Jump to content


Kupovina zvu�nika i poja�ala (200€-220€)-Povezivanje sa PC


vladat1

Recommended Posts

Pa probaj što više možeš. Zavisi koliko Milan ima volje da te trpi. Ja bih kod njega probao one Braun, Acron i Canton, svi ti se uklapaju u cenu.

Zamolio bih te i ako ti nije teško da poslušaš kod njega one Jamo J-122, mene zanima kakve su, pa preneseš utiske.

Nije loÅ¡ taj Jamo.Ja sam ih sluÅ¡ao kod drugara sa Philips 850 cd-om i ..ne znam taÄno kojim pojaÄalom ali je to korektno sviralo.A nisu ni bili pozicionirani kako treba.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Kuršum

 

ÄŒuo sam se malo pre sa Äovekom. On nije iz Kragujevca već iz RaÄe :D to je oko 30 km od Kragujevca. Ne verujem da ću da se uklopim da se vidim sa njim. BaÅ¡ mi je daleko. Da li ima neÅ¡to zanimljivo od komponenti na naÅ¡em forumu ?

 

KupiÅ¡ nove Monitor Audio MR1 i onaj SMSL iz grupne kupovine i da uživaÅ¡... Sve novo, zvuÄnici pod garancijom.

 

 

Da li može neki link gde se to nabavlja, kako izgleda, zvuÄi i koliko koÅ¡ta :)

Link to comment
Share on other sites

 

@Kuršum

 

ÄŒuo sam se malo pre sa Äovekom. On nije iz Kragujevca već iz RaÄe :D to je oko 30 km od Kragujevca. Ne verujem da ću da se uklopim da se vidim sa njim. BaÅ¡ mi je daleko. Da li ima neÅ¡to zanimljivo od komponenti na naÅ¡em forumu ?

 

 

 

Da li može neki link gde se to nabavlja, kako izgleda, zvuÄi i koliko koÅ¡ta :)

 

To nije nista novo, ja se npr dogovaram sa covekom iz Mladenovca, a paket mi stize sa Kosova i putuje 7 dana :roll:

 

Nego rece nesto u vezi putovanja do BG-a na neki sajam ako se dobro secam :wave2 Taman mozes da isprobas MR1 ali opet ja bih ti savetovao da za tih skoro 150 eura pogledas nesto polovno, a lepo ocuvano. Ima par njih iz BG-a koji prodaju pa taman isprobas i jedno i drugo. A sajam...ko ga sisa, bice i sledece godine :order

Link to comment
Share on other sites

Ima joÅ¡ 25 dana :), ali zato mogu da pametno da iskoristim vreme. Prikupim savete i predloge, Å¡ta je pametno da pogledam i kupim. Za to vreme koristim svaku priliku, da posluÅ¡am razne stvari, i koliko toliko razvijem neki osećaj "Å¡ta meni treba i kako bi to kod mene trebalo da zvuÄi".

Link to comment
Share on other sites

Ima joÅ¡ 25 dana :), ali zato mogu da pametno da iskoristim vreme. Prikupim savete i predloge, Å¡ta je pametno da pogledam i kupim. Za to vreme koristim svaku priliku, da posluÅ¡am razne stvari, i koliko toliko razvijem neki osećaj "Å¡ta meni treba i kako bi to kod mene trebalo da zvuÄi".

Aman kupi bilo sta vise :klanjanje , pa ne kupujes kucu. Sta god da kupis nece da valja posle 10 dana, trazices bolje. Tako da je sve jedno sta ces kupiti za 250e ili da li ces uopste kupiti :heat

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Kolega, veoma ohrabrujuće :) Pa naravno da ću da kupim, to i jeste plan. Jedan od razloga Å¡to sa se registrovao ovde je taj Å¡to sam baÅ¡ duduk za Hi Fi. Ne razumem se u marke, serije proizvoda, Å¡ta se sa Äim slaže. Zato sam i pitao ljude ovde za savet.

 

Moj prvi Hi Fi je Onkyo Integra A-8650 i  Acoustic Research 98LS. Posle 2 godine sluÅ¡anja, poÄinjem da zakjuÄujem (po meni) da je ovo pojaÄalo slabo za ove zvuÄnike i da mi treba malo jaÄe pojaÄalo. Kao da su zvuÄnici tromi i da im treba neÅ¡to da ih digne.

 

Gde kod nas mogu da kupim laser za Denon DCD 735 ?

 

Iz gore navedenog, razmiÅ¡ljam da "ako kupim jaÄe pojaÄalo da ga uparim sa AR, a Integru sa nekim manim zvuÄnicima i povežem sa raÄunarom"?

