Jump to content


5 interkonekt kablova na testu


wwweljko

Recommended Posts

Tragajuci za sto boljem interkonekto sticajem okolnosti su mu se ovih 5 kablova nasli u kuci u isto vreme.Zahvaljujuci mom drugu audofilu Aci i jednom kolegi za foruma.

Hteo sam na neki cisto informativan nacin prenesem svoje utiske o svakom kablu pojedinacno i tako mozda pomognem nekom sa istim mukama.

Kablovi na testu su :

Chord Crimson Plus 1m (70e)

Chord Cobra Plus 3 0,5m (120e)

Chord Chameleon VEE3 1m (170e)

Audioquest Viper 1m(200$)

Audioquest Python 0,5m(500$)

( cene su svih kablova za metar)

System na kojima su testirani kablovi su :

1. h/k 3490 , Wharfedale evo2-20,Marantz CD6000 OSE , Chord Odyssey 2

2. Roksan Kandy K2, Kef IQ90, HRT MS II, AQ Cinammon (USB)

Apslutna rang lista :

1 Chameleon

2 Cobra

3 Viper

4. Phyton

5 Crimson

Odnos cena-kvalitet

1 Cobra

2 Chameleon

3 Viper

4 Crimson

5 Phyton

Razlike u zvuku prva tri kabla su jako male i mozda bi rang lista bila drugacija da su se slusali u nekom drugom sistemu.

Mene su ovde najzanimljiviji bili Phiton i Crimson .Phyton kao najskuplji imao je nekako povucen zvuk , ya nekih 5-6 decibela,bez emocija dok je Crimson opravdao svoju cenu ali apsolutno nema sta da trazi sa prvom trojkom.Razlike su toliko ocegledne da pored Chameleona,Cobre i Vipera Crimson zvuci kao kabl od 300 dinara sa pijace.

Na kraju imamo tri zakljucka :

1. Nije uvek koliko para toliko muzike .Phyton je mozda dobro resenje za vezu power amp-pre amp.

2 Crimson bi predlozio samo za entry level system , dok bi ljudima koji imaju sisteme vrednije od 1500e, poslusaju neki od prva tri kabla (na rang-listi) iznenadice koliko vise zvuka njihov sistem moze da im pruzi.

3 Cobra je kabl koji ce vam za dati novac najvise pruziti .Jako mala razlika od Chameleona koji je skoro 50% skuplji .

Jos jednom bi napomenu da su ovo informativne informacije koje su izvedene slusanjem na dva sistema i dva coveka .

Finalnu odluku, koji cete kabl vi odabrati za vas sisitem ,nabolje je doneti posle slusanja kabla u vasem sisimu.

Link to comment
Share on other sites

Cobra , bila i ostala .

Igra sa strujnim kablovima ostaje posle promene pojacala.

Harman nema opciju menjanja napojnog kabla , postoji mogucnist ugradnje IC slota od strane kolege sa foruma.

Ali bi mi ta itervencija kasniju prodaju komplikovala.

90% sam siguran da ce sledeci upgrade sistema biti amp.

Tako da ce h/k 3490 uskoro na oglase.

Link to comment
Share on other sites

Meni je kolega sa foruma , koji se bavi majstorijama , isto rekao sto potvrdjuje tvoja recenica : "napomenem, ugradjeni su YARBO IEC konektori na sasiju i vec sa kompjuterskim kablovima su napravili neverovatan ", ovaj naponski kabl na Harmanu je ....

Nisam imao hrabrosti za ekperiment i sada se vec pomalo kajem.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da se Python tako ponaÅ¡ao u tom sistemu. Ja sam taj kabl imao godinama i zao mi je sto sam ga prodao. Kod mene je zvuÄao vrlo dinamiÄno i otvoreno cak vise nego recimo Red Dawn. Bio sam ga i posudio nekim prijateljima i nisu mogli vjerovati koliko dinamike je unio u sistem, negdje je zvuÄao cak preotvoreno i prenapadno. Meni je super sjeo uz lapaske ureÄ‘aje upravo zbog tog karaktera.

Vjerovatno je to sve stvar sinergije jer ovo je zaista prvi put da ga netko opise sa takvim karakterom.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da se Python tako ponašao u tom sistemu. Meni je super sjeo uz lapaske uređaje upravo zbog tog karaktera.

Vjerovatno je to sve stvar sinergije jer ovo je zaista prvi put da ga netko opise sa takvim karakterom.

 

U oba sistema je zakljucak isti jako povucen i tisi zvuk , mozda je samo bass za nijansu masniji ali sve o ostalo je na strani ostala tri kabla.

Kada sam se cuo sa kolegom sa foruma koji mi je dao kablove (Phyton i Viper) na probu, rekao mi je da je i kod njega Python zvuci mnogo "tamnije" od Vipera.

Pre toga nije uopste bilo reci o karakteru kablova koje mi je poslao.

Link to comment
Share on other sites

Da lu je sto posto originalni Python? Audioquest ima dosta kopija na tržištu, sem toga selili su proizvodnju u PRC, možda odatle potiče razlika u zvuku istog modela!

 

Python je relativno star kabl (početak "dvehiljaditih").

Prodaju se kopije novijih Audioquest kablova (i posebno verzije sa DBS-om) - ima tekstova na netu koji modeli su u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Између којих уређаја Ñи их тачно Ñпајао!?

И кажи нам која Ñе мјуза Ñлушала и реци ми утиÑке за Ñве каблове о проÑтору!?

Link to comment
Share on other sites

Између којих уређаја Ñи их тачно Ñпајао!?

И кажи нам која Ñе мјуза Ñлушала и реци ми утиÑке за Ñве каблове о проÑтору!?

System na kojima su testirani kablovi su :

1. h/k 3490 , Wharfedale evo2-20,Marantz CD6000 OSE , Chord Odyssey 2

2. Roksan Kandy K2, Kef IQ90, HRT MS II, AQ Cinammon (USB)

 

pise u prvom postu.

Muzika razna , sada nisam siguran. 

Pokusacu da se setim 4-5 numera ,svih muz.pravaca, radi lakse memeorije zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...