Jump to content


XI Hi-Files Show, 8. i 9. novembra u Beogradu


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam vec negde spomenuo DIY sobu u Zagrebu, prijatne domacine i veoma solidan zvuk u njoj. Da li moze neko pojasnjenje oko onih minijaturniho pojacala, izlozenih na polici desno, jer nisam imao dovoljno vremena da se na licu mesta informisem?

Samo sam se nadovezao na vaše poticanje za DIY sobu i dajem vam punu podršku.

One male kutijce su razne izvedbe mini pojaÄala na bazi raznih chipova i T-ampovi.

Zanimljivo je bilo ćuti kako ta mala pojacalca mogu one TL Visatone pogoniti...

Uglavnom vrlo jednostavno rijeÅ¡enje za neke manje sisteme ili desktop zvuÄnike.

InaÄe je to rad gospodina iz Varaždina koji je predstavio i one servere. Vise info se može naci na naÅ¡em DIY forumu.

Znaci bio si na sajmu, neki duži komentar na zvuk u sobi s obzirom na uvjete?

Link to comment
Share on other sites

Bio sam samo u subotu i mislim da je toliko i bilo dovoljno, obzirom na broj izlagaca / soba. Ja nisam uopste sklon DIY uredjajima jer se ne razumem u elektroniku, a posebno nisam ljubitelj zvucnika baziranih na full-range drajverima ( pa jos kada nema super twittera ). Kada se sve to uzme u obzir bio sam vrlo zadovoljan zvukom. Slusalo se prilicno tiho i uz povremene komentare konstruktora, a zvuk je bio vrlo bogat i niceg tu nije falilo. Kao sto rekoh, nisam se previse zadrzavao i stoga nisam u poziciji da dajem neke dublje analize.

Link to comment
Share on other sites

Konstruktor a i prezentator u subotu sam bio ja, osim kada me povremeno nije bilo.
Glasnoća se na zahtijev i po potrebi pojaÄavala ali smo uglavnom to izbjegavali posto su u ostalim sobama uglavnom nadglasavali jedan drugog i ljude je već boljela glava od toga.
Uglavnom smo htjeli pokazati da se može i pri normalnoj glasnoći dobiti dobra dinamika i razina detalja.
Bilo je zanimljivo kada je u jednom trenutku jedan posjetitelj donio svoj test CD sa nekom pjesmom od 10 min na kojoj su bile snimljene neke dionice sa straÅ¡nim dinamiÄkim rasponima ritam sekcija i timpanima...uglavnom bilo je strahovito glasno na momente da su se tapete poÄele guliti sa zidova (hehe..) nisam nikada vidio da Fostex ima toliki hod membrane. Uglavnom bilo je fascinatno ćuti pogotovo sa pojaÄalom od 6W na Fostexima.

Uglavnom hvala na posjeti i komentaru.

Link to comment
Share on other sites

Konstruktor a i prezentator u subotu sam bio ja, osim kada me povremeno nije bilo.

Glasnoća se na zahtijev i po potrebi pojaÄavala ali smo uglavnom to izbjegavali posto su u ostalim sobama uglavnom nadglasavali jedan drugog i ljude je već boljela glava od toga.

Uglavnom smo htjeli pokazati da se može i pri normalnoj glasnoći dobiti dobra dinamika i razina detalja.

Bilo je zanimljivo kada je u jednom trenutku jedan posjetitelj donio svoj test CD sa nekom pjesmom od 10 min na kojoj su bile snimljene neke dionice sa straÅ¡nim dinamiÄkim rasponima ritam sekcija i timpanima...uglavnom bilo je strahovito glasno na momente da su se tapete poÄele guliti sa zidova (hehe..) nisam nikada vidio da Fostex ima toliki hod membrane. Uglavnom bilo je fascinatno ćuti pogotovo sa pojaÄalom od 6W na Fostexima.

Uglavnom hvala na posjeti i komentaru.

Nema na cemu i mogu reci samo da mi je zao sto nisam bio prisutan u trenutku kada je taj posetilac doneo svoj test CD. Zvucnici su zaista vrhunski uradjeni i moram da priznam da cu od sada malo vise paznje posvetiti tom konceptu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...