Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Posle dužeg iščekivanja u sistem je na probu stigao Acustic invader as 1200s2. Zakacen je direktno na balansirane izlaze LM7 kartice s obzirom da ima na sebi samo XLR . Vizuelno izgleda prelepo u mat crnoj boji sa istaknutim logoom acoustic invadera i na prednjoj ploči i na gornjem poklopcu(postoji i verzija sa prednjom srebrnom pločom). Po meni uz par Jeff Rowland modela vizuelno najlepša D klasa koju sam video. Srce sistema je kako ime kaže najjači i najnoviji Ice Power modul 1200 as2 (2x1200 w na 4 ohm). Korišćene su što nije slučaj sa gomilom proizvođača odlične komponente - binding postovi wbt next gen, Xlr neutrik, iec iego, ozicenje strujni iego,signal van den hul scs 28, zvucnicki wireworld. Prilikom inicijalnog slusanja korišćen je Father Hi9 njegov najjači power cable. 

Ono što najkraće mogu reci za zvuk je da je brz, analitičar, detaljan, surovo precizan. Od svih d-klase pojačala koje sam slušao i posedovao (JR 102, JR 201, JR Continuum 500, Hypex nc400, nc 500, 2k, Apollon 1200), mogu reći da je ubedljivo NAJBOLJE što je realno bilo i za očekivati s obzirom da koristi najnoviji icepower modul(jedino gore navedeni Apollon koristi isti).  Kombinacijom sa nekim dobrim pretpojacalom verovatno se može izvuci još i više. Sa mojim zvučnicima koji su 86-87 db se prosto igrao (proban je i na apogee zvučnicima od 76db koje je ko od šale terao). Interesantna stvar je da se pojačalo više greje od ostalih s obzirom da moduli koriste specifičan ulaz u A klasi. 

Ukratko Acoustic Invader je izbacio proizvod koji je zvučno bolji i kvalitetniji od ozbiljnih konkurentskih proizvoda svetskih brendova, a cenovno opet dosta dostupniji. 

 

 

 

IMG-20190326-WA0007.jpg

IMG-20190326-WA0009.jpg

IMG-20190326-WA0010.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, siroma said:

Čestitke na prinovi

Ima li negde poredjenje IcePower modula?

Konkretno me interesuje kako stoji ICEPOWER250A u odnosu na ovaj i ostale.

Na sajtu Icepower ima datasheet za svaki modul ponaoson. Slusna poredjenja nisam nalazio.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, siroma said:

Interesuje me "na uvo" kakvi su. Pusti brojke. Svako je predobro u brojkama.

250A se vise ne proizvodi odavno on je bas stari modul, zamenio ga je 300AS1, ako mislis 250ASX2 on nije bas za hifi primenu jer nema kao ostali iz ASX serije full 20khz power bandwidth vec 15Khz pritom ne moze da se supisti na ispod 4ohm , dok svi iz AS serije se spustaju na 2.5-2.7 ohm, tako da ni u brojkama nije dobar.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Delija said:

Thanks za info.

Zanimljivo mi je to sto si pomenuo da je bolji od NC500, iako je "na papiru" ipak rangiran malo slabije. Cija je izvedba tog NC500? Bilo bi zanimljivo da AI "obradi" i NC500 module.

Rouge Alabuda je ono sto sam ja poredio, a i AI izvedbi je bio drasticno bolji AS1200as2 zato je i prevagnulo da se serijski ide sa ovim modulom.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Delija said:

Thanks za info.

Zanimljivo mi je to sto si pomenuo da je bolji od NC500, iako je "na papiru" ipak rangiran malo slabije. Cija je izvedba tog NC500? Bilo bi zanimljivo da AI "obradi" i NC500 module.

Cuo sam da je poredjen i sa Apolon NC500 od forumskog clana ali nisam tome prisustvovao, ali sam prisustvovao kod Patasona kad je poredjen sa NC 400 U hypex kit izvedbi i bio je drasticno bolji, pa ga je isti i zadrzao umesto Nc400.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao koji je clan u pitanju ali znam da lalelala ima jako dobar sistem pa bi trebalo cuti njegovo misljenje. Ovaj primerak kod mene je radio svega 3-4 sata tako da mislim da nije ni on usviran ali ovako vec zvuci sjajno. Zamolicu i clana sa Rouge Alabuda (ako zeli) da napise nesto o njegovim slusnim utiscima u mom sistemu, s obzirom da namerava da uzme AI :D.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Delija said:

Kako se nosi sa tvojim novim zmajem?

Ako mislis na MIR audio I222 , vrlo je tesko praviti poredjenje s obzirom da je u MIR audiu preamp koji se prodaje zasebno (doduse u 2 kutije) za 2500 EUR. Cekam ovih dana da mi donesu neki dobar balansirani preamp pa da poredjenje bude relativno fer.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pollux said:

Ako mislis na MIR audio I222 , vrlo je tesko praviti poredjenje s obzirom da je u MIR audiu preamp koji se prodaje zasebno (doduse u 2 kutije) za 2500 EUR. Cekam ovih dana da mi donesu neki dobar balansirani preamp pa da poredjenje bude relativno fer.

Boki hajde molim te ako mozes da nabavis neki "tube" preamp da probas I tu varijantu jer drugara potencijalno interesuje ovako neka kombinacija...za sve ostalo sam "informisan" :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Boki hajde molim te ako mozes da nabavis neki "tube" preamp da probas I tu varijantu jer drugara potencijalno interesuje ovako neka kombinacija...za sve ostalo sam "informisan" :D

Probaću od Miroslava da uzmem neki tube preamp. Ono što ću sigurno probati ovih dana je JR Capri za koga znam da je vrhunski,izlaz je balansiran a znam do ima i dobar phono,pa javljam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...