Jump to content


Pollux sistem (Sci-Fi /Retro)


pollux

Recommended Posts

3 minuta ranije, Филип said:

Mislim da sa Audio Research DSi 200 ne mozes da pogresis, sjajno pojacalo u svakom pogledu.

Da gradim B sistem, njega bih prvog kidnapovao.

Bio je kod mene na par dana, i kao sto sam napisao odlicno. Acoustic Invader izbacuje pocetkom februara neku sjajnu D klasu na bazi najnovijeg Ice Power 1200 AS2 (stariju iteraciju tih modula sam slusao u Jeff Rowlandu 500 i bio odusevljen ali to je kostalo blizu 8000 EUR)  i imam obecanje da cu ga dobiti na duzi test i da ce cena biti nesto malo preko 1000Eur pa cu, s obzirom da imam dobar preamp, koji skuplja prasinu mozda i to uzmem kao opciju ako se lepo upare.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, golum said:

Sve si bio i ostao naivan kao tajlandska sobarica:D...nego kada ces da svratis na ono skijanje? ;)

Imam neku ludacku HiFi akciju krajem marta pa mozemo spojimo lepo sa lepim :ph34r:

Definisi ludacku akciju i da pocnem da se pakujem:D. Bio sam u Svici sredinom decembra ali granica sa austrijom Zurs, mart mi je prilicno slobodan.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, pollux said:

Definisi ludacku akciju i da pocnem da se pakujem:D. Bio sam u Svici sredinom decembra ali granica sa austrijom Zurs, mart mi je prilicno slobodan.

Moze ovako - na gomili Lukasz Fikus (Lampi), Herve Deltraz (DarTzeel), Jean Pascal Panchard (Stenheim), Audio Consulting (CH), LDMS (UK), HiFi ludjak iz Liechensteina - kod nekih idemo a par njih kod mene na gajbi da se druzimo (Fikus included)...dovoljno ludacki?;):D

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, golum said:

Moze ovako - na gomili Lukasz Fikus (Lampi), Herve Deltraz (DarTzeel), Jean Pascal Panchard (Stenheim), Audio Consulting (CH), LDMS (UK), HiFi ludjak iz Liechensteina - kod nekih idemo a par njih kod mene na gajbi da se druzimo (Fikus included)...dovoljno ludacki?;):D

Vise nego dovoljno:wub:

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, anubisgrau said:

koje to zvučnike ima mir audio? nisam informisan.

MIR audio trenutno ima dve vrste beonike klonova sa boljim driverima.

Moji zvučnici su nešto drugo, Dynaudio Driveri iz tada najbolje esotec serije 20w75x2, 15w75,i t260 po kutiji plus mali Raal kao supertweeter, kompresiona kutija oko 200l, imaš gomilu slika na ovoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle jos jedne 7 satne sesije slusanja i maltretiranja par drugara da prisustvuju istoj i.poredjenja sa Mcintoshem MA 5200 (kao sto sam ranije pisao svideo mi se jako ali MC phono mi nije legao)odlucio sam se za MIR audio. Prevagnulo je ne racunajuci sto  bolje zvuci, i sto sam i ranije bio vlasnik Jelani snagasa i MM phono sekcije a posedujem i MIR audio zvucnike, najvise to sto je Miroslav bio spreman da mi pravi custom made system i da pristane na neke moje zahteve sto vizuelne a sto tehnicke prirode. U odnosu na I150 (iako se vodi kao integralac on je prakticno topoloski njegov  preamp i snagas u istoj kutiji) koji je briljirao i kod mene ali i na sajmu u Zagrebu i Ljubljani moj komad ce biti malo jaci  (2x200W umesto, 2 x150W ) , imace malo veci display i neke dodatne podatke na istom, drugaciji daljinski, i umesto DAC-a, njegov reference MM/MC phono. Takodje imace i balansirani ulaz (oko ovoga smo se najvise natezali s obzirom da I150 to nema a zahteva najvise promena  kod topologije). Kutija ce biti malo visa i dosta dublja (preko 50cm) zbog zastite MC i pravljenja prakticno kutije i kutiji za phono.

Sa ovim cu zaokruziti pricu koju sa zeleo da prakticno sve komponente sistema budu od domacih konstruktora -MIR, RAAL, RS AUDIO, CES.....

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, pollux said:

Sa ovim cu zaokruziti pricu koju sa zeleo da prakticno sve komponente sistema budu od domacih konstruktora -MIR, RAAL, RS AUDIO, CES.....

 

Ah da zaboravih, stize i ACOUSTIC INVADER 1200 D-klasa snagas. Jos jedan sjajan domaci konstruktor....

Link to comment
Share on other sites

Ako si vec fazonu u full balansirane veze predpostavljam da bi hteo da je to od izvora pa do kraja kroz ceo sistem trebao si da probas i novi 2 box fono preamp od A.Invadera.MM/MC sa svim mogucim podesavanjima parametara.Zasad video samo na slici i ne znam jel to vec zavrsen projekat ali izgleda odlicno osmisljeno.Ceo balansiran sistem i jeste bila ideja od pocetka,i dac je takav,pa evo i ostvarenja zamisli na pomaku i za vinlase.Cekam da cujem pa se javljam na AI temi opsirnije.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, sondek said:

Ako si vec fazonu u full balansirane veze predpostavljam da bi hteo da je to od izvora pa do kraja kroz ceo sistem trebao si da probas i novi 2 box fono preamp od A.Invadera.MM/MC sa svim mogucim podesavanjima parametara.Zasad video samo na slici i ne znam jel to vec zavrsen projekat ali izgleda odlicno osmisljeno.Ceo balansiran sistem i jeste bila ideja od pocetka,i dac je takav,pa evo i ostvarenja zamisli na pomaku i za vinlase.Cekam da cujem pa se javljam na AI temi opsirnije.

Jesam, hoću full balansirano zato sam na tome insistirao. Kao što sam napisao gotovo je sve sam dogovorio i čekam realizaciju. 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Krca44 said:

Onda i kabl sa gramofonske glave treba da bude balansiran ?

Технички, кабал од звучнице је увек "балансиран". То што Rega, рецимо, везује ground на неки од "негативних" проводника је друга ствар. Једино - XLR конектори.

Link to comment
Share on other sites

Рега , Техникс и друге ручице имају коаксијални кабал који није погодан за балансирану интерконекцију. Ту ХЛР није применљив. Тада треба уградити микрофонски балансирани кабал( два проводника + оплет) и онда применити балансирани конектор.На пин1 иде оплет, на пин 2 иде позитив на пин3 негатив.  Неке звучнице имају уземљену арматуру или кућиште на масу сигнала ( Шур нпр.) и нису погодне за балансирану интерконекцију. Такође треба напоменути да балансирани улази имају увек 3 децибела лошији однос сигнал/шум од небалансираних.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Solderer said:

Многе модерне ручице имају уграђене балансиране проводнике али у небалансираној конфигурацији , са РЦА конакторима.

И оне старије не модерне такође.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Krca44 said:

Napisi molim rec dve o rucki ili nam daj neki link da vidimo sta jos ima.

Ja se ne razumem u rucke toliko da bi pisao o njima. Zamolicu Raska da napise nesto o svojim ruckama (dve mozes da vidis kod mene u temi na gramofonu).  RS audio nema sajt jer je koliko znam takav dogovor sa Usa distributerom kome prodaje 90% proizvedenih rucki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...