Jump to content


Dachin sistem mkII


Dacho

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Šta reći!? Rad za svaku pohvalu.

Ako sam dobro shvatio, sve je urađeno u sopstvenoj izvedbi? Verujem da je ista predanost posvećena i zvuku, tako da pretpostavljam da se radi o vrhunskom sistemu.

Od zanemelosti usled divljenja ne namerno izostali su komentari. :)

Svako dobro i dalji napredak želim. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Šta reći!? Rad za svaku pohvalu.

Ako sam dobro shvatio, sve je urađeno u sopstvenoj izvedbi? Verujem da je ista predanost posvećena i zvuku, tako da pretpostavljam da se radi o vrhunskom sistemu.

Od zanemelosti usled divljenja ne namerno izostali su komentari. :)

Svako dobro i dalji napredak želim. :thumbsup2

Hvala. 

Imam otprilike 50-tak slika iz svake faze izrade, i kao što si napisao apsolutno sve sam radio sam osim elektronike i horne koju je odradio prijatelj sa iskustvom u izradi truba od stakloplastike ali ipak po mojim nacrtima.

Najviše sam se namučio oko Carbon platna i Epoxy smole te lakiranja....ali eto iskustvo je neizmjerno.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li vam je profesija bliska ovakvom majstorskom radu, ali kabineti su zaista impresivni, pogotovo bokovi od karbonskog platna i uklapnje prednje ploče i boka od krbona sa dva runda u dodiru. Meni zaista odlično izgledajuće rešenje za tretman ugla.Takođe mi se čini da nije samo dizajnerski zamišljen baš takav, te da ima i smisleno akustičko obrazloženje. Ako nije tajna voleo bih da se upoznam sa detaljom (crtež) spoja prednje i bočne ploče.

Koliko sam shvatio medijapana nema u sklopu kabineta, već je telo izrađeno od kompakt ploča, koje su neka vrsta jako guste plastike, ako mislimo na isti materijal, predviđen za oblaganje fasada ili enterijera... Kako ste lepili sve to, pretpostavljam da postoji neka podkonstrukcija ili specijalni lepak za te ploče?

Za ukupnu težinu neću ni da pitam. Kada se jednom smesti na šiljke nema mrdanja celu deceniju. :D

Link to comment
Share on other sites

Dacho pozdrav;

Evo ja cu da dam jednu zaista sitnu kritiku - malo su mi vizualno zasmetali kablovi koji izlaze iz gornjeg i donjeg modula direktno iz kutije. Mozda bi estetski lepse izgledalo sa nekim regularnim konektorima na oba modula.

Ali generalno sta reci osim full respect za poduhvat!! :heat:klanjanje

Puno pozz.,

G

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, golum said:

Dacho pozdrav;

Evo ja cu da dam jednu zaista sitnu kritiku - malo su mi vizualno zasmetali kablovi koji izlaze iz gornjeg i donjeg modula direktno iz kutije. Mozda bi estetski lepse izgledalo sa nekim regularnim konektorima na oba modula.

Ali generalno sta reci osim full respect za poduhvat!! :heat:klanjanje

Puno pozz.,

G

Kritika je na mjestu. Mnogi rade modularne kutije koje se slazu jedna na drugu pa se onda spajaju kratkim spojnicama kao jumperi. Ja sam to namjerno išao izbjeći zato što smatram da svaki dodatni spoj može degradirati zvuk, ovako sam to sveo na minimum.

Screenshot_20180515-220959.jpg

20180425_195321.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, siroma said:

Dobro razmišljanje. Onda napravi neke muško ženske konektore  izmedju kutija pa kad se naslažu jedna na drugu da se istovremeno i konektuju.

I da.Respekt za karbon.

Jel to pravi karbon ili karbon look?

Pravi karbon. Poprilično teško je raditi sa njim. Trebalo je puno slojeva epoxy smole da se izravna površina pa da bude potpuno glatka. Kada je ravna ploča onda nije problem ali pošto je zakrivljena vrlo je zeznuto bez kalupa i vakuma raditi.

Što se tiče konekcije razmišljao sam o tako nečemu ali uvijek sam nailazio na neki problem kako to kvalitetno napraviti. Veliki problem je težina pojedinih modula tako da kod montaže doslovce uklizavaju jedan po drugome jer su preteški za neku preciznu montazu odjednom da se utakne nešto u nečega.

20170915_165251.jpg

20170915_165220.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad već ne možemo da čujemo, makar da hvalimo izradu - zaista deluje impresivno.:) Što se kablova tiče, najmanje je bitno šta se nalazi nazad. Osim toga, nerazumno je žrtvovati i jedan promil mogućnosti da se dobije bolji zvuk, na račun zaista suvišne estetike.

