Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

Supertweeter izgleda super,ko ti je radio drvo.Ako moze neka slika izbliže ili pp.I ja sam kupio Raal u tu namenu,pa se razmisljam oko dizajna da li tako nesto ili u neku cevku pa da lice na ove sa slike(Moji su Raal oni okrugli,pa mi cevka tako dosla kao logična)

Btw soba je sjajan spoj dnevnog boravka sa audiofilskim zahtevim,do neke mere slicno i kod mene.Niska sofa u slobodnom prostoru da se izbegne zid iza glave kao losa stvar za hifu

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_s-l400(2).jpg

Link to comment
Share on other sites

imas neku sliku nuznika za ove sto uskoro renoviiraju klonju,ali imaju nedoumicu da li kolena treba da su im bas savijena,pod pravim uglom ili da im landaraju u vazduhu kad sede na solji.......neverujem kakav talenat da se apsolutnoi sve izbaci sa teme i prevede  u nebulozu u sekundi!

Pollux izvini,ambijent deluje odlicno...zvuk moram da cujem.....ti ono nikad nisi bio kod mene....otvoren poziv :listen

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Father said:

Ima nekih koji ne odobravaju visok naslon prilikom slušanja muzike? Ja nemam izgrađen stav.

Bas me iznenadjujes, nhf. Ti, koji figurativno receno, cepas dlaku na tri dela, sto se tice zvuka, da slusas mjuzu u tako visokoj fotelji??

Sve sto ima naslon iznad visine ramena je neprihvatljivo. Sto manja masa stolice, to je pozeljnije. Cesto se preporucuje da nema ni naslon, nalik stolici za sviranje klavira.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, damic said:

Bas me iznenadjujes, nhf. Ti, koji figurativno receno, cepas dlaku na tri dela, sto se tice zvuka, da slusas mjuzu u tako visokoj fotelji??

Sve sto ima naslon iznad visine ramena je neprihvatljivo. Sto manja masa stolice, to je pozeljnije. Cesto se preporucuje da nema ni naslon, nalik stolici za sviranje klavira.

19 sati ranije, Bujodrag said:

Zato je moja fotelja beržera  ;) 

Moj komentar je ilustrovao Bujinu izjavu. Moja sofa za slušanje više liči sofi pokretača ove teme. Takođe sam i komentar napisao vrlo primereno ilustraciji i prethdnom bujinom postu.

Link to comment
Share on other sites

Svasta ce jos covek ovde da procita. Jos ce neko pokusati da me ubedi da daljinski upravljac nije primarni kriterijum za izbor pojacala...
pa to je esencijalno - audiofili su po definiciji mazohisti, samo čekam da se neko javi sa tronošcem na spajkovima, kao ultimativnim rešenjem za smeštanje Ljubinke glede slušanja sprava..

slušanje muzike ne podleže tako strogim pravilima..
Link to comment
Share on other sites

Ne podrzavam sedenje na ekserima :).

Jedino mislim da postoji odredjen broj pravila koja ipak treba postovati.

Recimo, imao sam prilike da vidim situacije gde su zvucnici postavljeni bez ikakvog smisla u odnosu na mesto sedenja.

Jedan je iza neke fotelje ("zena nije dala da se pomeri").

Drugi je sklonjen negde u stranu ("da ne stoji na prolazu").

Slusalac sedi na visini koja nema nikakve veze ni sa polozajem visokotonca, niti bilo cega drugog.

Ali je vlasnik dao 2.000 evra za kablove, cisto da se zna koliku je paznju svakom detalju posvetio.

Na srecu, u ovom sportu svako moze da nadje uzivanje za sebe.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljudi koji zaista imaju para treba da angazuju profesionalce da im pomognu u izboru i razmestaju opreme.

Ljudima koji sklapaju skromne sisteme je usluga nesrazmerno skupa u odnosu na cenu sistema, a mozda i nepotrebna.

Ali kada je u igri ozbiljan novac, onda je potreban i ozbiljan pristup.

Pollux, hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

Stari-drveni-tronozac-rucni-rad_slika_L_67187399.jpg
Ako je potrebno više, zbog okršaja uređaja, da bi se znalo gde ko sedi: https://www.kupujemprodajem.com/Drveni-tronozac-retro-stil-vise-boja-59251844-oglas.htm?filter_id=196751822 a da budu jednaki te da ne unose nedozvoljenu neodređenost...
ma ne valjaju ništa ti tronošci - opštepoznato je da puno drvo (još je i čamovina), prenose pogubne vibracije sa Ljubinke u okolinu, pa čak i u paralelnu dimenziju.. jednačenje tronožaca po veličini, je poželjan ali ne i dovoljan uslov, obzirom da se jednačenje valja obaviti prema zapremini tronožaca, tako da im težište padne u tačku u kojoj se spajaju zamišljene linije koje spajaju nesusedne noge tronožca.. od esencijalnog značaja je i materijal za izradu audiofilskog tronošca, to naravno mora biti nekakav materijal rađen iz više slojeva, poput višeslojne šperploče u kombinaciji sa aluminijumom i bar jednim slojem azmafona..
Link to comment
Share on other sites

^ (da ne bih bio opmenut da navodim pisanije neposredno iznad... Koliko god star, neke stvari se urežu u pamćenje...)

Vrlo lepo rečeno i otvoreno nekoliko (ako ne i više) pitanja koja su veoma važna. Možda da čujemo i neka lična iskustva? Koliko čvorovi, koji se jasno vide, unose razlike u pojedinostima zvuka i da li kvare uravnoteženost, da ne kažem ujednačenost, polja?

Bojim se da vaši predlozi o uvođenju novih material-a krše uslov koji je zadat: retro...

Link to comment
Share on other sites

^ čvorovi su ubistveni za visoke, da ne pominjem njihov uticaj na balans celokupnog tronošca, što fatalno utiče na dubinu scene.. glede opaske o retro dizajnu: domišljat i dobro organizovan audiofil u fioci uvek ima stanovitu količinu nekog egzotičnog furnira od korena (veoma primenjiv u ovakvim krizama), kojim časposla može obući slojeviti tronožac, i tako ga učiniti lepšim i starijim od svojih arhaičnih predaka..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...