Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

2 sati ranije, nackom said:

Svaka cast!!! Prelep gramofon!
A ove ploce da nisu Music Matters izdanja? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Midnight Blue je japansko EMI-Toshiba izdanje za Blue Note -vrhunsko

Blue train je Dol HQ Virgin Vinil 180g -ok nista specijalno 

 

Link to comment
Share on other sites

On 21.11.2020. at 22:34, prophet said:

Zbog cega Sreder ide sa druge strane?

Tek sam sad ovo video, izvini. Firma koja je prodavala Raskove ručke u Usa je dobila tužbu od Schroeder-a pa su tražili promenu strane, međutim ni to nije pomoglo pa su na kraju odustali od distribucije rucki. 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, pollux said:

Nadam se da predstoji. Pamtim sta mi je jedan poznati sad vec pokojni grčki audiofil rekao- ne smatram istinskim ljubiteljem hifi onoga ko nema bar dvostruku vrednost sistema u pločama. Polako pocinjem da shvatam sta je tačno mislio.

Ispravno razmisljanje.Natuku ljudi 30k u sistem,a kolekcija harddisk.Onda kupe gramofon od par hiljada i kolekcija od 50 ploca...pa sta ce ti takav gramofon,kupi lepu Regu od 500 eura i uzivaj sa tako malo ploca.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

pa sta ce ti takav gramofon

Очигледно не за слушање музике. :)

Са друге стране, имао сам познаника (покојан је) који је имао врхунски систем на којем слушао пар дискова. Али човек је стварно уживао у тих неколико албума и јурио перфекцију њихове репродукције.

Како оно беше, сто људи...

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Delija said:

Ubave sprave :), al' meni bas bode oci sto su zvucnici zalepljeni za zid.

Nisu zalepljeni, slika malo vara, jedna strana je udaljena od zida 28 cm, a druga 42 cm, i ja bi voleo da ih malo više pomerim na napred ka sredini sobe, jer ima mesta na pretek, ali nažalost tu su merenja pokazala najbolje rezultate.... 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Srecko said:

Predivno!
Bilo bi lepo kada bi ste imali vremena da jednog dana napišete komparativne utiske o svim tim predivnim gramofonima koje ste kreirali: Lenco, Thorens TD 126, Thorens TD 124........

Hvala Srećko, kao što sam napisao posle praznika utisci od TD 126 vs PTP5, 124 cu da isključim iz priče jer su varijable drugačije, drugacija ručka, drugačiji cartridge a i nije ni približno slična cenovna kategorija.... 

Link to comment
Share on other sites

Soba je 60ak kvadrata mnogo bi lepše izgledalo da su zvucnici jedno 1.5 od zida dominirali bi prostorijom

Treba da budu tamo gde Vas (a i suprugu kako[mention=11155]golum[/mention] lepo rece) čine srećnim.

Trenutno je to najbolja pozicija tehnički (merenjem utvrđena) i tako treba da bude.

Važno je da imate kvadrata da biste mogli i da promenite stav ako pozelite.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pollux said:

Nisu zalepljeni, slika malo vara, jedna strana je udaljena od zida 28 cm, a druga 42 cm, i ja bi voleo da ih malo više pomerim na napred ka sredini sobe, jer ima mesta na pretek, ali nažalost tu su merenja pokazala najbolje rezultate.... 

Da, stvarno na slici deluje da je dosta manje. Mozda i zato sto su zvucnici "malecki" :)

Kod mene sa tom udaljenoscu od zida nemam "d" od dubine zvucne slike. Ako imas i to i dobar (mid)bas (= merenja), onda bas imas srece :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, golum said:

To tebi - aj pitaj zenu slaze li se sa time:D

Žena se, naravno, ni sa čim ne slaže ali je uvek stavim pred svršen čin:P. Ovo je kao kompromis, ne da TV u spavaćoj sobi, ali zato u 2/3 dnevne mogu da redjam šta god hoću.... 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim razlog da ne bude prisutno 2 gramofona?

Bas ta 2 koja su zavrsena, odlicno izgledaju, imaju pripadajuce rucice. I potpuno funkcionalna. Prostora ima.

Tu bi samo trebalo naci resenje za selektor pre riaa step-up trafoa. A poluxu nije neiakv problem da ide i sa 2 nezavisna step upa trafoa.

Jedan gramofon moze da nosi MM drugi MC itd itd itd...

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Majda said:

Ja ne vidim razlog da ne bude prisutno 2 gramofona?

Bas ta 2 koja su zavrsena, odlicno izgledaju, imaju pripadajuce rucice. I potpuno funkcionalna. Prostora ima.

Tu bi samo trebalo naci resenje za selektor pre riaa step-up trafoa. A poluxu nije neiakv problem da ide i sa 2 nezavisna step upa trafoa.

Jedan gramofon moze da nosi MM drugi MC itd itd itd...

 

Bice naravno dva gramofona (ali treci ce morati da leti).Nema potrebe za tim, imam MIR audio reference phono split RIAA dizajn (bio na sajmu u Minhenu sa Extreme Audio Tourbillion gramofonom i Sigma acoustics zvucnicima) koja ima izlaz za dve rucice i nezavisno podesavanje parametra oba cartridge (Inace ga i Aldo vlasnik extreme audio koristi kod sebe kuci , zamenio je FM acoustic preamp od 12k eur). Sve tri glave su MC - na PTP5 i 126ici je ista Supex sdx-1000, a na 124ci Supex 909 . Veci je problem phono kabl koji treba da bude sto kraci (a meni su oba oko 1.5m) ali i to smo resili.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Srecko said:

Dai ste odustali od ideje da uradite upgrade i jednog Linn-a da se vidi gde je on među ovim velikanima?

Za lp12 postoje svi moguci fabricki upgrade-i tako da ne postoji nikakav izazov, a i premasuje cenovnu kategoriju (ovde je glavni motiv bio da se napravi gramofon uspod 1000eur (pa plus rucka i cartridge), a da zvucno nadmasi fabricke gramofone u kategoriji 3000-5000, plus da se uporode ti stari uspesni modeli razlicitih koncepcija kad im se isprave sve fabricke mane

Link to comment
Share on other sites

Ja sam protiv previse kontakata na putu signala,pa bih izbegao dodatni rca konektor vec direktno kabl na 5pin din na rucki ili cak jos bolje direktno kabl.Mislim da se vise na tome moze izgubiti nego na tome da li je kabl 1,20 ili 1,50...kad je vec sve custom made.Rca jeste najgori moguci konektor u hifi pa da se bar ne duplira.Mojih 2 c ,ne zamerite.Gramofoni su predivni kao i ostatak sistema i pravo je uzivanje pratiti temu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ja sam protiv previse kontakata na putu signala,pa bih izbegao dodatni rca konektor vec direktno kabl na 5pin din na rucki ili cak jos bolje direktno kabl.Mislim da se vise na tome moze izgubiti nego na tome da li je kabl 1,20 ili 1,50...kad je vec sve custom made.Rca jeste najgori moguci konektor u hifi pa da se bar ne duplira.Mojih 2 c ,ne zamerite.Gramofoni su predivni kao i ostatak sistema i pravo je uzivanje pratiti temu :thumbsup2

Sve se slazem, treba gde se moze uvek izbegavati RCA, ali negde zbog kompatibilnosti su nuzno zlo, Rasko ih zaobilazi, na ruckama su uvek lemo mini xlr-ovi (ovo je bio moj zahtev da su nazad RCA). Duzina kabla je,srecom ,veci problem kod MM glava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...