Jump to content


Kupovina zvu�nika i poja�ala (200€-220€)-Povezivanje sa PC


vladat1

Recommended Posts

Mnogo se kocis @vladat1, od necega mora de se pocne, to sto si pocetnik ne znaci da ako ti neko kaze, to je dobra kombinacija-kupuj, jer ti u stvari i ne znas kako to zvuci ili kako bi trebalo da zvuci, zato, moj savet, ne kazem da tako i uradis, ali, kupi za pocetak neki uredjaj i slusaj ga, uzivaj sa njim, vezbaj sluh, pa ces vremenom i uspevati da prepoznas bolje uredjaje.

 

:wave2:listen :listen

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Spachek

Apsolutno se slažem. Ove konsultacije viÅ¡e služe da poÄetnik otvori vidike, da ga neko ne zavrne za novac i uvali mu neÅ¡to Å¡to ne vredi, da ne uzme komad za koji se zna da može imati probleme itd. Ostalo je sve do njega. Može da mu se ne svidi i najpreporuÄivanija kombinacija. Ali tako se stvara reper. Posle sam filuje.

Link to comment
Share on other sites

EE, jos kad bi nas pokretac teme poslusao, pa u  sledecem postu nas obraduje i kaze, kupio sam!

 

 

Hoću, Sajam knjiga je od 26.09 - 01.11.2014 godine. Tada idem za BG, pa mogu da posluÅ¡am Fostex. Naravno ako se ne proda dotle :D , a u meÄ‘uvremenu bi trebao da me nanese put za KG i tu mogu da pogledam kod Milana. 

 

Koliko koÅ¡taju nove Fostex, a koliko Wharfedale Diamond Studio 8.1 ProActive ?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko koÅ¡taju nove Fostex kutije (iskreno, ne znam i gde uopÅ¡te kod nas ima da se kupe ti monitori) i taj model je zamenjen novijim, ali model u toj klasi u EU koÅ¡ta oko 400-500 eur za par (obrati pažnju ako budeÅ¡ gledao po netu, cene su uglavnom date za jedan zvuÄnik a ne za par). Za te pare imaÅ¡ mnogo drugih modela aktivnih studijskih monitora i drugih proizvoÄ‘aÄa (KRK, Behringer, M-audio, JBL...), pa je izbor vrlo Å¡irok. Wharfedale Diamond studio sam video pre nekog vremena u 4Audio u NS i mislim da je cena za par bila oko 300-350 eur. Za te zvuÄnike doduÅ¡e sam proÄitao na netu da nisu baÅ¡ neÅ¡to i da im je zvuk dosta muljav sa izraženim srednjim tonovima i slabim basom (razmiÅ¡ljao sam da ih kupim, pa sam tražio utiske po netu, ali sam na kraju odustao).

JoÅ¡ jedna napomena koja se odnosi i na monitore i na HiFi kutije - Nemoj kupovati zvuÄnike sa bas jedinicom manjom od 6,5 inÄa ako ne planiraÅ¡ da dodaÅ¡ subwoofer kasnije. Sve manje od toga ti neće dati upotrebljiv bas ispod 55-60 Hz i posle nekog vremena primetićeÅ¡ da ti fali dosta niskotonskog sadržaja u muzici.

Javi utiske kad poslušaš šta si plairao :wave2

Link to comment
Share on other sites

@ TurboMaximus - Slažem se u potpunosti sa reÄenim, jedino Å¡to sam primetio kod sebe da mi je kod 5 inÄa vufera uvek nekako malo falilo dubine iako je sve ostalo bilo super reprodukovano. Mislim da je za neke manje prostore u domovima, naroÄito ako će zvuÄnici da budu na stolu pored raÄunara, upravo 6 - 6,5 inÄa neka zlatna sredina (8 inÄa već ume da napravi totalni haos sa basom u manjoj stambenoj prostoriji). To za vufere sam napisao Äisto iz svog iskustva, da poÅ¡tedim kolegu onoga Å¡to sam ja imao: odeÅ¡ da ÄujeÅ¡ neke manje monitore npr. > navikao na Å¡upljinu od zvuka plastiÄnih raÄunarskih zvuÄnika ostaneÅ¡ potpuno oduÅ¡evljen na prvu loptu detaljima i jasnoćom > kupiÅ¡ i uživaÅ¡ neko vreme > poÄne da te kopka kako u nekim deonicama ne ÄujeÅ¡ bas kako misliÅ¡ da treba > tražiÅ¡ da zameniÅ¡ zvuÄnike za neke koji idu malo dublje.....i tako upadneÅ¡ u audio-Vrzino-integralno-kolo, neizleÄivi audiofilski sindrom sa smrtnim (po finansije) ishodom :D :D

Link to comment
Share on other sites

Malo je toga u muzici ispod 50Hz. U većini naÅ¡ih soba bolje je držati se van te zone. Važnije je potruditi se da zvuÄnici, odnosno sistem, kvalitetno odrade ono Å¡ta mogu. Dobro reprodukovan bas od pedesetak Hz je, to ponavljam, baÅ¡Äina.

