative Sound Blaster Xtreme fidelity (SB0790)

6. Creative Soundblaster Live! 24-Bit USB 5.1 External (SB0490)

7. ASUS Xonar DG

Prema specifikacijama mogu da zakljuÄim koji je najoptimalniji izbor, ali me zanima kako su se ove kartice pokazale u praksi. NajviÅ¡e bi mi znaÄilo iskustvo nekoga ko je probao dva ili viÅ¡e od gore navedenih modela, pa da može da mi kaže koje su prednosti, a koje mane tih kartica. Ukoliko neko ima neki drugi predlog za kupovinu, a da je u ovom cenovnom rangu, može slobodno da ga iznese.

Napomenuo bih da mi je najbitnija stavka pri odabiru kvalitet zvuka na izlazu, eventualno snaga izlaza, pošto dosta koristim slušalice.

Pozdrav!

Za slušanje muzike, a do 20 eura nećeš uzeti ništa što nije bacanje para.

Skupi još malo i kupi nešto kršteno.

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to sam naslov kaže, potrebna mi je pomoć pri odabiru zvuÄne kartice.

Trenutno koristim integrisanu zvuÄnu, Äijim zvukom nisam baÅ¡ zadovoljan, i hteo bih da pazarim neku polovnu zvuÄnu karticu, koja bi mi služila iskljuÄivo za sluÅ¡anje muzike. Od sluÅ¡ne opreme koristim prvenstveno sluÅ¡alice AKG hsd171 (verzija K171 sa mikrofonom) i muziÄki stub Panasonic SA-AK300. Å to se drajvera tiÄe, potrebna mi je zvuÄna koja će raditi na Windows 8.1 x64.

Gledajući ponudu iz oglasa, a shodno budžetu koji sam namenio za kupovinu (do 20€), izbor sam suzio na sledeće modele:

1. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350)

2. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold (SB0350)

3. Creative Sound Blaster Audigy 4 (SB0610)

4. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (SB0730)

5. Creative Sound Blaster Xtreme fidelity (SB0790)

6. Creative Soundblaster Live! 24-Bit USB 5.1 External (SB0490)

7. ASUS Xonar DG

Prema specifikacijama mogu da zakljuÄim koji je najoptimalniji izbor, ali me zanima kako su se ove kartice pokazale u praksi. NajviÅ¡e bi mi znaÄilo iskustvo nekoga ko je probao dva ili viÅ¡e od gore navedenih modela, pa da može da mi kaže koje su prednosti, a koje mane tih kartica. Ukoliko neko ima neki drugi predlog za kupovinu, a da je u ovom cenovnom rangu, može slobodno da ga iznese.

Napomenuo bih da mi je najbitnija stavka pri odabiru kvalitet zvuka na izlazu, eventualno snaga izlaza, pošto dosta koristim slušalice.

Pozdrav!

Å to se tiÄe Asus Xonar kartica ja koristim D1, 24/192, 7.1, zvuk je zaista odliÄan ali ima jedna mana a to je problem sa drajverom, na primer pri sluÅ¡anju muzike deÅ¡ava se da prestane da radi levi ili desni kanal, onda moram resetovati komp da bi sve opet bilo ok, kada uÄ‘em na Youtube i pustim video neki put umesto zvuka Äuje se jako Å¡uÅ¡tanje, ne znam da li Xonar DG ima taj problem ali Äisto da uzmeÅ¡ ovo u obzir.

Link to comment
Share on other sites

@ringeraja

20€ sam odredio za ovu kupovinu zato Å¡to trenutno nemam neke toliko kvalitetne ureÄ‘aje koji bi pravili razliku izneÄ‘u ove klase i neke skuplje. Za poÄetak mi je dovoljno neÅ¡to Å¡to je kvalitetnije od integrisane, a mislim da to za ove pare mogu da naÄ‘em. Za 30€ mogu da kupim bolju nego za 20€, ali onda za 40€ mogu da kupim bolju nego za 30€, i tako dalje. Ne kažu džabe "koliko para, toliko muzike".  :listen

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako,resenja nema za taj problem.Sve sam zivo probao sa DX,ali se desni zvucnik drasticno smanji i mora restart,ili se pojavi jaki sum takozvani white noise.Krsh boziji drajvera sam probao i nishta i na kraju dobavio STX sa kojom nisam imao problema.Manje problema sam imao sa foobarom plus asio drajver.Jako retko su se pojavljivali problemi.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako,resenja nema za taj problem.Sve sam zivo probao sa DX,ali se desni zvucnik drasticno smanji i mora restart,ili se pojavi jaki sum takozvani white noise.Krsh boziji drajvera sam probao i nishta i na kraju dobavio STX sa kojom nisam imao problema.Manje problema sam imao sa foobarom plus asio drajver.Jako retko su se pojavljivali problemi.

Da kucnem u drvo, nikakvih, GROM kartica :order

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pozdrav svima!
 
Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom, bio sam u nekoj gužvi protekle nedelje, pa nisam imao vremena da odgovorim...
 
Pazario sam dve kartice, Creative Audigy SE SB570 i M-Audio Audiophile USB, i utisci su sledeći:
 
1. Creative Audigy SE SB570, kupljena za 650 dinara polovna, zvuk je korektan, bolji nego sa integrisane i za 20% jaÄi. Za te pare, skroz OK varijanta, ali niÅ¡ta posebno.
2. M-Audio Audiophile USB, kupljena za 2950 dinara polovna, zvuk izuzetan, Äist, uravnotežen, dosta jaÄi izlaz od Audigy-a, i mislim da za ove pare nisam mogao kupiti bolju varijantu.  :listen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ako će služiti samo za stereo, mislim da je Dragonfly bolja stvar. Istina, U7 nisam Äuo ali sam ga dobro prouÄio i proÄitao dosta o njemu pre nego Å¡to sam i sam kupio Dragonfly koji zvuÄi fantastiÄno i potpisujem da vredi svaku paru.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako..prvi utisci nakon jednodnevnoog slušanja.

 

Da je dobra stvarÄica to stoji,ali da je bolji od cd plejera nije;jedino mi nije jasan deo oko D/A konvertera...na ovaj naÄin on u stvari funkcioniÅ¡e kao eksterna zvuÄna kartica ili sam ja neki deo propustio?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...