Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

3 minuta ranije, Filipescu said:

@pollux

И јел пало поређење? Какви су генерално утисци са торенсом?

Prezadovoljan Thorens - om, poređenje još nije palo, nije bilo vremena, Lenco PTP koji je bio predviđen za testiranje je otišao kod novog vlasnika u Belgiju, a drugi na kojem će biti identična rucica i glava sa Thorens-om (plus još jedna Decca London rucica) je trenutno na lakiranju očekujem da će sve biti spremno za testiranje za nekih mesec dana.... U medjuvremenu još slika

IMG-20200901-WA0008.jpg

IMG-20200901-WA0009.jpg

IMG-20200901-WA0007.jpg

IMG-20200901-WA0006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad nekog bog pogleda, baš se ne šali nego mu da i šakom i kapom.

Izuzetno uspešan na sjajnom poslu, za malo profi tennis player, sa umetničkim sklonostima pa svaki novi projekat-uređaj je sve lepši i lepši i izgleda kao eksponat za MOMA...........

Ovo bi za nekoga mogao biti tako lep posao koji bi ozbiljnu porodicu izdržavao.

Verujem da i Vi ipak imate koristi od ovog Vašeg hobija.

Dok niste počeli da dizajnirate ove vintage- hiper moderne uređaje, niste ni znali da imate toliko prijatelja (siguran sam da vas zivkaju non-stop da ih imate u vidu kada budete izgustirali neku od sprava) .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Kad nekog bog pogleda, baš se ne šali nego mu da i šakom i kapom.

Izuzetno uspešan na sjajnom poslu, za malo profi tennis player, sa umetničkim sklonostima pa svaki novi projekat-uređaj je sve lepši i lepši i izgleda kao eksponat za MOMA...........

Ovo bi za nekoga mogao biti tako lep posao koji bi ozbiljnu porodicu izdržavao.

Verujem da i Vi ipak imate koristi od ovog Vašeg hobija.

Dok niste počeli da dizajnirate ove vintage- hiper moderne uređaje, niste ni znali da imate toliko prijatelja (siguran sam da vas zivkaju non-stop da ih imate u vidu kada budete izgustirali neku od sprava) emoji16.png.

Hvala Srecko 

Link to comment
Share on other sites

Znači, uskoro nova uživancija.
Bilo bi lepo, ako je za vas prihvatljivo, da na instagramu otvorite poseban account za ove vaše skulpture.
Pomogli bi ste jako.
Verujem ne samo meni.
Kad drugarima hoću da pokažem šta ste uspeli da dizajnirate i napravite uvek moram da idem na: forum, Vašu temu, da daunloudujem fotku i pošaljem (nažalost nema puno DIY projekata zaokruzenih do perfekcije (poput InSides i Vaših).
Onako bi za lenjivce poput mene definitivno bilo lakše.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio u pohode sa Mićom (@Grozni) kod Borisa u četvrtak. Nažalost Mića je batalio pisanje a on bi lepše opisao uživanje u muzici i druženju a baš je bilo uživanje.

Krenulo se sa digitalijom. Boris je ko i Fader lake ruke na potenciometru. Voli čovek glasno da sluša muziku. Poštujem, ko mi je kriv što ja tiho slušam.:D Zvuk lep, brz, precizan, detaljan. Volim lampe i flalilo mi je malo ono nešto, neopisivo, malo zasoljeno lampama. Zvuk je u delovima pojedinih pesama umeo malo da stvara blag pritisak u ušima. Smanjenje malo jačine je i to sredio. Voli čovek glasno da sluša. Da li je do sobe ili DACa kad se odvrne pošteno na ugaonoj garnituri gde smo sedeli imao sam takav utisak. Boris nam je objasnio da iza garniture toga nema što smo probali. Sve je leglo na svoje mesto smo malo iza. Video sam ja odmah po dolasku iza garniture fotelju i mesto za uživanje i opuštanje što je domaćin i potvrdio.

Posle digitalije uključio je magnetofon. Uh. Ono je bilo dobro ali ovo je klasa iznad. E ovde možeš da opanjiš u da te boli briga. Odlično i na garnituri odlično i iza. Nema potrebe za lampama.

Onda je na red došao gramofon. Čudovište. Kako to svira. Bolje od magnetofona. Da pustiš i ne gasiš. Razlika nije bila kao digitalija/traka ali postojala je. Mića je konstatovao da nikad bolji kontrabas nije čuo.

