Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

   To nije zvuÄnik koji se sada prodaje jer se ne prodaje uopÅ¡te.I zvuÄi fenomenalno i pored stereotipnih zapažanja vezanih za akustiku prostorije.Soba uopÅ¡te nije loÅ¡a a taj bas je jedan od najboljih a umiruje se dobrim sistemom i pravilnim uparivanjem.Plus stalci a da, na ovom basu je stavljeno originalno veÅ¡anje i WBT next gen binding postove.A ima i zavesa, tako da to sve rezultira basom kakav se retko Äuje, brz dubok sa dobrim midbasom.

 

Vlasnik je iskusan audiofil, dobro se potrudio i uspeo da iz ovog vrhunskog zvuÄnika "iscedi" vrhunski zvuk.Ima joÅ¡ prostora za napredak.

Ja verujem da siti tamo Äuo Å¡ta si Äuo, ne zna baÅ¡ svako.....

Link to comment
Share on other sites

   To nije zvuÄnik koji se sada prodaje jer se ne prodaje uopÅ¡te.I zvuÄi fenomenalno i pored stereotipnih zapažanja vezanih za akustiku prostorije.Soba uopÅ¡te nije loÅ¡a a taj bas je jedan od najboljih a umiruje se dobrim sistemom i pravilnim uparivanjem.Plus stalci a da, na ovom basu je stavljeno originalno veÅ¡anje i WBT next gen binding postove.A ima i zavesa, tako da to sve rezultira basom kakav se retko Äuje, brz dubok sa dobrim midbasom.

 

Vlasnik je iskusan audiofil, dobro se potrudio i uspeo da iz ovog vrhunskog zvuÄnika "iscedi" vrhunski zvuk.Ima joÅ¡ prostora za napredak.

Ja verujem da siti tamo Äuo Å¡ta si Äuo, ne zna baÅ¡ svako.....

 

Nisi ti mene razumeo bas najbolje. :)

 

Rekoh da sam slusao taj model pre 2-3god i da je to mozda onaj koji je sada na oglasima. Nisam mislio na ovaj gore sa slike, koji ste vi slusali..

 

Vec sam negde pisao zapazanja o tom zvucniku, mozda bas na ovoj temi. Slozio bih se sa vecinom tvog zakljucka, ali opet, taj bass je ogroman, mislim na volumen. Dok ono i nije neka zavesa.. Verovatno nije preporucljivo da stoji onako, sto ne znaci da, samim tim, ne radi dobro. Sistem, uparivanje i ostalo se podrazumeva valjda. 

 

Kod coveka gde sam ja slusao su isto bili pozicionirani blizu zadnjeg zida i to je pravilo neke probleme (mada i to zavisi od sistema, prostorije, itd). Zato sam i prokomentarisao, vidim da je iza labilna 'podloga'. :) 

 

Kako god, odlicni zvucnici. I bass koji se retko cuje, i oseti. 

Link to comment
Share on other sites

Nije sve u bas trapovima,apsorberima,azmafonima..cini mi se da smo izgubili ono primarno... da slusamo muziku I uzivamo u njoj.Pre sedamnaest godina sam srusio zid spavace sobe,i spojio je sa dnevnim boravkom da bih uzivao u manje vise idealnom prostoru za JBL S3100.Bogu hvala" bolest" me je prosla,kao i svest da nista ne moze biti idealno,da na ustrb kvaliteta u  zvuku moram da sedim po sredini sobe na hoklici,isteram zenu,decu,kucnog ljubimca,garniture koja smeta zvucniku da"dise" ,stavim teske somotske draperije na prozore,da roknem pola komsiluka itd.

Ne mogu i ne zelim da drzim zvucnike na sred sobe,lisim se televizora jer mu jel'te tu nije mesto, necu babin tepih sa 240000 cvorova da bolje apsorbuje..

Treba ispostovati neke osnovne parametre i drzati se u granicama. Procitao sam pre neki dan da nam uredjaji losije sviraju kada pada kisa, ili padne pritisak vazduha,ili je pojacan saobracaj pa od smoga i prasine bolje da ne uljucujemo uredjaje..

