Jump to content


XI Hi-Files Show, 8. i 9. novembra u Beogradu


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Delim isto mišljenje sa Kefalom , a to potvrđuje post br.XXX.

OK.

Btw, nema potrebe za rimskim brojevima. :)

 

XXX = 30        http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27449-xi-hi-files-show-8-i-9-novembra-u-beogradu/?p=552331

Jel' taj post ?

Ako je taj, nije pisao Kefalo. ;-)

Budi konkretan, ako vec nisi korektan.

 

Btw, moj post No. CCXXV je bio dobronameran.

Link to comment
Share on other sites

OK.

Btw, nema potrebe za rimskim brojevima. :)

 

XXX = 30        http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27449-xi-hi-files-show-8-i-9-novembra-u-beogradu/?p=552331

Jel' taj post ?

Ako je taj, nije pisao Kefalo. ;-)

Budi konkretan, ako vec nisi korektan.

 

Btw, moj post No. CCXXV je bio dobronameran.

Ti si neki saljivdzija ?

Link to comment
Share on other sites

AV Impuls : Hegel,Spendor...

 

Treba i to spomenuti...jedina soba koja je imala ozbiljan ''tretman''.

Harmonajzer se nalazio u ćošku desno odmah kad se uđe, nije imao led lampu, na žalost ne vidi se na slikama :D .

 

Jako lep zvuk, Spek je po meni viÅ¡e za ''ozbiljnu'' muziku i zahtevnu audio gospodu, Triode corp. me je potpuno osvojio Äim je doÅ¡ao u ovaj grad, Hegel H300 ne treba ni komentarisati  :thumbsup2 

Link to comment
Share on other sites

Ti si neki saljivdzija ?

 

Posle ovakvog tvog odgovora logicno bi bilo da te prijavim moderaciji.

Medjutim, da ti odgovorim ovde javno - nisam.

Vrlo sam ozbiljan za razliku od tebe.

Procitaj ponovo moje postove/komentare upucene tebi.

Ako ti nije jasno, proctiaj ih jos jednom, pa dobro razmisli ubuduce sta ces ovde napisati.

Link to comment
Share on other sites

OK.

Btw, nema potrebe za rimskim brojevima. :)

 

XXX = 30        http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27449-xi-hi-files-show-8-i-9-novembra-u-beogradu/?p=552331

Jel' taj post ?

Ako je taj, nije pisao Kefalo. ;-)

Budi konkretan, ako vec nisi korektan.

 

Btw, moj post No. CCXXV je bio dobronameran.

Ajde da objasnim :

 

XXX ne predstavlja broj 30 , vec trocifren broj , X = nepoznata - bilo koji broj a XXX - bilo koji trocifren broj 

 

Moj post broj XXX ili 132 ili koji vec ,sam naveo posle citiranja Kefalovog posta , da pokazem da sam takovo misljenje pokazao 100 postova ranije.

 

Ako sam te pogresno shvatio izvini , ali mi oba tvoja posta nisu izgledala kao dobronamerna.

 

Pozz i svako dobro , vratimo se utiscima sa HFS 2014 god.

Link to comment
Share on other sites

Manje prepucavanja, zaista nema prostora za to kod ovako jedne lijepe zanimacije kao što je muzika i oprema za slušanje iste.

 

Å to se tiÄe teme.

Neko je napisao da ne listam unazad da je streamer koji je bio izložen njihovih ruku djelo.

Ja ga nisam našao u ponudi na njihovom sajtu.

 

Niko ne piÅ¡e o ostatku opreme, svima su pod utiskom zvuÄnika.

 

Ja sam u maloj sobi 4audia probao ovo 1_m1clic-front2.png

 

Nije jeftino, koÅ¡ta 1200 EUR-a ali me dojmilo kao spravica koja ne zavisi i ne pati od ovih ili onih drajvera, free ili komercijalnog plejera ,smetnji koje raÄunar sam po sebi pravi.

 

KOnceptualno mi se svidja, sad jedino Å¡to je skupo priliÄno, nema ili ja ne znam za jeftiniju alternativu.

InaÄe sasvim lijepo zvuÄi na sennheiser HD700.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi steta, da ne kazem nekorektno, da propustim priliku da cestitam Ljubi na veoma uspesnoj organizaciji sajma. Nisam bio par proteklih godina i vidi se znacajan napredak iako nije bilo bas mnogo izlgaca ( nisu bili Korato, Dayens, OneHiFi itd.).

