Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema mnogo svrhe porediti cene i godine pojedinih (totalno razlicitih) zvucnika. Narocito engleske i americke skole, i proizvodnje. To nam, skoro, nista ne govori..

 

Kakve zu za podizanje? Valjda lake?  :banana

Naravno da nema svrhe porediti kutiju koja je izasla 88god i kostala 237$ sa kutijom koja je mladja bar 5-6god. i kostala skoro 1200funti,te je pri tom bila u vrhu Heybrook ponude,iznad su bili samo octeti mladji 5godine sa cenom od 1800funti.

Aco,imao sam AR 18bx koje su izasle u isto vreme kada i ove JBL-ke i bile skuplje nekih 40$,sto realno znaci da ta kutija sada ne vredi vise od 120-150eu,pogotovo sto iznad nje,JBL ima mnogo boljih modela.

 

Upravo gledam spisak cena JBL modela od 4301wx do 4435 tj od 77-88god,i ima bar 12 skupljih modela,samo od 86-88god,ima 4 jaca/skuplja modela.Tako da,dzabe price...

Link to comment
Share on other sites

Meni se samo cini da ti mnogo volis da gledas i procenjujes kroz podatke koji ne znace mnogo. :) Narocito godine. Pa ni cena. I opet, dva potpuno razlicita trzista, standarda i vremena, Engleska i Amerika u to doba. 

Jos mnogo faktora ulazi u formiranje cene danas. Tako da, ne znam sta da ti kazem. Moze da bude jedan od kriterijuma, ali ni priblizno apsolutan i jedini.

Mada, kod pojedinaca koji preferiraju englesku skolu zvuka i engleske sprave generalno, dosta znace katalozi, retail cena i sl. 

 

P.S. Ne pricam o poredjenju ova dva zvucnika, nego generalno, posto si u par navrata na Forum-u vrsio bas takva poredjenja. :) 

Link to comment
Share on other sites

Mog'o. :) Nego, nismo se nasli. Upravo zbog tog pustog, razlicitog, gledista na stvari.  :bounce

 

Dobar je zvucnik taj AR, bas dobar. Sve mi vise nedostaje. Jeres reci ovako nesto na JBL temi, al' sta da se radi.

I prilicno potvrdjuje ovo sto ja rekoh gore, s obzirom na cene koje postize kao polovan i onu koju je kostao kao nov. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...