Jump to content


Dachin sistem mkII


Dacho

Recommended Posts

Dual je stalno ovdje negdje, uskoro cu mu jedan dobar plinth napraviti da ga unaprijedimo. Premda imam jos i svoja 2 gramofona ali nisu vec dugo u sistemu nego za povremenu poslusati koju ploču sluzi Dual 721.

Primarni izvor mi je ipak komp audio, za sada.

Od nema dugo je novost u sistemu TV od 70" da mogu bolje čitati naslove pjesama...:D;)

20191215_094724.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, zflazar said:

sexy, nema šta.

Da li možeš reći detaljnije o kom je Dualu reč, koja zvučnica, preamp/amp...?

Hvaaala!!!

Dual je 721, trenutna zvučnica Pickering xv 15, zvučno zanimljiva zvucnica za male novce. Posto su svi phono preampovi otisli onda je grem spojen u B sistem, tj na Harman Kardon 6600 amp koji ima dosta dobar mm/mc phono. Kao što napomenuh za sada je gramofon u drugom planu i nije baš uloženo u njega nego tek toliko da se poslusa koja ploča. Dual svakako ima potencijala ali treba dobar plinth za njega i bolju zvučnicu. Podnica Duala je od jeftine plastike sto je jako loše ali gornji dio je dosta dobro izveden. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 sat ranije, Dacho said:

Vratilo se gramofonče u sistem...jos da upiknem neku dobru zvucnicu, za sada je samo Dual 721 u pogonu sa Pickering XV 15 zvucnicom.

20200424_132809.jpg

20200424_132732.jpg

20200424_132650.jpg

sjajno, još da središ onu piljevinu pod gramofonom pa da i estetski bude na razini sa gramofonom.

Za pristojnu zvučnicu bestidno ti nudim moju SPU NE kao i Wolandove Koetsu Black i Benz Micro :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

sjajno, još da središ onu piljevinu pod gramofonom pa da i estetski bude na razini sa gramofonom.

Za pristojnu zvučnicu bestidno ti nudim moju SPU NE kao i Wolandove Koetsu Black i Benz Micro :ph34r:

Ako mislis na platformu to je sjajna Audio Story platforma od stakla, debelog pluta i jos necega unutra sto je tajna proizvođača, vrlo učinkovita.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dacho said:

Ako mislis na platformu to je sjajna Audio Story platforma od stakla, debelog pluta i jos necega unutra sto je tajna proizvođača, vrlo učinkovita.

tajna baš nije slatka, bar na oko. Prilosto mi odudara od savršene estetike ostalih delova sistema, bez ljutnje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

tajna baš nije slatka, bar na oko. Prilosto mi odudara od savršene estetike ostalih delova sistema, bez ljutnje.

Ma sve ok. Vec godinu dana skupljam materijal za jednu vrlo ozbiljnu policu ali nikako da dođe na red.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nije baš vezano za moj sistem ali je bitno obiteljsko nasljeđe. Kao sto je Matej Isak iz MonoandStereo, napisao u recenziji mojih zvucnike svoje korijene shvaćanja glazbe vučem iz jedne obiteljske tradicije. Moj otac koji sada ima 83 godine i danas svakodnevno pomalo muzicira za svoju dušu. Na žalost zbog mnogih bolesti koje su ga oslabile ( rak, 2 infarkta, operacije oba kuka itd.) prestao je svirati trubu (jazz B), ali i dalje uživa u violini ( kojih ima nekoliko i povremeno sa bavi restauracijom) i klarinetu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
11 minuta ranije, Majda said:

Eeee Dacho super. :)

Pravis li nesto novo?

 

Zapelo nesto u zadnje vrijeme zbog ovog Covid kaosa. Ima puno planova ali sve nekako stoji jer su ulozi dosta veliki. Sta god da krenes bez 5-10 000€ ne mozes dovrsiti da bude kako treba. 

Bit ce nekad, dok bude zdravlja bit ce i projekata...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...