Jump to content


Kupovina zvu�nika i poja�ala (200€-220€)-Povezivanje sa PC


vladat1

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Ja rekoh da bar 20% cena ide dole. Ako može i 30%, super. Vodio sam se izborom sa spiska koji je on ponudio iz Jagodine. Ima i drugih predloga, pa nek razmisli. Po meni je uvek ok ako može da Äuje.

 

Ubije njega i one Bowerse i eto.  :)

 

Vidoh kako je tekla konverzacija, pa sam zbog toga i napomenuo da ne sumnjam u tvoje namere. :) Nego, posto se vec 3-4 put pominjao Luxman, cisto da se ubacim. Ja nesto nisam bio odusevljen tim pojacalom, sto naravno ne znaci da kolega takodje nece biti.

 

 

Ovako moja prvobitna zamisao je da izbacim plastiku sa radnog stola i da nabavim nešto koliko - toliko bolje. Tu nisam mislio na full

HiFi sistem već na zvuÄnike i pojaÄalo. PC bi bio glavni izvor zvuka. ZvuÄnici bi trebalo da stoje na radnom stolu, ili eventualno pored. Radim na skici sobe, i trebalo bi uskoro da je okaÄim.

 
 

Ako je takva sirtuacija, bolje traži neke aktivne zvuÄnike. U njima imaÅ¡ integrisanu amplifikaciju i prikljuÄke.

Za planirani novac možeš i nove da nadješ.

 

 

Upravo zbog ovoga sam i pitao. Ako ce sve biti na radnom stolu, mozda je najbolje da potrazis neke aktivne zvucnike. Ustedece ti prostor i zivce. I novac, gledano na duze staze, posto pojedinace sprave obicno teraju na promenu, dok se sa aktivnim zvucnicima mozda naslusas muzike i budes sasvim zadovoljan, tj, ne pozelis nista da promenis u skorijoj buducnosti.

 

Ne trebaju ti tolike kutijetine ako ces ih slusati na radnom stolu. Plus igrice i filmovi.

 

P.S. Ili ovako kako ti je Ljuba preporucio. :) Mali D-Class amp, neki lepi zvucnici i to je to.. 

Link to comment
Share on other sites

Te male classD ampove bih zaobišao.

 

Od svih predloženih zvuÄnika jedino je "moj" grundig pogodan za postavljanje na sto.

 

Sa aktivnim zvuÄnicima treba biti oprezan, meni ovi deluju solidno:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Fostex-pm-1-aktivni-monitori-15696564-oglas.htm?filter_id=597289

 

i što je "najvažnije" u crnoj su boji:

 

post-11215-0-63974500-1411725436_thumb.j

 

 

O ceni bi trebalo porazgovarati.

Link to comment
Share on other sites

Å to se cenkanja tiÄe ne znam zaÅ¡to se uopÅ¡te upuÅ¡tati u takvo neÅ¡to i pitati koja je zadnja cene itd..NazoveÅ¡ Äoveka i kažeÅ¡ ako je sve kako je opisano ja nudim toliko,ako hoćeÅ¡ dolazim ,ako ne nikom niÅ¡ta.To je najÄistije.Ja sam nedavno tako proÅ¡ao za pojaÄalo,pita koja je zadnja cena?Ja reko piÅ¡e ti.A on se uvredio i poÄeo kao u fazonu:A zaÅ¡to ga prodajeÅ¡ ako je toliko dobar itd.. Nazvao me Äovek za Nakamicni cd.kaže nudi toliko,može, sutra Å¡aljem i to je to.

 




 

 


 

Link to comment
Share on other sites

 

:D

 

Å to se cnekanja tiÄe, svaki razumni prodavac spusti malo cenu. To je sastavni deo mnogih kultura.  Na žalost nismo svi razumni . Ja sam ovde doÅ¡ao sa benchmark foruma. Tamo, ja kada menjam konfiguraciju, dajem posebnu cenu za KP, posebnu cenu za nove Älanove, i baÅ¡ povolju cenu (Äitaj ispod cene za stare Älanove). 

 

 

Sve viÅ¡e navijam za minimalizam. Aktivni zvuÄnici, komp kao izvor i vozi.

Nema kabliva (mnogo), amplifikacija već uparena. Milina :)

 

Ja sam seljak Äovek :) Kako nam dobro ide, ja sve viÅ¡e želim da se vratim u proÅ¡lost :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Te male classD ampove bih zaobišao.

 

Od svih predloženih zvuÄnika jedino je "moj" grundig pogodan za postavljanje na sto.

 

Sa aktivnim zvuÄnicima treba biti oprezan, meni ovi deluju solidno:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Fostex-pm-1-aktivni-monitori-15696564-oglas.htm?filter_id=597289

 

i što je "najvažnije" u crnoj su boji:

 

attachicon.gifpm1_pair_right-ae80453c5308f25706f1c15de2fa3f63.jpg

 

 

O ceni bi trebalo porazgovarati.