 

Gde mogu da kupim, malo bolji kabal za spajanje raÄunara sa pojaÄalom ?

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Kolega, veoma ohrabrujuće :) Pa naravno da ću da kupim, to i jeste plan. Jedan od razloga Å¡to sa se registrovao ovde je taj Å¡to sam baÅ¡ duduk za Hi Fi. Ne razumem se u marke, serije proizvoda, Å¡ta se sa Äim slaže. Zato sam i pitao ljude ovde za savet.

 

Moj prvi Hi Fi je Onkyo Integra A-8650 i  Acoustic Research 98LS. Posle 2 godine sluÅ¡anja, poÄinjem da zakjuÄujem (po meni) da je ovo pojaÄalo slabo za ove zvuÄnike i da mi treba malo jaÄe pojaÄalo. Kao da su zvuÄnici tromi i da im treba neÅ¡to da ih digne.

 

Gde kod nas mogu da kupim laser za Denon DCD 735 ?

 

Iz gore navedenog, razmiÅ¡ljam da "ako kupim jaÄe pojaÄalo da ga uparim sa AR, a Integru sa nekim manim zvuÄnicima i povežem sa raÄunarom"?

 

Gde mogu da kupim, malo bolji kabal za spajanje raÄunara sa pojaÄalom ?

WTF??????? Jel ovo ozbiljno? Ti imas AR98LS, a dobijas savete da probas MR1??? Bre pa sto ne rece odmah kako stoji stvar da ustedimo forumu 5 strana :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Kolega, veoma ohrabrujuće :) Pa naravno da ću da kupim, to i jeste plan. Jedan od razloga Å¡to sa se registrovao ovde je taj Å¡to sam baÅ¡ duduk za Hi Fi. Ne razumem se u marke, serije proizvoda, Å¡ta se sa Äim slaže. Zato sam i pitao ljude ovde za savet.

 

Moj prvi Hi Fi je Onkyo Integra A-8650 i  Acoustic Research 98LS. Posle 2 godine sluÅ¡anja, poÄinjem da zakjuÄujem (po meni) da je ovo pojaÄalo slabo za ove zvuÄnike i da mi treba malo jaÄe pojaÄalo. Kao da su zvuÄnici tromi i da im treba neÅ¡to da ih digne.

 

Gde kod nas mogu da kupim laser za Denon DCD 735 ?

 

Iz gore navedenog, razmiÅ¡ljam da "ako kupim jaÄe pojaÄalo da ga uparim sa AR, a Integru sa nekim manim zvuÄnicima i povežem sa raÄunarom"?

 

Gde mogu da kupim, malo bolji kabal za spajanje raÄunara sa pojaÄalom ?

Ja prodajem laser, jedini cena je prava sitnica 101 eur, imam i zicu za vezivanje , imam i kutije i pojacala , ali ne moze da dolazis da cujes , moras da mi verujes na rec ;-)

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je to palo na pamet. Izvorna ideja je bila neko pojaÄalo i manji zvuÄnici monitori za povezivanje sa PC jem . ZnaÅ¡ Å¡ta mislim.? Zbog druženja sa vama su mi se proÅ¡irili vidici ;) I to bez Å¡ale. Mnogo kombinacija mi se vrzma po glavi

 

- Luxman LV 113 + Acoustic Research 98LS.

Onkyo Integra A-8650 + Magnat Zero 2 ili Bose 205 , Bowers & Wilkins DM 560 , Bowers & Wilkins DM 310 , Bose ML 2 [bLK]

 

Denon PMA 520 + Magnat Sonobul 60 , Jamo CREDO 80 , Infinity RS 2001 , Infinity Reference 1 mk IIMagnat MIG Ribbon 6

 

Sony TAF 435 R + gore navedeno

 

kakvi su zvuÄnici Bowers & Wilkins DM 12 , 

Onkyo SC-380

 

http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-SC-380-2x100w-Made-in-Germany-15688362-oglas.htm?filter_id=253345

 

Izvinjavam se svima koji misle da se Å¡alim sa njima ili da iz zezam . Meni samo treba "struÄna pomoć" :D , i to ne neuropsihijatrije  :)

 
Link to comment
Share on other sites

Nego cek cas. Onkyo A-8650 slab za AR? Imao sam A-8870 i nije bilo zvucnika koje nije mogao da pokrene i to zadnje sto sam kacio na njega pre prodaje bili su Onkyo SC-1500 sa 320 mm bass-om! Doduse A-8650 je nesto slabiji model ali...