 

Po mom misljenju su cetiri sistema bila vredna paznje, jer je u Goldmund sali recimo trebao biti daleko ozbiljniji sistem iste firme ( ne life style ) ili mozda neki Gryphon, obzirom da je u ponudi doticne firme. To bi bio slag na torti koja se ovog puta zvala HiFiles Audio Show 2014.

 

MBL sistem je definitivno sjajan u svakom pogledu, uravnotezen, tacan i zavodljivog zvuka za slusanje na zaista duge staze i bez zamora. Odlican sa svim zanrovima, sto je prezenter vrlo vesto pokazao, pustajuci u relativno kratkom vremenu razlicitu muziku, kako bi svi posetioci culi sto vise od samog sistema a bez preterano dugog zadrzavanja u sobi. Kod njih je i kompletan ambijent bio izuzetno prijatan, sto samo doprinosi ukupno visokoj oceni.

 

Vox soba je bila raskosno opremljena, kao i uvek, ali ovaj put nisu imali srece sa uslovima za prezentaciju ( svima je jasno na cega / koga mislim ). :smile:

 

Gallus je bio solidan, ali nista vise od toga. Njihov najnoviji zvucnik izgleda impozantno, ali nakon slusanja u Ljubljani, Zagrebu i sada ovde kod nas, mogu reci da to nije nesto sto meni lezi. Slusao sam ih sa tri razlicite amplifikacije i dva izvora ( SM gramofon i Accuphase CD ). To se inace odnosi i na ostale Gallus modele koji su bili na pomenutim sajmovima u regionu. Najmanje bitno za ovaj osvrt, ali mi je veliki Gallus najbolje zvucao u Ljubljani, sa Acoustic Arts elektronikom.

 

Na kraju ostaje jos BFA / Ubiq soba, koja je koliko vidim izazvala najvise reakcija ovde, a narocito negativnih. Meni je to ubedljivo najzanimljiviji deo ovogodisnjeg sajma i sistem sa daleko najvecim potencijalom. Na zalost, mislim da je propustena prilika da se sve prezentira na daleko upecatljiviji nacin, a to znaci uz odredjeni akusticki tretman prostorije koja je sve samo ne mesto za demostraciju ovakvog jednog audio sistema. Toliko je bilo jeke, onog kratkog / brzog reverba, da je to neverovatno. Bez obzira i na takav nedostatak, koji uopste nije zanemarljiv, ovde se mogao cuti daleko najbolji zvuk, doduse na momente i onda kada nam je Igor to dozvoljavao svojim nesputanim temperamentom. :smile:

 

Jos jednom cestitke organizatoru i zahvalnost svim izlagacima na radosti koju su nam priredili.

 ÄŒekaj, ličnu kartu imaÅ¡, a ikamu nemaÅ¡? Nepravda!  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

http://www.steinmusic.de/EN/products/periphery/h2_harmonizer.html

Å ta to znaÄi "provaljen"?

mi ništa nismo krili? ili jesmo?

 

 

 

salim se, uvek mi je zanimljivo da vidim wonder gadgets na sajamskim prezentacijama. ako ih prodajete, sledeci put organizujte prezentaciju, ukljucujte i iskljucujte da cujemo efekat. posto je ovako ostao utisak nepoznanice kako svira "suv" sistem.

 

inace prijateljska preporuka, obratite paznju na to sto pustate, nije sve u "audiofilskim" close mic snimcima, barem sto se mene tice. pustajte malo muziku koja ima vise veze sa onim sto ljudi slusaju kod kuce, bez obzira na zanr. 

 

inace su ti mali zvucnici super i ta cena od 2850, narocito ako ide neki popust na to, nije uopste dramaticna za tu performansu. naravno ko kupuje novo.

Link to comment
Share on other sites

  ako ih prodajete, sledeci put organizujte prezentaciju, ukljucujte i iskljucujte da cujemo efekat. posto je ovako ostao utisak nepoznanice kako svira "suv" sistem.

