Jump to content


XI Hi-Files Show, 8. i 9. novembra u Beogradu


Ljuba

Recommended Posts

A da malo prestanete sa pljuvanjem, pretpostavljam Vi imate bolje, jeftinije, znate vise... Ljudi su imali odlican zvuk, deluje Vam skupo, odlicno, nemojte ga kupiti. Ni meni se ne svidja cena, ali to dobro radi. Daleko od toga da cu ih kupiti, ali covece, prestanite (i ne samo VI), sa malicioznoscu. Na koncu, eto izvadite pare, kontaktirajte nekog etabliranog konstruktora ( jedav cekaju na nas, a i zive od nas forumasa, sve hale izgradise), na sledecem HI FI sajmu izadjite sa ponudom, i prepustite se malicioznim komentarima onih sto znaju bolje, imaju bolje, a uvo im zlatom okovano. Odmah da znate i Vas cu tada braniti bez zelje da dobijem popust na opremu. Auris je zagrizao, u Minhenu predstavio nesto nase, ovde Vam dao priliku da cujete nesto novo...malo li je? Zato i samo zato ih podrzavam, Mislim da bi idrugi clanovi ovog foruma trebali isto tako. Uzgred i BFA su mnogi popljuvali, sasvim nezasluzeno. OK ne odgovaraju ove kutije, ali to ne znaci da je to lose, naprotiv. Sta hocu da kazem . Podrska AURISU, BFA,  IGORU,  SOLAJI,  TATICU, KARANU..... svim nasim konstruktorima. okrenimo malo plocu. Pozdrav.

 

Miroslave, mislim da si me totalno pogresno shvatio. Moj post je upravo bio pozitivan, a u sali sam ocigledno neobavestenom kolegi pruzio mogucnost da proveri Boenicke prezentaciju i njihove domete na hifi sceni, jer se svakako radi o vrhunskoj kompaniji i vrhunskim proizvodima.

 

Takodje sto se tice moje podrske domacim proizvodjacima vrhunske audio opreme, mislim da neki na ovom forumu znaju dovoljno o tome, sistemom koji posedujem vlada domaca amplifikacija, domaci DAC, domaci kablovi ( interconect + power). U svakom slucaju si totalno promasio sa komentarom, bar sto se mene tice.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvaljenje nije jednako podrska. Pljuvanje takodje. Podrska je cisto dobra namera,volja i zelja da se na neki nacin pomogne ili bar svest da ako vec ne pomazes, nije bas potrebno ni da odmazes....  pa smatram da ovde treba sve da ispipamo i izdrndamo da onda preko idu mirne glave jer ce oduvati konkurente.... Kako se Vama cini ovakva podrska? Da sam konstruktor zamolio bih moze pipanje, al nemojte da me drndate.

Ponekad citajuci neke postove , setim se ekipe iz kraja gfe sam odrastao ( Vozdovac). Krenem u grad oni na cosku. Vracam se iz grada, oni na cosku. Svako vece tako. I svako vece pricaju o ribama koje su maznuli, o semama, o planovima. I svako vece na cosku. Kad li su samo maznjavali sve te silne ribe, odradjivali seme... Pa naravno. Svako vece na cosku.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Magelan, reagovao sam na onu recenicu  da se nece afirmisati ako daju licencu kome stignu. Malo pezorattivno zvuci, slozicete se. Oni nisu iz te kategorije .Nisam svojim postom mislio licno na Vas, vec na opsti momenat pljuvanja sada Aurisa, u proslosti BFA, Karana i svih ostalih nasih autora. Samo ljudima dati podrsku, ajd moze i malo pipanja sto da ne, al nikako drndanje. Vama veliki pozdrav :cheers

P.s. Zovem se Milosav, i zbog toga mi je vec pubertet bio pakao zbog zahebavanja.  Miroslav moz bit bolje, al nije mojejbg :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Dragi kolega, podrske sto se tice, ja zaista imam sve  komponente domacih autora, i to mi je bila ideja prilikom sklapanja sistema.  Ajd na brzinu... Pojacalo dve Sedre ( Solaja) SE monoblok 2x zastrasujucih 3W. Zvucnici bubinge ( Rupic Audio 97db), preamp i phono sekcija Impuls, kablovi FTA ( Zoki Zu), gramofon grupa autora plus mala i velika privreda ( Rasko, Stajn, Csaba, Prva Petoletka, IPM...).  Lampucera, opet grupa autora (Uros, Misko Manic....). Puno love? Nekom da, nekom ne. Bankar nisam, al podrzah kolko sam mogao. Znanja , nadam se da imam pomalo, dosetljivost ne koliko i Vi, ocigledno... a ni originalnosti.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Magelan, reagovao sam na onu recenicu  da se nece afirmisati ako daju licencu kome stignu. Malo pezorattivno zvuci, slozicete se. Oni nisu iz te kategorije .Nisam svojim postom mislio licno na Vas, vec na opsti momenat pljuvanja sada Aurisa, u proslosti BFA, Karana i svih ostalih nasih autora. Samo ljudima dati podrsku, ajd moze i malo pipanja sto da ne, al nikako drndanje. Vama veliki pozdrav :cheers

