Jump to content


JBL - The One & Only!


naum011fm

Recommended Posts

Roki opasna ti ova JBL - ka  ;-)  Ne znam koliko si svestan kakvu kutiju imas , ali imas hi -  :lol: and zvucnik , boja je jezivo lepa. Oduvek su mi crni zvucnici bili  najlepsi . Jesi razmisljao o 10 - ki  kao nekom upgred - u sistema

 

Napomenuo bih da ta serija JBL - a koju Roki slusa se meni zvucno najvise dopala  ( 2k, 6k i 10k) gde je 6 - ica u sredini ponude   nema onaj stari karakteristican JBL - ovski  zvuk . Ispeglali su za audiofiliju tu seriju samo tako a ipak zadrzali JBL - oski zvucni shmek . Naravno stara L serija je takodje fantasticna i ostaje legenda koja i dalje traje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JBL monitori u mom malom studiju. Ponekad ih koristim i kao PA sistem, za finije koncerte. 

 

 

2226 15-inÄni bas drajver, 2426H + 2370A horna. Sve kalifornijski JBL od pre petnaestak godina. Kabineti su medijapan od 30mm, uz unutraÅ¡nja ojaÄanja. Audyn high-end kondenzatori na skretnici. 

 

 

Upotrebljavam ih kao jednu od referenci, pored glavnog sistema, najÄešće da bih proverio situaciju ispod 50Hz. Brutalno potentan zvuÄnik, sa odgovarajućim pojaÄalom sposoban da žestoko naruÅ¡i zdravlje. PriliÄno konstantan i Ävrst zvuk, veoma koristan u profesionalnoj primeni, iako daleko od neÄega Å¡to bih podrazumevao pod hi-fi izvedbom. Za to najpre nedostaje muzikalnosti i finoće. Tako je sa svakim JBL sistemom koji sam Äuo. Definitivno ne neÅ¡to na Äemu bih sluÅ¡ao muziku iz užitka.

 

post-31125-0-35441500-1412932697_thumb.j

 

post-31125-0-31925600-1412932715_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sve kalifornijski JBL od pre petnaestak godina.

 

Ako stari JBL zvucnici nisu "muzikalni", onda ne znam sta jeste.  :roll:

MIslim, naravno, za serije namenjene kucnoj upotrebi pre svega. L, itd..

 

Pa, 15 godina stari JBL zvuÄnici se (u neku ruku) ne mogu smatrati starim - ipak je to model s kraja prethodnog i poÄetka ovog veka.

Ako ćemo biti dosledni, stari JBL su oni od pre 35-40 godina...

Link to comment
Share on other sites

JBL monitori u mom malom studiju. Ponekad ih koristim i kao PA sistem, za finije koncerte. 

 

 

2226 15-inÄni bas drajver, 2426H + 2370A horna. Sve kalifornijski JBL od pre petnaestak godina. Kabineti su medijapan od 30mm, uz unutraÅ¡nja ojaÄanja. Audyn high-end kondenzatori na skretnici. 

 

 

Upotrebljavam ih kao jednu od referenci, pored glavnog sistema, najÄešće da bih proverio situaciju ispod 50Hz. Brutalno potentan zvuÄnik, sa odgovarajućim pojaÄalom sposoban da žestoko naruÅ¡i zdravlje. PriliÄno konstantan i Ävrst zvuk, veoma koristan u profesionalnoj primeni, iako daleko od neÄega Å¡to bih podrazumevao pod hi-fi izvedbom. Za to najpre nedostaje muzikalnosti i finoće. Tako je sa svakim JBL sistemom koji sam Äuo. Definitivno ne neÅ¡to na Äemu bih sluÅ¡ao muziku iz užitka.

 

attachicon.gifIMAG1423.jpg

 

attachicon.gifIMAG1426.jpg

 

Dobro dosao!

Link to comment
Share on other sites

JBL monitori u mom malom studiju. Ponekad ih koristim i kao PA sistem, za finije koncerte. 

 

 

2226 15-inÄni bas drajver, 2426H + 2370A horna. Sve kalifornijski JBL od pre petnaestak godina. Kabineti su medijapan od 30mm, uz unutraÅ¡nja ojaÄanja. Audyn high-end kondenzatori na skretnici. 

 

 

Upotrebljavam ih kao jednu od referenci, pored glavnog sistema, najÄešće da bih proverio situaciju ispod 50Hz. Brutalno potentan zvuÄnik, sa odgovarajućim pojaÄalom sposoban da žestoko naruÅ¡i zdravlje. PriliÄno konstantan i Ävrst zvuk, veoma koristan u profesionalnoj primeni, iako daleko od neÄega Å¡to bih podrazumevao pod hi-fi izvedbom. Za to najpre nedostaje muzikalnosti i finoće. Tako je sa svakim JBL sistemom koji sam Äuo. Definitivno ne neÅ¡to na Äemu bih sluÅ¡ao muziku iz užitka.

 

attachicon.gifIMAG1423.jpg

 

attachicon.gifIMAG1426.jpg

Da li su ova vasa iskustva vezana samo za profesionalnu primenu ili vazi i za kucne varijante?

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na dobrodošlici!

 

 

Zbirka sprava prikazanih ovde je baÅ¡ Å¡arolika. Lepo je videti sve te održavane i negovane zvuÄnike iz prethodnih decenija, oÄigledan pokazatelj toga da jesu napravljeni da traju.

 

 

Ono Å¡to mene vezuje za JBL zvuk je ta sumanuta potentnost. Uvek bih imao utisak izuzetne Ävrstine koja već zalazi u krutost. Niži srednji su dosta upeÄatljivi, sa prepoznatljivim karakterom. Visoki daleko od dometa koji danas postavljaju hi-fi zvuÄnici. Imao sam vrlo davno prilike Äuti njihove manje zvuÄnike za kućnu primenu. Mnogo puta sam se susretao sa profesionalnim modelima u profesionalnoj primeni i profesionalnim modelima u kućnoj primeni. Ovi drugi me nikada me nisu oÄarali po pitanju rafiniranosti i sadržaja. 

 

Međutim, izvestan šarm definitivno postoji, ako se nešto od zahteva koje postavljam apstrahuje.

Link to comment
Share on other sites

Na novim JBL basovima iz profi segmenta vešanja su tvrda kao beton.

 

InaÄe ti kabineti nisu referenca, pogotovo ne za bas (bez DSP-a naravno).

 

Da, ta vešanja će preživeti treći armagedon.

 

Å to se bas odziva tiÄe - znam Å¡ta da tražim i na Å¡ta da obraćam pažnju. Vežba i rutina. 

Link to comment
Share on other sites

Vrede li ove nove verzije ili je to samo Å¡minka? Niko li nije sluÅ¡ao baÅ¡ ove citirane? Bilo je reÄi da veći modeli zvuÄe odliÄno, ali ti me ne zanimaju. A slabo je i sa recenzijama na netu.

Link to comment
Share on other sites

Rebrasta vesanja ne uticu negativno na performanse.

D67000 koristi novije 1501AL-2 drajvere koji za razliku od prethodnika imaju platnena rebrasta vesanja i kao posledicu i manja izoblicenja . . . 

Sto se subwoofer-a tice, do sada im je ipak najbolji sub jos uvek 2245H i nista ga zvucno nije prestiglo dole u kucnoj primeni. Problemi sa ovim drajverima su relativno kratak zivotni vek vesanja koji je za sad moguce koliko-toliko resiti UV resistant re-foam-om.

 

 

Hoće verovatno :D  ali tu leži odogovor na pitanje vezano za gubitak muzikalnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...