Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

Zaista Borise moram da ti čestitam na vanseriskoj spremnosti da ovolikim ulaganjem svoga vremena, živaca i novca na koncu, udahneš novi život svim tim legendama hifi-a.

Iskeno mislim da je to što radiš izuzetno plemenito iz zaljubljeničkog ugla ovog hobija i drago mi je da ta vatra ne jenjava.

Svako dobro i dalji uspeh ti želim.

Link to comment
Share on other sites

Одлично!

Могао ли би мало више детаља око мотора? Нови мотор истог типа, или сасвим други модел мотора? Ако је други модел мотора, дали се морало радити и на електронику за контролу мотора?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, InSides said:

Одлично!

Могао ли би мало више детаља око мотора? Нови мотор истог типа, или сасвим други модел мотора? Ако је други модел мотора, дали се морало радити и на електронику за контролу мотора?

Nije stavljan nov motor stari je upgradovan sa novim silikonskim vešanjem i novim mnogo boljim grafitnim biksnama. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Father said:

Zaista Borise moram da ti čestitam na vanseriskoj spremnosti da ovolikim ulaganjem svoga vremena, živaca i novca na koncu, udahneš novi život svim tim legendama hifi-a.

Iskeno mislim da je to što radiš izuzetno plemenito iz zaljubljeničkog ugla ovog hobija i drago mi je da ta vatra ne jenjava.

Svako dobro i dalji uspeh ti želim.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

@pollux koliko vidim to je bila 126-ca sa integrisanom ruckom,i svim komandama koje su pripadale za manipulaciju sa istom..ako se otkloni kompletno fabricki armbard sa ruckom,drugim motorom,i otkaci se kabelski snop za tu manipulaciju automatiku-poluatomatiku originalne rucke,gube se funkcije 3 dugmeta koje sam oznacio,sa desne strane..kako je ovo reseno ?....sa otkacenim kabelskim snpom cim ukljucis gram sa on/off dugmetom,motor krece sa okretanjem tanjira,selekcija 33-45-78 radi,al tanjir se vrti....svaki put ukljucujes-iskljucujes ceo gram, ako hoces da zaustavis okretanje tanjira ?

126 2.png

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

@pollux koliko vidim to je bila 126-ca sa integrisanom ruckom,i svim komandama koje su pripadale za manipulaciju sa istom..ako se otkloni kompletno fabricki armbard sa ruckom,drugim motorom,i otkaci se kabelski snop za tu manipulaciju automatiku-poluatomatiku originalne rucke,gube se funkcije 3 dugmeta koje sam oznacio,sa desne strane..kako je ovo reseno ?....sa otkacenim kabelskim snpom cim ukljucis gram sa on/off dugmetom,motor krece sa okretanjem tanjira,selekcija 33-45-78 radi,al tanjir se vrti....svaki put ukljucujes-iskljucujes ceo gram, ako hoces da zaustavis okretanje tanjira ?

126 2.png

Sva tri označena prekidaca su u funkciji , gledano sa levog na desno, urađeno je tako da se sa prvim tanjir zaustavlja ( samo kad je on pritisnut može da se menja i brzina) , drugo i treće imaju svoju originalnu funkciju spuštanje i dizanje ručke. Veliki On/Of okrugli prikidac napaja elektroniku tj samo uključuje i isključuje struju. 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, pollux said:

Sva tri označena prekidaca su u funkciji , gledano sa levog na desno, urađeno je tako da se sa prvim tanjir zaustavlja ( samo kad je on pritisnut može da se menja i brzina) , drugo i treće imaju svoju originalnu funkciju spuštanje i dizanje ručke. Veliki On/Of okrugli prikidac napaja elektroniku tj samo uključuje i isključuje struju. 

Ok,thanks....onda je to ostavljeno netaknuto:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 20.6.2020. at 13:19, pollux said:

Thorens td 126 MK3 je dobio upgrade motora, malo je modifikovan acoustand plint, stavljena 12inch RS ručka, sennheiser ozicenje, još malo pa clash test. U medjuvremenu slike..... 

FB_IMG_1592651345434.jpg

FB_IMG_1592651335326.jpg

FB_IMG_1592651327695.jpg

FB_IMG_1592651321501.jpg

čestitke i veliko sviđanje za sve viđeno na slici, sem na veliki natpis Thorens kao da je skinut sa ukrasne maske hladnjaka kamiona. 

To samo ljubomora progovara iz mene. Ja sam ipak ljubitelj tramvaja. I trolejbusa. Kao prelaznog rešenja na relaciji Zrenjanin-Cirih-Ženeva. 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, zflazar said:

čestitke i veliko sviđanje za sve viđeno na slici, sem na veliki natpis Thorens kao da je skinut sa ukrasne maske hladnjaka kamiona. 

To samo ljubomora progovara iz mene. Ja sam ipak ljubitelj tramvaja. I trolejbusa. Kao prelaznog rešenja na relaciji Zrenjanin-Cirih-Ženeva. 

E dobro si mu rekao za taj Thorens znak...ja mu napisah isto :D. Mada dobre bi pare, nakon clasha, uzeo za njega na potezu Pozarevac - Kucevo - Golubac. Letnja ekipa je tu zeljna muzike i provoda ;):P

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

čestitke i veliko sviđanje za sve viđeno na slici, sem na veliki natpis Thorens kao da je skinut sa ukrasne maske hladnjaka kamiona. 

To samo ljubomora progovara iz mene. Ja sam ipak ljubitelj tramvaja. I trolejbusa. Kao prelaznog rešenja na relaciji Zrenjanin-Cirih-Ženeva. 

Tako je napravio acoustand u originalu, ali s obzirom da si 3-i od ljudi čije mišljenje jako cenim, a koji je imao istu primedbu,natpis ima da leti....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo da se izvinim, s obzirom poređenje sa idlerima nije urađeno iz objektivnih razloga, naime mesec dana sam bio van stroja, prvo kod kuće pod temperaturom, zatim 9 dana u bolnici na Bezanijskoj kosi sa dijagnozom Covid i obostrana upala pluća, a onda i evo već par nedelja kod kuće. Jako zao virus.

No da se vratimo na poslednji projekat. Thorens je konačno došao kući, prihvatio sam sugestije @golum i @zflazar čije mišljenje jako cenim i skinuo acustandov natpis (morao da pounjavam rupe i lakiram ponovo <_<). Stavljena je za sada 14inch RS audio ručka i Supex SDX-1000 modifikovan od strane od strane VDH....

Sledeće nedelje ako sve bude kako treba stavljaju se dve identične Ortofon Valencie na identične ručke (na Lencu će biti stavljena duža drvena cevka od 14incha), pa ćemo videti rezultate....

U medjuvremenu slike

IMG-a9142cfb9d6a5942bd32b4f00b89053d-V.jpg

IMG-f90a178d4bd29eab776400645575ccd4-V.jpg

IMG-a579745fd55d6b12d638f2d8e685ac96-V.jpg

IMG-1389e29866e264e5001bac13696b7914-V.jpgspan модул

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...