P.s. Zovem se Milosav, i zbog toga mi je vec pubertet bio pakao zbog zahebavanja.  Miroslav moz bit bolje, al nije mojejbg :thumbsup2

 

Izvinjavam se zbog lapsusa oko imena. :smile:

Link to comment
Share on other sites

A da malo prestanete sa pljuvanjem, pretpostavljam Vi imate bolje, jeftinije, znate vise... Ljudi su imali odlican zvuk, deluje Vam skupo, odlicno, nemojte ga kupiti. Ni meni se ne svidja cena, ali to dobro radi. Daleko od toga da cu ih kupiti, ali covece, prestanite (i ne samo VI), sa malicioznoscu. Na koncu, eto izvadite pare, kontaktirajte nekog etabliranog konstruktora ( jedav cekaju na nas, a i zive od nas forumasa, sve hale izgradise), na sledecem HI FI sajmu izadjite sa ponudom, i prepustite se malicioznim komentarima onih sto znaju bolje, imaju bolje, a uvo im zlatom okovano. Odmah da znate i Vas cu tada braniti bez zelje da dobijem popust na opremu. Auris je zagrizao, u Minhenu predstavio nesto nase, ovde Vam dao priliku da cujete nesto novo...malo li je? Zato i samo zato ih podrzavam, Mislim da bi idrugi clanovi ovog foruma trebali isto tako. Uzgred i BFA su mnogi popljuvali, sasvim nezasluzeno. OK ne odgovaraju ove kutije, ali to ne znaci da je to lose, naprotiv. Sta hocu da kazem . Podrska AURISU, BFA,  IGORU,  SOLAJI,  TATICU, KARANU..... svim nasim konstruktorima. okrenimo malo plocu. Pozdrav.

bravo......

Link to comment
Share on other sites

NajÄudnije u celoj priÄi je da je cena originalnih w5 kutija u Å vajcarskoj gotovo identiÄna sa ovim naÅ¡im, 3590chf.  Onaj link odozgo sa Ebay-a ili kog već, nije merodavan.

dragi forumaši nema "ovih naših" sviraju samo ORIGINALNI W5 a prijateljstvo nam je omogućilo da za NAŠE interne potrebe dobijemo nacrt i proizvedemo nekoliko parova ( NISU NA PRODAJU ).

Kod nas možete kupiti SAMO Swiss made po ceni koja je aktuelna od proizvodjaÄa.

.....a da sviraju... sviraju bolje od mnogih drugih... Äinjenica.....

Proizvodnja tih malih lepotana nije ni malo jednostavna ni jeftina pa je cena potpuno opravdana i adekvatna kvalitetu zvuka i komponenti ugradjenih u iste....

mana kao i svakog malog zvuÄnika je osetljivost i lako "cede" pojaÄala od 50W sto je otprilike minimum da daju ono Å¡to ste Äuli pa je možda primerenije da se upare sa nekim solid state pojaÄivaÄom. Prava stvar je kombinacija sa naÅ¡im Forte 6550 - 107W po kanalu a uskoro ćemo imati u ponudi i nesto novo 6550PP mono blokove i KT 150 mono pa cemo videti kako to radi?

auris sprema i jedan interesantni hybrid koji cemo predstaviti iduce godine....

Review ne koÅ¡ta ama baÅ¡ niÅ¡ta osim transporta uredjaja tamo amo koje je iz Srbije skupa raboota a uskoro će joÅ¡ neki Äasopisi izdati review naÅ¡ih proizvoda.

Ovom prilikom bih pohvalio sve entuzijaste i proizvodjaÄe iz Srbije jer samo oni znaju kako je to proizvesti bilo sta serijski u ovoj zemlji!

jednom mi neko reÄe da sam optimist a definicija za optimiste je da su oni u stvari NEOBAVEÅ TENI pesimisti :))))

Što bi reko moj zemljak Radoš Bajić " Iiiiiiii takoooooooo.....)

Link to comment
Share on other sites

Dragi kolega, podrske sto se tice, ja zaista imam sve  komponente domacih autora, i to mi je bila ideja prilikom sklapanja sistema.  Ajd na brzinu... Pojacalo dve Sedre ( Solaja) SE monoblok 2x zastrasujucih 3W. Zvucnici bubinge ( Rupic Audio 97db), preamp i phono sekcija Impuls, kablovi FTA ( Zoki Zu), gramofon grupa autora plus mala i velika privreda ( Rasko, Stajn, Csaba, Prva Petoletka, IPM...).  Lampucera, opet grupa autora (Uros, Misko Manic....). Puno love? Nekom da, nekom ne. Bankar nisam, al podrzah kolko sam mogao. Znanja , nadam se da imam pomalo, dosetljivost ne koliko i Vi, ocigledno... a ni originalnosti.