P.S ne zamerite..kasno je,umoran sam.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nije sve u bas trapovima,apsorberima,azmafonima..cini mi se da smo izgubili ono primarno... da slusamo muziku I uzivamo u njoj.Pre sedamnaest godina sam srusio zid spavace sobe,i spojio je sa dnevnim boravkom da bih uzivao u manje vise idealnom prostoru za JBL S3100.Bogu hvala" bolest" me je prosla,kao i svest da nista ne moze biti idealno,da na ustrb kvaliteta u  zvuku moram da sedim po sredini sobe na hoklici,isteram zenu,decu,kucnog ljubimca,garniture koja smeta zvucniku da"dise" ,stavim teske somotske draperije na prozore,da roknem pola komsiluka itd.

Ne mogu i ne zelim da drzim zvucnike na sred sobe,lisim se televizora jer mu jel'te tu nije mesto, necu babin tepih sa 240000 cvorova da bolje apsorbuje..

Treba ispostovati neke osnovne parametre i drzati se u granicama. Procitao sam pre neki dan da nam uredjaji losije sviraju kada pada kisa, ili padne pritisak vazduha,ili je pojacan saobracaj pa od smoga i prasine bolje da ne uljucujemo uredjaje..

P.S ne zamerite..kasno je,umoran sam.. :wave2

 

ako si bio i umpran,svaka ti se dala :thumbsup2 ..BTW sta bi sa tom S3100?..ja sam par puta slusao manjeg S2600,i to dobro zvrji,kazem i danas iako nisam na JBL stazi..

Link to comment
Share on other sites

Nisi ti mene razumeo bas najbolje. :)

 

Rekoh da sam slusao taj model pre 2-3god i da je to mozda onaj koji je sada na oglasima. Nisam mislio na ovaj gore sa slike, koji ste vi slusali..

 

Vec sam negde pisao zapazanja o tom zvucniku, mozda bas na ovoj temi. Slozio bih se sa vecinom tvog zakljucka, ali opet, taj bass je ogroman, mislim na volumen. Dok ono i nije neka zavesa.. Verovatno nije preporucljivo da stoji onako, sto ne znaci da, samim tim, ne radi dobro. Sistem, uparivanje i ostalo se podrazumeva valjda. 

 

Kod coveka gde sam ja slusao su isto bili pozicionirani blizu zadnjeg zida i to je pravilo neke probleme (mada i to zavisi od sistema, prostorije, itd). Zato sam i prokomentarisao, vidim da je iza labilna 'podloga'. :)

 

Kako god, odlicni zvucnici. I bass koji se retko cuje, i oseti. 

   Poenta mog pisanja je da ne treba donositi zakljuÄke na osnovu pretpostavki , samo na osnovu neÄeg sliÄnog Å¡to smo Äuli ranije a nije bilo baÅ¡ dobro uÅ¡timovano, bez sluÅ¡anja konkretnog sistema.

 

   U većini se slažemo, sada da li je zavesa dovoljno debela ili je iza labilna podloga.....jeste ali nisi bio tamo i nisi Äuo zvuk, ja i napisah da ima joÅ¡ prostora za pomak, ipak je to realni životni prostor u tuÄ‘em stanu, ne može se od njega praviti studio.Zaboravio si kljuÄnu stvar da komentariÅ¡eÅ¡, a to je stalak, koji tu donosi mnogo viÅ¡e od svega onoga Å¡to si pomenuo, plus antirezonantne nogice pod ureÄ‘ajima koje smo testirali, a koje su dale neverovatan efekat, koje sam zaboravio da pomenem

 

   Većina audiofila je sklona da za loÅ¡ zvuk prvo okrivi zvuÄnik, a to najÄešće nije tako.Pogotovo kada je upitanju JBL rasprostranjeno je miÅ¡ljenje da na njih prikljuÄite bilo Å¡ta i to svira.To je daleko od realnosti, pogotovo kada su u pitanju modeli iz vrha, kao Å¡to je na primer ovaj, ti240, vrlo su zahtevni prema ostatku sistema i to ne mislim prevashodno na snagu, već na kvalitet, pokažu svaku razliku.Zbog toga dosta ljudi ima pogreÅ¡nu pretstavu o JBL-u, nisu imali priliku da ih Äuju u pravim uslovima.

Link to comment
Share on other sites

 

No nije sve u basu - kazu ...

 

Da je ovo napisao bilo ko drugi, pa i 'ajde. Al' ti Suco, nemo' da me za'ebavas bre!  :1038:

 

@SurokVl, nije bilo konkretnog zakljucka sa moje strane, bila je pausalna opaska. Da nisam slusao zvucnik, verovatno ne bih ni komentarisao.