 

 

Kolega mi je prijavio da je jednom momentu dok je bio u sobi je pala jedna od tih kutijica i ispale cu baterije iz nje.Nije bilo cujne promene u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je vama to upalo u oÄi (tj uvo), ali prezenter je rekao da oni te male kutije rade po nekoj Å¡vajcarskoj licenci. Ja nisam Äuo da neki proizvoÄ‘aÄ hifi opreme daje nekome licencu da ovaj izraÄ‘uje njegov proizvod. To eventualno može biti neko neafirmisan u svetu hifi-ja ali se onda postavlja pitanje ko bi takvom plaćao licencu? Ne znam, neÅ¡to mi je oko toga Äudno.

 

btw, cena tih kutijica je priliÄna za noname brand

Link to comment
Share on other sites

Evo jos nekih zapazanja...na sajam sam dosao i da bi se video sa drugarima a mogao sam detaljno poslusati i uzivo videti neke uredjaje (koje zasigurno necu kupiti jer nemam toliko para) ali su me u tome na neki nacin ometali promoteri...

jedan od nacina se ogledao u tome sto su se svi trudili da budu glasniji od onih u sobi do....

sto je pustana muzika kako je neko vec rekao citiram "audiofilsko djubre",

sto je prostor bio netretiran pa su svima basevi zvucali kao ono Sony mini-linije...

sto promoteri uglavnom biraju i uskladjuju komponente kako bi izvukli maksimum iz sistema a ne kako bi realno prikazali mane i prednosti...

sad ako ce mo bas u sitna crevca..

pogodilo me sto u sobi VoxTrade sistem svirao ocekivano savrseno ali mu je falilo nesto?! da bi me naterao da uzivam do kraja kao ranijih puta kada je sve pokretala elektronika Simaudio

BFA su super ali nekako su cesto zvucali kao razglasna tehnika (lupetavi basevi i sirova snaga) ne po tome sto su bili glasni ili pustali neke trube vec nekako bez finese

MBL je imao sjajnog promotera, fenomenalan zvuk i pokazao kako taj sistem ne izoblicava kada pustite najzahtevnije visoke tonove koji su za klasicne zvucnike nocna mora

Audiophile je takodje prezentovao jedan veoma relaksirajuci i detaljan zvuk uz osetni nedostatak basa ali imali su peh sa vuferima verujem da bi bili opako dobri a ja sam video sta znaci nemati interkonekt i zvucnicki kabl!

4Audio je uspesno demonstrirao kucni bioskop i zvuk je bio bas zavodljiv...nekako tamo sam bio hipnotisan i sistem je tako vesto glumio hi-end

Auris bio sam kao i svi fasciniran zvukom iz "onako malih zvucnika" ali sta je tu stvarno sviralo ja ne znam pa sam kao i ostali vrlo sumnjicav, a posto je bilo jako puno kritika i ja cu dodati da oni zvucnici stvarno preterano kostaju sem ako su oni zasluzni za onaj zvuk a da elektronika zvuci prazno.

Gallus pa bio sam odusevljen sto se pusta gramofon i slusaju ploca ali nekako mi je zvuk bio dobar ali nisam preterano odusevljen...malo oni zvusnici su na oko nezgrapni

Izvinjavam se za ne pominjanje ostalih sistema ali ih nisam ni zapamtio....

takodje sam primetio da se ovde na forumu posebno naglasava i pohvaljuju organizatori pa evo i ja koristim priliku da se sliktam i laskam BRAVO ZA ORGANIZACIJU bez razumevanja sto bi neciji posao bio toliko poseban...ja verujem da ima svoju tezinu i izazov ali koji ga nema?! moglo bih svaki dan da se velica sta ljudi urade u svoje radno vreme a cesto i prekovremeno ali nisu na forumu...itd

Pozdrav svima od Djordja

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je vama to upalo u oÄi (tj uvo), ali prezenter je rekao da oni te male kutije rade po nekoj Å¡vajcarskoj licenci. Ja nisam Äuo da neki proizvoÄ‘aÄ hifi opreme daje nekome licencu da ovaj izraÄ‘uje njegov proizvod. To eventualno može biti neko neafirmisan u svetu hifi-ja ali se onda postavlja pitanje ko bi takvom plaćao licencu? Ne znam, neÅ¡to mi je oko toga Äudno.