Zanima me pojačavački segment, čini mi se da vidim ethernet priključak na zadnjoj strani, ne vidim dugme za gain, zatim, pomenuo si trokanalni DSP... ako može detaljnije - kako to radi? Možda neki link?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ne znam da li vam je profesija bliska ovakvom majstorskom radu, ali kabineti su zaista impresivni, pogotovo bokovi od karbonskog platna i uklapnje prednje ploče i boka od krbona sa dva runda u dodiru. Meni zaista odlično izgledajuće rešenje za tretman ugla.Takođe mi se čini da nije samo dizajnerski zamišljen baš takav, te da ima i smisleno akustičko obrazloženje. Ako nije tajna voleo bih da se upoznam sa detaljom (crtež) spoja prednje i bočne ploče.

Koliko sam shvatio medijapana nema u sklopu kabineta, već je telo izrađeno od kompakt ploča, koje su neka vrsta jako guste plastike, ako mislimo na isti materijal, predviđen za oblaganje fasada ili enterijera... Kako ste lepili sve to, pretpostavljam da postoji neka podkonstrukcija ili specijalni lepak za te ploče?

Za ukupnu težinu neću ni da pitam. Kada se jednom smesti na šiljke nema mrdanja celu deceniju. :D

Konstrukcija je ipak od medijapana a onda su ploče zaljepljene sa vanjske strane posebnim industrijskim ljepilima za montažu sličnih elemenata. KOMPAKT ploča je upravo to što si napisao, poprilično ekstreman materijal po sastavu i za obradu. Vrlo je žilav i užasno tupi i kvalitetnije alate.

Malo više slika da se bolje vide spojevi.

20171205_211014.jpg

20170820_094805.jpg

20171024_080403.jpg

20170820_152737.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, beatgoeson said:

Kad već ne možemo da čujemo, makar da hvalimo izradu - zaista deluje impresivno.:) Što se kablova tiče, najmanje je bitno šta se nalazi nazad. Osim toga, nerazumno je žrtvovati i jedan promil mogućnosti da se dobije bolji zvuk, na račun zaista suvišne estetike.

Zanima me pojačavački segment, čini mi se da vidim ethernet priključak na zadnjoj strani, ne vidim dugme za gain, zatim, pomenuo si trokanalni DSP... ako može detaljnije - kako to radi? Možda neki link?

Power Softov DSP ima softwersku mogućnost da kontrolira 3 kanala za 3-sistemske kutije sa svojim programom Armonia.

http://www.powersoft-audio.com/en/oem-solutions/dsp#DSP-Lite

Svi priključci, usb i potenciometar su na straznjoj ploči.

IMG_20180515_230026_161.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, siroma said:

Da, da. Karbon cover. Nema veze. Ne umanjuje respekt. Radio sam skoro sa nekim karbon pacijent stolovima i to je složeno neverovatno pa sam se zapitao dal je moguće da si i to savladao.

:thumbsup2

To je platno od 200 gr. nije folija. Strahoviti se mrdaju i bježe vlakna kod rada sa njim.

Morao sam krojiti komade i rezati sa samoljepljivom trakom na svakom rezu jer se lako sve raspara i razleti.

Ja sam radio tako da sam prvo namazao sa epoxy smolom jedan sloj preko mdf-a pa prekrio platnom pa onda dobro zalio sa smolom. Problem je što se smola treba zapeći što ja nemam uvjete pa sam morao čekati min 5 dana da se osuši pa onda ponavljati postupak. Prva tri sloja su išla bez brušenja dok nije potpuno prekrilo platno koje je dosta debelo. Onda poslije još nekoliko slojeva ali sa brušenjem između do granulacije 800 i na kraju priprema za lakiranje sa brušenjem do 2500 granulacije.

Problem su bili ćoškovi jer se na njima raziđe platno i pojavi podloga ali nekako sam to uspio anulirati.

Slika ostatka platna..

20180516_072803.jpg

20180516_072746.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolko sam shvatio karbon bi trebao biti (ne za šminku) neg  nešto kao vajnski kostur za umrtvlljivanje zvučnika ?. Inače svaka čast na majstorskoj odradi i dizajnu kako tehničkom tako i vizuelnom . Tak to ispadne kad se radi s ljubavlju . Sve je kolko se iz slika vidi rađeno po PS-u  i promišljeno. Uživaj i nemoj da Ti bude zadnji projekt . :)

Link to comment
Share on other sites

Dačo, svaka čast za trud i konačni izgled.

Crna kafa je u pravu. Preimućstvo karbona je u izuzetnoj rigidnosti i lakoći.

Kad ti već ovako dobro ide treba pokušati i napraviti kutije od samog karbona, bez drveta. Ima neka caka sa tim rezovima da ti se ne razlistavaju, Kad to savladaš pravac full karbon kutije.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...