 

Ovo su tvoji zvucnici, jel da?

 

http://audiozavar.com/archives/11024

 

da

 

 

Ja prodajem laser, jedini cena je prava sitnica 101 eur, imam i zicu za vezivanje , imam i kutije i pojacala , ali ne moze da dolazis da cujes , moras da mi verujes na rec  ;-)

 

 

 

ÄŒemu ovo :)

 

ako ne želiš da pomogneš , onda o.k to je tvoje pravo.

 

attachicon.gif Pics_or_it_didn_t_happen__4a2048f0253f65ab37423e7e23cd54d1.png

Di su slike zvucnika  :) uz danasnje novine?

 
Bez Å¡ale , pozivam te da budeÅ¡ moj gost na ruÄku. Ja volim da se družim. Uz roÅ¡tilj biće i vino iz Župe. Tvoje je samo da proveriÅ¡ kako sam povezao sistem.
Link to comment
Share on other sites

A sta bese pitanje? Sve mi se pomesalo i malo me zanosi na desno a donja usna mi malo zateze na levo i na gore posle citanja teme od pocetka.

 

Osnovna ideja je da kupim pojaÄalo i zvuÄnike da povežem na raÄunar. Ako u priÄi upadne neko jaÄe pojaÄalo koje može da zameni Integu u kombinaciji sa AR onda je joÅ¡ bolje. Tada bi spajao Integru sa nekim manjim zvuÄnicima .

 

* Ali to samo ako.

Link to comment
Share on other sites

Aaaha. Znaci za komp do 200 evra.

Naruci od kineza neki digitalni amp do 50 evra, listaj oglase za zvucnike do 150 evra, pa baci ovde sta ti je zanimljivo da prodiskutujemo uz kriglu crnog niksickog. Tako bi ja uradio da trazim pojacanje i kutije za racunalo. Eto.

Link to comment
Share on other sites

 

Danas mi je to palo na pamet. Izvorna ideja je bila neko pojaÄalo i manji zvuÄnici monitori za povezivanje sa PC jem . ZnaÅ¡ Å¡ta mislim.? Zbog druženja sa vama su mi se proÅ¡irili vidici ;) I to bez Å¡ale. Mnogo kombinacija mi se vrzma po glavi

 

- Luxman LV 113 + Acoustic Research 98LS.

Onkyo Integra A-8650 + Magnat Zero 2 ili Bose 205 , Bowers & Wilkins DM 560 , Bowers & Wilkins DM 310 , Bose ML 2 [bLK]

 

Denon PMA 520 + Magnat Sonobul 60 , Jamo CREDO 80 , Infinity RS 2001 , Infinity Reference 1 mk IIMagnat MIG Ribbon 6

 

Sony TAF 435 R + gore navedeno

 

kakvi su zvuÄnici Bowers & Wilkins DM 12 , 

Onkyo SC-380

 

http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-SC-380-2x100w-Made-in-Germany-15688362-oglas.htm?filter_id=253345

 

Izvinjavam se svima koji misle da se Å¡alim sa njima ili da iz zezam . Meni samo treba "struÄna pomoć" :D , i to ne neuropsihijatrije   :)

 

 

Ako si uopste i video moju prvu preporuku to je bilo ovo http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-sc-550-ocuvani-15827321-oglas.htm?filter_id=159351, a danas se pojavilo i ovo http://www.kupujemprodajem.com/onkyo-sc-401-15896598-oglas.htm?filter_id=159351. I jedni i drugi su odlicni za ovaj novac. Naravno njih preporucujem za kacenje na Integru. Po meni bolji su izbor od Magnata, Jamo, Cantona itd koji se prodaju za slican novac, a one Infinity nebih ni poredio sa njima. Onkyo je generalno kao brend dosta potcenjen na nasem trzistu i mnogi ih obilaze kao da su sugavi (to sam i ja radio) dok ih ne cuju. E tek kad ih cuju znaju sta cu propustili. One SC-380 ne bih uzimao, to je model radjen u Nemackoj sa nemackim draverima, skretnicama i kutijama  sa duplim stranicama (kopije MB Quarta). Ova dva koja sam preporucio su original Yapanezo i zvuce skroz drugacije od modela iz Germanije. Naravno prvo slusanje pa odluci dali se tebi svidjaju. A umesto onih B&W pitao bih ovog lika dali bi dao ovo za 150 eura :thumbsup2 http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-SC-750-15813971-oglas.htm?filter_id=159351

 

A za pojacalo za AR nemam preporuku...a da ne kosta 50% iznad tvog budzeta :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...