Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

9 minuta ranije, Father said:

 

Lele Boške, koliko picikatora, cinglboca, ferfutni i koječega još ima ovde. Trebaće ti nekoliko gedojzli da opraviš ovo sokoćalo. Neka ti je sa srećom... :thumbsup2

Sva sreća pa ne popravljam ja, nego Rasko. Iako su mu gramofoni ljubav, Rasko je pre svega expert za studijske magnetofone.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TechA said:

Ako nije tajna, koliko koštaju glave i gde si ih kupio?

Naravno da nije tajna, neotpakovan set od tri Woelke glave preko holandskog Marktplatz-a od privatnog usera je bio 180eur, s obzirom da je imao dva seta spustio mi je na 330 eur sa njegovom dostavom. 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, TechA said:

Da li Woelke i danas radi glave za Revox-Studer magnetofone?

Koja je razlika u kvalitetu u odnosu na originalme Revox-Studer glave?

Ne verujem da i dalje postoje, ne znam, ovo je NOS, Revox koliko se sećam, nije pravio svoje glave već je narucivao od Woelke. Na top Studer modelima su stavljali butterfly glave koje su se zbog te posebne emulzije manje trosile i imale širu kontaktnu površinu ali znam da ih u studijima nisu baš voleli. Ali, pitacu Raška nije baš da sam upućen u tematiku, vise sledim tudja uputstva :D

Link to comment
Share on other sites

Ja bih pomerio taj WiFi sa 5 antena od gramofona sigurno, a možda i od tog demagnetizatora?

Sigurno možeš da nađeš manje lošu poziciju po ova dva uređaja od sadašnje.

Inače poklopac je lutka, šalji @Delija kontakt da upgraduje svoju podlogu za Devija.

Uživaj u igračkama...

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Father said:

Ja bih pomerio taj WiFi sa 5 antena od gramofona sigurno, a možda i od tog demagnetizatora?

Sigurno možeš da nađeš manje lošu poziciju po ova dva uređaja od sadašnje.

Inače poklopac je lutka, šalji @Delija kontakt da upgraduje svoju podlogu za Devija.

Uživaj u igračkama...

Taj Wifi se pali samo kad se slusa Tidal jer je cocktail audio u svadji sa SBB IP adresama.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Father said:

Onda nema veze što sa leve strane gramofona sbb rooter zrači 24/7. Nije da brinem, nego mislim da su baš blizu osetljive sprave, takoreći zalepljene.

 Treba mi facepalm smajli....

 Kakve veze ima 2.4GHz ili 5GHz WiFi sa 20kHz signalom koji hvata gramofon? Sta uopste znaci "zrači", je'l taj SBB ima neko jonizujuce zracenje ili sta? :)

Link to comment
Share on other sites

Otkud ja znam? Mene učili da smeta. Kada ranije priđem sa Nokiama cevima oće da zuji i štekće nešto, barem je ranije zujalo, sada sa ovim novim ne zuji, ali dal smeta ne bih znao.

Ja sam tu wifi spravu odaljio na 10-12m od sistema, a sve u sistemu je na kabal što se tiče mreže.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, nkrgovic said:

 Treba mi facepalm smajli....

 Kakve veze ima 2.4GHz ili 5GHz WiFi sa 20kHz signalom koji hvata gramofon? Sta uopste znaci "zrači", je'l taj SBB ima neko jonizujuce zracenje ili sta? :)

Bar pola srbijice vec zna da su 5g i Korona ista stvar,jao Nikola ...opasno je to i iskljuceno. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...