 

btw, cena tih kutijica je priliÄna za noname brand

 

Evo ovih neafirmisanih u svetu hifi :

 

http://boenicke-audio.ch/

 

A ovo je malisan koji je svirao na sajmu :

 

http://boenicke-audio.ch/w5_c/

 

:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

A da malo prestanete sa pljuvanjem, pretpostavljam Vi imate bolje, jeftinije, znate vise... Ljudi su imali odlican zvuk, deluje Vam skupo, odlicno, nemojte ga kupiti. Ni meni se ne svidja cena, ali to dobro radi. Daleko od toga da cu ih kupiti, ali covece, prestanite (i ne samo VI), sa malicioznoscu. Na koncu, eto izvadite pare, kontaktirajte nekog etabliranog konstruktora ( jedav cekaju na nas, a i zive od nas forumasa, sve hale izgradise), na sledecem HI FI sajmu izadjite sa ponudom, i prepustite se malicioznim komentarima onih sto znaju bolje, imaju bolje, a uvo im zlatom okovano. Odmah da znate i Vas cu tada braniti bez zelje da dobijem popust na opremu. Auris je zagrizao, u Minhenu predstavio nesto nase, ovde Vam dao priliku da cujete nesto novo...malo li je? Zato i samo zato ih podrzavam, Mislim da bi idrugi clanovi ovog foruma trebali isto tako. Uzgred i BFA su mnogi popljuvali, sasvim nezasluzeno. OK ne odgovaraju ove kutije, ali to ne znaci da je to lose, naprotiv. Sta hocu da kazem . Podrska AURISU, BFA,  IGORU,  SOLAJI,  TATICU, KARANU..... svim nasim konstruktorima. okrenimo malo plocu. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

A da malo prestanete sa pljuvanjem, pretpostavljam Vi imate bolje, jeftinije, znate vise... Ljudi su imali odlican zvuk, deluje Vam skupo, odlicno, nemojte ga kupiti. Ni meni se ne svidja cena, ali to dobro radi. Daleko od toga da cu ih kupiti, ali covece, prestanite (i ne samo VI), sa malicioznoscu. Na koncu, eto izvadite pare, kontaktirajte nekog etabliranog konstruktora ( jedav cekaju na nas, a i zive od nas forumasa, sve hale izgradise), na sledecem HI FI sajmu izadjite sa ponudom, i prepustite se malicioznim komentarima onih sto znaju bolje, imaju bolje, a uvo im zlatom okovano. Odmah da znate i Vas cu tada braniti bez zelje da dobijem popust na opremu. Auris je zagrizao, u Minhenu predstavio nesto nase, ovde Vam dao priliku da cujete nesto novo...malo li je? Zato i samo zato ih podrzavam, Mislim da bi idrugi clanovi ovog foruma trebali isto tako. Uzgred i BFA su mnogi popljuvali, sasvim nezasluzeno. OK ne odgovaraju ove kutije, ali to ne znaci da je to lose, naprotiv. Sta hocu da kazem . Podrska AURISU, BFA, IGORU, SOLAJI, TATICU, KARANU..... svim nasim konstruktorima. okrenimo malo plocu. Pozdrav.

Tom spisku dodaj Milana Dragojlova i njegove zvuÄnike.InaÄe svaka Äast za komentar.KonaÄno joÅ¡ neko,ko razmiÅ¡lja svojim mozgom.

Link to comment
Share on other sites

pa mi smo ovde kao neka zajednica entuzijasta i poznavalaca i po toj linije se druzimo....znaci da je kritika ili spoznavanje kvaliteta iz raznih uglova tema naseg pisanja ovde...zatim samo nesto hvaliti ne cinimo nikom uslugu a narocito kompanijama koje iz ovog naseg rezervata mogu dobro da prodju samo ako prodaju preko pa smatram da ovde treba sve da ispipamo i izdrndamo da onda preko idu mirne glave jer ce oduvati konkurente...primetio sam jako puno ljudi na forumima koji odlicno poznaju materiju i prave po koji uradak za primer mnogim hi-end uredjajima ali nemaju firmu i ne velicaju se pa su tako standardi postavljeni jako visoko

i na kraju puno se koristi ono kao mi pljujemo zato sto ne znamo ili sto smo zavidni....mi ovde nemamo nikakvih ambicija da osnujemo neku hi-fi kompaniju niti da menadzerisemo za nekog mi ovde uzivamo i razmenjujemo misljenja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...