Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

29 minutes ago, nesone said:

Odlicna postavka.  Uzivaj. Primare A30.5 imam i ja, doduse  5 kanalni. Odlican. Tezak kao tuc.

Primare A30.5 five channel amplifier Photo #1904534 - UK Audio Mart

Hvala i tebi iste zelje. 

Moj snagas je 200 W na 4 Oma, isto kao i ovi zvucnici. Veza od Brajstona, preko predpojacala do snagasa je balansirana FTA Knotty i njihovim modelom ispod njega, ne sjecam se kako se zove. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 sati ranije, SUROKVL said:

Na pogrešnom si mestu postavio pitanje, pitaj Bata Ilketa B)

Misliš

Pa ti si mi merodavniji 🙂

Slušao sam i ja sve  i svašta od JBL-a , ali  ove nisam 

Studio monitori i stara L serija   i njihove cifre  koje se traze su hype -ovani  maximalno 

Iza  ovih velikih 4435 su 4333a , kaze mi lik iz Zemuna ,cije su inace i obe kutije ,da je ove 4333a prodao za 7.000 E  

ps

Izgleda da mnogi nisu ni pepoznali koji je model ovih šifonjera 🙄      

Link to comment
Share on other sites

Ako jurite velike stare JBL monitore (polovne ili u delovima za diy) onda je bolji izbor 4355. 4435 ima iste basovce (2231 ili 2235) koji idu do 1khz ali u srednjim nisu dobri kao dodatni srednjotonac u kompresiji kao kod 4355. Na 4355 bas ide do 300hz sto je zgodno za biamp i zasebnu ekvilizaciju basa. image.jpeg.2925cf566a7efdd59abccac32e644c43.jpeg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

Odavno je on nevernik i jednim okom zagleda JBL :D

Mada mi JBL "house" zvuk bas i ne ide uz nekoga ko voli i dugo zivi uz Dynaudio. 

Malo crnke malo plavuse

Volim i jedne i druge

Da se ne lazemo , ono sto JBL moze  dole da protrese na odredjenim muzickim  zanrovima , kao sto su Rock , Funk , Disco itd.. Dy moze da sanja

Opet sa druge strane DY je finiji , ugladjeniji , audiofilskiji , sa vise manira

Potpuno dve razlicite skole zvuka. Definitivno

Ono sto JBL daje onako iz rukava , nesebicno ,        nema niko

Pa   da se ne lazemo  , ne bi ove cifre koje drze studio monitor serije  JBL - a bile slucajne a ljudi placali to u suvom zlatu

Realno😉

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, hifista said:

Ako jurite velike stare JBL monitore (polovne ili u delovima za diy) onda je bolji izbor 4355. 4435 ima iste basovce (2231 ili 2235) koji idu do 1khz ali u srednjim nisu dobri kao dodatni srednjotonac u kompresiji kao kod 4355. Na 4355 bas ide do 300hz sto je zgodno za biamp i zasebnu ekvilizaciju basa. image.jpeg.2925cf566a7efdd59abccac32e644c43.jpeg

Slazem se. Ovo je jaci i bolji model ali ga je tesko finansijski dohvatiti kako god, dal DIY ( 5000-6000e) ili originalno izdanje, (15000) cifre su zastrasujuce 

Sta mislite o 4435 , vredi li paznje

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv JBL zmajeva, da ne bude zabune.

Pogotovo za zanrove koje si naveo :thumbsup2

 

Jedino, nemoj bas ni potcenjivati DY kad je rec o "rokanju" :) Poenta je da im za pravi "mojo" uz te zanrove treba mala pomoc u vidu par "prijatelja" dijagonale 15+ inca - da bude fer trka. A onda u jednom pakovanju dobijas i finesu i vatromet - kad zatreba.

Ali da - JBL ima specifican "in the face" live zvuk. Ima neke magije u tome - kad se slusaju top modeli.

Ti konkretno Imas lagano prostora za vise sistema, tako da - go for it! ;)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, suca77 said:

Da se ne lazemo , ono sto JBL moze  dole da protrese na odredjenim muzickim  zanrovima , kao sto su Rock , Funk , Disco itd.. Dy moze da sanja

Таман посла да се лажемо, то је једина музика која нешто и вреди а не она срања што на ХиФи изложбама/сајмовима пуштају излагачи. Као да се утрукују ко ће глупљу музику да пусти! 

Реално ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...