Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pre izvesnog vremena sam dosao na ideju da "ozivim" moje stare JBL R103, koji su stajali u nekom cosku i skupljali prasinu. Mislim da ih imam duze od 30 godina.

 

Zamolio sam Dejana Dayens da uradi osvezavanje ovih zvucnika a ona se sastojala u:

 

- kompletno novoj skretnici koja je uradjena sa Mundorf kondovima i prigusnicama koje za Dayens mota neki lik i koje mi je Dejan nahvalio

- novo ozicenje ali nista ekskluzivno: Oehlbach

- novi konektori - takodje nista posebno: Visaton.

 

Prethodno je u Beogradu za neke smesne novce jedan lik zamenio sundjere (koje sam narucio bio preko eBay) na srednjetoncima. Na basovima se nalazila guma, koju nije bilo potrebno menjati.

 

Na kraju sam na to zakacio moj stari Technics SU-A900 MK2, koji je skupljao prasinu ispod kreveta, i sklopio sistem od tako starih komponenti. Bio sam prilicno zatecen kako to dobro svira ...

Link to comment
Share on other sites

Da li je OK kaciti SS zanimljivih oglasa JBL zvucnika sa KP?

 

Ovo prodaje kolega sa Forum-a:

25u1y7d.png

 

Zvuk skoro identican kao kod L90, sa malo vise volumena. Dok je zvucnike lakse postaviti u prostor i sama scena je bolja zbog rasporeda driver-a. Dosta se redje pojavljuju u odnosu na devedesetice. Treba biti oprezan jer ova poslednja L serija nije imala ni priblizno slican zvuk staroj. 

Link to comment
Share on other sites

Ili ovako nesto: JBL K2. Interesantno je sa ovim zvucnikom to sto ima onaj prepoznatljiv JBL bas: jasno definisan, "utegnut", brz, "cvrst", .... ali on ne ide duboko. Ovo mu dodje kao nesto poput dzinovskog monitor zvucnika. I stvarno: u specifikaciji pise da mu je donja frekvencija odziva 49 Hz i to na - 6 dB. Jako interesantna (i skupa) kutija ...

post-8717-0-79377000-1414825489_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Sa tim zvucnicima tesko da moze da ispadne nesto pogresno. Naravno pod uslovom da volis taj zvuk ...

 

Sada vidim da JBL ima trenutno u ponudi i Studio Monitor 4312M, gde je oficijelna cena 999 eura za par. Nisam ga slusao, ali mi izgleda veoma interesantno ...

Da to nije cena za komad? Ako je za par kupujte o'ma!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...