Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

Po meni je bzvz upucati velike novce u hifi,i onfa zvuk pokvariti losom pozicijom zvucnika,ili mesta za slusanje pa i foteljom.Neke stvari ili bar veći deo treba ispostovati.Fotelja ili sofa bi trebalo da budu do ramena i da po mogućstvu budu odmaknuti od zida,idealno metar-dva,tri...Ovo kod polux-a je odlicno.Treba i biti približno u jednakostranicnom trouglu sa zvucnicima.Zvucnici dalje od zida,odnosno kako su projektovani.Ja sam godinama bio sa zvucnicima projektovanim za rad uza zid,ima to i mnogo prednosti ali i velikih mana.Treba dobro sagledati mogućnosti prostora pre odabira zvucnika.

Mislim da su ove quadolilike retro fotelje idealne za hifi ja ih obozavam i zbog udobnosti koje nosi naslon za ruke,prozracne su pa nisu na putu zvucnih talasa tj.muzike.srećom se i vraćaju u modu i ima firmi kod nas koje ih sjajno repariraju sto moze da prođe kod zena ako se sluša u boravku.Blizu sam "nagodbe" sa zenom oko toga.U međuvremenu niska sofa radi posao.Jednu visoku preko glave sam čuo na delu kako potpuno ubija zvuk vrhunskim zvucnicima,koje sam pre toga slusao sa nizom.Beržera,naročito ona sa dodatnim "usima oko glave je (po meni) dosta problematična.

Off bi mogao da se eliminiše sa teme,ili u split ili u temu o pozicioniranju.Nije skroz bezvezan,ali nepotrebno naruži inače odličnu temu i interesantan sistem.

Ontopic : Nisam video koji je gram,ako nisam opet prevideo,ako moze malo na tu temu

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Po meni je bzvz upucati velike novce u hifi,i onfa zvuk pokvariti losom pozicijom zvucnika,ili mesta za slusanje pa i foteljom.Neke stvari ili bar veći deo treba ispostovati.Fotelja ili sofa bi trebalo da budu do ramena i da po mogućstvu budu odmaknuti od zida,idealno metar-dva,tri...Ovo kod polux-a je odlicno.Treba i biti približno u jednakostranicnom trouglu sa zvucnicima.Zvucnici dalje od zida,odnosno kako su projektovani.Ja sam godinama bio sa zvucnicima projektovanim za rad uza zid,ima to i mnogo prednosti ali i velikih mana.Treba dobro sagledati mogućnosti prostora pre odabira zvucnika.

Mislim da su ove quadolilike retro fotelje idealne za hifi ja ih obozavam i zbog udobnosti koje nosi naslon za ruke,prozracne su pa nisu na putu zvucnih talasa tj.muzike.srećom se i vraćaju u modu i ima firmi kod nas koje ih sjajno repariraju sto moze da prođe kod zena ako se sluša u boravku.Blizu sam "nagodbe" sa zenom oko toga.U međuvremenu niska sofa radi posao.Jednu visoku preko glave sam čuo na delu kako potpuno ubija zvuk vrhunskim zvucnicima,koje sam pre toga slusao sa nizom.Beržera,naročito ona sa dodatnim "usima oko glave je (po meni) dosta problematična.

Off bi mogao da se eliminiše sa teme,ili u split ili u temu o pozicioniranju.Nije skroz bezvezan,ali nepotrebno naruži inače odličnu temu i interesantan sistem.

Ontopic : Nisam video koji je gram,ako nisam opet prevideo,ako moze malo na tu temu

Perpetum Ebner 2020L complicator ,rucka je pravljena, nju i ozicenje radio Stone Cold forumski clan, Linn Adict cartrige. Imam gomilu selak ploca pa je bilo bitno da gramofon ima i 78rpm.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, sondek said:

Po meni je bzvz upucati velike novce u hifi,i onfa zvuk pokvariti losom pozicijom zvucnika,ili mesta za slusanje pa i foteljom.Neke stvari ili bar veći deo treba ispostovati.Fotelja ili sofa bi trebalo da budu do ramena i da po mogućstvu budu odmaknuti od zida,idealno metar-dva,tri...Ovo kod polux-a je odlicno.Treba i biti približno u jednakostranicnom trouglu sa zvucnicima.Zvucnici dalje od zida,odnosno kako su projektovani.Ja sam godinama bio sa zvucnicima projektovanim za rad uza zid,ima to i mnogo prednosti ali i velikih mana.Treba dobro sagledati mogućnosti prostora pre odabira zvucnika.

Mislim da su ove quadolilike retro fotelje idealne za hifi ja ih obozavam i zbog udobnosti koje nosi naslon za ruke,prozracne su pa nisu na putu zvucnih talasa tj.muzike.srećom se i vraćaju u modu i ima firmi kod nas koje ih sjajno repariraju sto moze da prođe kod zena ako se sluša u boravku.Blizu sam "nagodbe" sa zenom oko toga.U međuvremenu niska sofa radi posao.Jednu visoku preko glave sam čuo na delu kako potpuno ubija zvuk vrhunskim zvucnicima,koje sam pre toga slusao sa nizom.Beržera,naročito ona sa dodatnim "usima oko glave je (po meni) dosta problematična.