 

Podrzavam te za grundig ali mislim da je nemoguca misija ubediti nekog ko tek ulazi u hifi da krene tim putem. Ovo pricam iz licnog iskustva :)

 

Evo jos jeftinije varijante za aktivne kutije

 

http://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-Diamond-Studio-8-1-ProActive-15416454-oglas.htm?filter_id=17129654

Link to comment
Share on other sites

To sam ja Aco i mislio kad sam rekao cenkanje, zoveš i kažeš za taj uređaj nudim toliko, eventualno u kompletu sa tim nudim toliko, a prodavac zna da li se uklapa.

Drugari, razumem ja to ali kao sto rekoh imao sam prilike da komuniciram sa gomilom preprodavaca sa KP i mnogi se ljute samo ako pitas koja je zadnja cena. Primer - kupujem zvucnike od 180 eura i pitam coveka dali moze 10 eura manje i ako moze salji odmah (teski su 30 kg pa bi toliko bila postarina) i covek mi ladno prekine vezu jer se uvredio. U pitanju je jedan prepordavac iz BG. Imao je preko 120 oglasa ali izgleda ne uklapa mu se :wave2  Imao sam nekoliko takvih slucajeva. Ako kupujem nesto za 50e naravno necu traziti da spusti cenu, a ako je cena od 150e pa navise pitam cisto da malo ustedim na postarini ali NIKADA DO SAD NIKO mi nije spustio cenu ni u visini postarine, a imao sam vise od 80 kupovina na KP. Sa druge strane ja kada prodajem jos spustim cenu jos u nekim slucajevima castim postarinu ako vidim da je neko jedva skupio kintu da kupi to nesto. Ali jbg prepordavci nemaju duse i u glavi im je samo $$$.

 

Najtuznije od svega toga je sto neka od te robe koja se nama prodaje na KP dolazi iz Bosne, a u Bosnu je stigla kao humanitarna pomoc. To znam jer brat ima suraka u Nemackoj koji u servisu sa drugarima odvaja ocuvane i potpuno ispravne uredjaje (kao i odecu i ostale potrebne stvari itd) pa se to povremeno salje u Bosnu kao humanitarna pomoc posto je on odatle. Par specificnih zvucnika sa specificnim ostecenjima je prepoznao na KP oglasima kada sam mu pokazivao letos sta se kod nas prodaje. Cena zvucnika nedaj boze i naravno ispod oglasa FIXNO FIXNO FIXNO :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanjce za pokretaca teme. Dali planiras da koristis tonske kontrole (bass i treble) ili volis da zvuk bude flat? Aktivni zvucnici su ok ali tu tonskih kontrola nema cisto da znas. Jedino ostaje podesavanje preko zvucne ali to nije to. Dakle (da me neko ne shvati pogresno) ne kazem da aktivne kutije nisu ok, predlog je odlican, samo kazem da neko ko prelazi sa PC zvucnika i navikao je na tonske kontrole mozda (100%) nece biti zadovoljan zvucnicima koji to nemaju. Cackanje po EQ zvucne kartice ne daje ni priblizno dobre rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u sluÄajevima kakav je tvoj aktivna varijanta ima joÅ¡ kako smisla.

Na slici je jedan kućni mini studio, a korišćeni zvuÄnik aktivna Yamaha MSP5 Studio.

Zvuk je utegnut, dinamiÄan i zapaljiv. Ovaj model je možda iznad tvoje crte, ali Yamaha ima i jeftiniji.

To nisu audiofilski zvuÄnici i u tom smislu ih ne preporuÄujem, ali su uvek atraktivni i taÄni.

 

 

dsc9103resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Drugari, ja stvarno ne znam Å¡ta je za mene najbolje :)

 

1. Par aktivnih zvuÄnika

 

2. Stearo risiver i par zvuÄnika,

 

ili

 

3. PojaÄalo i par zvuÄnika

 

Å ta bi se od ovog najbolje Äulo preko kompa, gde bi raÄunarar bio jednini izvor zvuka?

 

Sve bi iÅ¡lo preko kartice ASUS XONAR DG

 

http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_DG/overview/

Link to comment
Share on other sites

IÅ¡ao sam danas kod kod onog Dejana iz Jagodine. Mogu da kažem da je priliÄno normalan Äovek. Å to se robe tiÄe, baÅ¡ je oÄuvana. Isprobao sam onog Luxman LV 113 i Magnat MIG Ribbon 6. Lepo zvuÄi, ali ja nisam baÅ¡ struÄnjak :D MeÄ‘u svim tim ureÄ‘aima se i nisma baÅ¡ snaÅ¡ao :)

ÄŒovek mi je sam rekao da nije problem da mi malo spusti cenu.

Link to comment
Share on other sites

Oni aktivni Fostex mi deluju kao bonbon'ce :D. Ako imas priliku da ih probaÅ¡ i svidi ti se kako zvuÄe, mislim da nećeÅ¡ pogreÅ¡iti.

 

Idem za BG za Sajam knjiga. Ako ga ne proda dotle sigurno ću da ga posluÅ¡am.  Å to se tiÄe Wharfedale Diamond Studio 8.1 ProActive kutija, izgledaju i one dobro, samo su im oÅ¡tećene mrežice. ÄŒuo sam se sa prodavcem. Samo nema Å¡anse da idem za Petrovaradin. Koliko ovakve kutije koÅ¡taju nove ?

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...