Planira dva sata su prešla u tri a i to je proletelo. Hvala Borise. Uživao sam.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, skrstic said:

Bio u pohode sa Mićom (@Grozni) kod Borisa u četvrtak. Nažalost Mića je batalio pisanje a on bi lepše opisao uživanje u muzici i druženju a baš je bilo uživanje.

Krenulo se sa digitalijom. Boris je ko i Fader lake ruke na potenciometru. Voli čovek glasno da sluša muziku. Poštujem, ko mi je kriv što ja tiho slušam.:D Zvuk lep, brz, precizan, detaljan. Volim lampe i flalilo mi je malo ono nešto, neopisivo, malo zasoljeno lampama. Zvuk je u delovima pojedinih pesama umeo malo da stvara blag pritisak u ušima. Smanjenje malo jačine je i to sredio. Voli čovek glasno da sluša. Da li je do sobe ili DACa kad se odvrne pošteno na ugaonoj garnituri gde smo sedeli imao sam takav utisak. Boris nam je objasnio da iza garniture toga nema što smo probali. Sve je leglo na svoje mesto smo malo iza. Video sam ja odmah po dolasku iza garniture fotelju i mesto za uživanje i opuštanje što je domaćin i potvrdio.

Posle digitalije uključio je magnetofon. Uh. Ono je bilo dobro ali ovo je klasa iznad. E ovde možeš da opanjiš u da te boli briga. Odlično i na garnituri odlično i iza. Nema potrebe za lampama.

Onda je na red došao gramofon. Čudovište. Kako to svira. Bolje od magnetofona. Da pustiš i ne gasiš. Razlika nije bila kao digitalija/traka ali postojala je. Mića je konstatovao da nikad bolji kontrabas nije čuo.

Planira dva sata su prešla u tri a i to je proletelo. Hvala Borise. Uživao sam.

Hvala momci, bilo mi je zadovoljstvo

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2020 at 5:22 PM, pollux said:

MK2 sa vrhunskom tp14 rucicom....

Imao sam do pre neki mesec TP14 rucicu u originalnom thorensovom pakovanju. Bila je na nekom crnom nosacui sa liftom, verovatno za model 123. Zanimljiiv headshell. Specifican prijemni konektor headshela... Ali nisam slusao tu rucicu nazalost. Kakva su tvoja iskustva?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Imao sam do pre neki mesec TP14 rucicu u originalnom thorensovom pakovanju. Bila je na nekom crnom nosacui sa liftom, verovatno za model 123. Zanimljiiv headshell. Specifican prijemni konektor headshela... Ali nisam slusao tu rucicu nazalost. Kakva su tvoja iskustva?

Taj crni nosac je armboard za 124, rucica je sjajna samo treba promeniti lezajeve za one sa EMT 929 rucice (120 EUR set) sve pasuje identicno jer je konstrukcija ista i pravljene su u istoj fabrici (mada se razlikuju se u duzini). Lift je problematican i ima dosta zezanja da se dovede u red. Headshell je prica za sebe radila je za njih jedna ozbiljna americka manufaktura.....

Link to comment
Share on other sites

On 16.9.2020. at 9:06, Majda said:

Imao sam do pre neki mesec TP14 rucicu u originalnom thorensovom pakovanju. Bila je na nekom crnom nosacui sa liftom, verovatno za model 123. Zanimljiiv headshell. Specifican prijemni konektor headshela... Ali nisam slusao tu rucicu nazalost. Kakva su tvoja iskustva?

Iskreno nisam je slusao, slusao sam kombinaciju td125 sa TP 25 koja je na oko ista ali razlicite geometrije i ta je radila vrhunski. E sad iz nekog razloga TP-14 je postala jako cenjena (cene za nju idu preko 500 eur). Videcemo kad sklopim gramofon imam velika ocekivanja sad kad je uradjen upgrade sa EMT lezajevima,a s obzirom da je isla originalno uz Thorens 124 ostavicu je kao drugu rucku u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
4 sati ranije, Dražo said:

Opasno se razmahao SV sa ovim plintovima ;)

Tvoj je Babaroga, jedva cekam sklapanje i slusne utiske, odnosno komparaciju
 :cheers 

Hvala, sklapanje će da potraje ali ne očekujem nesto sjajno od 124e s obzirom da sam je prethodno imao, poređenje prethodne 126ice i Lenca PTP5 će biti prikazano do kraja meseca... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...