 

Posedovao sam zvuÄnike koji su sekli na 23Hz.

Sa time se nebih slozio mada zavisi od zanrova muzike. U sobi 4 x 6 m imao sam zvucnike sa 8'' drajverima koji idu do 45Hz. Isto sam slusao savete da je to sasvim dovoljno. Bio sam relativno zadovoljan ali znao sam da moze primetno bolje. Bila je i skoro jedna tema (nemogu da se setim tacno) gde je par ljudi tvrdilo da da bi se cuo bass ispod 50Hz treba soba od 40-50 m2! Iz mog iskustva mogu da potvrdim suprotno. U prizemnoj kuci u toj sobi od 24 m2, bass na tim 8'' drajverima koji ide do 45Hz i sada na 13'' koji ide do 25Hz su nebo i zemlja. Ko kaze da nema razlike ili da to mozda ne zvuci kako treba ima neki ozbiljan problem sa sluhom. Pusti npr Allan Taylor - Colour to the Moon i poslusaj bass od 00:16 na zvucnicima koji idu do 50Hz pa poslusaj na nekim koji idu primetno nize. Takodje ono sto sam primetio je da je bass daleko jaci u stanu ili na spratu ukoliko je kuca u pitanju. U prizemnoj prostoriji zvuci daleko kontrolisanije, bar u mom slucaju.

 

@ E-van Sa ovim '8 inÄa već ume da napravi totalni haos sa basom u manjoj stambenoj prostoriji" se veoma slazem ali to dosta zavisi od pozicioniranja zvucnika, kao i samih zvucnika. Nije isto kada stavis u manju sobu neki vintage 8'' Onkyo ili npr MB Quart koji imaju duple ojacane stranice, a pritom je 95% kutije puno sundjerastom ispunom (i kada na vecim snagama stavis ruku na stranicu kutije i jedva osecas vibracije) ili kada stavis veoma cenjeni npr B&W 602 S3 kome je veci deo kutije prazan (ima samo sundjerastu ispunu debljine 2 cm na svakoj strani kutije http://i31.photobucket.com/albums/c374/Hellbent_Fiend/BWRepair3.jpg). Pritom da napomenem ovo je kutija visine 50 cm sto znaci da ima veoma mnogo praznog prostora i to naravno da ce da brunda u malim sobama iako napred stoji B&W logo.

 

Dakle kvalitetan zvucnik moze da svira odlicno i u malim prostorijama. Jedino sto taj pojam kvalitetan mnogi pogresno tumace. :order

Link to comment
Share on other sites

Idem u nedelju za KG, pa ću moći da se vidim sa Milanom. Šta se isplati kod njega pogledati

 

http://www.kupujemprodajem.com/20101-1-milan-svi-oglasi.htm

 

Kakav je ovaj Pioneer a-602 r

 

http://www.kupujemprodajem.com/pioneer-a-602-r-15707472-oglas.htm?filter_id=5819

 

Sa kojim kutijama da ga probam ?

 

Kako se zove onaj strani sajt gde može da se proveri kada je izašao uređaj i koliko je koštao ?

Link to comment
Share on other sites

hvala puno

 

šta možete da mi kažete o ovom Technics SU-V670 PXS Class AA

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-V670-PXS-Class-AA-15837981-oglas.htm?filter_id=110186

 

i kakav je ovaj Kenwood ktf 2010 rds tuner clasa A

 

http://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-ktf-2010-rds-tuner-clasa-A-15577323-oglas.htm?filter_id=110186

Link to comment
Share on other sites

to i ja gledam. U Nedelju idem za KG pa ću da se sretnem sa Äovekom. Koje kutije za probam uz ovo pojaÄalo ?

Pa probaj što više možeš. Zavisi koliko Milan ima volje da te trpi. Ja bih kod njega probao one Braun, Acron i Canton, svi ti se uklapaju u cenu.

Zamolio bih te i ako ti nije teško da poslušaš kod njega one Jamo J-122, mene zanima kakve su, pa preneseš utiske.

Link to comment
Share on other sites

 

Zmaju, da li su to tvoji zvuÄnici ?

 

 

Pa probaj što više možeš. Zavisi koliko Milan ima volje da te trpi. Ja bih kod njega probao one Braun, Acron i Canton, svi ti se uklapaju u cenu.

Zamolio bih te i ako ti nije teško da poslušaš kod njega one Jamo J-122, mene zanima kakve su, pa preneseš utiske.

 

to je najmanji problem i ovako već idem. Oni se i meni dopadaju. Sa kojim pojaÄalom da ih probam ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...