 

Ako ne vozis auto sklepan u Kragujevcu - razocaracu se :D

Link to comment
Share on other sites

Kume ne daj se. Å ta fali Puntu? I koji je to auto bolji od Ladu? (Daciju?)

Dobro je da nisam samo ja pogreÅ¡io ime. Znam da se ne ljutiÅ¡ zbog toga (kod mene kažu zovi me lonÄe al me nemoj razbiti) i da si zagrižen u podrÅ¡ci naÅ¡im fifi stvaraocima. Zato podrÅ¡ka SVIMA koji su u ovo ne baÅ¡ naj bolje vreme doÅ¡li i predstavili proizvoÄ‘aÄe dobrih vibracija. Pogotovo DOMAĆIM stvaraocima.

Lepo su zvuÄali ti malci. Dal su im one kutijice puno pomagalepomagale? Nisam baÅ¡ ubeÄ‘en jer ipak za dobru pitu treba i odgovarajući materijal. Ipak moj glavni utisak je bila buka iz soba pored pa samim tim i prženje u sobi gde se sluÅ¡a (pogotovo prvi sprat). Uh. Prvo pohvali pa kudi. Nije mi to namera. Svako je hteo da prikaže svoje ureÄ‘aje.

Link to comment
Share on other sites

Otisao sam na sajam najvise zato da bih cuo MBL; propustio sam priliku da ih cujem u Minhenu, verovatno onaj najveci model. Nisam bio odusevljen, najblaze receno, isto kao i svim ostalim izlozenim sistemima sa velikim zvucnicima, ne racunajuci samo Dynaudio – njih sam nekako promasio. Ponovo sam se pitao da li izlagaci pustaju pseudo-muziku kako ne bi bilo isuvise ocigledno da prodaju pseudo hi-fi uredjaje ili (moralno blazi, ali psiholoski tezi slucaj) i sami veruju da je i jedno i drugo prava stvar. U jednoj od ‘pesama’ na koje sam naleteo bilo je i primalnih krikova, mozda i neljudskih – ocito, kompozitorova osecanja su bila toliko duboka da se nisu mogla izraziti ni recima ni notama. O close-mikingu da se ne govori.

 

Kao i neki drugi posetioci, bio sam prinudjen na povlacenje, pa mozda gresim (dusu) u pogledu ocene kvaliteta doticnih sistema. Istina, naljuticu sada kablovske entuzijaste, ni oni kablovi fi-40 na Gallusu nisu mi ulivali poverenje.

 

Potom sam usao u jednu sobu s nekim duguljastim kutijicama s po tri minijaturna zvucnika; s obzirom na prethodni akusticki teror, oni su doneli olaksanje, iako zvuk nije najbolji koji sam ikada cuo. Gore, u sobi gde su bili ukljuceni Spendori, to je vec bio melem za usi, a i muzika je bila minimum normalna – nekakav kantri. Citam ovde da su bili prikaceni na lampasko pojacalo koje kosta 7500 evra – ne verujem da je to bas neophodno, verovatno se zvuk moze i unaprediti, a da se evri vracaju, umesto da odlaze.  

 

Da ja izlazem zvucnike za koje verujem da su dobri, nastojao bih da njihov kvalitet ubedljivo demonstriram i po cenu da koristim konkurentska pojacala, izvore itd, mozda i neke stare modele. Osim toga, gledao bih da ostatak sistema ne bude skuplji nego sto je neophodno. Sklapanje sistema iskljucivo od komponenata iz sopstvenog programa nije obavezno dobra ideja – ni finansijski.   

 

Par veceri posle posete sajmu odoh na jedno mesto da ponovo cujem izvestan sistem – ovoga puta izvor je bio Pro-Ject gramofon (neki skuplji model) sa Goldringom. Osim njega, veliki lampaski integralac kome uvek zaboravljam ime (moglo bi i nesto skromnije – po mom skromnom misljenju), visoki elektrostatici (ne mnogo skupi) i jos neke sitnice. Bez tepiha, dosta stakla. Za pocetak, ploce iz nove produkcije, neke sto se stavljaju na vagu, ali s prihvatljivom muzikom. Zvuk – moze da prodje. Zatim ide stariji dzez sa RTB-ove ploce iz 1963. (Verve u originalu) – izvanredno! Bio sam zamoljen da ponesem par svojih ploca, pa sam, polazeci, izvukao sa police nekakav barok: Supraphon i Hungaroton, jeftino bilo i ostalo. Troje nas je bilo u komisiji i svi smo imali utisak da slusamo uzivo, ja sam zamisljao da se nalazim ne u hotelu, vec u dvorcu Fridriha Drugog.  

 

I sada razmisljam zasto se na sajmovima ne moze ovakvo sto cuti.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Ljuba unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...