Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

To je bila evropska serija koja se najvise prodavala u Nemackoj. Cinili su je L20, 40, 60, 80, 90 i 100, kao i L-center.

Ako razmisljas o ovoj seriji za H, ja bih isao na barem 5xL90 :)

L-center ima isti visokotonac i dva srednja kao taj L80Mk2, ima ih cesto na ebay.de

 

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?30128-JBL-European-L-series-Speakers

 

 

Brosura L serija + testovi

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?8694-JBL-L-90

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbl zvucnici serije L II,proizvodili su se od 96-99god ,u danskom pogonu Audiovector-a koji su poznati po izradi kvalitetnih kabineta,dok su drajveri (srednji i niski) iz maticne zemlje,a visoki Audax (custom JBl). Cela serija je sa impedansom od 4ohma ,L20 I L40 su bookshelf modeli,L 60,L80 i L100 su floorstanding modeli, i L 90 koji po dimenzijama spada u monitorske modele(mada to nije),i L centar (centralni zv.)

Svima im je zajednicki visokotonac 050ti (titanijumski) I crni kabineti sa lajsnama od mahagonija.

Poslednji modeli JBL-a koji su izasli iz ovog skandinavskog pogona su ti2k,ti6k i ti 10k zvucnici vise klase od L serije.

Danasnja LS serija je naslednik L serije.

 

 

Pretece me Panta JBL mag. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Хвала за инфо. Гледао Ñам Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ‚Ð°Ñ˜ форум и ниÑам нашао ове теме. Звучници делују занимљиво, Ñамо за 5 Ñ… Л90 тј 7 Ñ… Л90 нема шанÑи (не из личног разлога).

Може ли неко нешто више рећи о Ñамом карактеру звука ове Ñерије, тачније Л80 МК2 и колико Ñу уклопљиве Ñа Монитор Ðудио дипол Ñуроундима.

Мени је појачало за предња три звучника Ñнагаш Ротел РБ-993. Да ли је цена од 400е за предње ок?

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam L60 i L80 dugi niz godina....sto se cene tice L 80 sam prodao pre 5-6 godina za 500e,a L60 pre 4meseca za 250e (hitna prodaja).Oba modela imaju svoje prednosti:karakterise ih odlican bas,veliki,voluminozan ali su kutije na 4ohma I traze "potentnija" pojacala..visokotonac je bar za mene odlican,jer preferiram titanijumske kalote.Slusao sam ih samo u 2.0 I 4.0 postavci.Za L centralni mozes kontaktirati clana Gerchy-ja...

Link to comment
Share on other sites

Покушаћу да Ñтупим у контакт Ñа њим. Морам Ñамо размиÑлити колико ми је паметно ићи ка ЈБЛ, обзиром да је у питању 7.1 ÑиÑтем где треба уклопити доÑта тога.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ajmo malo prolecnog razmrdavanja i stresanja prasine sa spikersa

Za >=12" klub :P

Bookshelf, ne pokusavajte ovo ni kod kuce :D

 

 

Doooobro, daklem, PantoNS, jel mozemo i mi sa Microlab i Genius 5.1 malo da se razmrdamo uz ovu pjesmicu i otresemo zimski sloj prasine :listen , dok ne stigne neki JBLovic i u nase krajeve ;-) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...