Off bi mogao da se eliminiše sa teme,ili u split ili u temu o pozicioniranju.Nije skroz bezvezan,ali nepotrebno naruži inače odličnu temu i interesantan sistem.

Ontopic : Nisam video koji je gram,ako nisam opet prevideo,ako moze malo na tu temu

Kao što Sondek reče  varijacija na temu o foteljama za slušanje glazbe nije za podsmijeh ? , porotovo u akustički netretiranim slušnim prostorima . Eto sama debelo futrana fotelja je na neki način apsorber zvuka dok štokrlec  - tronožac -        to nije ? :)  no šalu na stranu  . Velika je raznika između fotelja do visine ramena ( do slušnog aparata - ušiju - dolazi do izražaja svi odbijanci iz prostora  ) . Na visokim naslonima fale odbijanci  iz "ljubinke" , a one visoke sa ušesima  daju skor  pa direktan zvuk ? . E sad počinje priredba tipa ko  kako vole ? . Evo jednostavan primjer :  Nije bitno gdi sjedite . br 1  Stavite dlanove paralelno sa ušima i jel se jasno čuje rezlika ? o odnosu na slušanje bez dlanova ?  i nakon toga zakrivite dlanove u obliku školjke i poslušajte ? , jope razlika ? . Ne pametujem . odprilike ? koda si stavio omraženi ekvilajzer ? :) Eto zato je ovo odlićan hoby  jel se dobar zvuk more dosegnuti sa puno ,  ili relativno malo novaca - ko i u svemu razina rezumijevanja problematike je " možda" ? :) i važnija od novaca  kojim se problem  uvjetno rečeno najlakše     riješava ? . Eto nisam odolio :(

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Kao što Sondek reče  varijacija na temu o foteljama za slušanje glazbe nije za podsmijeh ? , porotovo u akustički netretiranim slušnim prostorima . Eto sama debelo futrana fotelja je na neki način apsorber zvuka dok štokrlec  - tronožac -        to nije ? :)  

(....)

Nije, zaista. Ja bih voleo da imam jedno metar iza fotelje. probao sam da guram zid ali nisam imao snage, jbg. <_< Moja soba je samo optimalno rešenje s obzirom na RL situaciju.

A sa bendom smo dva podruma adaptirali u prostorije za vežbanje, udenfovali ih maksimalno i tako svašta naučili. Plus, u to vreme je jedan drugar i vlasnik studija iz kraja  platio čoveka da mu akustički sredi režiju i gluvu sobu, plivajući podovi, zvučni tuneli i svašta još. I to se sve čuje i jako je korisno za snimanje. I za slušanje na odredjenim izračunljivim mestima :D 

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Woland said:

ne može :) kakva budževina je po sredi? pitam zato što i ja trebam da pravim phono za šelake, dakle slikaj daj podatke, šemu, tip igle, pre RIAA standarde koje phono pokriva, daj šta daš :)

Za slike bi morao da rasturam ceo gramofonski setup jer je ugradjen u bazu, budzevina jer je u pitanju neki stari Philips iz 50ih modifikovan, za shemu cu kontaktirati tvorca

Link to comment
Share on other sites

Slusalice

 

Stax SR 40 -electret (sa stax srd4)

AKG 340 - hybrid elektrostatik moje su bass heavy verzija(po meni nesto najbolje sto je AKG ikad napravio uz K1000) ali mana sto im treba bas bas jako pojacalo (impedansa 2x450ohm)

Jecklin Float model two

20180415_221007 small.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pollux said:

Slusalice

 

Stax SR 40 -electret (sa stax srd4)

AKG 340 - hybrid elektrostatik moje su bass heavy verzija(po meni nesto najbolje sto je AKG ikad napravio uz K1000) ali mana sto im treba bas bas jako pojacalo (impedansa 2x450ohm)

Jecklin Float model two

20180415_221007 small.jpg

Odlicna kolekacija! imas li favorita od ovih tri?

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Bujodrag said:

Nije, zaista. Ja bih voleo da imam jedno metar iza fotelje. probao sam da guram zid ali nisam imao snage, jbg. <_< Moja soba je samo optimalno rešenje s obzirom na RL situaciju.

A sa bendom smo dva podruma adaptirali u prostorije za vežbanje, udenfovali ih maksimalno i tako svašta naučili. Plus, u to vreme je jedan drugar i vlasnik studija iz kraja  platio čoveka da mu akustički sredi režiju i gluvu sobu, plivajući podovi, zvučni tuneli i svašta još. I to se sve čuje i jako je korisno za snimanje. I za slušanje na odredjenim izračunljivim mestima :D 

NHF ? pročiiao je i usvojio  znanje  Ozrena Bilana  ili  i  Spužva Boba ? :)

 Valjda nisu ista osoba . , svak se zove  drugačije ? . Simple ish the best ?  ja nisam izmislio kave aparat , aga znam  složit da dela finu kavu  koju mušterije vole piti ? ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...