Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

U medjuvremenu na gramofonu su uradjene neke promene . Dodata je jos jedna rucka. Od forumskog kolege Ringe je uzet Linn Basic plus izbacena postojeca cevka i stavljena 14Inch karbonska cevka ,promenjeni lezajevi i stavljeni po ugledu na Ittok. Iskoriscena je prilika da se stavi nov idler na PE.

Ali nazalost u medjuvremenu je dosao drugi gramofon tako da je ovaj na KP.

20181012_215230small.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moram da se osvrnem na fantasticnu modifikaciju Linn Basic Plus rucke od strane StoneCold (AleeZee ili vec kako :D), rucka zvuci i igleda bolje nego bilo koja Linn fabricka. Takodje njegova budzet izvedba Accuphase phono klona zvuci sjajno na ovom setup-u.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, pollux said:

A novi je modifikovani Lenco PTP5, sa dva razlicita tipa RS audio rucki u viseslojnom plintu od medijapana.

O glavama koje su ostale aktualne na drugoj temi....20181004_224238small.thumb.jpg.69c723c504978d9a6652b33cbeeadde2.jpg

Čestitam! Kako samo izgleda sve prelepo. Ručka desno :wub: ... koja je to šestarčina.

Fenomenalno. Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Čestitam! Kako samo izgleda sve prelepo. Ručka desno :wub: ... koja je to šestarčina.

Fenomenalno. Svaka čast.

Hvala Father da rešimo još phono dilemu i pozvan si da ga uživo testiras (sa sve tvojim strujnim ako si raspoložen) 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Sad se nešto mislim, da te nisam pomešao sa nekim. Ti beše imaš bogatu kolekciju šelaka, ako sam dobro zapamtio. Kratko sam bio pa ...

Jeste oko 400 kom, ali na novom gramofonu ne moze da se slusa ,samo 33, u procesu sam prebacivanja svih selaka na digitaliju jer iz mog iskustva posle 20-30 slusanja selak trpi ogromna ostecenja tako da ce ubuduce biti samo ukras na polici.....;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pollux said:

Moram da se osvrnem na fantasticnu modifikaciju Linn Basic Plus rucke od strane StoneCold (AleeZee ili vec kako :D), rucka zvuci i igleda bolje nego bilo koja Linn fabricka. Takodje njegova budzet izvedba Accuphase phono klona zvuci sjajno na ovom setup-u.

1 sat ranije, RingeRaja said:

Zna on da napravi dobar komad Hi-Fi hardvera, samo treba da to doživi kao izazov. Tada mu male sive najbolje rade.:thumbsup2

Јел ме неко спомињ'о?  smesna_zpsd69oi4vk.gif

Шалим се мало. што се тиче Лин ручице лично сам презадовољан како самом прерадом тако и коначним решењем. Наиме није баш било лако да се имплементира ЦФ цев уместо оригиналне алуминујмске. Иако је нова цев далеко дужа а поприлично лакша било је потребно додати и тег мада се на сликама и не види и да, ново ожичење кроз ручицу.

Захваљујем се pollux-u на указаном поверењу!  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ručka desno :wub: ... koja je to šestarčina.

Ја знам ал' нећу да издам. 

Видео сам је  уживо, импресивно изгледа ал' не бих би Ја а да не нађем нешто што ми се не свиђа. О томе неки други пут.

Иначе ручица је дошла са грамофоном а не у Дракулином сандуку.   smesna_zpsd69oi4vk.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, alI_Zée said:

Ја знам ал' нећу да издам. 

Видео сам је  уживо, импресивно изгледа ал' не бих би Ја а да не нађем нешто што ми се не свиђа. О томе неки други пут.

Иначе ручица је дошла са грамофоном а не у Дракулином сандуку.   smesna_zpsd69oi4vk.gif

Nemoj da si lažno skroman tvoja 14ica izgleda jednako impresivno, plus je gun metal ne sjaji.... A i malo je duža... 

Link to comment
Share on other sites

@pollux

Zanimljiv sistem i jos bolji prostor, jedino mi malo bode oci to sto je rastojanje izmedju zvucnika (pre)veliko u odnosu na rastojanje do slusaoca. 

Jel si probao kako zvuci varijanta sa manje razmaknutim zvucnicima?

Ja jesam pristalica "velikog" zvuka i to forsiram u i svom sistemu i za to je potreban i mocan sistem i prostor, ali vrlo retko sam slusao sisteme sa takvim set-up-om u kom se zvucna slika bar malo ne "raspadne", pogotovo sa komplikovanijim zvucnim materijalom. Jedan glas, gitara i saksofon/truba nisu problem, naravno.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Delija said:

@pollux

Zanimljiv sistem i jos bolji prostor, jedino mi malo bode oci to sto je rastojanje izmedju zvucnika (pre)veliko u odnosu na rastojanje do slusaoca. 

Jel si probao kako zvuci varijanta sa manje razmaknutim zvucnicima?

Ja jesam pristalica "velikog" zvuka i to forsiram u i svom sistemu i za to je potreban i mocan sistem i prostor, ali vrlo retko sam slusao sisteme sa takvim set-up-om u kom se zvucna slika bar malo ne "raspadne", pogotovo sa komplikovanijim zvucnim materijalom. Jedan glas, gitara i saksofon/truba nisu problem, naravno.

Hvala. Rastojanje medju zvucnicima je trenutno 3.9m a do slusaoca 3.82m , to su po merenjima najbolji rezultati. Meni na uvo se najvice svidja postavka 4.2m izmedju zvucnika a 4.8 do slusaoca. Dobar rezultat je bio i 4.5m izmedju zvucnika 5.85m do slusaoca. Prostor mi dozvoljava dosta da se igram jer je skoro 60kvm i nema nijedan paralelni zid, ali nazalost rastojanje medju zvucnicima ne moze da bude manje od 3.6m.

Link to comment
Share on other sites

To vec zvuci ok. Komentar se odnosio na ova rastojanja:

On 14.4.2018. at 11:20, pollux said:

Zvucnici su na 15-20 stepeni zakoseni ka slusaoucu rastojanje izmedju njih je 4.5m do od televizora do slusaoca ima  3.60m

To je bilo bas malo rastojanje do slusaoca u odnosu na rastojanje izmedju zvucnika, pogotovo sto je TV vise od pola metra iza ose zvucnika.

Po mom iskustvu je najcesce bolje da rastojanje od slusaoca do sredisnje tacke izmedju zvucnika bude vece od rastojanja izmedju osa zvucnika, pogotovo kad su malo veca rastojanja u pitanju  (iznad ~2.5 m). Nekih 15-20% mi je optimum. To naravno zavisi i od konkretnih zvucnika / sistema / prostorije. Ima i suprotnih slucajeva, ali su retki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...