 

 

Ja imam slican problem ovih dana, zato sam valjda i postao preosetljiv na te stvari. Selim se u manji prostor, koji ce biti 17 m2. A i dalje hocu da ubacim 12" bass u sobu.  :unsure: Ne znam kako, ali ako se ne nadje nista konkretno manje, uguracu ga nekako!  :ph34r:

 

JBL je nekada pravio izuzetno postene zvucnike. L serija namece svoj karakter i u takvim uslovima da ih zakacis na bilo sta. Mozda otud i takvi komentari i iskustva. Ti serija nema onu prepoznatljivu farbu u sredini, ali ima taj JBL smek. Po meni bolje zvuce od prethodno pomenute, narocito ako se slusa raznovrsnija muzika. Za pop-rock je L serija zakon, moz' da prica ko sta hoce! :crno-na-belo  Narocito price/wise gledano.

 

P.S. Zaboravih najgore, sestra se pita za kompletno opremanje dnevnog boravka. Uspeo sam nekako da izboksujem policu za HiFi i to ce biti neka zesce improvizovana varijanta. Mada, to me i raduje u neku ruku, jedva cekam komentare Turbo-a i njegovog N drugara.  :ruganje Priceless. Za malo da zvucnike, i uredjaje, kacim o plafon u tom novom stanu! Ili da slusam muziku u spavacoj sobi od 8m2. To je vec realan problem. Ovako imam mozda 1.2m za policu, na dva nivoa max, i po 45cm sa strane za zvucnike. I po metra od zida, u kojih treba zucnik da se uglavi. Otud bedak.

Link to comment
Share on other sites

ako si bio i umpran,svaka ti se dala :thumbsup2 ..BTW sta bi sa tom S3100?..ja sam par puta slusao manjeg S2600,i to dobro zvrji,kazem i danas iako nisam na JBL stazi..

Pajo,koncept JBL "S" serije sa asimetricnim hornama i velikim basom je bar za mene pun pogodak..takav odziv i punocu basa vise cuo nisam.Horne su prica za sebe,ali i pored fantasticnog zvuka,gabariti,pozicioniranje a i sama tezina (oko 70kg) kao i moja potraga za idealnim lampaskim pojacalom su doziveli fijasko,usao sam u svet lampi koji nisam poznavao,menjao jednu za ,drugu,petu,sestu i totalno se pogubio.Slasao sa Pioneer sm-83 lampasem,pa sa nekim diy uradcima....da skratim agoniju i pricu..prodao sve,otisao u downgrade,kupio nov tranzistorac i L80mk2.

Boli me dusa i dan danas,ali sam kompenzirao sa sadasnjim "ljubimcem" JBL TI 6 K.

Pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pajo,koncept JBL "S" serije sa asimetricnim hornama i velikim basom je bar za mene pun pogodak..takav odziv i punocu basa vise cuo nisam.Horne su prica za sebe,ali i pored fantasticnog zvuka,gabariti,pozicioniranje a i sama tezina (oko 70kg) kao i moja potraga za idealnim lampaskim pojacalom su doziveli fijasko,usao sam u svet lampi koji nisam poznavao,menjao jednu za ,drugu,petu,sestu i totalno se pogubio.Slasao sa Pioneer sm-83 lampasem,pa sa nekim diy uradcima....da skratim agoniju i pricu..prodao sve,otisao u downgrade,kupio nov tranzistorac i L80mk2.

Boli me dusa i dan danas,ali sam kompenzirao sa sadasnjim "ljubimcem" JBL TI 6 K.

Pozdrav  :wave2

 

uf..prica kaze da ta S serija radi dobro sa SE pojacalima,neki velikani britanske zurnalistike su sekli vene na to cini mi se sa Cary SE 845 monoblokovima,ja sam slusao samo S2600 sa nekim NAD vecim izlazom i pretpojacalom..lele,U2 Rattle and hum ja jos nisam cuo da bolje svira od toga :1038: ..Hmm Ti6K,ako je odnekud sa severa Backe,to je odavde,znam ko je bio prvi vlasnik,to dok nije preneto,je jako malo korisceno,bio je u nekom sistemu za kucni biskop sa Ti10K... :xmas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...