Jump to content


F3 Power JFet Clone by Impuls


Recommended Posts

O ovom pojaÄalu se manje-viÅ¡e sve zna. Prati ga glas da ima najlampaÅ¡kiji zvuk od većine tranzistorskih pojaÄala. Meni se sviÄ‘a zvuk Jfet-ova, za lampe baÅ¡ i ne marim tako da taj razlog nije uticao na odluku da se pravi F3.

 

F3 je u pogonu 15-tak dana, trenuno prikljiÄen na Tannoy Gold Monitore. Ispred njega je Cyrus Pre pretpojaÄalo. Zvuk koji daje je sasvim neutralan, karakterom veoma sliÄan klonu J2 (Babelfish J2), kog sluÅ¡am već duže vreme.

 

power.jpg

 

 

Impuls je napravio pojaÄalo - to je uradio sjajno. Kutiju je sklapao, buÅ¡io, brusio, gravirao i sreÄ‘ivao Leonardo, majstor Žika iz NiÅ¡a je eloksirao elemente a Savo Velikinac napravio ove crvene manifestacije. Svi su svoj deo posla uradili perfektno, tako da ureÄ‘aj po svojim soniÄnim i estetskim karakteristikama ne zaostaje za fabriÄkim ureÄ‘ajima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da Impuls nije stedeo na izlaznim tranzistorima - imao bi F5 a ovako samo F3. A mozda mu zafalile kovanice  :rolleyes:

 

:klanjanje

 

Ma da, stipsario na sitnišu :)

 

Eto nepravde. U mom nema novÄanica... ;)

Da uživate u njemu najmanje koliko i ja u mom F3 i joÅ¡ malo preko toga, za svaki sluÄaj.

 

Eto razloga za upgrade :) Hvala na lepim željama, uživanje je već poÄelo.

Link to comment
Share on other sites

6x 50....definitivno bacene pare :thumbsup2 . Srecom u pitanju su pare, ne dinari, sto znaci da je snaga klasno svesna ne baca se, cuva se za nova pokoljenja,, te samim tim nije dekadentna i sluzi sirokim masama. Uvek sam govorio da prednost ima drustvena baza a ne idejna nadgradnja.  Izgleda super sa tim crvenim manifestacijama druze Kobo....  Crvena je munja sto Vrbas prolama....  :banana   Pravi trudbenik, tj inokosni izvodjac HI FI radova, our sila novog doba. U ovakvoj slici nisam uzivao jos od VI plenuma.  Fabrike radnicima, zemlja seljacima, drugu Kobi puno srece i ludog zvuka. Da i komsijama prijatno popodne. I sve ovo zbog crvenih manifestacija.  Opis kad budem cuo cudo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FGqMMpMkKXs

Link to comment
Share on other sites

Jako lepo, pedantno i zanatski savrÅ¡eno. 

 

Kada se već nalazi u ovom podforumu bilo bi zgodno da se predstave fotke iz faze izgradnje kao i opis toga šta i kako je urađeno.

 

Dizajn (pojavni oblik) je neÅ¡to na Äemu samograditelji trebaju da porade. Treba pustiti maÅ¡ti na volju a ne stremiti da se dostigne fabriÄki uradak. Originalnost pre svega - ovde imamo male naznake u vidu kovanica premda je i to već viÄ‘eno kao i drvenim aplikacijama koje su koliko se sećam u tonu sa zvuÄniÄkim kabinetima.

 

Uživaj Woli :wave2

Link to comment
Share on other sites

I ja bih jedan ali sa mosfetima..I bez numizmatike 

 

Woly,odlican 5! 

 

NaÄi, Aleph 5?! Eno ga kod juniora u rokenrol sistemu. 

 

6x 50....definitivno bacene pare  . Srecom u pitanju su pare, ne dinari, sto znaci da je snaga klasno svesna ne baca se, cuva se za nova pokoljenja,, te samim tim nije dekadentna i sluzi sirokim masama. Uvek sam govorio da prednost ima drustvena baza a ne idejna nadgradnja.  Izgleda super sa tim crvenim manifestacijama druze Kobo....  Crvena je munja sto Vrbas prolama....     Pravi trudbenik, tj inokosni izvodjac HI FI radova, our sila novog doba. U ovakvoj slici nisam uzivao jos od VI plenuma.  Fabrike radnicima, zemlja seljacima, drugu Kobi puno srece i ludog zvuka. Da i komsijama prijatno popodne. I sve ovo zbog crvenih manifestacija.  Opis kad budem cuo cudo.

 

 

Tavariš Berija, naš naredni diy projekat će biti izgradnja Tatlinove kule - spomenika III Internacionali

 

Tatlin3.jpg

 

Smrt fašizmu!

 

Jako lepo, pedantno i zanatski savrÅ¡eno. 

 

Kada se već nalazi u ovom podforumu bilo bi zgodno da se predstave fotke iz faze izgradnje kao i opis toga šta i kako je urađeno.

 

Dizajn (pojavni oblik) je neÅ¡to na Äemu samograditelji trebaju da porade. Treba pustiti maÅ¡ti na volju a ne stremiti da se dostigne fabriÄki uradak. Originalnost pre svega - ovde imamo male naznake u vidu kovanica premda je i to već viÄ‘eno kao i drvenim aplikacijama koje su koliko se sećam u tonu sa zvuÄniÄkim kabinetima.

 

Uživaj Woli 

 

Jedina sliÄnost fabriÄkom F3 je u natpisu (Leonardo se potrudio da iz neproporcionalne fotografije izvuÄe natpis), ostatak je uraÄ‘en po mojoj želji. Ideja nije bila da se dosegne original, ali ni da pobegnem od njega. Meni se takav dizajn svideo. Aplikacije naravno imaju vezu sa zvuÄnim kutijama. I bojom zida.. O tome kada se sistem kompletira, a to će biti veoma uskoro :)

 

 

A bilo bi zgodno i opaliti cenu projekta pa kud puklo mili moji!

 

Cenu bi morao da izvadim iz konteksta nekoliko stvari koje mi Impuls radi, Å¡to ne bi bilo korektno i da je uvećam za cenu hladnjaka i joÅ¡ nekoliko stavki koje sam dobio na poklon, Å¡to ne bi bilo moguće utvrditi precizno... Ali, dosta je jeftiniji od originala i neÅ¡to skuplji od entry level konfekcijskih pojaÄala :)

 

Sto bi reko ovaj moj ukucanin Lovely Jubbly!

 

Davaj sliku kompletnog sistema, sa sve onim regalima sa galaktiÄkim crnim rupama.

 

Ću ti dam kad završim sve. Za sada samo hint:

 

20141006_230019.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledam slike i reko da pitam za bakar al pitao Äovek. Mnogo mi se cela skalamerija sviÄ‘a. Svaka Äast svimkoji su uÄestvovali. Mnogo ubavo. Onaj prekidaÄ je na pravom mestu. Pozadi bi bio trÅ¡ko dostupan, napred bi trebao neki metalni, okrugli... kvario bi izgled. Ovako odliÄan 3. (F3 a ne ocena. Ona je Äista desetka.)

Link to comment
Share on other sites

Kakva je to neobiÄna konstrukcija, ne vidi sa dobro na slici?

 

Kada bi specificirao Å¡ta je neobiÄno u konstrukciji, možda bih i umeo da elaboriram..

 

F3i.jpg

SSSvaka cast za pojacalo,nadam se da redovno poliras ove dve gole bakarne zicke do RCA ....

:wave2

 

Nema potrebe, one su potrošan materijal - menjaju se na svakih 15.000..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...